Kako ste se izborili sa adaptacijom?

odgovora

Objavljeno

pa da 

ne znam kako je kod vas u NS, ovde već u dva pola 3 prazna grupa

 

ja ne znam ponekad se zapitam od čega ljudi žive u ovom gradu kad svi tako mogu da izađu galantno sa posla i da pokupe svoju decu tako rano

 

ili sam ja idiot koji radi do 5 pola 6

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

N ne place vise toliko,ali je tuzna pretuzna. Jutros mi kaze nedelja je ne ide se u vitic :lol: kad god dodjem po nju,uglavnom cujem da place. Danas je vikala tatino ime :lol: vaspitacica kaze da ne place stalno,ali zaplace se povremeno. I da,nece da doruckuje. Samo popije mleko ili jogurt. Uzina da,a to je neko voce. I dalje bude tri sata,necu da povecavam dok ovo ne prebrodimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo to rešili tako što se pravo sa prepovijanja i oblačenja kreće u jaslice. Dobije samo vodu. Onda i jede ispava i sve u jaslama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi dan u vrticu :wub:

Drhtala sam kao prut. Kad sam ga predala vaspitacici, malko se zacudio. Uveli ga, bio je ok, nije plakao. Ja sam ocekivala dramu. Svih pola sata je stajao i posmatrao sta se desava. Cudi me da nijednu igracku nije uzeo. Nije prilazio deci. Stajao je sa strane i posmatrao, napravio par koraka tamo vamo, ali svo vreme je pomno posmatrao sta se desava. Kaze vaspitacica da ga je zvala po imenu, ali da se nije odazivao. Kada sam dosla po njega trebalo mu je dvadesetak sekundi da skonta da sam tu, dva puta sam ga pozvala po imenu i ispruzila ruke i tek tada je dotrcao. Bio je miran sve do kuce i tak kod kuce se opasuljio. Poceo da prica i da se igra. Ja sam u cudu, stvarno sam ocekivala pravu dramu, ovo definitivno ne. Videcemo kako ce sutra reagovati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, super. Neka bude lako i bez placa

Ali nama je taj prvi dan bio najbolji,otisla bez problema,ni okrenula se nije. E onda svaki dan sve gore i gore. I sad place kad je mm ostavlja. Ali nije strasno,sve manje i tise. I sve je veselija kad je kupim.

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

male duse. moja deca i uzivaju u vrticu i ne zele da idu. zadovoljna sam sto sada obojica lepo jedu tamo. imaju svaki ok ekipu. vasa ima drugaricu elenu s kojom se stalno ljubi :babymommy:, a mija isto neke ortakinje koje ga mnogo kucama svojim pominju. to mi je bas milo, jer mi govori da im je tamo prijatno, da imaju svoj zivot nezavisni od nas na neki nacin. opet, jutros se recimo vasica, kad ga je muz spustio na vratima da udje u sobu kod drugara, okrenuo i uhvatio muza za noge. nije se otimao kad ga je vaspitacica prihvatila, nasmesio joj se, ali ipak mu ocito nije bas po volji sto je tamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

K.je odsustvovao čak i mesec dana odjednom, pa je po povratku zakmečao malo, više reda radi. Znači, trebalo nam je okruglo tri meseca, od kojih je zaista išao možda mesec i po, da potpuno zavoli vrtić i da sada već sam utrčava u sobicu kod drugara. Mnogo je lepo kada vidiš da ti je dete srećno i da uživa. Da nema bolesti, bilo bi još lepše. A kao juče da je bilo kada sam se sekirala kako će se navići. Bude tu faza i faza, ali u proseku treba nekoliko meseci da sve bude kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li mislite da je vaspitačica dužna da prijavi roditelju kako je dete dobilo modricu,ili ugriz?Ja ne pravim problem oko povrede ali me baš iritira što kažu pa ne znamo kako,i sležu ramenima...

Izmenjeno od strane Marijachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mislim da trebaju prijaviti. Kontam da kad su deca vani mozda bas ne uprate sve ako su vece grupe ali bas nikad da ne vide, cudno je. Nama su prijavile u svim vrtićima dosad i to cak i neke stvari tako sitne da ih ne bih ni primetila da mi nisu rekle.

paper_moon i amorfati volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice su iznenadjene sto S ne place. Ista stvar kao i sa starijim sinom. Zaplakao se samo na vratima, ali cim je usao sve je bilo ok. Opet je stajao i posmatrao sta se desava i tako sat vremena. Razmisljaju da ubrzaju adaptaciju zato sto tako dobro reaguje, ja bas i nisam za to. Ipak cemo mi sutra da idemo sat i po kao sto bi i trebalo. 

andisam i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pesmice, pisi za ukija! kako se navikava? jel mu se svidja ekipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I treci dan u vrticu je dobro protekao. Na moje iznenadjenje je cak i pruzio rukice vaspitavici da ga uzme. Nije plakao, a malo se i igrao za razliku od proslih dana. Ja sam bas zadovoljna. Ovo je tek pocetak, da ne ureknem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je bio dva sata. Igrao se sa decom, prethodnih dana nesto i nije hteo, stavili su ga na nosu, pa je i piskio, uzinao, pojeo sve. Sutra ponovo dva sata, pa ce od ponedeljka ostati na spavanju. Jeste se malo zaplakao kada sam ga predavala, ali se odmah umirio. 

Nice, andisam i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo, jesmo, da ne ureknem :ph34r:

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nervirala dva meseca ranije, te kako ce tako mali, te falicu mu, te ovo, te ono.

Danas opet bio dva sata. Dosla ja po njega. Kaze vaspitacica da je bio dobar, pojeo opet celu uzinu, opet piskio u nosu, igrao se. Nahvalise ga. I na kraju uhvatio on vaspitacicu za ruku i ne pusta je. I jos joj poljubce salje. Mamin smeker :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Situacija se malo izmenila. Od ponedeljka do cetvrtka prosle nedelje je plakao po malo, nije mu se svidelo i nije mu prijalo. U petak je plakao prvih 15 minuta i posle toga zivnuo. Kaze vaspitacica da je i trcao i da nisu mogli da ga stignu i da je djuskao. Danas je prvi put prespavao u vrticu. Bio je nervozan, nije hteo da uzina, posle nijeo mogao da zaspe (to zato sto je gladan bio). Sutra ostaje do 3, bice tu za rucak. Videcemo da li ce hteti da jede. Inace odbija vodu, a kada izadje napije se vode iz flasice kao da danima nije pio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja sve je to deo adaptacije -_- ali dobro je

Juce i danas je bila na tri sata. Malo plakanja,pita kada ce mama doci,i to je to. Jede,uzina,piski. Sutra ostaje prvi put na spavanju. Evo vec me dusa boli od brige :mad:

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u utorak je zavrsena adaptacija :)

Ok je sve, dobar je, ne place, igra se, saradjuje, zadovoljne su vaspitacice. Ali... ne jede i ne pije uopste. Ja mu ponesem kad dodjem po njega nesto da jede i jedva doceka, a vodu pije pet minuta kako izadje kroz vrata. Samo da se sto pre zavrsi ta faza, nerviram se samo tako. On mi je bas, bas jesan. Ne mogu da verujem da tamo ne pojede nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja A. je krenula u novi vrtić, prihvatila ga od prvog trenutka i evo nakon 1 meseca da kažem da je to to, nismo se pokajali što smo je prebacili, naprotiv izuzetno smo zadovoljni. U vrtiću se radi po NTC sistemu, u koji se ja ne razumem, samo primećujem da je akcenat na motorici (znači mnooogo motoričkih vežbi - vrtenje, obrtanje, okretanje na sve moguće načine, seckanje, lepljenje, sve što se šakama premeće i kroz prste provlači, motanje vunice, pravljenje kuglica od vate, plastelina i sl.).
Puno su napolju, ne samo izlazak i trčanje nego i organizovana šetnja, stariji i mlađi u paru, stariji paze na mlađe. Usput uče da pređu ulicu, gde je koja zgrada, šta je saobraćajni znak, put, kanta, bukvalno sve. Na Kališ ih izvode, tako da tamo skupljaju lišće, obrezivali su žbunje, one čike što sade biljke su im pokazivale semenke, pa kako biljke rastu...Na proleće će to biti još sadržajnije.. 
Juče je bila prvi put na engleskom, mada se engleski delom i priča ovako u toku dana zbog dece koja ne znaju najbolje srpski. Ne znam šta još imaju od tih aktivnosti, sve usput saznajemo, ništa nismo ni pitali kako treba. Nama je samo bilo važno da joj bude lepo i, koliko vidim, oduševljena je. Nadam se da smo rešili problem vtića, jer jedno vreme nam je stajao nad glavom kao najveći problem. Ako je ovo bila adaptacija, onda da kažem da je nismo ni osetili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videćemo. Deluje odlično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danima hocu da vam ispricam ovo. pre neki dan me zvali iz vrtica da dodjem po miju, posto ga je tiba mucila. ja otisla posle njihovog spavanja, a on kaze hoce da ruca. i sad dada ode i donese mu njegovu porciju odmah, da ja ne bih cekala. drugu decu jos presvlace, spremaju ih za rucak. on kao rucka, a nekolicina deca se okupilo oko naseg stola. pricaju s njim, gledaju ga.. jedan malisa, mihajlo se zove, sedi na stolici odmah do mene, koja cucim uz miju i mazim ga po kosici, ceskam dok on rucka. i u jednom trenutku osetim kako se mihajlo naslonio glavom na moju ruku i mazi se. :wub::wub::wub: boze! toliko sam se raznezila bila... mi njima mnogo nedostajemo tamo. doslo mi i njega kuci da povedem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojčica je prestala da plače, sada ide bez problema :) Mada, još uvek bude u naručju, ali, ne plače :) 

Prošlo je gotovo 3 meseca da se adaptira, mada, moram da napomenem da ona i nije toliko često odsustvovala, bolje je podnela kolektiv nego li joj stariji brat. Ali je zato i ona jadna preležala boginje sa godinu dana, doneo joj bata iz vrtića, tako da je verovatno i druge neke "dečije" viruse pregrmela :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne znam šta da ti kažem..steva je i danas plakao kada sam ga ostavljala u vrtiću, nije hteo da se odvoji od mene, da obuje patofne..ja sam mu ih na brzinu obula i predala ga vaspitačici, plakao je i unutra jedno 5 min. pa se smirio..kako čujem od njih, posle toga uglavnom bude dobar, ručka i sam se svlači i leže u krevet da spava bez problema..al eto problem je to jutarnje ostavljanje..ne volim da ga vidim da plače joj..valjda će biti bolje svakog dana..kada se vraća iz vrtića bude sve super, priča kako mu je lepo u vrtiću, ali ujutru je muka..čak mu nekada i ne kažem ujutru da ide u vrtić, nego samo krenemo, ali kako udjemo unutra, to je haos..

Ovo kao ja da sam pisala. Doduse, daje da mu obujem patofne i skinem jaknu, pruza ruke vaspitacicama, ali obavezno ujutru vika, dreka. Cak i zove vaspitacicu da legne pored njega kada treba da spava, da ga zagrli. Jede lepo, igra se sa auticima, ali ujutru uzas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.