Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

omh-310820.jpg

evo cvece...ovo u saksiji ono iza je vestacko...pa ako neko zna nek mi kaze ja ne znam koj je to cvet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

omh-310820.jpg

evo cvece...ovo u saksiji ono iza je vestacko...pa ako neko zna nek mi kaze ja ne znam koj je to cvet..

divno je cvece mirjana...ja mislim da je kao neka crvena kala,ali nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zove se ANTURIJUM i to je bilo omiljeno Titovo cvijeće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zove se ANTURIJUM i to je bilo omiljeno Titovo cvijeće!

svaka cast jellena....pa nije ni tito bio mutav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko li je to obecao? hihihihiNe, nisam ja ...moj stan ima 33m2 ali Anchi ce nam pre poslati sliku bebe...

Joooj, ja sam obecala :( , bruka! Sutra slikam i postavljam!!!

Bebac nece jos ... :P par dana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je glupo, ali ja ne volim cvece. Volim ga videti, ali ne i bakcati se oko njega. Ustvari, nekako mi ne uspeva, ma ni kaktusi ^_^ . Dok ga moja mama ima za ceo komsiluk, joj dok se nisam udala, sva srecna budem kad neko zapne za saksiju. Strasno, bas ga ima na svakoj stepenici (kuca na dva sprata + potkrovlje), u svakom cosku, malih, velikih, koje cveta, koje ne cveta.... Ide joj od ruke. Ja dobila dve saksije, i pocele da venu, ma uvenule, i dam njoj, ladno ih je oporavila. Mislim da to treba voleti i da tim osobama to tada ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je glupo, ali ja ne volim cvece. Volim ga videti, ali ne i bakcati se oko njega. Ustvari, nekako mi ne uspeva, ma ni kaktusi ^_^ . Dok ga moja mama ima za ceo komsiluk, joj dok se nisam udala, sva srecna budem kad neko zapne za saksiju. Strasno, bas ga ima na svakoj stepenici (kuca na dva sprata + potkrovlje), u svakom cosku, malih, velikih, koje cveta, koje ne cveta.... Ide joj od ruke. Ja dobila dve saksije, i pocele da venu, ma uvenule, i dam njoj, ladno ih je oporavila. Mislim da to treba voleti i da tim osobama to tada ide.

ahahahah legendo kod mene ista situacija a kod mojih kuci botanicka basta...imam samo jedno drvo zivota koje ja ne znam kako jos zivo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da odrzim obecanje. Nas kutak za uzivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi pa gdje je ovaj raj?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nss-Fotogr.jpg

pl-Fotogr.jpg

5wd-Fotogr.jpg

Raj kod moje mame...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nss-Fotogr.jpg

pl-Fotogr.jpg

5wd-Fotogr.jpg

Raj kod moje mame...

Joooj, sto je lepo!!!!

A kako da postavim preko slikomata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www4.slikomat.com/10/0902/nss-Fotogr.jpg

Odeš na SLIKOMAT...izabereš prvu opciju gdje piše SLIKOMAT, pa ti piše BROWSE...izabereš sliku sa svog računara, ENTER...izađu ti kodovi, COPY zadnji CODE, pa ga kopiraš na ikonicu gdje stavljaš slike inače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jellena prelepo je stvarno...

anchi molim te stavi vece slike kako bi bolje videli ovaj raj!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda cu konacno uspeti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morala sam da izbrisem pa ponovo da postavim slike. Vratite se nazad da ih vidite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da odrzim obecanje. Nas kutak za uzivanje

wow anchi pa ovo kao na izlozbi cveca covece!!! prelepo!!! kupi jos jednu veliku garnituru za terasu i eto nas kod tebe na kafi :lol::lol:

salim se...stvarno je prelepo...kao stvoreno za uzivanje...

a koliko tek cveca.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wow anchi pa ovo kao na izlozbi cveca covece!!! prelepo!!! kupi jos jednu veliku garnituru za terasu i eto nas kod tebe na kafi :lol::lol:

salim se...stvarno je prelepo...kao stvoreno za uzivanje...

a koliko tek cveca.........

Samo vi dodjite! Imamo rezervne stolice na rasklapanje, kada imamo vece drustvo ;) Mislili smo na sve :P

To nam je omiljeno mesto u stanu.

Od cveca imamo puno perena. Slaba tacka su nam Hibiskusi (15-tak boja i nijansi) i kaktusi (oko 70 vrsta). Posto stize beba, poceli smo da poklanjamo kaktuse. Sutra bi trebalo najlepsi da cveta, tako da cu postaviti sliku obavezno!

Jedina nova biljka i trenutno najomiljenija je BANANA. Ali prava! Razmnozava se kao luda. Kumi sam u prolece dala jednu malu, a sada ih ima bar 10. I nju slikam obavezno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vi dodjite! Imamo rezervne stolice na rasklapanje, kada imamo vece drustvo ;) Mislili smo na sve :P

To nam je omiljeno mesto u stanu.

Od cveca imamo puno perena. Slaba tacka su nam Hibiskusi (15-tak boja i nijansi) i kaktusi (oko 70 vrsta). Posto stize beba, poceli smo da poklanjamo kaktuse. Sutra bi trebalo najlepsi da cveta, tako da cu postaviti sliku obavezno!

Jedina nova biljka i trenutno najomiljenija je BANANA. Ali prava! Razmnozava se kao luda. Kumi sam u prolece dala jednu malu, a sada ih ima bar 10. I nju slikam obavezno!!!

i mi imamo bananu ovde u dvoristu i ogromnaaaa je, ali je rodila samo jednom i nista...a komsijka radja svake godine...bas cudno...planiram da donesem pelcer na terasu da me malo zastiti od komsijskih pogleda ...hahaha...salim se, mnogo mi se svidja....

hibiskus imam i ja, ali je bre jako osetljiv....daj mi neki savet za njega.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako bre 70 kaktusa i 15 hibiskusa???!!!! covece pa ti si profi u gajenju cveca!!!daj slikaj nam to malo detaljnije!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jellena, ono drvo od tvoje mame je savrseno!!! kako se to zove???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wisteria sinensis (Glicinija)

Wisteria spada u najljepše penjačice i izuzetno miriše. Listopadna penjačica, može narasti do 25 metara u visinu. Cvate u svibnju vrlo mirisnim bijelim do ružičastim, plavim ili ljubičastim cvjetovima skupljenim u viseće grozdove dužine 30 do 50 cm.

Wisteria se razmnožava zelenim reznicama u kasno proljeće ili rano ljeto, prije nego što stabljike postanu čvrste. Za 6-8 nedelja reznice se zakorjene. Dobro je reznice držati pod folijom ili staklenom teglom.

DOBRO JE ZNATI....

- Uspijeva na sunčanom položaju i u polusjeni. Treba je saditi uza zaštićeni zid koji će ju štititi od sjevernog vjetra.

- Gliciniji je potreban potporanj za pravilan rast pa je pustite da se penje uz pergole, ograde, stupove.

(Nije preporučljivo biljku pustiti da obavija neko drugo stablo jer će ga s godinama ugušiti, a ni da se penje uz kuću jer događa se da snažne grane dignu krovnu konstrukciju. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vly-Fotogr.jpg

dyp-Fotogr.jpg

saksija ručni rad, djelo moje mame...

yp-Fotogr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo bananu ovde u dvoristu i ogromnaaaa je, ali je rodila samo jednom i nista...a komsijka radja svake godine...bas cudno...planiram da donesem pelcer na terasu da me malo zastiti od komsijskih pogleda ...hahaha...salim se, mnogo mi se svidja....

hibiskus imam i ja, ali je bre jako osetljiv....daj mi neki savet za njega.....

Hibiskus jeste osetljiv. Ako je na Suncu, dosta treba vode. Na listicima se pojavljuju sitne crne bubice koje unistavaju pupoljke i cvetove. Mora mnogo da se vodi racuna o tome i da se redovno prskaju i prehranjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bk-Photo0.jpg

c9k-Photo0.jpg

qrd-Photo0.jpg

iqa-Photo0.jpg

xbo-Photo0.jpg

Ovo je kod moje nane.. Ranije dok nisu podelili kucu imali smo velili park,,

oko 10 krugova od kamena u nutra razlicito cvece ,sve je moja nana sama odrzavala . Ove slike sto sad vidite ,tu je ranije bila velika bbreza i jelke ..Ali kako se moj otac nazalost ozenio sa jednom glupacom ,zauzeli donji deo kuce i sve srusili i pokvarili !! Sad moja nana ovde uziva , ona cvece obozava ,blago receno ..

I vise puta je osvajala prvo mesto u takmicenju najlepsi park,ne sa ovaj sto je na ovim slikama nego iza kuce sto je zena od mog tate sruslila mojoj nani u inat.. A sad joj krivo sto nana opet ima lepse!! Ako nadjem slike kako je bilo ranije obavezno stavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.