Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

:)

Evo i ja ako neko hoce semenje za ono ljubicasto tj tamno roze cvece koje raste kao ludo :lol:

Secer, ja sam iznad odgovorila na tvoje pitanje a citirala samu sebe :lol: :lol: :lol: :lol: totalno sam pukla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Evo i ja ako neko hoce semenje za ono ljubicasto tj tamno roze cvece koje raste kao ludo :lol:

Secer to kod nas ima u svakom dvoristu,razmnozava se kao ludo,raste iz semena ne mos' ga utreti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako uspes sve da ih smestis u kadu?

Nemam ja puno toga u stanu...samo 5 malih saksija.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer to kod nas ima u svakom dvoristu,razmnozava se kao ludo,raste iz semena ne mos' ga utreti. :D

I ovde isto. Ja sam skupila toliko tog semenja da vise ne znam sta cu sa tim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja puno toga u stanu...samo 5 malih saksija.. :)

A pa ok. A takav si poznavalac cveca ja sam ocekivala dzunglu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa ok. A takav si poznavalac cveca ja sam ocekivala dzunglu :lol:

Rado bih ja to, ali nemam baš prostor za tu ekspediciju... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto sada zimi zalivate cvcece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto sada zimi zalivate cvcece?

Tuširanje jednom u 15 dana...Prskanje jednom sedmično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto sada zimi zalivate cvcece?

Ja maltene zalivam isto kao i leti, svaki drugi-treci dan. U stanu nam je jako grejanje, prevruce je pa se brzo osusi zemlja pa mislim da cvecu i prija zalivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja maltene zalivam isto kao i leti, svaki drugi-treci dan. U stanu nam je jako grejanje, prevruce je pa se brzo osusi zemlja pa mislim da cvecu i prija zalivanje.

Ali meni je sve na terasi. Ne znam koliko cesto sad da ga zalivam. Leti moram svako vece jer ovde su paprene vrucine , ali sad sam u nedoumici, da li svakog drugog treceg dana, ili jednom nedeljno npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kako vam ide uzgajanje aloje i onog japanskog drveta? Pitanje a buhlu i Ivanu:) :rolleyes:

Meni zubarka poklonila ogromnu aloju, kako se odrava?Zalivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kako vam ide uzgajanje aloje i onog japanskog drveta? Pitanje a buhlu i Ivanu:) :rolleyes:

Meni zubarka poklonila ogromnu aloju, kako se odrava?Zalivanje?

Ja aloju zalivam jednom do dva puta nedeljno. Nista posebno joj ne radim. Dodajem po malo zemlje na tri meseca, istusram kad i ostalo cvece u kadi (isto tako na 3 meseca). Ova moja aloja je ona tanja vrsta (vitka za razliku od gazdarice) i treba odma da se stavi stapic da bi rasla pravo. Ja sad trazim da nabavim onu puniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja aloju zalivam jednom do dva puta nedeljno. Nista posebno joj ne radim. Dodajem po malo zemlje na tri meseca, istusram kad i ostalo cvece u kadi (isto tako na 3 meseca). Ova moja aloja je ona tanja vrsta (vitka za razliku od gazdarice) i treba odma da se stavi stapic da bi rasla pravo. Ja sad trazim da nabavim onu puniju.

E moja je ta punija, sa debelim listovima. ALi ne smem preko grane da ti je saljem postom. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kako vam ide uzgajanje aloje i onog japanskog drveta? Pitanje a buhlu i Ivanu:) :rolleyes:

Meni zubarka poklonila ogromnu aloju, kako se odrava?Zalivanje?

sta mislis pod tim kako mi ide? ide mi dobro :lol: raste kao ludo..

sad opet imam 5 ssaksija sa pelcerima-presadjenim.

ja prostoobozavam ovo japansko drvo istalno zamisljam za desetak godina kako ce moje maticno veliko biti bas veliko a ja cu biti ponosna gazdarica istog :rolleyes:

zalivam ga jednom nedeljno uglavnom, mada zimi moze i manje zalivanja jer zimi ono miruje..

napomena, ako neko ne zna moze da pomogne:

ako je razgranato drvo i pocnu da opadaju listovi (meni se to pretprosle god desilo i bas sam se uplasila dok nisam skontala) tu ce da izraste nova grana..

u vecini slucajeva jeste tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da uzilim sefleru,jel neko zna gde da je stavim-na toplo u dnevnu sobu ili u kuhinju gde nije bas toplo? ovo je treci put da je uziljavam,pa ne znam vise sta da joj radim? Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne voli baš tople prostorije...zimi zalivanje jednom nedeljno...A što se tiče pelcera, jako puno treba da pusti žile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne voli baš tople prostorije...zimi zalivanje jednom nedeljno...A što se tiče pelcera, jako puno treba da pusti žile...

A ako mu otpada lisce sta da radim? Ranije mi je stajalo isto u kuhinji,ali posle nekog vremena joj otpadne lisce i ja sam bacala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si joj nedavno mijenjala mjesto-zato opada lišće dok se ne privikne.

Ako nisi-onda zbog puno vode...

Poprskaj ju malo i sačekaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sta da posejem seme vinke i petunije? Ne znam da li moze u one tacne od saksija ili ne?Da li mora da bude nesto sa rupicama da bi odlazio visak vode ili ne mora? Kasnije cu ih presadjivati,ne znam da li da kupim one male saksijice sto se i inace prodaje na pijacama rasad? Jel ima neko iskustva sa sejanjem tih semena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala mamu:

"Uzmi plastične čaše(malo ih dole probuši)...poredaj ih npr u gajbicu.

Sjeme se sije tako što se lagano utisne po površini, nemoj prekrivati zemljom.

Gotovo prekri najbolje staklom...ali ako nemaš uzmi najlon. Otkriješ kada sjemenke isklijaju. Drži se na svijetlom mjestu. Zalijevaj prskalicom jednom sedmično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala mamu:

"Uzmi plastične čaše(malo ih dole probuši)...poredaj ih npr u gajbicu.

Sjeme se sije tako što se lagano utisne po površini, nemoj prekrivati zemljom.

Gotovo prekri najbolje staklom...ali ako nemaš uzmi najlon. Otkriješ kada sjemenke isklijaju. Drži se na svijetlom mjestu. Zalijevaj prskalicom jednom sedmično.

Vidis casa se nisam setila,a imam ih milion. Hvala ti,divna si.Prvi put cu da probam da dobijem cvece iz semena,valjda ce uspeti bar nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis casa se nisam setila,a imam ih milion. Hvala ti,divna si.Prvi put cu da probam da dobijem cvece iz semena,valjda ce uspeti bar nesto.

Nema većeg zadovoljstva nego kada vidiš da su proklijale :) Srećno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bozicni kaktus prelep,ali meni ne uspeva nikako vec drugu godinu :angry: Prosle godine sam dobila od bake pelcere,pa su mi se osusili,ove godine ga je ona presadila i dala u saksiji i opet nije pustio cvetove niti napredovao,a njoj teraju kao blesavi,zna li neko zasto?Na toplom je i ima dosta svetlosti <_<bfb0e6b3612c56798c175892.jpg

Inace ona divlja ruza sto sam je u desetom mesecu kupila,napreduje,evo raste joj drugi listic,nadam se da ce na prolece brze klipati kad bude toplije i bude sunceve svetlosti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana84, obavezno salji slike divlje ruze kad jos malo poraste, jedva cekam da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) dva japanka drveta su mi u keramickim saksijama koje dole nisu probusene?Jel' to problem?

Takodje jedno malo japansko drvo mi je isoto u takvoj maloj keramickoj saksiji i to mi stoji jedino u kuci. Ali desava se da tu zemlja po povrsini pocinje kao da budja, ili ne znam ni ja sta, beli se. Da li to znaci da cesto zalivam, ili da je potrebno cesce ili je u necem drugom problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.