Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

-%20RAZNO%20-%20BOZICNO%20DRVO%202.jpg

Ovo dobijam svake godine, i neuspevam da ga sacuvam. Sta mu treba?

Mama dy ovo je Bozicna zvezda ,njoj treba samo par sati svetlosti.Moras je prekrivati kesom za djubre i svega par sati otkriti dnevno.

Naci cu bas jedne novine Flora u kojima je sve detaljno objasnjeno kako sacuvati Bozicnu zvezdu pa cu ti napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao daaa, božićna zvezda. Meni je baš prekrasna. Cicana, ajde pokušaj da nađeš pa iskuckaj jer sam baš zainteresovana da je uzmem.

Filipa kako si to ispela? Ma nema kod tebe bi i klavir nikao iz zemlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao daaa, božićna zvezda. Meni je baš prekrasna. Cicana, ajde pokušaj da nađeš pa iskuckaj jer sam baš zainteresovana da je uzmem.

Filipa kako si to ispela? Ma nema kod tebe bi i klavir nikao iz zemlje

Nakon januara, preostalo lišće sam posjekla, ostalo je samo "nazovi" stablo...lagano zalijevanje i stajalo je u kuhinji na polici... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i moje cvece, maltene svi imamo slicne vrste :lol: :

image1794.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

image1796s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ovaj fikus vapi za presađivanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,svo cvece vam je prelepo.Ja sam imala juku i kad je dosla zima propala je,mislim da sam je mnogo zalila i istrulila je,i posle je vise nisam kupovala a jako mi se svidja.Dracenu sam isto imala,mm mi kupio,i napadnu je neke bolestine i osusi se,i za godisnjicu dobijem novu,lepu veliku,i da kucnem u drvo jos uvek je ziva :) ali mi se moj najvoljeniji fikus nesto susi,otpala sau mu dva lista koja su pozutela,jedan je bio skroz dole,najstariji,a ovaj drugi je bio iznad njega,i otpao i taj,a vidim da je poceo da zuti i treci sa te strane,ne znam sta moze da mu bude,zasto otpadaju samo sa jedne strane?

Imam i Isusov venac,ali mi nesto slabo napreduje.Imam i krasulu,koja mi je treca ili cetvrta po redu koju sam dobila,i prva koja se nije odmah osusila,vec tera nove listove,konacno.

A jel vi orezujete benjamina?ja mog bila orezala jer je preko zime bio izgubio svo lisce i poceo da se susi,i ja sam negde procitala da treba da se oreze i ja orezem i mislim da sam ga napola ubila jer mi je isterao samo dve grane sa po 5-6 ogromnih i lepih listova,ali su ostale grane gole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj fikus vapi za presađivanjem :)

Znam, ali nemam gde sa vecom saksijom. Izdrzace jos malo tu, sta mu moze biti?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče fikusa ili propuh ili previše vode ili crvi...Moj savjet: presadi ga sa novom zemljom, korijenje operi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ali nemam gde sa vecom saksijom. Izdrzace jos malo tu, sta mu moze biti?!

Ne može mu ništa biti osim što korjenje nema mjesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče fikusa ili propuh ili previše vode ili crvi...Moj savjet: presadi ga sa novom zemljom, korijenje operi...

Mislis na moj fikus? Ovo sto treba da se presadi? Po cemu si to zakljucila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na moj fikus? Ovo sto treba da se presadi? Po cemu si to zakljucila?

Ne...MY heart ima probleme.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Filipa misli na moj fikus,tvom nece nista biti u maloj saksiji.

Nista,onda danas idem da kupim zemlju i da ga presadim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne...MY heart ima probleme.... :lol:

:lol: :lol: :lol:

Vec sam pocela da trazim crve i razmisljam da ga bacim sa sve saksijom! Jezim se od crva.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Vec sam pocela da trazim crve i razmisljam da ga bacim sa sve saksijom! Jezim se od crva.... :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: ne bacaj ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slika068.jpg

Evo ovako izgleda taj list sto je pozuteo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slika068.jpg

Evo ovako izgleda taj list sto je pozuteo,

O da...duša moja....previše vode i propuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da...duša moja....previše vode i propuh.

:( ima li mu spasa? ili da kupim drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ima li mu spasa? ili da kupim drugi?

Skloni ga negdje, da nije na propuhu, zalij ga čajem od koprive nakon 5 dana...taj žuti list otkini.

Otalo lišće umij pivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svake zime muku mucim sa malim jedva okom vidljivim belim vasima,ali u zemlji su u saksiji.Jednom je mm slucajno video i ja sada svake zime zavirujem.Citala sam da se najcesce javljaju zbog suvog vazduha.Jedna juka mi je tako uginula,a sto je najsmesnije biljka stoji kao da joj nije nista,ja pipnem stablo unutra nema nista,supljo :lol: .

Sad zimi i radi preventive povremeno zalivam sa nekim rastvorom.

Inace zimi cvece zalivam jednom mesecno,bukvalno pustim da es zemlja skroz sasusi i odvoji od saksije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svake zime muku mucim sa malim jedva okom vidljivim belim vasima,ali u zemlji su u saksiji.Jednom je mm slucajno video i ja sada svake zime zavirujem.Citala sam da se najcesce javljaju zbog suvog vazduha.Jedna juka mi je tako uginula,a sto je najsmesnije biljka stoji kao da joj nije nista,ja pipnem stablo unutra nema nista,supljo :lol: .

Sad zimi i radi preventive povremeno zalivam sa nekim rastvorom.

Inace zimi cvece zalivam jednom mesecno,bukvalno pustim da es zemlja skroz sasusi i odvoji od saksije.

E to se i meni desilo sa mojom,ja sam mislila da sam je previse zalivala pa da je od vode istrulila,i bacila sam je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skloni ga negdje, da nije na propuhu, zalij ga čajem od koprive nakon 5 dana...taj žuti list otkini.

Otalo lišće umij pivom.

Hvala ti. Ja bas volim taj fikus,mm mi ga je kupio za prvi 8.mart u braku :rolleyes: i bas mi je drag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaDY, znas li od cega zavisi cvetanje ove biljke? Tacnije, kako da ga nateram da cveta? :rolleyes:

Da znam i moje bi cvetalo svake godine. :) Kod moje mame cveta samo tako, gde god da ga stavi.

A ja cula da ne sme da se menja polozaj, tj gde ga stavis tu stalno da stoji i da mu se po malo ubacuje zemlje. Moja mama je od mene uzela pelcer, njoj cveta a meni ne :mellow:

Ja sam sad uzela pelcer od nje i treba da ga posadim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skloni ga negdje, da nije na propuhu, zalij ga čajem od koprive nakon 5 dana...taj žuti list otkini.

Otalo lišće umij pivom.

A sto zute listovi samo sa jedne strane? ako je od viska vode zuteli bi i durgi?A stoji mi ispod prozora,kao i svo cvece u kuhinji,mozda mu je hladno,jer u kuhinji pojacavam pec samo kad jedemo,moda da ga stavim blize peci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.



  • Postovi

    • Slepljivanje malih polnih usana kod devojčica
      Započeo/la Mmammyy · Objavljeno
      @Ana1 Da li ste isli mozda na institut radi razdvajanja usnica? Mi imamo zakazano za ponedeljak.
    • Baka servis - da ili ne?
      Započeo/la zvezdica2013 · Objavljeno
      A unique encounter, with an emphasis on safety Authentic Maidens
    • Šampon Za Kosu
      Započeo/la Nada92 · Objavljeno
      Ja za mog dečaka isključivo koristim biljne šampone iz deverra farm linije. Konkretno ovaj sa brezom i kantarijonom https://shampookosa.rs/wp-content/uploads/2024/01/Deverra-Farm-Biljni-Sampon-za-NORMALNU-KOSU-2-1024x768.jpg , za njega sam saznala preko shampookosa.rs sajta gdje stvarno imaju odlične vodiče za odabir pravog šampona za kosu.
    • Dobar ginekolog u Novom Sadu
      Započeo/la sele_12 · Objavljeno
      Pozdrav, imala sam dva spontana pobačaja 8. i 14. nedelja, pa sam u potrazi za dobrim ginekologom za ovakve slučajeve. Da li neko ima preporuku?
    • Test za utvrđivanje trudnoće
      Započeo/la Duski · Objavljeno
      Moze li mi neko ocitati ovaj rezultat?
  • Ko je online? (See full list)

    There are no registered users currently online