Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Jel ovo tvoj Filipa,bas je lep :) Ja bih ove godine uzela dve tri sadnice stare godinu dana...Pa jednom ce valjda narasti,mada sam mislila da brze rastu ;)

To je mamin...on je uzela grančicu u Rovinju....pa pelcala.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda ima oleandere,znate li koliko brzo rastu? :rolleyes:

Ja oko zgrade ih imam za izvos. Pa i raste i ne raste brzo, sta znam. ALi meni on super izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je mamin...on je uzela grančicu u Rovinju....pa pelcala.... :)

Svaka joj cast! Oliander da se primi pelcovanjem, nikad nisam cula da je nekom uspelo u zivotu. Ona ocigledno ima carobne ruke za cvece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka joj cast! Oliander da se primi pelcovanjem, nikad nisam cula da je nekom uspelo u zivotu. Ona ocigledno ima carobne ruke za cvece :)

Pa da...Jesam vam pričala ovo? Za vrijeme zabavljanja MM(tada momak) je meni donosio prelijepe bukete sa ružama...Mama je skoro svaku pelcala...da, da...iz buketa.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...Jesam vam pričala ovo? Za vrijeme zabavljanja MM(tada momak) je meni donosio prelijepe bukete sa ružama...Mama je skoro svaku pelcala...da, da...iz buketa.... :)

SEcam se te price, i to mi je neverovatno. ALi ovo za oliander to bas postoji pravilo da se oliander kupuje sa korenom jer ne moze da se pelcuje. Znaci tvoja mama mora da otvori neki rasadnik ili kako se vec to kaze, imala bi najbolje cvece. Zeni uspeva i ono sto ni nauka nije objasnila.hahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je, je...evo sada sam ju zvala...kontam da nisam pogriješila...Još jedan je zapelcala, ona kaže da je to prosto jednostavno :huh: Znaš da je tata u CRO i sastavlja staklenik za rasade lavande... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je, je...evo sada sam ju zvala...kontam da nisam pogriješila...Još jedan je zapelcala, ona kaže da je to prosto jednostavno :huh: Znaš da je tata u CRO i sastavlja staklenik za rasade lavande... :)

Joj blago njemu. e to je zivot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da ne citam celu temu od pocetka...

Da li neko gaji zacinsko bilje u kuci/stanu i kakva su iskustva sa pojedinim vrstama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da ne citam celu temu od pocetka...

Da li neko gaji zacinsko bilje u kuci/stanu i kakva su iskustva sa pojedinim vrstama?

Ja imam razne vrste u dvorištu, super su, ne treba im mnogo nege, jedino što kada se razmnože, ne možeš ih se rešiti, pojedinih...treba čupati redovno :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još nekoliko slika moga dvorišta i dvorišta moje roditeljske kuće, negde je na slici i oleander mamin, a i ja imam malo manji. Jedini mi je problem gde sa njim zimi jer mi je predsoblje malo, a ne valja da bude u prostorijama gde se puno boravi, tako da ga zimi unesem kod muža u njegovu tzv. kancelariju-nekada je bila soba za izdavanje, čemu se on baš i ne raduje mnogo :-)))Jedino me kod njega nervira što ga lisne vaši baš vole...

423638_2537847926350_1258193834_32075224

397337_2537848486364_1258193834_32075225

405887_2537850846423_1258193834_32075227

403804_2537857486589_1258193834_32075233

423933_2537858686619_1258193834_32075234

409441_2537865846798_1258193834_32075243

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da ne citam celu temu od pocetka...

Da li neko gaji zacinsko bilje u kuci/stanu i kakva su iskustva sa pojedinim vrstama?

Ja imam na terasi persun,celer, mentu i jos kad bih znala na srpskom rekla bih ti sta sve :lol: / Cim saznam javljam :)

Ali nista lakse za gajenje. Negde pored prozora tutnes i uvek imas sveze za hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama koji raj to dvoriste. Pun zelenila, mogu da zamislim kakvo je leti za uzivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam na terasi persun,celer, mentu i jos kad bih znala na srpskom rekla bih ti sta sve :lol: / Cim saznam javljam :)

Ali nista lakse za gajenje. Negde pored prozora tutnes i uvek imas sveze za hranu.

Ne znam kako od ruzmarina da napravim zbunic iako je u saksiji. Imam samo jedan prutica koji smo skoro obrstili :lol: Imam i ja mentu, persun, bosiljak, vlasac... da li bi mogao origano u stanu? Majcina dusica(timijan)?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam razne vrste u dvorištu, super su, ne treba im mnogo nege, jedino što kada se razmnože, ne možeš ih se rešiti, pojedinih...treba čupati redovno :-)))

U dvoristu bez saksije? Onako, u zemlji posejano? Mene interesuje da li sve moze da opstane u saksiji?

Kad tako podivlja, ti mi posalji to sto hoces da bacis ;) Tvoje biljke izgledaju tako zdravo i lepo...mogla bi da prodajes pelcere bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako od ruzmarina da napravim zbunic iako je u saksiji. Imam samo jedan prutica koji smo skoro obrstili :lol: Imam i ja mentu, persun, bosiljak, vlasac... da li bi mogao origano u stanu? Majcina dusica(timijan)?...

Mislim da moze origano u stanu, sto ne bi mogao?!Moja drugarica ga ima na terasi.

A kako da napravis zbunic?! Pa cekaj da malo poraste, nemojte ga odmah brstiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slika119.jpg

Evo,moje vinkice proklijale.

Jel trebam jos uvek da drzim kesicu?Dodiruju mi kesicu,pa me zanima da li treb da je sklonim ili mogu da je ostavim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne...slobodno skini kesicu....

Svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je ovo cvece i koje kese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

šećerna evo nešto više

Ovo je idealno za sve uslove i jako lijepo cvijeće, pokušaj ovu tehniku....vrijeme je taman za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

šećerna evo nešto više

Ovo je idealno za sve uslove i jako lijepo cvijeće, pokušaj ovu tehniku....vrijeme je taman za to.

Probacu ovo ovde da nadjem. Bas mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne...slobodno skini kesicu....

Svaka čast.

OK,hvala,Filipa,nis' bez tebe :)

a posle koliko mogu da ga rasadim? jesam mnogo stavljala u casu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK,hvala,Filipa,nis' bez tebe :)

a posle koliko mogu da ga rasadim? jesam mnogo stavljala u casu?

A kako u kojoj čaši....samo ti to još ostavi...tamo negdje u aprilu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mislila sam da ce biti puno,ali seme sitno pa ga nisam vadila,kako bude,sl.godine ce biti bolje. Trazila sam ono sace za sadnju ali nigde nema u zr,pa kad budem isla van grad potrazicu. Znaci tek u aprilu..ok. hvala,draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dvoristu bez saksije? Onako, u zemlji posejano? Mene interesuje da li sve moze da opstane u saksiji?

Kad tako podivlja, ti mi posalji to sto hoces da bacis ;) Tvoje biljke izgledaju tako zdravo i lepo...mogla bi da prodajes pelcere bez problema.

Hvala :lol:

Ja sadim u dvorište pored kamenjara, ali može i u saksije, tako će sporije i da rastu, neće divljati. Ja sam ih sadila prvo u plastične čaše, pa oda u zemlju, ali ti možeš odmah u saksiju. Imam ih i u saksijama napolju, one meni same niknu ponovo na proleće.

Moji imaju još više biljaka, te slike su iz njihovog dvorišta-ove zadnje slike. Problem mi je sobno cveće koje zimi propati boravak unutri jer leti bulja napolju, a unutri imam malo mesta i te mu je toplo, te hladno...najviše volim kad na proleće mogu da ih iznesem napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hotmama koji raj to dvoriste. Pun zelenila, mogu da zamislim kakvo je leti za uzivanje.

Hvala, bogami jeste uživanje :-))) ali ima i posla, no isplati se svaki sekund truda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.