Studiranje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

prosto me zanima jer sam na pocetku trudnoce spremam sad ispite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da mogu i ja da se pridruzim.. Ja studiram i imam 7-mesecnu bebu. Tokom trudnoce mi je godina bila na mirovanju, ali samo zato sto nisam bila u gradu u kome studiram. Bilo bi lepo da sada ispolazes sto vise ispita mozes, jer je posle malo teze sa bebom.. Ali da znas da jeste teze, ali sada imamo jos veci razlog da ucimo- nase bebirone d075.gif

Sta studiras? Koja si godina? Pozz.. a010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pretpostavljam da je teze, al valjda je bitna tu i pomoc, neko da bude sa bebom, da mi pomogne... zadnja sam godina na pravima, od oktobra mi pocinje apsolventski imam jos 10ak ispita sad spremam za jun 2...a u sep okt cu biti 5-6mes pokusacu da idem na ispite sto vise budem mogla... ne znam sve mi cudno sad, i profesori kakvi su, moram se opustiti.. sta ti studiras... ja sam u bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam na Pravima e020.gif Samo sto sam ja na trecoj godini.. Kakvi su profesori u BG-u?.. Ja sam u Nisu. Upoznala sam neke studente koji kazu da je u Beogradu Pravni najtezi, pa su presli ovde. Ja mislim da svuda ima i dobrih i losih profesora, a cinjenica je da mora da se uci. Mada i od profesora mnogo toga zavisi.

Jedna devojka je presla zbog Rimskog prava, kaze da je mnogo strog profesor, a kod nas je to jedan od najlaksih predmeta, profesorka prosto moli studente da polazu.. Eh, kad bi bar polovina bili kao ona.. hehehe.. gde bi nam bio kraj.. a020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosto me zanima jer sam na pocetku trudnoce spremam sad ispite

Super, samo naprijed :)

Ja sam studirala u prve dvije trudnoce i sve je proslo u najboljem redu.

U prvoj trudnoci sam 15 dana prije porodjaja polagala ispit i dobila 10 (skroz zasluzeno) i pohvalu profesora, kako sam izdrzala jun mjesec na 40 stepeni sa stomakom do zuba i cekanje 3 sata do prozivke...

Nije lako ali sta je tu je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DEVOJKE -SAMO NAPRED!Dobra organizacija je kljuc svakog uspeha.ja sam u ,relativno,slicnoj poziciji.Zavrsavam master studije i sve ispite sam polagala trudna,a nadam se da cu i zavrisi pre dolaska bebca :) Nekoliko mojih koleginica je ostalo trudno tokom osnovnih studija,ali su sve diplomirale.Trajalo je malo duze,ali su na kraju ipak dosle do zeljene diplome.Zelim vam puno uspeha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Bokicina Mikice.. Nadam se da cemo uspeti.. c050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad mi ide sve lagano. Imam jos dva ispita, praksu i diplomski. Malo ce mi se oduziti studiranje zbog jednomesecne prakse u skoli, jer se deca raspustaju u junu, meni je termin u avgustu, tako da ce mi praksa i diplomski ostati za sledecu godinu, ali nije bitno. Najvaznije je moje maleno :D :D :D:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno na ovim odgovorima....moze sve, to i ja mislim dobra organizacija i malo strpljenja, bice valjda sve ok, samo sto vise sad da dam valjda cu uspeti... meni je iz trece ostalo obligacije sad ucim za jun ekonomsku sam spremila jos prosli mesec i mjp dug je junski rok mesec dana moze se.. jeste u bg su profesori svi prepotentni, za sest se bogami namucis al nije kod svakog tako, ima i ok profana..moramo se drzati i verovati, sad imamo veci razlog...a kakvi su prema trudnicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su svi ispiti pismeno, pa mi nista ne znaci sto sam trudna. :D Profesori ne mogu da mi progledaju kroz prste... jedino ako pored imena i prezimena napisem.. TA I TA NEDELJA TRUDNOCE :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe i termin porodjaja :) joj a nama nista pismeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure drage, svaka cast i samo napred sa studijama!!! ;)

Ja sam bila tek apsolvirala kada sam ostala trudna. U dva ispitna roka sam dala 7 ispita, sto celih, sto iz delova, i otisla sa faxa dok se stomak jos nije video jer nisam htela da na sazaljenje polazem (dal bi sad isto, pitanje je :lol: ).

Kasnije sam se vratila kada je mala imala 7 meseci i opet sa njenih godinu dana i u ta dva roka ocistila sve preostale ispite. Ono sto mi je bilo ostalo su stihovi koji se polazu iz po 2-3 dela, sve sa pismenim i usmenim na to. Neki su se na taj nacin duplirali, jedan cak ispao da ima 4 dela :blink: i ja tad morala polagati iz 10 delova 3 ispita :rolleyes:

E otad mi je ostao diplomski i neki graficki koje treba predati, al ja to "malo" gnjavim i pored svega sto nam se zaredjalo (nova kuca, put do posla po 2-2.5h dnevno, mm zavrsava master a tesko je da se oboje u sto vreme posvetimo i faxu, i poslu, i porodici) malo mi vremena, energije i volje (da budem iskrena) ostane na kraju dana da sednem opet za komp... Stalno odlazem rok od tad, do tad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na drugoj godini studija kad sam ostala trudna sa mojim 1. detetom. Tu drugu godinu sam očistila u oktobru, sve ispite sam polagala trudna, neki profesori su bili ok- u smislu svaka čast, a neki nisu ni primećivali da sam trudna, ali niko me nije prekoravao što trudna dolazim na ispite. Ćerku sam rodila u decembru, tu godinu sam pauzirala, i na predavanja iz treće godine krenula kad je ćerka imala 10 meseci. Svakako je bilo teže, uklopiti predavanja, polaganje ispita i biti majka, supruga i domaćica, ali završila sam ga, čak i pre od nekih koleginica, ali moje studiranje je trajalo 7 godina.Kad sam diplomirala, bila sam po drugi put trudna, ali tek treći mesec, tako da se stomak nije video. Bitno je samo da imaš svoje vreme kad učiš i da ti u tom periodu neko čuva dete, u koga imaš poverenja, jer ćeš se u suprotnom uvek pitati, da li je presvučeno, da li je jelo, zašto sad plače... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast.... ja pokusavam sad da spremim 2 ispita, imam sad krajem maja i krajem juna obligacije, uzas.. i da ocistim trecu onda sa cetvrtom, stim da imam oko 5 ispita tezih ovo sve neki sa smera... meni je termin u decembru 11og a rodjendan mi 10og :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pretpostavljam da je teze, al valjda je bitna tu i pomoc, neko da bude sa bebom, da mi pomogne... zadnja sam godina na pravima, od oktobra mi pocinje apsolventski imam jos 10ak ispita sad spremam za jun 2...a u sep okt cu biti 5-6mes pokusacu da idem na ispite sto vise budem mogla... ne znam sve mi cudno sad, i profesori kakvi su, moram se opustiti.. sta ti studiras... ja sam u bg

Mene je svekrva pricala da ce mi pomoci kad budem spremala ispite, a gde je sad??? e060.gif

DanicaDejan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj ja na to uopste ne racunam, ni na moju mamu ni na njegovu koliko budu mogle, tu mi decko buduci muz pa cemo se snaci il naci nekog kad zaskripi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast.... ja pokusavam sad da spremim 2 ispita, imam sad krajem maja i krajem juna obligacije, uzas.. i da ocistim trecu onda sa cetvrtom, stim da imam oko 5 ispita tezih ovo sve neki sa smera... meni je termin u decembru 11og a rodjendan mi 10og :)

Jao, Obligacije.. To je jedan od najtezih ispita kod nas.. I mene ceka.. a060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Obligacije.. To je jedan od najtezih ispita kod nas.. I mene ceka.. a060.gif

Ovde Sté sve izgleda na fakultetima a jà treba da dam 4.godinu srednje vanredno, bas zbog vencanja i bebice koju cekamo muz i jà. Ima li nekoga ko je vanredni ucenik srednje n'a forumu u ima li nekoga ko bar zna da mi da neke odgovore u vezi vanrednog skolovanja, posto razmisljam puno o skoli a n'a sajtu skole nemogu pronaci odgovore n'a pitanja? Pomagajte ako mozete, bitno mi je...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to najbolje da se raspitas u tvojoj skoli, moja drugarica iz srednje je ostala trudna bas u 4god srednje al ona je do kraja isla.raspitaj se u skoli... jos ti i bolje vanredno, ko da se i slusa na tim casovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Obligacije.. To je jedan od najtezih ispita kod nas.. I mene ceka.. a060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

katastrofa, oni ugovori i kod nas je to jako tezak ispit, a i prof puno traze kad bi ga sad resila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske i ja sam na faxu tj apsolventski mi istekao pre oko godinu dana..a jedan ispit vuem pa ima 2 godine :(

izlazila vise puta padala..umalo pocepala skripte sve sto ide uz to..i bas zadnji put oktobra prosle godine kad sam bila sam se nadala da cu otkaciti makar pismeni deo ja nista nisam napravila ali sam neki dan posle toga skapirala da sam trudna i od tada nisam knju pipala zbog mucnina koje sam imala do nove godine..onda non stop pregledi i analize i ledja me mnogo bole i nikako da krenem :angry:

ali nema nikakve vajde da sa stomakom izadjem jer mi ide prvo pismeni pa onda usmeni..a kolko sam upucena za nase profesore sa niskog masinskog faxa su veoma kruti..cak i jedna profesorka je rekla mojo koleginici da ocuva dete pa dodje da polaze..krajnje zlobna zena :angry:

meni preostaje samo aprilski rok jer mi je termin juna..a bas bih volela da otkacim to pre bebca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi zamrzavala godinu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam sve sa stomakom do zuba :D

hahahahaha ... malo ti i profe progledaju kroz orste, pogotovo kada ti je stomak ogroman :)

Ja se nisam nervirala samo sto nisam previse ni ucila jer kod mene ucenje zahtjeva ustvari pisanje rada tako da nisam bas mnogo sjedila za racunarom (ne racunam internet :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

godinu nisam zamrzavala jer sam zavrsila sa apsolventskim stazom tako da ne verujem da sam imala pravo da zamrzavam...da sam ranije mozda bih i mogla :rolleyes:

u svakom slucaju trudicu se da sredim to za aprilski rok ako uspem dda se otkacim od lenjosti i spavanja :lol:

a i diplomski bih volela da zavrsim pre juna..ako mi verujete diplomski mi je laganica u odonsu na ovaj ispit :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.