Cveće u domu i vrtu

odgovora

Objavljeno

Mirjana...ne cuje...za zalih cvece sa vodom u kojoj su stajale ljuske od jaja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa treba da stoje 3-4dana,i onda ih bacis pa sa tom vodom zalijes cvece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa treba da stoje 3-4dana,i onda ih bacis pa sa tom vodom zalijes cvece...

Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa lozicama i saksiji? Muz mi kupio juce, prelepa je, list joj je tamne i svetle zelene boje, cudno nekako isaran a jà nisam bas expert za njih pa vas molim ako imate neko savet-rado cu ga primiti! Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje cveće u saksiji ( a ima ga puno) me baš voli...zaboravim da ga zalijem i po nekoliko meseci, ali se ne predaje...razni bendžamini, puzavice, palma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi brižna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi brižna...

Nemoj da si takva, radi zena ko Svajcarac...a ja cu skoknuti da joj zalijem cvece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ova Jellena me svuda prati i "spušta"...Micika, hvala, ima na ovom forumu i dobrih duša... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesam zloća, posaću ti noćna mora...daemon05.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesam zloća, posaću ti noćna mora...daemon05.gif

xaxaxaxa...ti si dobra jer si iskrena, a micika je opasna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxaxaxa...ti si dobra jer si iskrena, a micika je opasna :P

Ja opasna? Samo ti se cini ja sam ko pamuk...meka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 3 palme, i to ih drzim samo zato sto ne cvetaju. Ja ne podnosim cvece. Ja volim bukete ruza. Njega kad dobijem, ostavim da se osusi vodoravno i tako da mi traje vecno, ubacim ga u petenu korpu uspravno da stoji i ekstra izgleda, al' zivo, u saksiji, pa jos da mi se linja... Nema sanse!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 3 palme, i to ih drzim samo zato sto ne cvetaju. Ja ne podnosim cvece. Ja volim bukete ruza. Njega kad dobijem, ostavim da se osusi vodoravno i tako da mi traje vecno, ubacim ga u petenu korpu uspravno da stoji i ekstra izgleda, al' zivo, u saksiji, pa jos da mi se linja... Nema sanse!!!

kako se cvece linja?? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se cvece linja?? :lol:

I ja sam se to pitala. P.S. moja crasula raste li raste, kuc kuc da je ne ureknem...e, sada sam skontala zato smo mi kupili auto... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se to pitala. P.S. moja crasula raste li raste, kuc kuc da je ne ureknem...e, sada sam skontala zato smo mi kupili auto... :D :D :D

:lol::lol:

nego sta......!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se cvece linja?? :lol:

Kad pocnu latice da opadaju, ja to iz zeze zovem linjanje. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se to pitala. P.S. moja crasula raste li raste, kuc kuc da je ne ureknem...e, sada sam skontala zato smo mi kupili auto... :D :D :D

ZNACI -RADI POSAO!! SALJI PELCER,MENI TREBA STAN :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNACI -RADI POSAO!! SALJI PELCER,MENI TREBA STAN :lol::lol:

Moze moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva ima oko 70tak saksija cveca. Do duse, dnevna soba joj je preko 50m2, a kuca oko 200m2 pa ima mesta. Obozava cvece i svako joj je bas lepo, kvalitetno, skupo...

I ja volim cvece, i dobro mi ide... nemam puno jer mi je mali stan, ali kad se preselim kupicu par velikih, kvalitetnih i to je to. Imam difenbahiju koja uzasno nervira mm, bendzamin, safleru (list sam otkinula u hodniku zgrade gde smo prvo ziveli i zasadila, a kazu da cvet napreduje kad ga ukrades :lol: ) koja ide kao luda i jos nekih par uvek zaboravim kako se zove... :blink:

Da, imam i marijine suze, dve godine je tako stajala bez veze i vidim da sad bas ide (pu, pu, pu) :)

Na terasi imam petunije ali ove godine se nesto nisu proslavile, nikako mi nisu isle.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neko je ovde obecao slike terase sa cvecem od 40 kvadrata al' se pravi lud :lol::lol:

hocemo slike!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neko je ovde obecao slike terase sa cvecem od 40 kvadrata al' se pravi lud :lol::lol:

hocemo slike!!!!

Ko li je to obecao? hihihihiNe, nisam ja ...moj stan ima 33m2 ali Anchi ce nam pre poslati sliku bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko li je to obecao? hihihihiNe, nisam ja ...moj stan ima 33m2 ali Anchi ce nam pre poslati sliku bebe...

i ja se pitam ko li je......ne pravi se luda nego daj da vidimo tu ogromnu terasu i svo to cvece!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra slikam cvece sto imam i ako neko zna da mi kaze kako se zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra slikam cvece sto imam i ako neko zna da mi kaze kako se zove...

pazi sta si rekla...izgleda samo ja postavljam slike na ovom forumu :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam u kuci 10-ak saksija i korpi sa cvecem. Imala sam i mali limun ali ga neko zaboravio zaliti (par puta) dok smo bili na moru i osusio se <_<

Omiljeno cvece su mi orhideje i imam ih par. Nikada mi ih nije dosta i samo iznalazim nove boje. Jesu malo zahtevne za odrzavanje i treba im posebna nega i mesto gde ce stajati, ali je meni to najveci izazov.

One sto sam imala u prethodnoj kuci nisam donosila sve. Neke sam dala svekru da posadi u basti (a ima covek ogromnu bastu i neverovatno volje i talenta za uzgajanje cveca) i sad tamo uzivamo u patuljastim ruzicama i par drugih vrsta.

Moja mama ima dve ogromne terase (tih 40m2 mi zvuci poznato) i obe su leti potpuno prekrivene cvecem. Kad sam bila mladja mrzela sam jesen kad treba da se unesu i poredjaju na gornji sprat ili u svetlarnike na stepenistu :blink: Sad kad su bili kod nas moj brat je po onoj najvecoj vrucini morao svako vece da poliva i terase i bastu. Kaze nije mu smetalo jer je jedino tako i sam mogao da se ohladi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.