Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Mi cemo saditi petunije i secarak. Htela sam Lepog Jovu, ali je previse suncano. Hocu negda da ubacim patuljaste ruze, ali ne znam gde. Posadicemo i one srebrne jelkice, predivne su, ali su preskupe. 5000 je mala. Imamo kamenu fontanicu i travnjak. Milina :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo saditi petunije i secarak. Htela sam Lepog Jovu, ali je previse suncano. Hocu negda da ubacim patuljaste ruze, ali ne znam gde. Posadicemo i one srebrne jelkice, predivne su, ali su preskupe. 5000 je mala. Imamo kamenu fontanicu i travnjak. Milina :rolleyes:

divota.mastam o svom dvoristu gde cu sve zivo da zasadim , svo cvece sveta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi mali plodovi paradajza na mojoj terasi. :)

Imam 7 stabljika paradajza, dva pasulja, 2 krastavca, 5 celera i nekoliko selena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi mali plodovi paradajza na mojoj terasi. :)

Imam 7 stabljika paradajza, dva pasulja, 2 krastavca, 5 celera i nekoliko selena. :rolleyes:

super phoenix. paradajz je extra :)

ja isto gajim zacinsko bilje na terasi, imala sam i paprike, ali su mi propale :)

sad sam presla samo na zacinske biljke i limun :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jorgovan

53g-011.jpg

pcb-023.jpg

neke od novijih muskatli

d9n-012.jpg

th3-015.jpg

limun

wai-020.jpg

994-021.jpg

jasmin

hiz-022.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, jel to sve na terasi gajiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divota.mastam o svom dvoristu gde cu sve zivo da zasadim , svo cvece sveta :lol:

Moj jorgovan

Obozavam jorgovan. Milina, milina, ali brateeee za odrzavanje je komplikovano :D Nisam bas vicna u gajenju biljaka, ali cu se valjda nauciti. Nego recite mi, danas smo presadjivali petunije i zemlja je bila cudna, kao da nije zemlja vec neka trina. Zasto? Da nije istrulela? :huh: Samo smo dodali onu kupovnu zemlju, da nismo pogresili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, jel to sve na terasi gajiš?

sve na terasi koja je inace jako uska. ali pertvaram je polako ali sigurno u dzunglu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam jorgovan. Milina, milina, ali brateeee za odrzavanje je komplikovano :D Nisam bas vicna u gajenju biljaka, ali cu se valjda nauciti. Nego recite mi, danas smo presadjivali petunije i zemlja je bila cudna, kao da nije zemlja vec neka trina. Zasto? Da nije istrulela? :huh: Samo smo dodali onu kupovnu zemlju, da nismo pogresili?

sta ti je trina???

i ja samo stavljam kupovnu zemlju, ali definitivno ima razlike u kvalitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam jorgovan. Milina, milina, ali brateeee za odrzavanje je komplikovano :D Nisam bas vicna u gajenju biljaka, ali cu se valjda nauciti. Nego recite mi, danas smo presadjivali petunije i zemlja je bila cudna, kao da nije zemlja vec neka trina. Zasto? Da nije istrulela? :huh: Samo smo dodali onu kupovnu zemlju, da nismo pogresili?

Pa trebalo bi da se mesa...ja kad uzmem tu kupljenu sto kazes kao "trina" onda mi se desava da kad polivam nece da mi upije uopste vodu ,zemlja a ne propusta vodu i onda shvatim da su to uglavnom opiljci od drveta ili sta vec i treba da se mesa sa obicnom zemljom ,ali nekad je nezgodno posebno ako si u stanu..i da napomenem nije svaka kupljena takva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta ti je trina???

i ja samo stavljam kupovnu zemlju, ali definitivno ima razlike u kvalitetu.

Ono sto ostaje kada se seku drva.

Pa trebalo bi da se mesa...ja kad uzmem tu kupljenu sto kazes kao "trina" onda mi se desava da kad polivam nece da mi upije uopste vodu ,zemlja a ne propusta vodu i onda shvatim da su to uglavnom opiljci od drveta ili sta vec i treba da se mesa sa obicnom zemljom ,ali nekad je nezgodno posebno ako si u stanu..i da napomenem nije svaka kupljena takva!

Mi kupujemo neku crnu, koja maltene dodje ista kao i obicna po strukturi. Ali sam ovo prvi put videla. Sto ti kazes, kada sam zalivala, voda samo projuri kroz saksiju. Kada sam izvadila iz saksije, uopste nisam mogla da rasturim zemlju, ono se sjedinilo sa dcetom! Nekako sam pomesala to sa kupovnom zemljom i presadila u zardinjere pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto ostaje kada se seku drva.

Mi kupujemo neku crnu, koja maltene dodje ista kao i obicna po strukturi. Ali sam ovo prvi put videla. Sto ti kazes, kada sam zalivala, voda samo projuri kroz saksiju. Kada sam izvadila iz saksije, uopste nisam mogla da rasturim zemlju, ono se sjedinilo sa dcetom! Nekako sam pomesala to sa kupovnom zemljom i presadila u zardinjere pa cemo videti.

joj i ja sam par puta kupila takvu zemlju, da poludis. toliko je suva i lagana kao da nije zemlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi mali plodovi paradajza na mojoj terasi. :)

Imam 7 stabljika paradajza, dva pasulja, 2 krastavca, 5 celera i nekoliko selena. :rolleyes:

Bravo. Bas me je pre neki dan mm pitao da li se moze u saksiji uzgajati paradajz, paprika i sl. Svaka cast. Da li ti je ovo prva godina kako uzgajas na terasi?

Secerna sve je jaaaako lepo, volim to drvece, a narocito jorgovan kad procveta. Podseca me na porodicnu kcu i Uskrs, prolece

Sto se tice zemlje koristim onu iz "zadnjeg dvorista" gde je stajalo stajsko djubre, sta da vam kazem, milina. Inace smo mm i ja razmisljali cak da prodajemo tu zemlju, nosili na analize i ispostavilo se da je odlicna. Medjutim.........nista od toga, sve je ostalo na nekim pregovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo. Bas me je pre neki dan mm pitao da li se moze u saksiji uzgajati paradajz, paprika i sl. Svaka cast. Da li ti je ovo prva godina kako uzgajas na terasi?

Jeste, prvi put, jer sad prvi put imamo uslova na terasi. Očekujem i prinos za ručkanje i da mi napravi hladovinu. :) Jedino imam problema sa selenom. Većina mi se nije primila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jednom daaaavno sam obecala da cu staviti slike orhideja moje prijateljice kojoj one nevidjeno uspevaju, kako i zasto ne zna ni ona sama ali su stvarno prelepe. Evo ih, uzivajte

jmi-svasst.jpg

45a-svasst.jpg

c-svasst.jpg

vs3-svasst.jpg

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Baco pa ovoje prelepo!!!!

PItaj je da li koristi specijalno djubrivo iliti vitamine za orhideje?

Meni riknul amoja tj otpali cvetovi,objasnio mi lik u cvecari kako je da posecem itd, ali mi je rekao da joj je obavezno to djubrivo i da orhideje ne ratu u obicnoj zemlji tacnije ne mogu da je presadim kako ja hocu vec u samo malo vecu saksiju od ove u kojoj je ali sa onom specijalnom zemljom za orhideje tj sa kockicama drveta...

Ajde zato ti ispataj tu tvoju drugaricu koje vitamine i koliko cesto i koju zemlju koristi. I da! Koliko ih cesto zaliva!

Pozz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Baco pa ovoje prelepo!!!!

PItaj je da li koristi specijalno djubrivo iliti vitamine za orhideje?

Meni riknul amoja tj otpali cvetovi,objasnio mi lik u cvecari kako je da posecem itd, ali mi je rekao da joj je obavezno to djubrivo i da orhideje ne ratu u obicnoj zemlji tacnije ne mogu da je presadim kako ja hocu vec u samo malo vecu saksiju od ove u kojoj je ali sa onom specijalnom zemljom za orhideje tj sa kockicama drveta...

Ajde zato ti ispataj tu tvoju drugaricu koje vitamine i koliko cesto i koju zemlju koristi. I da! Koliko ih cesto zaliva!

Pozz i hvala

I mojoj su otpali cvetovi, skratila sam joj grane i sad tako bez veze izgleda, ne znam kad ce i hoce li opet cvetati. Ja moju zalivam jednom nedeljno, a u medjuvremnu joj prskam listove, tako su me naucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Baco pa ovoje prelepo!!!!

PItaj je da li koristi specijalno djubrivo iliti vitamine za orhideje?

Meni riknul amoja tj otpali cvetovi,objasnio mi lik u cvecari kako je da posecem itd, ali mi je rekao da joj je obavezno to djubrivo i da orhideje ne ratu u obicnoj zemlji tacnije ne mogu da je presadim kako ja hocu vec u samo malo vecu saksiju od ove u kojoj je ali sa onom specijalnom zemljom za orhideje tj sa kockicama drveta...

Ajde zato ti ispataj tu tvoju drugaricu koje vitamine i koliko cesto i koju zemlju koristi. I da! Koliko ih cesto zaliva!

Pozz i hvala

hocu, pitacu je pa vam pisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko cherry paradajz u saksiji? Ja imam par komada i hocu da ih posadim u saksiju,pa ne znam u kakvu zemlju da ga posadimkupovnu ili ovu iz baste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko cherry paradajz u saksiji? Ja imam par komada i hocu da ih posadim u saksiju,pa ne znam u kakvu zemlju da ga posadimkupovnu ili ovu iz baste?

Ma najbolje onu kupovnu, sigurnije je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko cherry paradajz u saksiji? Ja imam par komada i hocu da ih posadim u saksiju,pa ne znam u kakvu zemlju da ga posadimkupovnu ili ovu iz baste?

Ja sam i ove i prosle godina sadila u zemlju iz baste i super je nikao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma najbolje onu kupovnu, sigurnije je. :)

Pa,i ja mislim tako,ali kontam da mu nista nece faliti ni u bastenskoj. Jedina muka mi je sto ce od zalivanja da se onako skameni,i to me nervira.

Ja sam i ove i prosle godina sadila u zemlju iz baste i super je nikao!

A jel ga zalivas svaki dan,jel kidas nesto ili ga sotavis da raste i podupires ga? Kako i sta sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,i ja mislim tako,ali kontam da mu nista nece faliti ni u bastenskoj. Jedina muka mi je sto ce od zalivanja da se onako skameni,i to me nervira.

A jel ga zalivas svaki dan,jel kidas nesto ili ga sotavis da raste i podupires ga? Kako i sta sa njim?

Pocupam travu i poduprem ga tankim drvcetom.Prosle godine je bas izbio,pa sam morala da ga vezujem za gelender.A ove godine je poceo da nice i u saksiji sa cvecem,alo sam se zeznula kad sam sadila.

Zalivam redovno kao i cvece,samo malo vise vode i to je to. Nije on tezak za odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam orhideju, i počinju da joj žute listovi i da se suše...

Oni najveći.

Zna li neko mozda šta je uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam orhideju, i počinju da joj žute listovi i da se suše...

Oni najveći.

Zna li neko mozda šta je uzrok?

Mozda puno zalivas? Ja moju zalivam jednom u 7-10 dana, zemlja mora da bude skroz suva, a listove u medjuvremenu prskam vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.