Crne slutnje

odgovora

Objavljeno

Ja sam svoje dete zamišljala u najgorim scenarijima. Sve vreme se pitam zašto to radim i da ne prizovem neko zlo. Zlo sam prizvala, ceo dan mislim na zlo i to veče moje dete umoči prstiće u vrelu palentu i izgori ceo kažiprst. Tada sam se zarekla da ću moje dete da zamišljam samo u najlepšim i nikako više u najgorim scenama, a pažnju zato povećavam na maksimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ja sam abnormalno hladna mama. Samo razmišljam realno, moram da se osvrnem jedan post (već i zaboravih ko je pisao) - ne može na krevetu, ne može u ljulji, ne može ovde - postoje ogradice. Ja sam pušač, dete ostavim u ogradici i odem da ispušim cigaru.

Nek trči - padne pa ustane. Ne znam, meni sve to katastrofa kad vidim koliko brinete, pa se zapitam da li sam ja onda toliko hladnokrvna?

Sećam se kakva je moja majka bila kad sam bila mala, ma i sad kakva je - ja sam onda debela 'ladovina. :blink:

Sve u svemu slažem se sa Chi mama, s tim da kod mene nema paranoje ni kod prvog (za sada i jedinog deteta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto b0282.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam panicar,cak sad pored svih ovih postova mislim da sam abnormalno hladna... :lol:

Ne znam,ne plasim se da ce pasti sa kreveta dok skace jer realno gledano-ne skace sa 13.sprata.Ne plasim se da ce ispasti iz ljuljaske jer je naucio da se drzi(znao je od pocetka ali otkako je jednom ispao ne pusta ljulju) i opet-ne ljulja se na 3m visini.Ne plasim se jurnjave-juri tamo gde nema saobracaja a akopadne-ustane a pored toga i ja sam jurila pa me evo.I tako.Pazim ga i ucim ga da se pazi.Mene vise brine da ga vaspitam kako treba-da odraste u normalnog coveka bez strahova i ...

A ekskurzije------jedva cekam!!! :lol:

Ps:Za sve mame sa 1 detetom-sva paranoja ce proci sa 2. ;)

A tek sa 4. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muče me strašne misli.Moje starije dete udje u kuću malo pre i kaže mi da neće da raste više,da će samo da slavi 10.rodjendan i više nikad.Počela sam smireno da je propitujem,ali ona počela da plače.Jedva sam je smirila.I šta se zbilo u njenoj glavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametno dete nece da odraste ;)

S kim je bila, mozda joj je neko nesto pricao, ko zna, sigurno je nesto cula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muče me strašne misli.Moje starije dete udje u kuću malo pre i kaže mi da neće da raste više,da će samo da slavi 10.rodjendan i više nikad.Počela sam smireno da je propitujem,ali ona počela da plače.Jedva sam je smirila.I šta se zbilo u njenoj glavi?

Možda je bila negde ili gledala nešto na TV-u pa zato tako priča... Ne brini, dečija posla, svašta izmišljaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam sad dok sam je kupala.Kaze niko joj nista nije rekao,nece da bude velika,nece da ima sise i nece da radja decu.Moguce da je cula neciji razgovor,bila je sa jednom devojčicom ispred 5 min bez mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam sad dok sam je kupala.Kaze niko joj nista nije rekao,nece da bude velika,nece da ima sise i nece da radja decu.Moguce da je cula neciji razgovor,bila je sa jednom devojčicom ispred 5 min bez mene.

Ma garant je čula neku pričaniju, nema šanse da je to samo od sebe... Ne brini, samo ako uspeš dobro proveri odakle joj - da znaš od koga da je paziš da joj ne pune malu glavicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma garant je čula neku pričaniju, nema šanse da je to samo od sebe... Ne brini, samo ako uspeš dobro proveri odakle joj - da znaš od koga da je paziš da joj ne pune malu glavicu :)

Sve bi ovo bilo blaže da je skoro nisam sanjala bas loše,pa mi se nakupilo.Inače ne ide sama napolje.Ja usla u zgradu da sredim Nedu za kupanje,ona ostala 5 min da završi neku igru sa drugaricom iz naše zgrade.

Mm mi rekao da lupa dete.Već mi lakše,ali u tom momentu..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini maso. I mene su spopadale takve misli kada sam bila klinka. Nikada zalosnija nisam bila nego kada sam na kraju petog razreda dobila. uh... Boga mi, nekoliko dana sam to poricala i jedva su me ubedili da stavim ulozak. To mi je bila neka prekretnica u odrastanju. Verovatno je cula neki razgovor i kako porodjaj boli, mozda i videla na tv-u... ko zna... Ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ne dao ti Bog sto ti majka misli, no sto ti zena misli." s040.gif

Ovo moj muz cesto voli da citira...

i moj... Ne javlja se - mama misli da mu se nešto dogodilo, a žena da je kod švalerke :lol:

Cini mi se da ste vi jos i dobre. Kod mene je pored svih strahova koje ste naveli (za muza i decu) jos postoji strah ove famozne 2012 blink.gif ... Kud i gledah History channel... Ali se podsvesno tesim da je sve to deo jedne propagande (bar se zaista nadam da je tako) huh.gif ili mozda nije unsure.gif ?! Jedina mana od kada sam postala mama je taj sto imam "haludje" u glavi i ja zacas "razvijem" pricu vezanu za to sta ce se to "famozno" desit 23 decembra 2012.

tanananananatananananana stigla je ta famozna 2012 i bliži se 21.12. Po Majama će tad biti smak sveta! Ja baš u to ne verujem i nikada me nisu zbog takvih stavri opsedale crne misli.

Ali često razmišljam unapred i uglavnom su to crne misli... Pokušavam da ne razmišljam i da se vodim onom "Kakve su ti misli, takav ti je život" al mi ne ide <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj... Ne javlja se - mama misli da mu se nešto dogodilo, a žena da je kod švalerke :lol:

tanananananatananananana stigla je ta famozna 2012 i bliži se 21.12. Po Majama će tad biti smak sveta! Ja baš u to ne verujem i nikada me nisu zbog takvih stavri opsedale crne misli.

Ali često razmišljam unapred i uglavnom su to crne misli... Pokušavam da ne razmišljam i da se vodim onom "Kakve su ti misli, takav ti je život" al mi ne ide <_<

:D Maje ili ne meni će bit smak sveta jer je to dan kad moram natrag na posao :D A što se tiče bebe ja sam opuštena dok je mm paničar.U svemu vidi opasnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam novi metod što se tiče crnih misli i slutnji. Autorsko pravo priznajem svom mužu. :)

On kaže, tako kad ga nešto uhvati on u mislima sebi "zvizve" šamar! Da se trgne! :D

Nisam često u tom fazonu, ali nekad imam tako blesak nekih budalastih misli. Tako da bi do sad moje dete bilo sakato, nemo, retardirano, zgazio bi ga auto, zgazio bi nas sve auto, ...:D da ne dužim više...Ugavnom i ja kad tako nešto pomislim, zviznem sebi u mislima šamarčinu!

Samo da iz misli ne ode u realnost! :D

I što je gore, zamislite da jedno drugog krenemo da tabamo! :D hahhahahhhahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ово можда није баш за овај форум, .......

Хвала,

поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pročitala sam post ali nisam baš shvatila... ti se bojiš da će tvoje dete ispaštati zbog tvojih grehova?

Ako mene pitaš, niđe veze... mišljenja sam da su nesreće samo nesreće i da ne biraju kome će se desiti već se dese onima ko im naleti :)

Trudim se da mislim pozitivno, ne zato što mislim da ću time 'dozvati' sreću, već zato što je sreća upravo to, stanje uma... loše stvari se dešavaju, tu ne možemo ništa, možemo samo da mislimo kako se nama neće desiti, i kad nam se dese kako smo imali sreće jer postoje oni kojima je i gore...

Tako da, glavu gore i terajte ružne misli :)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pročitala, ali da se nadovežem na Švecu....

Ima kod Montenja lepih misli vezanih za tu temu, a po Švecinom principu su, otprilike. Sreća ili nesreća je čista unutarnja i subjektivna stvar. Dok je ti u sebi ne osećaš, nisi ni srećan ni nesrećan. Onaj ko te gleda sa strane, ne može da bude srećan za tebe, ne može ni da zna šta je za tebe sreća, pa time ni da "meri" svoju sreću prema tvojoj. Samo u sebi i za sebe možeš da stvaraš lepo i ružno i to sve odnosi već dovoljno energije da bi još energije trošio na razne projekcije.

Po mom mišljenju, Montenj inače ima carsku filozofiju subjetka i individualnosti i kako je graditi i čuvati u svakodnevnom životu. Čisto da malo napravi ravnotežu filozofijama prema kojima smo svi podređeni uvek nečemu, nekoj višoj sili, moći, sudbini....

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.