Kako ste se izborili sa adaptacijom?

odgovora

Objavljeno

Mnogo zavisi i od vaspitacice. Teodora jedne nedelje place pri ulasku u vrtic cim ugleda vaspitacicu, a druge nedelje (kod druge vaspitacice) ne place nego joj se zaleti da je uhvati za ruku. Po meni su i jedna i druga skroz ok-ali Teodora voli mladju. Moguce da im se vise posvecuje. Drugacije je sve svake druge nedelje. Osete deca sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su ok prihvatili, evo III dan kako idu u vrtic, prvo jutro je bilo malo plakanja, i jutros je nanica malo kenjkala, ali sam pricala sa njom, pokazivala joj crteze po zidovima i otisla je lepo kod vaspitacice,

bolje su i prijatnije vaspitacice u njenoj grupi nego kod jokija,

odmah sam ih ostavila na ceo dan, sa sve spavanjem, jer druga deca su vec mesec dana , retko ko place ujutru, i onda sam moje ostavila full odmah , i nije bilo problema ni oko jela ni oko spavanja

mozda je to sto su vec isli par meseci dok smo ziveli u SD, mozda i sto im fali drustvo, skoro smo se preselili, ove drugare sto smo upoznali napolju sve su veci, I razred , bas im je trebao neko njihov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mu je normalna kaka, sto dizu frku, mozda ga jednostavno proteralo od neke hrane, mozda na nervnoj bazi reakcija na vrtic, e jesu smesni majke,

ma moji ce lako izgurati adaptaciju ali kako cu ja izaci na kraj sa vaspitacicama .....ko prezivi pricace :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa je prihvatio vrtic. Ove dve nedelje koje su iza nas su vise nego dobre bile. Ne place, jede, vezao se konacno za svoju tetu, trazi tutu i kad mu se piski i kada mu se kaki, spava, lepo jede (cak se toliko obraduje kada vidi kolica sa hranom da pocne da skace i vristi od srece :blink: a kod nas jedva da hoce da jede). Vaspitacica je prezadovljna s njim, kako je ovo malo mesto, cula sam kako prica da je Aleksa jedno od najbolje dece. Meni je drago da vaspitacica s njim nema problema a ja kako prodjem ;). E da, zna tacno cije su koje patofne, patike, cizme, kom detetu se gde nalazi ormaric.... Iznenadjena sam, otkud to kad samo ujutro prodje pored ormarica.... ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa je prihvatio vrtic. Ove dve nedelje koje su iza nas su vise nego dobre bile. Ne place, jede, vezao se konacno za svoju tetu, trazi tutu i kad mu se piski i kada mu se kaki, spava, lepo jede (cak se toliko obraduje kada vidi kolica sa hranom da pocne da skace i vristi od srece :blink: a kod nas jedva da hoce da jede). Vaspitacica je prezadovljna s njim, kako je ovo malo mesto, cula sam kako prica da je Aleksa jedno od najbolje dece. Meni je drago da vaspitacica s njim nema problema a ja kako prodjem ;). E da, zna tacno cije su koje patofne, patike, cizme, kom detetu se gde nalazi ormaric.... Iznenadjena sam, otkud to kad samo ujutro prodje pored ormarica.... ?!

E super,bas mi je drago da nemate problema i da je nas drugar sve to lijepo prihvatio!Ljubac za Aleksu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko bravo za našeg imenjaka!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da kazem da je kod nas zavrsena adaptacija, trajala je tri nedelje. Pre neki dan sam dosla po cerkicu i zatekla je kako se igra kod stola sa sminkom i ogledalom, pogledala me je, okrenula se ka ogledalu, pocesljala se i kao stavila snalicu na glavu i onda dosla kod mene. Ja se odusevila i iznenadila...

Mislim da sam ja mnogo teze podnela ovaj polazak u vrtic nego ona!

Danas smo imali i roditeljski, vaspitacice su pricale o njihovom danu, ishrani, presvlacenju, pravilima, naravno bilo je i svadjanja, pod utiskom od pre par sati mogu da kazem da nas svakakvih ima, bas raznoraznih tipova roditelja... :blink:

Svasta sam se naslusala... :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo imali i roditeljski, vaspitacice su pricale o njihovom danu, ishrani, presvlacenju, pravilima, naravno bilo je i svadjanja, pod utiskom od pre par sati mogu da kazem da nas svakakvih ima, bas raznoraznih tipova roditelja... :blink:

Svasta sam se naslusala... :angry: :angry:

Ja se psihicki spremam za cetvrtak popodne, imamo roditeljski :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da kazem da je kod nas zavrsena adaptacija, trajala je tri nedelje. Pre neki dan sam dosla po cerkicu i zatekla je kako se igra kod stola sa sminkom i ogledalom, pogledala me je, okrenula se ka ogledalu, pocesljala se i kao stavila snalicu na glavu i onda dosla kod mene. Ja se odusevila i iznenadila...

Mislim da sam ja mnogo teze podnela ovaj polazak u vrtic nego ona!

Danas smo imali i roditeljski, vaspitacice su pricale o njihovom danu, ishrani, presvlacenju, pravilima, naravno bilo je i svadjanja, pod utiskom od pre par sati mogu da kazem da nas svakakvih ima, bas raznoraznih tipova roditelja... :blink:

Svasta sam se naslusala... :angry: :angry:

Ajde kamilice pričaj...šta je sve bilo na tom roditeljskom ;) ??

Inače,Andjelina je posle skoro mesec dana danas prvi put ostala na spavanju...spavala sat i onda se probudila i plakala,razbudila svu decu <_< .....ja na žalost nisam bila na roditeljskom,ali mi je drugarica sve prenela...ništa značajno..kako jedu/piške/spavaju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde kamilice pričaj...šta je sve bilo na tom roditeljskom ;) ??

Ma, cirkus...

Jedna mama se pobunila sto su je zvali da dodje po dete jer je dete imalo 37 sa 5 temperaturu, po njoj to jos uvek nije temperatura?! Onda je druga mama rekla da njenom malom skoci temperatura jako brzo do 39 i da je obavezno zobu ako ima37 sa 5. Vaspitacice su mirno objasnila da je vrtic za ZDRAVU decu i da ne mogu da tolerisu bilo kakvu temperaturu.

Onda je jedna majka pitala kako njen sin jede, objasnila ima da one treba dobro da se potrude da bi ga nahranile jer ona kuci njega nosa i animira da bi on jeo?! Kaze ta mama da tako i one treba da ga jure dok se igra i da ga hrane, na sta su vaspitacice rekle da nemaju nameru to da rade, da deca ruckaju u posebnoj trepezariji i da hrana se ne unosi kod igracaka i da ce taj mali polako poceti da jede.

Jedna mama se zalila da kad je dovela dete kuci, mala se bila sva ukakila i da je nisu presvukli, onda su je druge mame pitale kako zna da se nije ukakila na putu do kuce....

Bilo je jos tu svasta zanimljivo, pa sam se zapitala kako li ce tek da izgleda roditeljski u skoli, kad krenu ocene, bezanje sa casova, pubertet... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno...samo ću jedno reći: Kada majčina briga za dijete postane opsesija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na tim roditeljskim u vrtiću baš smešno...šta sve žene pitaju i predlažu, pa to je cirkus, ja se samo smejem, a vaspitačice razgovaraju sa nama kao sa decom...polako, usporeno, naglašavajući bitne reči....

Jedna mama je pitala da donese tricikl da deca voze po sobi, prvo soba je mala, drugo ima 28 dece na jedan tricikl; pa je jedna predložila da skupimo novac i kupimo TV (inače u sobi postoji komp, za neke edukativne stvari, crtaće više ne daju da se gledaju); jedan tata je predložio da svaki dan ubacujemo neki sitniš u kasicu za slatkiše...jedna mama je insistirala da se njena devojčica pred spavanje ne skida pred dečacima, već da je odvedu u wc da se skine....jedna insistira da njeno dete brišu samo njenim vlažnim maramicama (dete nije alergično)...jedan tata zahteva da čim detetu krene da curi nos da ga roditelji povuku iz vrtića...

Meni nije jasno kako roditelji ne razumeju da svaka grupica ima najmanje 25 dece, u nekima znatno više i da je to previše za jednu vaspitačicu, i one koliko god da su dobre ne mogu da se posvete svakom detetu, zato sve rade grupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno...samo ću jedno reći: Kada majčina briga za dijete postane opsesija

Slazem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na tim roditeljskim u vrtiću baš smešno...šta sve žene pitaju i predlažu, pa to je cirkus, ja se samo smejem, a vaspitačice razgovaraju sa nama kao sa decom...polako, usporeno, naglašavajući bitne reči....

Jedna mama je pitala da donese tricikl da deca voze po sobi, prvo soba je mala, drugo ima 28 dece na jedan tricikl; pa je jedna predložila da skupimo novac i kupimo TV (inače u sobi postoji komp, za neke edukativne stvari, crtaće više ne daju da se gledaju); jedan tata je predložio da svaki dan ubacujemo neki sitniš u kasicu za slatkiše...jedna mama je insistirala da se njena devojčica pred spavanje ne skida pred dečacima, već da je odvedu u wc da se skine....jedna insistira da njeno dete brišu samo njenim vlažnim maramicama (dete nije alergično)...jedan tata zahteva da čim detetu krene da curi nos da ga roditelji povuku iz vrtića...

Meni nije jasno kako roditelji ne razumeju da svaka grupica ima najmanje 25 dece, u nekima znatno više i da je to previše za jednu vaspitačicu, i one koliko god da su dobre ne mogu da se posvete svakom detetu, zato sve rade grupno.

Ovo boldovano!

Hvala sto si pronikla u srz,draga neuhvatljiva! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo boldovano!

Hvala sto si pronikla u srz,draga neuhvatljiva! :rolleyes:

Joko, ja kada sam 1. put moju Anja odvela u jaslice (bilo je to pre 8 godina, ja tada imala 21) i videla da je jedna vaspitačica na 12 beba od 10-18 meseci, sve mi je bilo jasno i zato mi je smešno kada roditelji traže da se za njihovo dete vaspitačica malo više potrudi...to mi je tako sebično...uopšte ih ne interesuju ostalih 11, već da njihova bude namireno, oprano, očešljano, čisto...

Meni je bilo bitno da mi je dete sito i da nauči kako da se ponaša za stolom i u društvu uopšte...a to što je musavo kada dođem po njega, pa to je zanemarljivo...u torbi uvek imam vlažnu maramacu i obrišem ga..neka deca i ne daju da ih vaspitačica umije.

Čitam ovde na forumu, ali čujem i priče roditelja u vrtiću koji imaju negativan stav o državnom vrtiću i vaspitačicama...i samo se pitam kako bi se one snašle sa 12 beba...a da ne pričam sa 25 ili više trogodišnjaka...nije vaspitač magičan, pa da zna kako da umiri svako dete...

I da se razumemo...vaspitač ne može da se posveti nikad svakom detetu ponaosob...to samo može dadilja koja vam čuva dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, ja kada sam 1. put moju Anja odvela u jaslice (bilo je to pre 8 godina, ja tada imala 21) i videla da je jedna vaspitačica na 12 beba od 10-18 meseci, sve mi je bilo jasno i zato mi je smešno kada roditelji traže da se za njihovo dete vaspitačica malo više potrudi...to mi je tako sebično...uopšte ih ne interesuju ostalih 11, već da njihova bude namireno, oprano, očešljano, čisto...

Meni je bilo bitno da mi je dete sito i da nauči kako da se ponaša za stolom i u društvu uopšte...a to što je musavo kada dođem po njega, pa to je zanemarljivo...u torbi uvek imam vlažnu maramacu i obrišem ga..neka deca i ne daju da ih vaspitačica umije.

Čitam ovde na forumu, ali čujem i priče roditelja u vrtiću koji imaju negativan stav o državnom vrtiću i vaspitačicama...i samo se pitam kako bi se one snašle sa 12 beba...a da ne pričam sa 25 ili više trogodišnjaka...nije vaspitač magičan, pa da zna kako da umiri svako dete...

I da se razumemo...vaspitač ne može da se posveti nikad svakom detetu ponaosob...to samo može dadilja koja vam čuva dete...

Bravo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita je krenula od septembra u vrtic. U pocetku prve nedelje dok je adaptacija trajala 2 sata, nije bilo problema, bukvalno je trcala da ide u vrtic. E, kako je krenula puno vreme (od 8h do 14h), pocela je da negoduje. Ali srecom to je trajalo svega 4-5 dana. I sada zna ona da kaze da nece u vrtic, ali brzo se predomisli. :)

Srecom, lepo se uklopila sa drugom decom, i uziva tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita je krenula od septembra u vrtic. U pocetku prve nedelje dok je adaptacija trajala 2 sata, nije bilo problema, bukvalno je trcala da ide u vrtic. E, kako je krenula puno vreme (od 8h do 14h), pocela je da negoduje. Ali srecom to je trajalo svega 4-5 dana. I sada zna ona da kaze da nece u vrtic, ali brzo se predomisli. :)

Srecom, lepo se uklopila sa drugom decom, i uziva tamo.

Bravo za našu drugaricu...brzo se ona navikla... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar...žao mi je jako zbog toga...mislim da je ipak problem komunikacija...takođe jasno mi je da ne možeš 100% da mu se posvetiš, ali mislim da i ne treba mnogo strogo da ga kažnjavaš i da vičeš na njega, već da nekako odvojiš vremena za njega i da se baš igrate i da ga kroz igru učiš neka pravila ponašanja...takođe, ako ste ipak čvrsto odlučili da ide u taj vrtić na engl. onda i vi u kući treba da izgovarate neke reči ponekad na engleskom...da pevušiš sa njim na engl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, nismo mi njega poslali u vrtic da bi on ucio samo engl. naucice ga svakako, jer takvo je okruzeneje. Meni je bilo bitno da ide u vrtic bas iz tog razloga sto ja vise ne znam kako, nadala sam se da ce ga tamo malo dovesti u red, ipak su oni ljudi obuceni za rad sa decom. Ne znam, mozda bi trebalo da ga upisemo na neki sport i da tamo usmerava svoju energiju.

Previse sam nervozna, ne mogu ni da pisem ni da se skoncentrisem, ovo me bas porazilo.

Milar znam kako ti je...meni je bilo teško u periodu kada se rodila Nikolina..pa Anastasija...svi mali...a Miloš pravi haos...ja sam nekoliko puta išla kod dečijeg psihologa,tražila sam savete,kako kanalisati ljubomoru...iako se ne sećam da su mi nešto puno pomogli (verovatno i nije bilo strašno...tačnije sve je bilo normalno),barem sam se osećala 'bolje'...nije d te tešim ali on je u takvoj fazi,pa postoje čitave literature napisane na temu 'preživeti 3. godinu'(manje više par meseci)...eto,nisam ti rekla ništa konkretno,ali da znaš da će proći...pa veruj mi brate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar, kako je sada naš nestašni drugar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jos traje adaptacija, tj nanici, place kada je vodim ujutru, place kada dolazim po nju,

ali to je tragi-komedija :lol: , znaci otvorim vrata od njene sobe, i gledam je sta radi pa jedno 20sek sigurno, ona se uvek lepo igra sa decom,

ali kako progovorim , gde je moja nanica bananica tako ona udari u strasan plac i trci meni u zagrljaj,

boze boze neko bi pomislio da ih tamo muce :lol:

Za Jokija nemam reci, svaki dan dobijam samo pohvale za njega, kako sve ume i hoce sam, i da jede, i da se skine za spavanje i da se posle sam obuce, ...ma milina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se još uvek adaptiramo, pošto nije išao skoro mesec dana u vrtić. Danas je plakao kad sam ga ostavila, vaspitačica kaže da se smirio čim su ušli u sobu. Kad sam došla po njega, on je sedeo na malom motorčiću i vozio se, ali kako me je ugledao počeo je da plače! I počeo je danas da slini... Nadam se da neće da se razboli, pa da opet prekidamo adaptaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je dete bilo super u vrticu! Nije plakao, sedeo je na nosi, djuskao kad su im pustili muzikicu. Voli da se spusta niz tobogan koji imaju na sred sobe i prati vaspuitacice :) drugu decu i ne konstatuje!

p.s. u grupi ima 19 decaka i 6 devojcica! (jos uvek ne dolaze svi, kad god dodjem po njega bude oko 10 dece ito sve decaci!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu reci da je adaptacija gotova. Mladja cerka ide u vrtic vec dva meseca, pre desetak dana je prestala da place kad je predajem vaspitacici, a danas je cak i sama usla, dala vaspitacici pampers i nastavila da se igra. Ja sam bila iznenadjena i odusevljena.

Za dva meseca bila je bolesna dva puta po tri dana, oba puta virus, bez antibiotika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.