Sportske aktivnosti

odgovora

Objavljeno

Da li je neka mama upisala svoje dete na karate. Moj predškolac trenira već više od godinu dana i za koji dan polaže za crveni pojas. Obožava svoj trening i baš mu koristi jer se pravilno razvija. Međutim, imamo problem jer sam primetila da ih trener na času udara. Pričala sam sa trenerom. On meni objašnjava da tako mora ali ja to ne mogu da prihvatim. Da bude stvar još gora i mom dečaku je počelo da smeta. Taj klub mi je blizu a imam bebu pa bih ga teško vodila negde dalje. Ne znam šta da radim.

Meni je ovo strasno!!! Kao mala sam trenirala karate ali se ne secam da je bilo, bilo kakvog "udaranja"

Ja bih ga u najboljem slucaju tuzila ( necu ni da kuckam sta bih grugo uradila...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka mama upisala svoje dete na karate. Moj predškolac trenira već više od godinu dana i za koji dan polaže za crveni pojas. Obožava svoj trening i baš mu koristi jer se pravilno razvija. Međutim, imamo problem jer sam primetila da ih trener na času udara. Pričala sam sa trenerom. On meni objašnjava da tako mora ali ja to ne mogu da prihvatim. Da bude stvar još gora i mom dečaku je počelo da smeta. Taj klub mi je blizu a imam bebu pa bih ga teško vodila negde dalje. Ne znam šta da radim.

Ja bih naravno odmah promenila skolu!!! nasta to lici. pa sam karate ne dozvoljava udarce, zasto ih on udara??!!! :blink::blink:

strasno!!!!!!!

menjaj skolu,,,,,,mi jos ni nasta ne idemo (primaju tek sa 3), ja sam pre za dzudo, ali i karate je superiska...moja sestra, mama i tata imaju crni pojas, samo sam ja bez ijednog.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod karatea, Tanja Petrovic je moja jako dobra drugarica. Ona ima klub gde trenira iskljucivo decu i njeni treneri su svi super. Ima tri skole, pa ne znam u kom kraju si da bih ti preporucila. Klub se zove NIPON.

Baš lepo! Tanja je divna. Živim kod BEOGRADSKE ARENE, pa ako je njen klub blizu otići ću da vidim. Molim te, ako ti nije teško, kad budeš pričala sa Tanjom pomeni joj udaranje dece na treningu od strane trenera. Baš me zanima šta ona kaže o tome. Hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš lepo! Tanja je divna. Živim kod BEOGRADSKE ARENE, pa ako je njen klub blizu otići ću da vidim. Molim te, ako ti nije teško, kad budeš pričala sa Tanjom pomeni joj udaranje dece na treningu od strane trenera. Baš me zanima šta ona kaže o tome. Hvala ti!

Videcu se sa njom u subotu, u jednoj njenoj skoli na Autokomandi, pa cu je pitati. Hoces da mi kazes u koji klub tvoje dete ide pa da je pitam za misljenje?

Nisam samo shvatila kakvo je udaranje u pitanju?" Vaspitno" ili bas pri treningu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu se sa njom u subotu, u jednoj njenoj skoli na Autokomandi, pa cu je pitati. Hoces da mi kazes u koji klub tvoje dete ide pa da je pitam za misljenje?

Nisam samo shvatila kakvo je udaranje u pitanju?" Vaspitno" ili bas pri treningu?

Ja sam zadovoljna njihovim radom osim naravno tog udaranja. Vaspitno udaranje na mom sinu nemaju zbog čega da primenjuju jer ih sluša i ozbiljno trenira. Dete obožava karate. Radi se o udaranju kao načinu da se popravi položaj dela tela u toku vežbanja. Glavni trener ih udari po ramenu kad nisu nešto dobro uradili. Lupe ih po nozi ili ruci kad treba drugačije da je nameste. Oni kažu da na taj način skreću pažnju na ono što treba da se popravi ali meni to izgleda preterano. Jednom je trener šibao decu pojasom dok su radili tehniku. Šokirala sam se. Radim u školi i znam šta bi mi se desilo da udarim neko dete. Ne smem ni krivo da ga pogledam. Klub se zove K1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam miro ali meni se to ne svidja....Ja bih poludela da udari moje dete iz kog god je to razloga jer to su ipak deca.Ne znam, mozda ja preterujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer rano za Strahinju da ga stavim na skije ???? Za Aleksu mislim da nije rano ... :)

Mi bi smo sledece godine :lol: da idemo na skijanje pa zato ... A i klizanje isto ...

Pa da vas cujem (citam) vasa iskustava za klizanje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš lepo! Tanja je divna. Živim kod BEOGRADSKE ARENE, pa ako je njen klub blizu otići ću da vidim. Molim te, ako ti nije teško, kad budeš pričala sa Tanjom pomeni joj udaranje dece na treningu od strane trenera. Baš me zanima šta ona kaže o tome. Hvala ti!

Tanja kaze da karate sluzi kako bi se najpre trenirala koncentracija. Prema tome, nikakvi fizicki kontakti nisu potrebni pri treningu, a kamo li bilo kakvo udaranje! Kaze da je to nedopustivo za karate kao sport inace. Moras da razgovaras sa trenerom ozbiljno. Nisam stigla da je pitam nista vise jer je bila guzva: deca, deda mrazovi, predstave...svasta je organizovala za klince iz kluba i prijatelje.

Ovde mozes da pogledas lokacije skola:

http://www.nippon.org.rs/o_nama.htm#licnakarta

Ako budes imala jos neka pitanja, spojicu te direktno sa njom ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer rano za Strahinju da ga stavim na skije ???? Za Aleksu mislim da nije rano ... :)

Mi bi smo sledece godine :lol: da idemo na skijanje pa zato ... A i klizanje isto ...

Pa da vas cujem (citam) vasa iskustava za klizanje ...

Mislim da je najbolje da odete do nekog ski kluba kad vam je vec skijaliste blizu, pa da pitate u nekoj skolici da li je rano za Strahinju. Verovatno to zavisi koliko je Strahinja stabilan, kad je prohodao i koliko je u stanju da slusa.

Meni se cini da je on jos mali, pa ce biti dobro da ti neko strucan kaze kad je najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer rano za Strahinju da ga stavim na skije ???? Za Aleksu mislim da nije rano ... :)

Mi bi smo sledece godine :lol: da idemo na skijanje pa zato ... A i klizanje isto ...

Pa da vas cujem (citam) vasa iskustava za klizanje ...

Miro, ja od druge godine skijam. Tako da Aleksa moze sigurno. A strahinja, pa mozes da pitas u ski skoli da li daju casove, ali mislim da od trece isnstruktori rade sa njima.

A za klizanje, strahinja je sigurno mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klizanje se ne preporucuje pre 3 god. minimum, zbog zglobova...da mi to nije receno jos prosle god. Lea bi odavno vec bila na ledu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja kaze da karate sluzi kako bi se najpre trenirala koncentracija. Prema tome, nikakvi fizicki kontakti nisu potrebni pri treningu, a kamo li bilo kakvo udaranje! Kaze da je to nedopustivo za karate kao sport inace. Moras da razgovaras sa trenerom ozbiljno. Nisam stigla da je pitam nista vise jer je bila guzva: deca, deda mrazovi, predstave...svasta je organizovala za klince iz kluba i prijatelje.

Ovde mozes da pogledas lokacije skola:

http://www.nippon.org.rs/o_nama.htm#licnakarta

Ako budes imala jos neka pitanja, spojicu te direktno sa njom ako treba.

HVALA!!! Puno si mi pomogla. Pratim situaciju jer sam već ozbiljno razgovarala sa njima. Veliki poljubac za tebe i tvoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer rano za Strahinju da ga stavim na skije ???? Za Aleksu mislim da nije rano ... :)

Mi bi smo sledece godine :lol: da idemo na skijanje pa zato ... A i klizanje isto ...

Pa da vas cujem (citam) vasa iskustava za klizanje ...

Nemoj da zuris sa ovim sportovima Mirjana, posebno kad je Strahinja u pitanju.

Mi smo svi skijasi, blejderi i borderi u porodici i zato jako dobro znam i iz licnog iskustva kakve povrede ovakvi sportovi mogu da nose sa sobom. Savetovano nam je ne za skijanje pre treceg rodjendana. Ali to opet zavisi od brojnih faktora: konstitucije kostiju, miscne mase i snage koju dete ima i koja mu je potrebna da bi izbeglo padove, socijalnih vestina da bi moglo recimo uciti u grupi i od instruktora. Zato ponekad treba cekati i duze. Posto mala deca imaju relativno mekane kosti i nepotpuno formiranu kolensku casicu uvrtanje koje ovi sportovi zahtevaju moze da ostavi prilicna ostecenja, pa cak i utice na rast.

Zato do 3-eg rodjendana nista preterano, nista preko stajanja na skijama i sticanja ravnoteze i osecaja ili spustanja izmedju nogu roditelja, a tek nakon toga skola skijanja i samostalno spustanje.

Klizanje isto- tu tek posle treceg stajanje na klizaljkama sa dve ostrice, posle 5-og sa jednom.

Za sve ove sportove licno savetujem obavezno koriscenje kacige (ko i za biciklizam, rolere isl) i stitnika za zglobove ruku. Videla sam par slomljenih zglobova na klizanju i nikom ne zelim to iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivno! Kad vidis tako ocigledan rezultat, budes ponosna i na dete i na sebe. To nema cenu :)

Upravo to Jelena! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde niko nista ne pise..

luka je bas sportskog duha. voli tenis i fudbal. volela bih da nesto od toga trenira. najvise bih volela da zavoli plivanje i to da trenira jer je plivanje najbolji sport ali, videcempo sta ce ga najvise zanimati.

malo sam se raspitivala u skole fudbala se deca upisuju najranije sa 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde niko nista ne pise..

luka je bas sportskog duha. voli tenis i fudbal. volela bih da nesto od toga trenira. najvise bih volela da zavoli plivanje i to da trenira jer je plivanje najbolji sport ali, videcempo sta ce ga najvise zanimati.

malo sam se raspitivala u skole fudbala se deca upisuju najranije sa 4 godine.

I ja sam se raspitivala za fudbal, isto je od 4. godine ali nas ce primiti kaze, jer imamo jos samo par meseci do 4.

e sad da li ce Luka hteti to je pitanje.

Odvela sam ga pre neki dan na dzudo na probni cas da vidim hoce li mu se to svideti, pritom tu ide dosta njegovih drugara, samo je provirio i rekao "ja imam dzudo drugu skolu" i to je bilo to.Nije bilo sanse da ga nateram da udje, verovatno je mislio da je i to vrtic pa je sigurno bio u fazonu "e pa sad hoce i ovde da me ostavljaju poslepodne, ne dolazi u obzir" :lol:

Dok ne skonta da je skolica jedno a sportske aktivnosti nesto drugo, nista od nas. Mada u subotu idemo da gledamo kako klinci igraju fudbal pa javljam kako cemo mi da odreagujemo.

Tenis odavno pokusavamo (kad mm i ja igramo), ali to nam je jos uvek cisto rekreativno :lol: , igra malo sa njegovom drugaricom, pa se onda jure po terenu reketima itd. :)

ALi bar pokusavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me od kog uzrasta se dete moze upisati na neki sport, plivanje, fudbal, karate i sl. Idu li vasa deca i na kakve treninge, kad ste poceli i kako ste zadovoljni? Cim bude moguce moram Lazara negde upisati kako bi izbacio visak energije, mada pretpostavljam da je sa 2,5 godine jos uvek rano :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina...ovde ima nešto o tome KLIK...mada ja iskreno mislim da pre četvrte godine nema ozbiljnih sportskih aktivnosti...uglavnom pri vrtićima ima karate ili ritmika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Klizanje se ne preporucuje pre 3 god. minimum, zbog zglobova...da mi to nije receno jos prosle god. Lea bi odavno vec bila na ledu wink.gif

Sa nesto manje od 2.5 godine nasa ljubav je izrazila zelju da vozi rolere :)Posto smo ga tih dana odveli kod fizijatra da proverimo da li su ok stopala, ja sam pitala doktora kada je pravo vreme za rolere. On me je prvo pitao, da li to dete trazi, ako trazi, rekao je da nije mali i da moze da stane na rolere. Dodao je kako je njegov sin naucio da skija, a jos uvek nije napunio 3 godine. Istakao je, samo nekoliko puta da roditelji ne smeju da forsiraju decu. Dakle, ako hoce i traze, treba im dati da probaju, ali ih ne treba pritiskati po svaku cenu. lZpVp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Mi sa 2 godine i 7 meseci svaki dan po sat-dva vozimo bicikl na dva tocka bez pedala. Moram da priznam da je R odlepio za biciklom, sa sve kacigom ;), a da smo suprug i ja potpuno odusevljeni sa tom stvarcicom koja je fenomenalna za savladavanje tehnike odrzavanja ravnoteze, rad nogu, pravilno drzanje kicme i stvaranje samopouzdanja kod dece. Najiskrenije preporucujem svima, veoma dobra investicija u zabavu i fizicku aktivnost dece. lZpVp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra krecemo na plivanje. kako sam i zelela ;)

ove godine je dva puta bio na moru i stvarno je jako zavoleo.

prvih mesec dana je "mame i tate plivajte sa nama" tako da cemo se brckati na smenu mm i ja sa Lukom. jedva cekam..

MatroNadja i YelenaC volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, super!

Sa koliko godina može da se upiše dete na plivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas lepo! Ima i ti da se sad " dotegnes" :)

Koliko kosta i koliko puta nedeljno se ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, super!

Sa koliko godina može da se upiše dete na plivanje?

Bas lepo! Ima i ti da se sad " dotegnes" :)

Koliko kosta i koliko puta nedeljno se ide?

ovo je grupa za pocetnike 3-5 god. dva puta nedeljno malo vise od sat vremena 2000 mesecno.

videcemo kako ce biti. mislim da ovaj prvi mesec je kupanje sa roditeljima a posle ce mozda i bez nas u vodu, ne znam. uzbudjena sam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.