Sportske aktivnosti

odgovora

Objavljeno

Drage mame, planirate li svoje dete da upisete na neku sportsku aktivnost? Koji je uzrast po vasem misljenju najodgovarajuci i sta bi to bilo?

Ja cu moju Minu sigurno upisati na bazen, ili gimnastiku, pa cak i karate smatram da je ok za fizicki razvoj devojcica, samo sto nisam jos resila kada... Negde od trece godine najverovatnije, ukoliko tata ne resi ranije, posto vec od leta planira da je vodi sa sobom na bazen i uci polako da pliva :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin ide na karate i ona uvek otplace po jednu partiju kad on krene...hoce i ona sa njim, ali ne primaju decu mladju od pet godina. Trener mi je jedne prilike rekao da ne prima decu koja ne razlikuju levu od desne ruke...

Ovo je mali grad i za mladju decu nema nikakvih sportskih aktivnosti...tako da mi cekamo bar jos jednu godinicu i onda sigurno idemo na karate ili gimnastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi malu od cetvrtog meseca vodimo redovno na bazen, sa 10 je pocela sa casovima jednom nedeljno i jednom sa nama. U septembru pocinje sama sa instruktorom jer do 3god su roditelji u bazenu.

Gimnastiku smo poceli (ne profi jer ta ne krece pre 5god) vec pripremnu, oko drugog rodjendana.

Na balet ide od pre 3 meseca i on je predvidjen od 2.5god.

Osim toga ide i na casove pevanja, al to nije sport osim za pluca. :lol:

Ja sam se bavila raznim sportovima- kosarkom, odbojkom, isla na folklor i u plesnu skolu. Meni je velika ljubav moderni i bilo koja druga vrsta plesa. To bi meni bila motivacija da S proba jer vec balet obozava. Balet je dobra osnova za sve ostale vrste plesa i zato smo s njim krenuli. Ples je od 3god pa cemo videti ako je interesuje za sta ce se dalje odluciti.

Sto se borilackih vestina i ostalih sportova tice necu joj braniti ako pozeli, cak naprotiv. Mislim da je dobro da sve probaju i na osnovu licnog iskustva odluce sta zele i ako zele nastaviti. Za poceti nikad nije rano u slucaju da su za to bitni delovi tela razvijeni- npr skijanje i tenis necemo pre 3god zbog kolena, laktova i zglobova. To ce mama i tata da je uce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi malu od cetvrtog meseca vodimo redovno na bazen, sa 10 je pocela sa casovima jednom nedeljno i jednom sa nama. U septembru pocinje sama sa instruktorom jer do 3god su roditelji u bazenu.

Gimnastiku smo poceli (ne profi jer ta ne krece pre 5god) vec pripremnu, oko drugog rodjendana.

Na balet ide od pre 3 meseca i on je predvidjen od 2.5god.

Osim toga ide i na casove pevanja, al to nije sport osim za pluca. :lol:

Ja sam se bavila raznim sportovima- kosarkom, odbojkom, isla na folklor i u plesnu skolu. Meni je velika ljubav moderni i bilo koja druga vrsta plesa. To bi meni bila motivacija da S proba jer vec balet obozava. Balet je dobra osnova za sve ostale vrste plesa i zato smo s njim krenuli. Ples je od 3god pa cemo videti ako je interesuje za sta ce se dalje odluciti.

Sto se borilackih vestina i ostalih sportova tice necu joj braniti ako pozeli, cak naprotiv. Mislim da je dobro da sve probaju i na osnovu licnog iskustva odluce sta zele i ako zele nastaviti. Za poceti nikad nije rano u slucaju da su za to bitni delovi tela razvijeni- npr skijanje i tenis necemo pre 3god zbog kolena, laktova i zglobova. To ce mama i tata da je uce.

Znam da nije kod tebe isto kao kod nas, ali mene jako interesuje u koji si bazen isla sa bebom od 4 meseca? Ja pokusavam da nadjem neke banje u Srbiji gde ce nas primiti sa bebcem od 10 meseci jer mi se cini da su beogradski bazeni najmanje cisti, a i imam frku od hlora koga ima u bazenima u nenormalnim kolicinama. Moj muz i ja imamo zelju da bebca ubacimo u neki bazen pre mora. Da probamo da ga opustimo i da stekne poverenje kad je voda u pitanju.

Ajd' ako ti nije tesko, napisi kako je to kod vas izgledalo sa 4 meseca jer mi imamo skoro 10 i bas, bas smo zaiteresovani za plivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za to da se isproba sve sto pozele pa da odluce sami sta hoce. Ja sam se bavila ritmickom gimnastikom u Moskvi 7 godina, a to je u Rusiji jako razvijeno i dosta ulazu u tu decu, kod nas na zalost jos uvek nije.. :( Ples mi je isto super ideja, verovatno cemo i to probati :rolleyes:

I mene interesuje to sto se tice bazena, ja cu moju voditi u junu ali me malo strah od vode, mada sam cula da sada dosta vode racuna o cistoci vode, ovde u Pancevu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije problem cure, evo napisacu.

Mi u okrugu imamo podosta bazena jer je to ovde jako popularno za rekreaciju od malih nogu. Za decu do 16 I starije od 60 je besplatno plivanje. Malu smo prvi put vodili u januaru, na zatvoreni bazen temperature vode 32 stepena. To je deciji bazen od 1.5m dubine. Iako je topao mi smo uvek nosili neoprensko odelce od 2.5mm (to je optimum za bebe I za decu za temperaturu vode ispod 28). Isli smo mm I ja, mala je uzivkala u vodi, lepo joj je bilo I na slikama u kabinama su joj jedni od nejvecih osmeha do tad.

Kasnije smo isli na olimpijski bazen ali je za nju bio prehladan pa smo se vratili na prethodni. U medjuvremenu smo krenuli sa 1ater !abies casovima u skolama sa hidro-terapijskim bazenima (jedna privatna I druga za decu sa posebnim potrebama). To su jako mali bazeni, ko kutija sibica, al je temepratura 32-33 I super su cisti. Posto mi je to profesija znam I sta je u vodi I kod nas se sve vise bazena okrece varijanti sa slanom vodom, vise no sa hemikalijama. Nije slana da ne moze da se roni otvorenih ociju, al je sigurno zdravija.

Ovi casovi na koje smo isli su osmisljeni tako da dolaze bebe od 8 nedelja starosti I od prvog dana idu pod vodu da bi se sacuvao taj refleks zadrzavanja daha koji imaju urodjen ali ga do prvog rodjendana izgube. Mi smo I pre casova ronili sa malom. Casovi su bili zaista super I vise od godinu dana smo na njih isli, dok nismo presli na ove na kojima smo trenutno.

Ako zelite stavicu vam par slicica- imamo jednu krisom sa javnog jer tamo nije dozvoljeno slikanje I podosta sa casova.

Sad je mala jako sigurna u vodi (da kucnem u drvo). Sama skace, spusta se niz tobogan, jako lepo radi I rukicama I nogicama I zadovoljni smo kako napreduje. Poenta je ne prestajati jer cim se napravi neka pauza od mesec-dva oni zaborave puno toga. Jednom nedeljno je super ako se moze ici, a sto cesce je jos bolja opcija. Mi trenutno idemo dva puta samo zato sto nana nikako nece u bazen. Od jeseni kada bude pocela casove sa instruktorkom planirala sam da mozda ide dvaput nedeljno na casove I jednom sa nama. Zaista je super za celo telo I samopouzdanje koje na taj nacin- u vodi, sticu je neprocenjivo. Mislim da je nasoj curici od svih sportova kojima se "bavi" plivanje najznacajnije iako ona vise voli balet. Al bitno je da I plivanje voli I nikada nije odbila da ide isl. E ja sam isti tip, a tata joj je manje zainteresovan pa sam ja zato potencirala da sto ranije pocnemo sa casovima da joj ne bi svojim stavom ili ponasanjem u vodi usadio bilo kakvu averziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i kod nas mali bazen za decu, tu cemo mi polako da se privikavamo, pa posle ide sa babom na more i tamo ce se opustiti skroz a kada se vrati pokusacu i dalje da je vodam na bazen.

Stavi slike da vidimo, te krisom slikane su najsladje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, kod nas, u Beogradu, naravno da ima decijih bazena, ali nigde voda nije 32C :) sad se ja mislim da porucim i neopren za bazen...hmmmm...

Draga, Micilici, toliko vam zavidim sto ste bebca tako rano bucnuli u bazen. Nama doktori nikako nisu savetovali da koristimo bazene dok je mali. Tako je nas Petar izgubio sansu da zadrzi refleks zadrzavanja vazduha pod vodom :(

Posto cemo na moru provesti mesec dana, forsiracu plivkanje tamo. Ostali sportovi ce doci na red kad poraste malo vise.

Hvala tebi na podrobnim informacijama. To me uvek podseti kako je Srbija u nekom drugom veku u odnosu na svet.

Postavi slicice, ako te ne mrzi. Na kraju cemo kupiti bazen i postaviti u vikendici da u junu ucimo da plivamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za to da se isproba sve sto pozele pa da odluce sami sta hoce. Ja sam se bavila ritmickom gimnastikom u Moskvi 7 godina, a to je u Rusiji jako razvijeno i dosta ulazu u tu decu, kod nas na zalost jos uvek nije.. :( Ples mi je isto super ideja, verovatno cemo i to probati :rolleyes:

I mene interesuje to sto se tice bazena, ja cu moju voditi u junu ali me malo strah od vode, mada sam cula da sada dosta vode racuna o cistoci vode, ovde u Pancevu..

Nemoj da si tako sigurna/mislim na bazen/!Ili ga zapuste ili preteraju sa hlorom u toj meri da ne mozes da gledas koliko te stipaju oci.Prosle godine su deca sa skolom isla na casove plivanja i vecina je dobila neku alergiju.Najbolje je tako maloj deci kupiti bazence u koje ce se samo ono brckati. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima bilo kakva iskustva sa konjickim sportom? Ja bih na prolece da idem na obuku, pa kad bebac bude dovoljno porastao da mogu sa njim na jahanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako lep sport ;) Nemam licnog iskustva, al imam puno "sabranih" pa ako te interesuje evo...

Bas prekoputa mm-ovih roditelja je farma setlandskih ponija (nije isto ko za konje al slicno je) i nasi prijatelji su svojoj devojcici kupili ponija kog tu drze. Njega jase par puta nedeljno, vodi racuna o njemu, ide na takmicenja. Mi smo malu vodili par puta na jahanje, al ne na pravo, vec ono vodanje konopcem.

Prijateljica mi se profesionalno bavi jahanjem od malena i porodjaj joj je bio pakao. Kao i biciklizam jaca misice karlice (pelvic floor) koji postanu toliko zategnuti da bez pucanja ili ozbljne epiziotomije ne moze da se prodje pri prirodnom porodjaju.

Ako se bas profesionalno krene sa trkama restriktivan je zbog toga sto treba da se pazi na tezinu (znamo kako su dzokeji sicusni).

Meni je skoro bilo smesno sto je moja prijateljica rekla da joj se devojcica nikada nece baviti tim sportom. Zena je radiolog, jedne nedelje bilo je nece skijati, sledece nece konje jahati, trece sve olovke i bojice van dohvata dece- samo mekani krejoni ostali. Svaki put je imala neko "interesantno" snimanje i posto je panicar, eto ti iskljucivanja karijere za decu.

Svaki sport ima svoje lepe strane, konjicki kao hobi od par puta nedeljno je meni jako lepa varijanta. Posedovati konja ovde kosta nesto preko £4600 godisnje i, kao i svuda, luksuz je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru. Mislila sam samo na rekreativno jahanje. Cisto da dete stekne osecaj odgovornosti, a i da uziva. Mi ovde imamo konjicke klubove. Obuka nije najjevtinija na svetu, ali to je od uvek bio moj san. Mozda se, sutra, mom sinu svidi, pa bi onda mogli da se na taj nacin druzimo. Mozda mnogo razmisljam unapred, ali bih volela da od malih nogu ima tako neki hobi...

Btw, a gde ti zivis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da si tako sigurna/mislim na bazen/!Ili ga zapuste ili preteraju sa hlorom u toj meri da ne mozes da gledas koliko te stipaju oci.Prosle godine su deca sa skolom isla na casove plivanja i vecina je dobila neku alergiju.Najbolje je tako maloj deci kupiti bazence u koje ce se samo ono brckati. :rolleyes:

Brckace se ona kod ujaka i ujne u dvoristu, to nije problem, ali to je brckanje a ja zelim da imamo vise komoditeta a za to je bazen idealan :rolleyes: Probacemo, pa ako ne bude odgovaralo prestacemo. U svakom slucaju hvala na savetu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZIVELE UJNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nasu jos nismo nigde upisali ali planiramo na plivanje jer je to najbolji uvod za sve sportove, a posle ne znam, mozda ples. Inace ona je po ceo dan ili na ulici, ili u parkicu ili u dvoristu i sa svojim drugarima sutas loptu ili vozi bicikli ili trotinet ili se vijaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja moram da pohvalim moju malu mrvu... :)

Imala je pre dve nedelje svoju prvu letnju skolicu i nakon nje svoj prvi baletski nastup! :)

Tri dana je isla u skolicu po sat i po svakog jutra, poslednjeg dana i popodne 2h za generanu probu, probu kostima i nakon toga nastup!

Nastup je bio fenomenalan, instruktorica im je odradila predivan posao sa koreografijom i kostimima (rucno radjenim od volontera). Igrali su uz muziku uz Mary Poppins i moj zvrkic je bila pticica i leprsala je binom.

E nakon toga nama najsmesniji deo: izasla instruktorica na binu da se zahvali i isprica o tome koliko su truda ulozili, i tek eto ti za njom i jednog deteta! Moja mala istrcala za njom na scenu, kad je stigla pod svetla pogledala po publici, svi krenuli sa: Ooooooo i smehom, a ona ni da se postidi, ni da ustukne! Samo se nasmejala i prisla Sam da je uhvati za ruku.

Nakon toga opet: sede sva deca na bini, Sam prica o kostimima, kaze: "Tu-tu suknjice su napravili volonteri, eto tu ih negde na bini mozete videti", a nas ti zvrk uze onu sto je bila na podu kraj nje, ustade i podize je visoko da je pokaze svima! :lol:

Mislim da su joj do kraja nastupa svi u publici znali ime jer je bila jedina tako mala tamo a opet strasno slobodna i Sam ju je par puta pohvalila, i nju, i stariju devojcicu koja ju je "pazila"!

E mi smo na nastup isli porodicno- mama i tata, i obe nane i deda i od svih najponosniji je bio tata i nikako da prestane i dalje da joj to ponavlja! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prava smizla :D Sjajno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se borilackih vestina i ostalih sportova tice necu joj braniti ako pozeli, cak naprotiv. Mislim da je dobro da sve probaju i na osnovu licnog iskustva odluce sta zele i ako zele nastaviti. Za poceti nikad nije rano u slucaju da su za to bitni delovi tela razvijeni- npr skijanje i tenis necemo pre 3god zbog kolena, laktova i zglobova. To ce mama i tata da je uce.

Slazem se planiram da ga dam na sve moguce pa sta mu se svidi neka ide nemam problema dal ce to biti fudbal ili boks, bitno mi je da se pravilno razvija bude zdrav i prav, kao i sto nemam neke predrasude sta ce sutra biti u zivotu pekar lekar apotekar ...samo nekla radi to sa ljubavlju i neka bude srecan ( tj srecni, oba moja mala misica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prava smizla :D Sjajno!

Ma zvrk nevidjeni! Da ne propusta od vezbanja svaki dan joj pustam na You Tube snimke decijeg baleta i ona vezba! :lol:

Slazem se planiram da ga dam na sve moguce pa sta mu se svidi neka ide nemam problema dal ce to biti fudbal ili boks, bitno mi je da se pravilno razvija bude zdrav i prav, kao i sto nemam neke predrasude sta ce sutra biti u zivotu pekar lekar apotekar ...samo nekla radi to sa ljubavlju i neka bude srecan ( tj srecni, oba moja mala misica)

Svakako- dok god su zadovoljni i rade ono sto vole ja stojim iza i podrzavam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se planiram da ga dam na sve moguce pa sta mu se svidi neka ide nemam problema dal ce to biti fudbal ili boks, bitno mi je da se pravilno razvija bude zdrav i prav, kao i sto nemam neke predrasude sta ce sutra biti u zivotu pekar lekar apotekar ...samo nekla radi to sa ljubavlju i neka bude srecan ( tj srecni, oba moja mala misica)

Bas tako! :rolleyes:

Nama sutra dolaze prijatelji a medj njima je i trener plivanja pa imam do sitnih creva sve da ga ispitam :lol: Pa cemo dalje za druge sportove :rolleyes: , samo da ona ima zelju, ostalo cemo lako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde plivanje pocinje od 6 meseci ali na to nismo isli....jer smo imali refluks tacnije GER pa takve stvari i nisu prakticne u tom slucaju .....za sve ostalo ili sa 3 ili sa 4 i 5 godina.....

ali ja sam luki vec kupila skije i cokule da zimus pocne sa skijanjem...jedva cekam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mi i zvanicno plivamo sami! :lol:

Naime pocela je ona da se pusta i ranije, ali sve pod nagovorom i na kraca rastojanja. Pre 3 nedelje je na casu stala na ivicu kad je trebalo da uskoci i rekla da nece misice! Instruktorka to podrzala, skinule ih, ona uskocila i krenula da pliva! Instruktorka pored nje, nije joj pomagala i sa jednog kraja lagune na drugi- oko 5m isplivala je sama!

Eto to je bio pocetak. Sad vec ne koristi misice uopste. Ne zeli ih. Odabere woggle za glavni deo casova i dasku kad je sa mm-om i samnom. Kad skace to je bez rekvizita i onda pliva do nas ili do obale i po 10m.

Mm se sali da je i krajnje vreme bilo ako planira na olimpijske u komsiluk 2012 i naravno, ponosni tata atleta, svima je poslao poruku da je pohvali! :rolleyes:

Sto se baleta tice zavrsili smo sa casovima za ovo polugodje i imali zavrsna "gledanja". Ja sam zadovoljna sta uce i kako uce- sve kroz igru, a vec znaju pozicije, imaju drzanje i nazire se potrebna motorika. Nastavicemo sa jednom od skolica jer smo sa drugom ionako planirali prestati. Ona i dalje bas, bas voli balet i sve forme plesa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivno! Kad vidis tako ocigledan rezultat, budes ponosna i na dete i na sebe. To nema cenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka mama upisala svoje dete na karate. Moj predškolac trenira već više od godinu dana i za koji dan polaže za crveni pojas. Obožava svoj trening i baš mu koristi jer se pravilno razvija. Međutim, imamo problem jer sam primetila da ih trener na času udara. Pričala sam sa trenerom. On meni objašnjava da tako mora ali ja to ne mogu da prihvatim. Da bude stvar još gora i mom dečaku je počelo da smeta. Taj klub mi je blizu a imam bebu pa bih ga teško vodila negde dalje. Ne znam šta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod karatea, Tanja Petrovic je moja jako dobra drugarica. Ona ima klub gde trenira iskljucivo decu i njeni treneri su svi super. Ima tri skole, pa ne znam u kom kraju si da bih ti preporucila. Klub se zove NIPON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.