Druge mame

odgovora

Objavljeno

A zamisli ovo sedimo juce na klupici u centru kod Miletica, i dolazi mama nafurana do bola sa dvoje dece seda na klupicu iza nas, dete uzelo da puzi okolo ima (13 meseci pitala sam je ) i kupi sve sa poda pikavce, kokice.... i stavlja u usta ona sedi i kucka poruke, posto je i moje dete bilo tu blizu njega, ja mu objasnjavam da je to kakano i da se to nedira, a kaze ona meni neka ga malo nece mu nista biti razvija imunitet :blink: :blink: :blink: ja gledam i neverujem, kaze njoj mm mi nju odvedemo na deponiju pa se dete igra to joj je dobro za imunitet :lol: :lol: :lol: :lol: . Koja lujka ja sam se samo sklonila i put pod noge :D

Ma ne verujem.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i treba da razvija imunitet...moja deca se valjutaju po podu...uglavnom paim da nešto ne stave u usta...a i ako stave nije kraj sveta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najmlađe dete dete pri povratku iz parka deluje kao da se igralo na deponiji :lol:

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne treba preterivati u 'zavođenju pravde'...deca su deca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blanka draga moja ....

:blink: :blink: E ali ona je namontirana- fensi a ti nisi ;) ... ok, dete i treba da uzme sa poda i da se valja i svasta nest ali ... ipak mi treba da reagujemo kada stavi nesto u usta.... Inace mi smo imali situaciju kada je mala imala oko 12-13 meseci da se na istom tom trgu otimala sa golubovima oko parceta osusenog hleba... a kada sam joj ja uzela iz ruke i iz usta izvadila parce koje je vec krenula da jede ona je vristala...sta ces dete bilo gladno :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najmlađe dete dete pri povratku iz parka deluje kao da se igralo na deponiji :lol:

Naravno da se dete treba isprljati ali da jede pikavce :blink: :blink: e to mi vec nije normalno.... Inace dobro kazu " dete nije dete ako nije musavo" ili ... " ne postoji cisto dete i lepa baba" :lol: :lol: ... ali ipak postoje granice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja najvise volim druge mame sa 'dobronamernim savetima' iako ih niko nista nije pitao. Tako sam skoro dobila savet da treba dete da malo tucem jer odbija da piski :blink: Kasnije sam cula da je njeno dete dobijalo batine svaki put i od nje i od muza kada se upiski van nose. :(

Izvinite, pa i malom psu se natrlja nos kada se upiski gde ne treba. Ne bije se!

Mozda je ovo tema za temu Batine, ali toliko finih saveta dobijam da sam prosto prenerazena!

Isto tako, ne znam odakle im pravo da savetuju bez pitanja kada ne znaju ni kakvo je moje dete ni da li imam bilo kakav problem sa detetom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja najvise volim druge mame sa 'dobronamernim savetima' iako ih niko nista nije pitao. Tako sam skoro dobila savet da treba dete da malo tucem jer odbija da piski :blink: Kasnije sam cula da je njeno dete dobijalo batine svaki put i od nje i od muza kada se upiski van nose. :(

Izvinite, pa i malom psu se natrlja nos kada se upiski gde ne treba. Ne bije se!

Mozda je ovo tema za temu Batine, ali toliko finih saveta dobijam da sam prosto prenerazena!

Isto tako, ne znam odakle im pravo da savetuju bez pitanja kada ne znaju ni kakvo je moje dete ni da li imam bilo kakav problem sa detetom?

:blink: Zar tući dete u procesu učenja nečeg tako teškog za njega u datom momentu?!

KruelaDeviL i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Zar tući dete u procesu učenja nečeg tako teškog za njega u datom momentu?!

Ja se nisam cudila, meni je pao mrak na oci, sestro slatka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam skoro dobila savet da treba dete da malo tucem jer odbija da piski :blink: Kasnije sam cula da je njeno dete dobijalo batine svaki put i od nje i od muza kada se upiski van nose. :(

Ovaj savet je moja prijateljica dobila od jednog pedijatra pre 2godine. E to je bilo nenormalno. Samo sto ona nije rekla "batina" nego "cuska"...obrni okreni-nije na mestu (da ne kazem-bolesno je)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jedna mama,dok sam bila trudna,rekla da cu videti kako ce biti kad beba place a neznam sta joj je i kako necu moci da se naspavam. A sad kaze cekaj samo da prohoda pa da moras sve da sklanjas da ga juris,videces! :blink: A nama je ovo cetvrto dete!!! Izgleda da ona misli da ovo troje nisu bili bebe,nego rodjeni kao odrasli :blink:

Uh koliko me to nervira! :angry: Kad vec neznas sta da kazes onda bolje cuti!

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja najvise volim druge mame sa 'dobronamernim savetima' iako ih niko nista nije pitao. Tako sam skoro dobila savet da treba dete da malo tucem jer odbija da piski :blink: Kasnije sam cula da je njeno dete dobijalo batine svaki put i od nje i od muza kada se upiski van nose. :(

Izvinite, pa i malom psu se natrlja nos kada se upiski gde ne treba. Ne bije se!

Mozda je ovo tema za temu Batine, ali toliko finih saveta dobijam da sam prosto prenerazena!

Isto tako, ne znam odakle im pravo da savetuju bez pitanja kada ne znaju ni kakvo je moje dete ni da li imam bilo kakav problem sa detetom?

hahahaha šou...stvarno....e čega sam se ja naslušala za ovih 12 godinica...nego na takve 'primere' sam odavno prestala da reagujem rečima....samo se 'kiselo nasmešim' i produžim dalje!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jedna mama,dok sam bila trudna,rekla da cu videti kako ce biti kad beba place a neznam sta joj je i kako necu moci da se naspavam. A sad kaze cekaj samo da prohoda pa da moras sve da sklanjas da ga juris,videces! :blink: A nama je ovo cetvrto dete!!! Izgleda da ona misli da ovo troje nisu bili bebe,nego rodjeni kao odrasli :blink:

Uh koliko me to nervira! :angry: Kad vec neznas sta da kazes onda bolje cuti!

Ooooooooo 'koleginice'da li može neki tiker da se postavi da vidimo kolka su dečica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooooooo 'koleginice'da li može neki tiker da se postavi da vidimo kolka su dečica :rolleyes:

:rolleyes: cini mi se da su nasa deca prerasla tikere :rolleyes: Nazalost nisam ih ja sve rodila,samo dvoje,a volela bih da jesam.Mm ima dva sina iz prvog braka,a ja cerku,i sad ovo zajednicko .Znaci Milos 17 god,Jelena 16,Milan 14 i Matija 4 meseca.Sva su deca s nama i bas nam je zabavno :rolleyes: Mnogo mi se svidja kako zvuci kad se kaze imamo cetvoro dece :wub:

My happiness i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nasla u malo ne zgodnoj situaciji danas i nisam znala kako da se postavim, sad mi je malo krivo i bas se grozno osecam, elem bili smo na veceri ko s&s tu je bila i zaova sa njenim cerkicama jedna ima 5 druga 3,5 godine i one se lepo igraju sa Stasom,medjutim cesto dolazi do problema sa ovom mladjom posto je mnogo ljubomorna i kada moje dete uzme bilo koju igracku ona je odma otima, ja stalno pokusavam da joj lepo objasnim da je ona starija i da ponesto ipak mora da joj da, mada to ocito ne vredi kada njena mama tako ne reaguje cak naprotiv otela je danas igracku od mog deteta i dala njoj zato sto je ona pocela da place pa kao Stasa ionako nezna nista :blink: :blink: Zatim su se igrale u hodniku i usle u sobu i zatvorile vrata gde je Stasa ostala pred vratima i sedela i lupala, meni je bas bilo krivo uzela sam svoje dete i pocela da se igram sa njom zaovi skrenula paznju ali ocito ne vredi. moje dete je tek prohodalo, i nestabilna je a one kad prodju pored nje pogotovo mladja samo je zakaci i Stasa pada, danas je bas jako pala i puno plakala, mm je pricao sa zaovom i ona na sve ima da kaze pa deca se tako igraju. :mellow: Iskreno ne znam sta da radim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,deca ce porasti,pa ce se onda lepo igrati.Tako je bilo i sa mojom malom i nasom kumicom(starija j 20 meseci),samo sto ju je ova jos i fizicki maltretirala cim se mi okrenemo.I pored svega ,Mina ju je i tada obozavala iz meni nepoznatog razloga :lol: .Sada su vec velike,pa se super slazu,mada se jos s vremena na vreme desava da se potuku. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Zar tući dete u procesu učenja nečeg tako teškog za njega u datom momentu?!

slicno je nasa dobra prijateljica radila, isto. :blink:

kaze, dobijala je batine svaki put kad se upiski i tako se i naucila.

meni je to bilo grozno za cuti, posebno stoje ona u pitanju tako divna i nezna zena, vaspitac po struci-uciteljica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B, procice sto kaze Viki kad porastu. normalno je da tako reagujes i da te to pogadja, ali to pogadja tebe a Stashu ne.

moje najbolje prijateljice sin obozava Luku, i Luka njega ali je pre nekako poceo da ga se kao plasi jer je ovaj napadan. on bi njega samo grlio i ljubio pa u nastojanju da to ostavri on njega i srusi, ugazi.. verovatno se zato ovaj moj poceo bojati.

sad za rodjendan je Luka samo bezao od njega, kad je polazio kuci rekao je NECU DA IDEM SPAVACU KOD LUKE nasta je ovaj moj odbrusio NECES SPAVATI..

NAKON TOGA DRUGAR JE PRICAO KUCI DA MU JE BIO JAKO LEPO I DA SE IGRAO SA LUKOM :P

a moj deran je isto to pricao, kako su se lepo igrali i on mu je drugar..

klinci su sou, kad su tako mali treba ih sto vise pustiti, a i kasnije ce vec sami moci i znati da odaberu ko im odgovara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nasla u malo ne zgodnoj situaciji danas i nisam znala kako da se postavim, sad mi je malo krivo i bas se grozno osecam, elem bili smo na veceri ko s&s tu je bila i zaova sa njenim cerkicama jedna ima 5 druga 3,5 godine i one se lepo igraju sa Stasom,medjutim cesto dolazi do problema sa ovom mladjom posto je mnogo ljubomorna i kada moje dete uzme bilo koju igracku ona je odma otima, ja stalno pokusavam da joj lepo objasnim da je ona starija i da ponesto ipak mora da joj da, mada to ocito ne vredi kada njena mama tako ne reaguje cak naprotiv otela je danas igracku od mog deteta i dala njoj zato sto je ona pocela da place pa kao Stasa ionako nezna nista :blink: :blink: Zatim su se igrale u hodniku i usle u sobu i zatvorile vrata gde je Stasa ostala pred vratima i sedela i lupala, meni je bas bilo krivo uzela sam svoje dete i pocela da se igram sa njom zaovi skrenula paznju ali ocito ne vredi. moje dete je tek prohodalo, i nestabilna je a one kad prodju pored nje pogotovo mladja samo je zakaci i Stasa pada, danas je bas jako pala i puno plakala, mm je pricao sa zaovom i ona na sve ima da kaze pa deca se tako igraju. :mellow: Iskreno ne znam sta da radim :(

Što kaže Ivana ro što pogađa tebe,ne pogađa Stašu i ti treba mnogo više da se opustiš...iskreno, ja ne vidim ovde ni jedan jedini problem...to su sve deca..i naravno deca su različita,neko je odgovorniji,neko ne....kada su nam dečica mala kao tvoja Staša onda si ti tu da joj budeš 'senka'...sve shvati kao igru i trudi se da se toj deci obraćaš sa puno ljubavi i kao prava tetka (šta li im već dođeš),dakle i kada pogreše i budu grube,ukaži im na to ali sa puno nežnosti...zbog toga će Staša i ta dečica kasnije imati bolji odnos...nije strašno i da se malo 'dohvate'...gurnu je,ništa joj neće biti,a njihova mam je možda malo opuštenija od tebe pa te to nervira ali nema azloga za produbljivanje te 'problematike' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.