Kako ste se izborili sa adaptacijom?

odgovora

Objavljeno

i ja se nadam

evo veceras smo bili u igraoni i taman kad smo krenuli kuci pocese da dolaze deca

i moj joki nece da ide ja se zbunila otkud to

do sad je cim dodje vise dece on bezi idemo u stan i nece vis eda s eigra

a sad je trazio da ostane,i bogami se lepo igrao

eto koliko znaci socijalizacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas odveli Stevu u vrtić posle nedelju ipo dana, dok je ozdravio..bilo je malo suza, ali je ušao unutra hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i mi krenusmo u jaslice od ponedeljka. Danas je vec bio 2 sata. Bitno da Aleksa ne place kada ga vaspitacica uzima, a kad je tamo malo ovako malo onako. U sustini nije strasno, za sada. Kaze vaspitacica, kad se jede sve je super :lol: prasence moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi od ponedeljka krecemo u vrtic... Bili smo dva dana po 1-2 i bilo je super,jedna vaspitacica odma dosla pokupila decu i odvela ih napolje ,kako bi se navikli a i da bi mi razgovarali o uslovima..

Aleksa ko Aleksa ,igracke na prvo mesto pa posle mama,tata,bata.... A Strahinja,pa malo je tezi jer je mnogo vezan za mene ,plakao je malo kad je primetio da me nema ,ali nadam se da ce biti bolje . Idu ponedeljkom ,sredom i petkom od 2do 6,a petkom do 5. Ne spavaju tamo ,imace samo uzinu ,bar koliko toliko da izadju iz kuce ,da upoznaju novu decu ,malo nauce jezik ,sve samo da ne sede kuci stalno .. Ja se bas radujem ,jeste da cu imati 4sata odmora ali bolje ista nego nista .. A u ponedeljak samo Strahinju cemo ostaviti tamo jer ALeksa ima zakazano kod lekara ,pa ako zavrisimo ranje mi cemo i njega da ostavimo ...

Uf ,pisem u ponedeljak kako nam je bilo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlicno Mirjana...pun pogodak.Bice i Strahinji dobro...ipak mu je bata tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je ,ali su razdvojeni u 2grupe....Mora da prodje neko vreme da bi se navikao na nesto nove i da se bar malo odvoji od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je super u vrticu :D

Strahinja poceo da place sat vremena pred kraj a Aleksa se igrao uzivao..Kazu vaspitacice da ponekad ih ne cuje kad ga zovu ,sigurno se zaigra i iskljuci se i udubi u igru .. To je na mene...

Strahinja zaspao kad su se setali ,zaspao u kolica, a kad me viddeo napravio tako tuznu facu i poceo da place...

Danas opet idemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko god da navikavam dete na odvajanje ne uspeva da prođe bez suza, bez obzira da li je to vrtić ili kod babe i dede.

Kada je moj muž ostavlja nema toliko suza, ali zbog radnog vremena moram ja da je odvodim, i svaki put plače. Ne znam kako da joj pomognem da se oslobodi i da prihvati da ću se vratiti po nju da ne mora da plače. Ima dve godine i razume skoro sve ali jako teško prihvata.

Da li vi imate problem sa ostavljanjem u vrtiću, ko ga odvodi vi ili tate? I naravno kako dete prihvata rastajanje.

Da ne bi umnožavali teme..Ja sam kao što zna većina ovde imala silne muke sa adaptacijom u početku..odvodila sam ga uglavnom ja sa Medom, ponekad i moja mama..plakao je ne samo tamo već krene iz kreveta kako neće da se oblači, pa suze, pa bes..ma haos..kada stigne u vrtić bilo je još gore..ali zato unutra kad udje, par minuta plače i prestane..deca su opasna, na svaki način pokušavaju da isteraju svoje..Steva nije išao u vrtić nedelju ipo dana zbog bolesti, a kada je krenuo opet muke..ne želi da ide..jutros je čak smislio da mu se kaki, pa je sedeo na noši pola sata, a kada sam ga pitala zašto sedi tako dugo, on meni: čekam da zakasnim u vrtić.. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne bi umnožavali teme..Ja sam kao što zna većina ovde imala silne muke sa adaptacijom u početku..odvodila sam ga uglavnom ja sa Medom, ponekad i moja mama..plakao je ne samo tamo već krene iz kreveta kako neće da se oblači, pa suze, pa bes..ma haos..kada stigne u vrtić bilo je još gore..ali zato unutra kad udje, par minuta plače i prestane..deca su opasna, na svaki način pokušavaju da isteraju svoje..Steva nije išao u vrtić nedelju ipo dana zbog bolesti, a kada je krenuo opet muke..ne želi da ide..jutros je čak smislio da mu se kaki, pa je sedeo na noši pola sata, a kada sam ga pitala zašto sedi tako dugo, on meni: čekam da zakasnim u vrtić.. :lol: :lol:

Znaci iste fore imaju...ne mogu da verujem kakvi prevaranti

Moj jos uvek place kada ga ostavljam sve bude u redu do ulaska u vrtic, al kad treba mama i seka da idu krece kuknjava..posle se odmah smiri, jer ja pozovem vaspitacicu kad dodjem kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci iste fore imaju...ne mogu da verujem kakvi prevaranti

Moj jos uvek place kada ga ostavljam sve bude u redu do ulaska u vrtic, al kad treba mama i seka da idu krece kuknjava..posle se odmah smiri, jer ja pozovem vaspitacicu kad dodjem kuci.

Mangupi mali bwe..danas je isto kao plakao kući, ali čim stignemo u vrtić i vidi svoju vaspitačicu, odmah bude ćao mama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista mi ne pricaj, ja sinoc imala trening, mm na putu i ja pozovem vaspitacicu da dodje jer zivi na 100m od nas.

Kad ti moj jocika nece da ga mama kupa,

ja kazem nego ko sine,

NITA ( Anita) KUPA JOCU

ja pala moz misliti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kaze prvi dan, gde su ovi maleni, sede njih dosta u krug i svi u glas placu i vicu "mamaaaaaaaaaaaa"

d85606dcf4c96ee8fb250adbcab50ad6.gif

:lol::lol::lol:

Joj jeste smesno, a i jeste tako..Mogu samo da kazem - svaka cast tim zenama!

Mi smo relativno brzo prosle adaptaciju, bilo je i bojkota hrane, i nespavanja i plakanja.. Ali sve se stabilizovalo osim jednog, i dalje udara decu. Ne svaki dan,.. ne grize, ne stipa, samo pljesne. Razgovarala sam sa vaspitacom o tome, ona me savetuje da popricam sa Janom da joj objasnim da to ne radi.. Realno, kako detetu od godinu i sedam meseci ili sad dva meseca kasnije objasniti da to ne radi. Kaze meni ona "vazi" ali pojma nema sta mi je "obecala". Vec mi je i muka kad idem po nju jer strahujem sta ce mi reci...

Pre neki dan je sljepila drugaricu dok smo ih preobuvali..izgrdila sam je ..onda je ona dosla i ljubila i grlila tu devojcicu...

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf.... Ja ne znam sta se desava..Obicno deca kad podju u vrtic placu i posle nekog vremena se smire,e kod mojmih je drugacije.Kad su krenuli nisu plakali jednu nedelju,juce mi ih ostavimo Strahinja nece kod seke !! Place po mene.... Meni zao,Kad smo se vratili po njih ,pridjemo sobi gde je Strahjinja i cujemo on place i place,udjemo on me pogleda tuzno i nastavi da place,kako izadjemo iz sobe cujemo na gornji sprat Aleksa PLACE !!! Ja ne mogu da verujem !!

Kazu nam plakali oboje ceo dan ! Bilo im dosadno bez nas... Bas su cudni .. Videcemo sutra sta ce biti ... Inace Aleksa je bojkotovao hranom ,nije hteo da jede uzinu ,cak ni nutelu !? za pravo cudo..Al zato kad je dosao kuci sve smazao supu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam i ja te promene. I mislim da i njima prosto dodje dan, da i oni, kao i mi odrasli imaju svoje dane dobrog i loseg raspolozenja. Te mislim da ce Stevu i Aleksu to proci. Nekako ne verujem da ce nastaviti da budu tuzni i da placu. Nemoj da brines!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se svima ..."prso mi racunar".. :(( Odoh da ne biste citali po pedeset puta jednu te istu moju poruku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo plakali danas,cim su usli u vrtic,,,,,....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo plakali danas,cim su usli u vrtic,,,,,....

Strpljivo samo, mora da prodje neko vreme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam.... Ne odustajemo .. Bolje da idu tamo ,uce jezik,imaju drugare nego po ceo dan da sedimo kuci,nego majka ne bi bila majka kad joj nebi bilo zao sto joj deca placu po nju .... Ali sta ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam.... Ne odustajemo .. Bolje da idu tamo ,uce jezik,imaju drugare nego po ceo dan da sedimo kuci,nego majka ne bi bila majka kad joj nebi bilo zao sto joj deca placu po nju .... Ali sta ces...

Znam kako ti je..i ja sam se jela u sebi, srce mi se cepalo kada sam ga ostavljala uplakanog tamo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnji put kad smo bili,Aleksa je celo vreme plakao ,poceo da place jos kad smo stigli dok Strahinja je bio miran .....

MM hoce da ih ispisemo !!!

Prvo mi kaze kao "vidis da samo placu ovo ono ,nije im lepo " rekla sam mu da je to normalno ,i da im je mnogo bolje tamo da sede po 4 sata imaju drustvo ,uce jezik ..... Posle mi kaze ,nemamo mi toliko pare da placamo ... Jos nam nije stigla faktura ,ali ako je mnogo veliko razmislicemo ,ali on stalno menja misljenje... U ponedeljak nisu bili hteli smo da idemo na sankanje ali kisa na zaebala,danas ako stignu pare nece moci da idu jer imamo dosta toga danas da uradimo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se vodio poduzi razgovor ako se tako moze nazvati.Isla je u zabaviste prve tri nedelje bez problema,bez suza.Razbolela se,pa sam je te nedelje ostavila kuci,a sl nedelje mi je umrla baba,pa sam bila u frci i nisam mogla da je odvodim i dovodim,da gledam na sat.E tad nastaju problemi,kad je trebalo opet da krene ona nece pa nece,noj je tamo dosadno kaze.Moj muz naravno pada na njene suze,kao dobro ne mora da ide,mala je,ice sl godine,ja sam bila protiv,jer sam bila jako zadovoljna njenim ponasanjem i organizacijom dana.Kad god sam je pitala,ona trci kod tate i kaze jel tako da ne moram,tata ce ti reci istinu??? :blink: E,kad mi prekipilo,zamolila sam ga,ako nece jasno i glasno da me podrzi,nek samo cuti...Dva jutra je bilo otimanja i plakanja,a moj muz je isao ranije na posao,jer ne moze kao da podnese da ona place,a ja sam bila ubedjena da cu isterati svoje.Tako je i bilo,sad ide bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je Srđa krenuo prva 3 dana nije plakao i bio je super. A četvrtog dana počinje da plače. Kad sam preživela taj dan, zamalo auto da me udari koliko sam brinula. Onda je bilo prekida zbog bolesti i naravno opet plakanje. Posla 2 meseca mučenja i jednog dana kad je aurlikao od plača krenuo je miran period od 6 meseci. A onda opet plač, ništa strašno ali se buni. To je trajalo mesec dana i sad smo opet u mirnoj fazi. Imali smo i fazu udaranja dece, otimanja igrački i ludih ideja da decu gađa hlebom, maže nameštaj paštetom i sl. Ali od septembra je okej, čak su počele i da ga hvale. Znači, trebalo nam je godinu dana da se skroz navikne na vrtić. Krenuli smo na engleski i na ples, i to je lepo prihvatio mada sam ja bila sumnjičava kako će to prihvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se vodio poduzi razgovor ako se tako moze nazvati.Isla je u zabaviste prve tri nedelje bez problema,bez suza.Razbolela se,pa sam je te nedelje ostavila kuci,a sl nedelje mi je umrla baba,pa sam bila u frci i nisam mogla da je odvodim i dovodim,da gledam na sat.E tad nastaju problemi,kad je trebalo opet da krene ona nece pa nece,noj je tamo dosadno kaze.Moj muz naravno pada na njene suze,kao dobro ne mora da ide,mala je,ice sl godine,ja sam bila protiv,jer sam bila jako zadovoljna njenim ponasanjem i organizacijom dana.Kad god sam je pitala,ona trci kod tate i kaze jel tako da ne moram,tata ce ti reci istinu??? :blink: E,kad mi prekipilo,zamolila sam ga,ako nece jasno i glasno da me podrzi,nek samo cuti...Dva jutra je bilo otimanja i plakanja,a moj muz je isao ranije na posao,jer ne moze kao da podnese da ona place,a ja sam bila ubedjena da cu isterati svoje.Tako je i bilo,sad ide bez problema.

Čovek mora biti uporan i ne odustajati. A klinci kad vide da ne popuštaš onda se pomire sa sudbinom i prihvate vrtić kao svoju kuću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čovek mora biti uporan i ne odustajati. A klinci kad vide da ne popuštaš onda se pomire sa sudbinom i prihvate vrtić kao svoju kuću.

Potpisujem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana ne odustaj!!! cim oni placu jedan dan a drugi ne, znaci da im je do dana.:)

Moj Luka ce dici celu grcku na noge kad krene da vristi i pisti...vec se nerviram a imamo jos do polaska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.