Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Evo neke slike moga dvorišta (koje je još u fazi sređivanja :-)))

250683_1736433331486_1258193834_31505049

249303_1736433611493_1258193834_31505050

248318_1736434171507_1258193834_31505053

251648_1736435771547_1258193834_31505058

255578_1736436451564_1258193834_31505060

252593_1736438331611_1258193834_31505068

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma, pa ovo je savrsenooooo!!!

Izgleda kao neko japansko dvoriste iz casopisa, svaka ti cast.!!!

Ja bih stavila samo neke puzavice da idu uza zid, cisto da se vidi zid vec da deluje skroz kao da si u prirodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema većeg zadovoljstva nego kada vidiš da su proklijale :) Srećno.

Verujem.. hvala.Videcemo,valjda ce bar nesto uspeti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma, pa ovo je savrsenooooo!!!

Izgleda kao neko japansko dvoriste iz casopisa, svaka ti cast.!!!

Ja bih stavila samo neke puzavice da idu uza zid, cisto da se vidi zid vec da deluje skroz kao da si u prirodi :)

Da, to mi je definitivno sledeći potez, samo moram pažljivo da odaberem jer je to kimšijin zid....sad je još gore, od vlage je pola pootpadalo...neto ću smisliti. Hvala na komplimentu, trudim se, a rad oko mog kamenjara i bašte me smiruje...tu se izduvam :-))) već i sin zna, smešan je, kada dođu gosti sa klincima, on pazi na moje cveće i viče: ne gazi mamino cveće :-))))

Svake godine malo preuredim, videćemo ove kako će biti.

Kissić žene :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još malo slika od mene:

249468_1769698323090_1258193834_31550639

254404_1769698723100_1258193834_31550640

249590_1771695093008_1258193834_31552417

253680_1771695453017_1258193834_31552418

259887_1771696173035_1258193834_31552421

254223_1771697333064_1258193834_31552428

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma, opet cu samo reci: savrsenooooo!!!:)

svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako mi se sviđa dvorište hotmame...raj...

Jel ti pomaže neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama, dvoriste je fenomenalno!

Ja bih recimo pustila brsljan preko ove ograde,ja ga obozavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama prelapa ti je basta,joj hoce li doci prolece veccccc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama prelapa ti je basta,joj hoce li doci prolece veccccc :)

Joj i ja to bas danas kazem, hoce li prolece da sredim ovo moje cvece. Nije mu prijala ova zima nikako.ilo je hladno par dana bas.

Ali za jedno mesec dana bacam se opet punom parom na sadjenje i ostalo. A ti ces sad imati i jos jednog malog clana da uziva u tvom dvoristu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama divno ti je dvoriste !!!! Jedva cekam prolece da pocnem moje da sredjujem poso smo proslo leto radili fasadu i svo cvece je otislo ko da ga nije ni bilo , sve su mi unistili :( Zato ovo proloce ima da zasucem rukave !

A kako vam devojke od dece opstaje cvece u kuci ? Ja sam sve morala da izbacim iz dn boravka jer ga Marko kida i svo mi je nesto propalo , valjda u hodniku nema svetlosti koliko je imalo u dn boravku :( Pola sam podelila jer dok on malo ne porase nemam gde da ga drzim ... A svo saksisko cvece mi je ogromno u onim saksijama koje dvoje jedva podignu , a hodnik mali :( Ostala mi sada dva Adama razlicite vrste i jedna puzavica velika koja je ocelavila nacisto od kad je u hodniku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama divno ti je dvoriste !!!! Jedva cekam prolece da pocnem moje da sredjujem poso smo proslo leto radili fasadu i svo cvece je otislo ko da ga nije ni bilo , sve su mi unistili :( Zato ovo proloce ima da zasucem rukave !

A kako vam devojke od dece opstaje cvece u kuci ? Ja sam sve morala da izbacim iz dn boravka jer ga Marko kida i svo mi je nesto propalo , valjda u hodniku nema svetlosti koliko je imalo u dn boravku :( Pola sam podelila jer dok on malo ne porase nemam gde da ga drzim ... A svo saksisko cvece mi je ogromno u onim saksijama koje dvoje jedva podignu , a hodnik mali :( Ostala mi sada dva Adama razlicite vrste i jedna puzavica velika koja je ocelavila nacisto od kad je u hodniku :(

Joj draga ne znam, ja nemam u kuci cvece , samo na terasi. U kuci imam samo japansko drvo, ali sam ja luku naucila od malena kako se cvece mazi i pokazivala mu kako da ga mazi jer kao raste cvece :lol: .

Tako da on i da danas pridje i pomazi i kaze "evo vidis da ne raste" :lol:

Ne znam koji drugi savet da ti dam osim tog. Moja mama je u kuci imala dzunglu i nismo smeli ni da zakacimo cvece laktom, sizela je :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad sam se opet primila na bastu,malopre sam narucila verbenu i diasciju iz semene,pa cu ih posaditi kad stignu,ovako bi trebale jednom da izgledaju,a meni jos nikada nista nije uspelo iz semena,tako da videcemo sta ce biti od toga ;)slika-6365514v288h216.jpgoriginalslika-6946677.jpgoriginalslika-6946678.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj ivana84 ovo je savrseno!

gdee si nasla seme? i jel' to jednogodisnja biljka ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na limundu,ovo je jednogodisnja koliko sam mogla da ispratim po forumima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako mi se sviđa dvorište hotmame...raj...

Jel ti pomaže neko?

Hvala puno, mama mi ponekad pomogne, zajedno smo pravile kamenjar. Dvorište mi je dosta malo, da vidite tek kod mojih roditelja kako je lepo, tamoje veliko dvorište, staviću slike kad stignem potražiti...uglavnom kupim ideje iz novina,a cveće sakupljam već godinama za kamenjar i uvek nešto malo izmenim. To cveće ne zahteva mnogo pažnje, iako treba vremena posvetiti...pa sad pored dvoje koliko ću stići ne znam :-))) Većina biljaka je višegodišnja i samo nikne na proleće ali imam i one koje ponovo kupim na proleće. Biće još lepše kada uspemo i okućnicu da doteramo, ali parice, parice... ;-)))

Srednji deo dvorišta je travnjak zbog dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmamma, opet cu samo reci: savrsenooooo!!!:)

svaka cast!

Hvala draga!! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama, dvoriste je fenomenalno!

Ja bih recimo pustila brsljan preko ove ograde,ja ga obozavam.

Hvala, i ja razmišljam o tome, sada čekam, hoće li komšinica da okreči taj zid na proleće, to je njena kuća, zid koji gleda u naše dvorište...bilo bi sve lepše da je taj zid sređen pa da upotpuni sliku...videćemo, taj zid mi je bolna tačka :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama prelapa ti je basta,joj hoce li doci prolece veccccc :)

Hvala! Jao i ja jedva čekam proleće :-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama divno ti je dvoriste !!!! Jedva cekam prolece da pocnem moje da sredjujem poso smo proslo leto radili fasadu i svo cvece je otislo ko da ga nije ni bilo , sve su mi unistili :( Zato ovo proloce ima da zasucem rukave !

A kako vam devojke od dece opstaje cvece u kuci ? Ja sam sve morala da izbacim iz dn boravka jer ga Marko kida i svo mi je nesto propalo , valjda u hodniku nema svetlosti koliko je imalo u dn boravku :( Pola sam podelila jer dok on malo ne porase nemam gde da ga drzim ... A svo saksisko cvece mi je ogromno u onim saksijama koje dvoje jedva podignu , a hodnik mali :( Ostala mi sada dva Adama razlicite vrste i jedna puzavica velika koja je ocelavila nacisto od kad je u hodniku :(

Hvala puno!

Meni svaki put kada nešto radimo oko kuće izgaze sve, poludim, jedino ne dam kamenjar, nema šanse.:-)))Imam još puuuuno planova za dvorište, samo već oko kuće da završimo sve, a to će biti za nekih 20 god, hi hi, kad otplatimo kredit :-((())))

Ja u boravku cveće držim iza ugaone garniture i u uglovima gde mala ne može :-))) za sada :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga ne znam, ja nemam u kuci cvece , samo na terasi. U kuci imam samo japansko drvo, ali sam ja luku naucila od malena kako se cvece mazi i pokazivala mu kako da ga mazi jer kao raste cvece :lol: .

Tako da on i da danas pridje i pomazi i kaze "evo vidis da ne raste" :lol:

Ne znam koji drugi savet da ti dam osim tog. Moja mama je u kuci imala dzunglu i nismo smeli ni da zakacimo cvece laktom, sizela je :lol::lol:

tako je i moja sizela pa bas zato necu da mi dete dozivljava traume zbog cveca :D A on bi ga rasturio da moze , pr neki dan sam mu nasla kompletan list od narandze u stolici :D

Hvala puno!

Meni svaki put kada nešto radimo oko kuće izgaze sve, poludim, jedino ne dam kamenjar, nema šanse.:-)))Imam još puuuuno planova za dvorište, samo već oko kuće da završimo sve, a to će biti za nekih 20 god, hi hi, kad otplatimo kredit :-((())))

Ja u boravku cveće držim iza ugaone garniture i u uglovima gde mala ne može :-))) za sada :-)))

Ja ovakve uglove nemam tako da ce ostati u hodniku :/ pa sta mu Bog da :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako je i moja sizela pa bas zato necu da mi dete dozivljava traume zbog cveca :D A on bi ga rasturio da moze , pr neki dan sam mu nasla kompletan list od narandze u stolici :D

Hahahaha. Pa probaj ono da ga kao mazi ili slicno da bi raslo cvece. ne znam sta drugo da predlozim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda ima oleandere,znate li koliko brzo rastu? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda ima oleandere,znate li koliko brzo rastu? :rolleyes:

Pa relativno sporo...Ali u svakoj svojoj dimenziji su jako lijepi...A sve što je lijepo je i otrovno :)

Ovaj ima oko 3 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa relativno sporo...Ali u svakoj svojoj dimenziji su jako lijepi...A sve što je lijepo je i otrovno :)

Ovaj ima oko 3 godine...

Jel ovo tvoj Filipa,bas je lep :) Ja bih ove godine uzela dve tri sadnice stare godinu dana...Pa jednom ce valjda narasti,mada sam mislila da brze rastu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.