Dojenje bebe nakon što joj niknu zubi

odgovora

Objavljeno

E i ovo je jedan od razloga zašto sam za to da se beba doji najduže 6 meseci. Kakvo je to uživanje u dojenju, kada vam beba gricka osetljivu bradavicu?

A mozda bi bilo bolje da se malo pomisli na to koliko ce dugo dojene doprineti detetu i mami?

Ovde ima o prednostima dojenje za dete

http://zdravoroditeljstvo.blogspot.com/201...ve-do-peta.html

Ovde za majku

http://zdravoroditeljstvo.blogspot.com/201...o-za-majke.html

Na kraju krajeva, iskustva (ne) dobijana za prvih nekoliko godina zivota nikad se ne mogu nadoknaditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad me grize .... Dodje iz cista mira i grize nas sve...

To se desava i kod dece koja ne sisa. To je takav razvojni period

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece to grickanje biti dugo. Beba samo treba da navikne na zubi, tako reci. I mene moja neko vreme grizla. Ali se to uglavnom slucajno deseva, kad zaspi a sisa ispada pa mora da je uhvati nekako). Ponekad se i sad desava da yagrize, ali stvarno retko. A sad ima vec 12 zuba pa jos 4 su na putu. Morate samo da pretrpite.

Desava se da zagrize i nece da pusta, onda naravno trebate silom da vadite (samo stavite prst izmedju vilica pa malo pogurajte). I svakako treba odjasnjavati da mamu to boli.

Ja i dalje koristim onu metodu hvatanja za nosic, on gricne ja uhvatim za nosic i on odmah pusti ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lepamama sta ste vi po struci?

psiholog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Masa ima punih 8 meseci i idalje sisa (na moju radost),sa 5 meseci su joj izasli donji zubici (jedinice),a pre par dana i gornji.I od tada imamo mali problem,napravila mi je ranu na bradavici,tacnije ne grize me nego pred kraj podoja obicno zadrema i tada kao da gornjim zubicem guli kozu sa bradavice.Ne boli me jako ali je neprijatno i pri svako sledecem podoju pecka.Sta da radim?Da li postoji nesto sto mogu da korisitim ali da nastavim sa dojenjem?

Hvala unapred. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno,probacu nadam se da ce pomoci i da ce prestati da me ''gricka'' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Masa ima punih 8 meseci i idalje sisa (na moju radost),sa 5 meseci su joj izasli donji zubici (jedinice),a pre par dana i gornji.I od tada imamo mali problem,napravila mi je ranu na bradavici,tacnije ne grize me nego pred kraj podoja obicno zadrema i tada kao da gornjim zubicem guli kozu sa bradavice.Ne boli me jako ali je neprijatno i pri svako sledecem podoju pecka.Sta da radim?Da li postoji nesto sto mogu da korisitim ali da nastavim sa dojenjem?

Hvala unapred. :unsure:

Najbolje je da mazes Multimam kremu sa lanolinom koja je potpuno bezopasna i ne mora se ispirati pre svakog podoja,jako je delotvorna.Ja je jos uvek koristim za pete,usne,laktove. :D

(Koliko sam samo puta preporucila ovu kremu mislim da i vrapci znaju :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,videcu jos dan dva,da li ce nastaviti,u svakom slucaju cu morati da nadjem resenje da je odviknem od toga B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Masa ima punih 8 meseci i idalje sisa (na moju radost),sa 5 meseci su joj izasli donji zubici (jedinice),a pre par dana i gornji.I od tada imamo mali problem,napravila mi je ranu na bradavici,tacnije ne grize me nego pred kraj podoja obicno zadrema i tada kao da gornjim zubicem guli kozu sa bradavice.Ne boli me jako ali je neprijatno i pri svako sledecem podoju pecka.Sta da radim?Da li postoji nesto sto mogu da korisitim ali da nastavim sa dojenjem?

Hvala unapred. :unsure:

U svakom slucaju lanolin, ali mislim da bi ti najbolja preventiva bila da promenis polozaj dojenja. U nekom drugom polozaju ti ne bi naslanjala tako zube na bradavicu. Pokusaj da koristis mali jastucic koji ces joj staviti pod glavu, na svoju ruku. Ja sam tako dojila Petra do 22. meseca bez i jedne povrede, a spavao je na dojci bar prvih 1,5 godinu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slucaju lanolin, ali mislim da bi ti najbolja preventiva bila da promenis polozaj dojenja. U nekom drugom polozaju ti ne bi naslanjala tako zube na bradavicu. Pokusaj da koristis mali jastucic koji ces joj staviti pod glavu, na svoju ruku. Ja sam tako dojila Petra do 22. meseca bez i jedne povrede, a spavao je na dojci bar prvih 1,5 godinu. ;)

Pokusacu i to,mada je to slucaj samo sa levom dojkom-bradavicom,ne znam zasto,moguce jer je izasao samo desni gornji zubic pa tacno naleze tako...Hvala u svakom slucaju,znaci mi svaki predlog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu i to,mada je to slucaj samo sa levom dojkom-bradavicom,ne znam zasto,moguce jer je izasao samo desni gornji zubic pa tacno naleze tako...Hvala u svakom slucaju,znaci mi svaki predlog :)

Ja bih ti preporučila Multi Mam komprese za dojilje, nema mazanja ni lepljenja od njih, staviš kompresu (jedna mala kockica u kojoj je gel) obučeš brus i mnogo brže deluje od kremica. Meni je mnogo pomogla.

Jeste malo skuplje, al brzo deluje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je izasao jedan zubic ali za sad ne predstavlja problem. videcemo kad krenu drugi. predizbijanje ovoga desavalo se da kao malo trlja desni o bradavicu ali mi nije bilo bas jako bolno, nije napravio ranice niti ista drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste nisam imala problem sa zubicima pri dojenju. Nikad me nije zakacio a kamo li ugrizao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena ima dva zubica... Dok je gladna lepo sisa, onda se igra, ugrize me i gleda pravo u oci... ja uvek vrisnem a njoj je to smesno!!! Ona je nasla sebi omiljenu igru, a ja ovoliko puta dnevno nisam zaplakala nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena ima dva zubica... Dok je gladna lepo sisa, onda se igra, ugrize me i gleda pravo u oci... ja uvek vrisnem a njoj je to smesno!!! Ona je nasla sebi omiljenu igru, a ja ovoliko puta dnevno nisam zaplakala nikad.

Ustini je za nosic,cim joj zacepis nosic,pustice bradavicu i ukapirati vremenom da to ne radi!Vjerujem ti da je bolno,ali takvi su bebci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strahinja grize, namerno :D dok aktivno sisa ne moze da ugrize.. ali onda bi da se igra i gleda me u oci i grize... i nasmeje se a i dalje drzi bradavicu medju zubima... dobio je po guzi par puta.. i sad vise ne radi tako gadno! a boli ko iglicama da me bocka... ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strahinja grize, namerno :D dok aktivno sisa ne moze da ugrize.. ali onda bi da se igra i gleda me u oci i grize... i nasmeje se a i dalje drzi bradavicu medju zubima... dobio je po guzi par puta.. i sad vise ne radi tako gadno! a boli ko iglicama da me bocka... ccc

Opasan je, :lol: postaje svjesniji i to mu predstavlja zabavu!Ne daj se,draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikako.. ne smem da se dam.. oni su svesni samo tako!! a grickanje moje bradavice ne mozed a mu bude zabava... zao mi je.. ali boli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bilo je par dana pa je prestalo. Sledeci put kada ides kod pedijatra pitaj njega.

Hocu.Hvala Miva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo zubice vec mesec i po i meni je vec par dana postalo nepodnosljivo, ona ne gricka vec kada vuce jaaako boli. Neverovatno je da leva otkida kako me boli dok mi je desna bolja :blink: :blink: Verovatno je do ugla kako je postavim nemam pojma ali sve polozaje i poze sam probavala na levoj i neeemogu visee!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da cu prestati da dojim kad mu izbiju zubici, jer dok ih nije imao stalno je stiskao bradavicu desnima. Nije mi smetalo ali nisam ni uspevala da ga odvratim od toga. Kada su mu izbili zubici, prestao je da gricka. Danas me prvi put bas ugrizao i to me gledao pravo u oci. Kad sam vrisnula i rekla to mamu boli, pustio i nije vise hteo da sisa. Nadam se da je to bio samo momenat i da se nece ponavljati. Jos uvek osecam ugriz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da cu prestati da dojim kad mu izbiju zubici, jer dok ih nije imao stalno je stiskao bradavicu desnima. Nije mi smetalo ali nisam ni uspevala da ga odvratim od toga. Kada su mu izbili zubici, prestao je da gricka. Danas me prvi put bas ugrizao i to me gledao pravo u oci. Kad sam vrisnula i rekla to mamu boli, pustio i nije vise hteo da sisa. Nadam se da je to bio samo momenat i da se nece ponavljati. Jos uvek osecam ugriz!

Lulu, sledeci put ako to uradi, a uradice, budi blaga, ne strog, da ne bi dolso do strajka dojenja i sl.On sad ispituje situaciju, gleda kakva ce ti biti reakcija,a mozda ga i desni bole pa mu je lakse da stiska.

lulu. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.