Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Kupili mi malopre svekar i svekrva za 8.mart ovo cveće, rekli im da se zove japanska ruža. Meni se sviđa, baš mi je lepo, odmah sam ga presadila u veću saksiju, ali me nešto buni:prodavac rekao da ga čuvam unutra i da traži da se baš zaliva, a na internetu nađem tekst da ako se puno zaliva otpadaju listovi i pupoljci i da bolje podnosi hladno vreme, ako je unutra parno grejanje mu ne prija, da ne sme da se pomera i da je drugi naziv kamelija. Inače cveta od jeseni do maja. Ima li ga neka od vas i kakvo vam je iskustvo sa održavanjem?

9u8-DSC034.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam od juce wlasnica owe palmice,zowe se Chamaedorea elegans-Shamadera

3sv-id1256.jpg

S obzirom da je preko 15 stabljika u saksiji,planiram da odwojim nekoliko komada...mm ima da me udawi ako widi da opet petljam nesto u wezi cweca :lol: ...swaki dan nesto izmudrujem oko cweca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja konacno pusta zile,ima bele tackice koje pupe ,pa sad ne znam da li ja ostavim jos u vodi ili da je zabodem u zemlju.

Au,Filipa,gde si sad kad mi trebas... :D

Slobodno zasadi, moja nije ni imala zile kad sam je zasadila, sad je bas lepa. Slikacu kad se setim, da vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili mi malopre svekar i svekrva za 8.mart ovo cveće, rekli im da se zove japanska ruža. Meni se sviđa, baš mi je lepo, odmah sam ga presadila u veću saksiju, ali me nešto buni:prodavac rekao da ga čuvam unutra i da traži da se baš zaliva, a na internetu nađem tekst da ako se puno zaliva otpadaju listovi i pupoljci i da bolje podnosi hladno vreme, ako je unutra parno grejanje mu ne prija, da ne sme da se pomera i da je drugi naziv kamelija. Inače cveta od jeseni do maja. Ima li ga neka od vas i kakvo vam je iskustvo sa održavanjem?

9u8-DSC034.jpg

Ne znam sta je i kako se neguje, ali jako mi se svidja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

my Heart Sjeme slobodno u saksiju, pa gore najlon. Možeš staviti i više sjemena, ono što se primi opstaće, ostale počupaj.

Ako je pelser pustio samo početke žila, odnosno te bijele tačkice, još treba biti u vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno...to je ustvari kamelija(čajevec)...drži je na umjereno hladnom mjestu, u proljeće i ljeto umjereno zalijevaj, zimi malo više. Obavezno ćeš ju zalijevati vodom koja je odstajala, ako počneš česmovačom uginuće. Na proljeće ju stavi pored nekog grma...u zaklon, ako imaš glinenu posudu biće joj prekrasno. Takođe ju i prskaj tom odstajalom vodom. Traži bogami pažnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da...Leno, to šodaci na Internetu su netačni....Camelije i nema u Evropi zbog hladnih zima. Srešćemo je u Istri, u vidu grma...jer su zime blage, nema minusa. Ali kod nas, u kontinentalnom dijelu ne....Moramo ju unositi u kuće(gdje je od 5-10 stepeni)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

my Heart Sjeme slobodno u saksiju, pa gore najlon. Možeš staviti i više sjemena, ono što se primi opstaće, ostale počupaj.

Ako je pelser pustio samo početke žila, odnosno te bijele tačkice, još treba biti u vodi.

Seme posejala,pokrila,cekam da proklija...sefleru posadila,izasle jos zilice,pa sta joj Bog da..eno je vec par dana u zemlji,vidim da lepo tera te nove grancice sto su krenule u vodi...Hvala ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seme posejala,pokrila,cekam da proklija...sefleru posadila,izasle jos zilice,pa sta joj Bog da..eno je vec par dana u zemlji,vidim da lepo tera te nove grancice sto su krenule u vodi...Hvala ti...

Evo moje saflerice, bila su bukvalno samo dva lista kad sam zasadila.

4mg-100-22.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko pelcera nema puno pametovanja, može se primiti odmah a i ne mora. Ovdje je ključan faktor sreće i kakve smo ruke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sam bila srecne ruke... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narucila sam danas ruze puzavice, crvene. Gajicu ih na terasi, jer zivim u zgradi. Sacuvala sam muskatle od prosle godine (valjda :unsure: , kod svekrve su u podrumu :) ) isto crvene. I imam seme neke puzavice, ne znam kako se zove, isto ima crveni cvet, njom cu pokusati da zatvorim terasu, tj. vodicu je uz ogradu. Jedva cekam da pocnu radovi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta je i kako se neguje, ali jako mi se svidja!

Da baš je lepo...

Leno...to je ustvari kamelija(čajevec)...drži je na umjereno hladnom mjestu, u proljeće i ljeto umjereno zalijevaj, zimi malo više. Obavezno ćeš ju zalijevati vodom koja je odstajala, ako počneš česmovačom uginuće. Na proljeće ju stavi pored nekog grma...u zaklon, ako imaš glinenu posudu biće joj prekrasno. Takođe ju i prskaj tom odstajalom vodom. Traži bogami pažnju.

I da...Leno, to šodaci na Internetu su netačni....Camelije i nema u Evropi zbog hladnih zima. Srešćemo je u Istri, u vidu grma...jer su zime blage, nema minusa. Ali kod nas, u kontinentalnom dijelu ne....Moramo ju unositi u kuće(gdje je od 5-10 stepeni)...

Znam da je to kamelija...uh baš traži pažnju, što kažeš :unsure: Ja sam je za sad stavila u dnevnu sobu, nema drugo gde, stavila sam vodu sa rastvorenim tečnim đubrivom za cvetanje u flašu da stoji, pa joj pomalo dolivam i prskala sam je. Vidim otvaraju se novi pupoljci, par listića je opalo, računam možda zbog promene...videćemo kako će da napreduje...Što se tiče interenta, sve piše suprotno od toga što kažeš, ali poslušaću tebe, jer ti verujem, a i ne mogu da postupam kako tamo piše jer onda ne bih imala gde da je čuvam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno...nemoj se iznervirati ako ti ne uspije...Moja mama je nakon nekoliko neuspjeha odustala...

Ja to zovem flowers mafia....Prodaju nam te prelijepe primjerke, na koje ne možeš da odoliš...a ne uspjevaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno...nemoj se iznervirati ako ti ne uspije...Moja mama je nakon nekoliko neuspjeha odustala...

Ja to zovem flowers mafia....Prodaju nam te prelijepe primjerke, na koje ne možeš da odoliš...a ne uspjevaju...

To i ja isto kažem...prodavci dobiju iz rasadnika gde je čuvano u idealnim uslovima i onda ti kad vidiš zaljubiš se, pa ti on još kaže napamet i pogrešno kako da ga čuvaš i kako je lako za održavanje, a pri tom nema pojma, jer se kod njega zadrži par dana, ti kupiš, a onda - mućak, ništa nije tako <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za one koje se bave ili znaju, imam deo baste pod tresnjom u dvoristu, kad olista tresnja dve trecine baste je u potpunom hladu(mozda malo sunca pre podne). a ostatak(preostala trecina) je tokom celog dana do popodneva na suncu, zelim da tu posadim cvece, ali ne znam koje? mislim ne znam koje cvece uspeva u hladu :unsure: bila bih zahvalna na odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili mi malopre svekar i svekrva za 8.mart ovo cveće, rekli im da se zove japanska ruža. Meni se sviđa, baš mi je lepo, odmah sam ga presadila u veću saksiju, ali me nešto buni:prodavac rekao da ga čuvam unutra i da traži da se baš zaliva, a na internetu nađem tekst da ako se puno zaliva otpadaju listovi i pupoljci i da bolje podnosi hladno vreme, ako je unutra parno grejanje mu ne prija, da ne sme da se pomera i da je drugi naziv kamelija. Inače cveta od jeseni do maja. Ima li ga neka od vas i kakvo vam je iskustvo sa održavanjem?

9u8-DSC034.jpg

jaoj pa ovo je savrseno!!! zar to nije ono sto je ivana84 kupila preko limunda sto sam joj ja [pokazala ili gresim?! mada ono raste kao drvo,ne znam za ovo. ali sve u svemu izgleda savrseno/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo moje saflerice, bila su bukvalno samo dva lista kad sam zasadila.

4mg-100-22.jpg

ja ovo drzim napoljuu i toliko mi raste da ne mozemo da prodjemo na terasi od njega. super zahvalno cvece nema sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam od juce wlasnica owe palmice,zowe se Chamaedorea elegans-Shamadera

3sv-id1256.jpg

ovo imam godinama ali nesto mi ne raste mnogo. poraslo je u pocetku i sad stagnira, sta znam.ili se meni cini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je moje novo saksijsko cvece.

ako neko zna malo vise o gajenju orhideja nek mi napise. mada imam upusto za ovo, ali vidim da pise da se ne zaliva vec samo jednom u 5-7 dana potopi u sud sa vodom?!! :blink::blink:

i93-046.jpg

3px-048.jpg

pyr-054.jpg

33q-055.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećer, mislim da ovo nije ono što je Ivana kupila, drugačiji su im latinski nazivi, a i drugačiji je cvet, stablo...ali mi se čini da je ovo moje kao ovo tvoje cveće sa poslednje dve slike što si postavila, isti je cvet i list, čini mi se da je to isto cveće :unsure: A orhideja ti je divna, ja ih tako volim... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedagog...

Da li bi mogla uslikati taj dio pod trešnjom pa da postaviš ili mi pošalješ putem PP-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna, o orhidejama ništa ne znam, osim da postoji posebno gnojivo za orhideje ida je dobro da stoje u ostajaloj vodi ili kišnici.

Kod tebe će Kamelija uspjevati napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna, o orhidejama ništa ne znam, osim da postoji posebno gnojivo za orhideje ida je dobro da stoje u ostajaloj vodi ili kišnici.

Kod tebe će Kamelija uspjevati napolju.

da kamelija mi je napoljku samo sam je slikala cim sam je dobila :))

tj meni sve stoji napolju, osim orhideje. moram naci na netu kako se zaliva jer o orhidejama i njihovom gajenju ne znam ama bas nista, iako ih bas obozavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećer, mislim da ovo nije ono što je Ivana kupila, drugačiji su im latinski nazivi, a i drugačiji je cvet, stablo...ali mi se čini da je ovo moje kao ovo tvoje cveće sa poslednje dve slike što si postavila, isti je cvet i list, čini mi se da je to isto cveće :unsure: A orhideja ti je divna, ja ih tako volim... :rolleyes:

moguce da je isto cvece samo mi to tvoje izgleda kako da ce postati drvo, a ovo moje kao da ce ici u sirinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.