Prikupljanje dokumentacije

odgovora

Objavljeno

Da li neko moze napisati,bar priblizno,koja su neophodna dokumenta za upis bebe u jaslice,drzavno zabaviste je u pitanju!Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze napisati,bar priblizno,koja su neophodna dokumenta za upis bebe u jaslice,drzavno zabaviste je u pitanju!Hvala unapred

i ja isto traziiim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,to sad ide nesto po novom i za decu od 6 meseci do 5,5 godina ne treba nikakva dokumenta.Upisala sam cerku pre neki dan i stvarno nista nisu od dokumenata trazili,trebalo bi da je svuda tako,ali za svaki slucaj proverite direktno u vrticu u vasem gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,to sad ide nesto po novom i za decu od 6 meseci do 5,5 godina ne treba nikakva dokumenta.Upisala sam cerku pre neki dan i stvarno nista nisu od dokumenata trazili,trebalo bi da je svuda tako,ali za svaki slucaj proverite direktno u vrticu u vasem gradu.

Мени рекли да дођем средином маја по списак документације.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bile prosle nedelje i trazili su nam samo potvrde o radnom odnosu sa posla i njen rodni list.. Jos smo tamo popunili neke ankete i to je to. Zatim su nam rekli da dodjemo sredinom juna u odredjeni vrtic i vidimo da li nam je dete na spisku.. Problem je u tome sto ja ne radim pa nismo medju prvima. I ako mislim da bi svugde trebao da bude isti princip upisa za svaki slucaj se raspitaj ukoliko komisija jos radi jer je u vecini gradova upis od aprila do sredine maja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени рекли да дођем средином маја по списак документације.

ja zvala kazu 15maja sve ce se znati :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kod Sare u vrticu, gde planiramo i Veljka da upisemo, juce je izasao konkurs. Trajace do 24.05 znaci dotle mozes da predas dokumentaciju. A do sredine juna se zna da li je dete upisano ili nije. Za dokumenta se ide kod rukovodioca vrtica. A imaju i sajt pa tamo moze da se procita. Sad, ne znam u kom si ti mestu. Mi smo na Novom Beogradu. Raspitaj se konkretno u objektu u kom biste upisali dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovu moju dvojicu dati od sledece godine...malo da se druze...necemo puno vreme...pre spavanja ih uzimam...videcemo da li ce se uklopiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Beogradu se razlikuje od opstine do opstine. Na Vracaru je bilo potrebno da se popuni jedan upitnik pa ako ti dete na osnovu tog upitnika prime, onda dostavljas dokumentaciju koju ti traze. Na Novom Beogradu traze da dostavis detetov izvod, fotokopije radnih knjizica (za zaposlene roditelje) ili potvrdu sa biroa (za nezaposlene), M3 obrazaca za zaposlene u privatnim firmama, fotokopije prijave stana i ne znam sta jos. Najbolje je da se raspitas u samom vrticu gde zelis da ti ide dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze napisati,bar priblizno,koja su neophodna dokumenta za upis bebe u jaslice,drzavno zabaviste je u pitanju!Hvala unapred

Prvo odes u izabrani vrtic,tamo ti daju upitnik koji popunjavas/osnovni podaci a uz to prosek plate za drugu polovinu prethodne godine,detetovu fotokopiju izvoda iz mkr i neki obrazac m52 iz firme pretpostavljam da je to dokaz o zaposlenju to znaju u tvojoj firmi i da rok je 24 maj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми ишли да питамо, рекли нам извештаје о примањима са оба посла, јер обоје смо запослени, о платама од 1.7.2009.-31.12.2009. а мени јер сам у приватној, извештај из пензионог и инвалидског фонда ваљда, и извод из матичне књиге рођених за бебу, али не пише да мора да је ''млађи'' од 6 месеци, тако да ћемо дати копију.

Ми као имамо предност јер смо обоје запослени, па још ваљда може и пре септембра, а видећемо да покушамо у јулу да крене јер мој је порођај сад, 8.6. а немамо никог да нам помаже. Иначе, у Чачку су јаслице 2.500 динара! А нама рекли овде 100е!

Хехе ја кад сам дошла да питам, рекли ми .. па мама ви сте тек трудница. Мислили да питам за бебу у стомаку. :lol:

пс У Земуну смо

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми ишли да питамо, рекли нам извештаје о примањима са оба посла, јер обоје смо запослени, о платама од 1.7.2009.-31.12.2009. а мени јер сам у приватној, извештај из пензионог и инвалидског фонда ваљда, и извод из матичне књиге рођених за бебу, али не пише да мора да је ''млађи'' од 6 месеци, тако да ћемо дати копију.

Ми као имамо предност јер смо обоје запослени, па још ваљда може и пре септембра, а видећемо да покушамо у јулу да крене јер мој је порођај сад, 8.6. а немамо никог да нам помаже. Иначе, у Чачку су јаслице 2.500 динара! А нама рекли овде 100е!

Хехе ја кад сам дошла да питам, рекли ми .. па мама ви сте тек трудница. Мислили да питам за бебу у стомаку. :lol:

пс У Земуну смо

ja sam iz Cacka i prvi put cujem za tu cifru :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je izasao konkurs i traze izvod bebin fotokopije LK nasih, potvrda o zaposlenju i prosek plata zadnja 3 meseca i da se odnese popuni upitnik i to je kao to.....a da ne pise a kazu TREBA VEZA:)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sutra predajem dokumentaciju na vozdovcu i za jasle i za vrtic. imam izvod mkr, fotokopija radne knjizice,M2 obrazac takodje kopija,prosek plate od 1.7 do 31.12.10., zahtev koji popunjavam kod njih i to bi trebalo da je to znacu sutra. inace to je sve preslo na grad i svi roditelji koji su zaposleni moraju im deca biti primljena a ako ne negde postoji br telefona na koji se mozete zaliti i dete vam mora biti primljeno. to je bilo na vestima ali ja luda nisam upisala broj. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam iz Cacka i prvi put cujem za tu cifru :blink: :blink: :blink:

Нисам из Чачка, па не знам где је толика цифра али баш ћу да питам пријатеље.

пс ми смо јутрос предали документа за јаслице

Јооој, јаслице моје мааале :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми ишли да питамо, рекли нам извештаје о примањима са оба посла, јер обоје смо запослени, о платама од 1.7.2009.-31.12.2009. а мени јер сам у приватној, извештај из пензионог и инвалидског фонда ваљда, и извод из матичне књиге рођених за бебу, али не пише да мора да је ''млађи'' од 6 месеци, тако да ћемо дати копију.

Ми као имамо предност јер смо обоје запослени, па још ваљда може и пре септембра, а видећемо да покушамо у јулу да крене јер мој је порођај сад, 8.6. а немамо никог да нам помаже. Иначе, у Чачку су јаслице 2.500 динара! А нама рекли овде 100е!

Хехе ја кад сам дошла да питам, рекли ми .. па мама ви сте тек трудница. Мислили да питам за бебу у стомаку. :lol:

пс У Земуну смо

Jana,u kom vrticu u Zemunu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko informacije za novosadske vrtice?? cula sam da u nekima postoji i lista cekanja,kada je vreme prijaviti se za to,kako to funkcionise? sta vrtici u NS traze od dokumentacije?

znam da je ovde veliki problem naci mesto pa vec sad moram da razmisljam o tome gde cu sa bebom kad pocnem opet da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko informacije za novosadske vrtice?? cula sam da u nekima postoji i lista cekanja,kada je vreme prijaviti se za to,kako to funkcionise? sta vrtici u NS traze od dokumentacije?

znam da je ovde veliki problem naci mesto pa vec sad moram da razmisljam o tome gde cu sa bebom kad pocnem opet da radim.

ja samo da osvezim ovo pitanje jer me zanima a vidim da niko nije odgovarao.

ne bih placala privatni vrtic bas 200e, to mi je puno ipak samo mm radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.predskolska.rs/

Na ovom sajtu kad je konkurs izađe sve od potrebne dokumentacije, konkurs je uglavnom u martu/aprilu, ali prošle godine je bio u avgustu.

Lista čekanja postoji, teško je upisati dete u koliko ne krene od jaslica jer je kasnije sve popunjeno i treba debela veza za ubacivanje. U principu veza treba i za jaslice.

Obično od dokumentacije se traži izvod iz MK rođenih za decu, potvrda iz firme o zaposlenju roditelja, izjava sa svedocima ako ste podstanari, ako se prima dečiji dodatak treba i ta potvrda i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.predskolska.rs/

Na ovom sajtu kad je konkurs izađe sve od potrebne dokumentacije, konkurs je uglavnom u martu/aprilu, ali prošle godine je bio u avgustu.

Lista čekanja postoji, teško je upisati dete u koliko ne krene od jaslica jer je kasnije sve popunjeno i treba debela veza za ubacivanje. U principu veza treba i za jaslice.

Obično od dokumentacije se traži izvod iz MK rođenih za decu, potvrda iz firme o zaposlenju roditelja, izjava sa svedocima ako ste podstanari, ako se prima dečiji dodatak treba i ta potvrda i sl.

ja sam ne zaposlena sto znaci da sve sto mi treba je debela veza.. hm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.predskolska.rs/

Na ovom sajtu kad je konkurs izađe sve od potrebne dokumentacije, konkurs je uglavnom u martu/aprilu, ali prošle godine je bio u avgustu.

Lista čekanja postoji, teško je upisati dete u koliko ne krene od jaslica jer je kasnije sve popunjeno i treba debela veza za ubacivanje. U principu veza treba i za jaslice.

Obično od dokumentacije se traži izvod iz MK rođenih za decu, potvrda iz firme o zaposlenju roditelja, izjava sa svedocima ako ste podstanari, ako se prima dečiji dodatak treba i ta potvrda i sl.

Kada smo mi konkurisali 2010 god trebalo je samo izvod iz MK za dete i potvrda da radimo mm i ja , Potvrda za deciji se predaje tek kada se upise dete u vrtic kako bi ostvarili popust a to da li je neko podstanar ili ima 5 stanova nije igralo ulogu kao ni sama visina zarade roditelja.

Ali koliko sam skontala oni to menjaju kako im se cefne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.