Alergije na proteine kravljeg mleka

odgovora

Objavljeno

Izvini, ali sta su ranisan i nexium?

Znaci vi sve isto kao i mi. i ger i alergija. Alergija prodje sa godinu dana, a GER zna do druge godine.

Bez brige, nije nistra strasno.

Jel' ste za alergiju radili Rast test?

Ranisan i nexium su tablete za zeludacne tegobe odraslih. Ranisan je kao kod nas dozvoljeno davati djeci, ali ne i nexium pa ga doktori daju na svoju ruku :((

Test nismo radili jer nam je dr rekla da tako maloj bebi nece pokazati pravi rezultat... mada svi simptomi su ukazivali na to, bila je bas knjiski primjer alergije. Od kad smo na A. allergy digestive care-u sve je ok.

kisss za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranisan i nexium su tablete za zeludacne tegobe odraslih. Ranisan je kao kod nas dozvoljeno davati djeci, ali ne i nexium pa ga doktori daju na svoju ruku :( (

Test nismo radili jer nam je dr rekla da tako maloj bebi nece pokazati pravi rezultat... mada svi simptomi su ukazivali na to, bila je bas knjiski primjer alergije. Od kad smo na A. allergy digestive care-u sve je ok.

kisss za vas

Ma Rst test se moze raditi i sa 0 meseci, sta prica tvoja dr. nece pokazi alergo test onaj bockanjem, ali rst test pokazuje i to je jako bitno jer samo rast test ce ti pokazati u kojoj je kategoriji alergija na mleko. mozda je neka blaza i tu i moze uzimati mleko , a imas i one prve kategorije gde ne bi smelo ni da se okusi , ne daj Boze, nesto sto sadrzi i mali mleka. zato bih ti ja preporucila da ako si u fin situaciji uradis u nekoj labaratoriji rast test i budes mirna. uzima se krv samo i to je to.

sto se tih lekova tice, nisam cula za njih.znam da samo postoji taj sirup za decu za GER, i da je to jedini lek. ne znam sta bih ti rekla, mozda je i pametno sto si prestala sa njima.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta uraditi i kako hraniti tromesecnu bebu koja je alergicna na kravlje mleko, a odbija sve antialergijske formule? :(

Moja bebica ima isti problem. Probala sam sve antialerg forumule i sve jednako smrde pa ih odbija. Trenutno smo na aptamilu ADC, ali ni njega bas nece da pije. Kako vidi bocicu odmah je gurne rukom i okrene glavu! Bocicu hoce jedino posle kupanja i u toku noci u polu-snu. Od muke sam mozgala mozgala i domozgala da joj lijepo u svaki obrok cvrste hrane dodam i mjerice mlijeka. Tako je npr jutros pojela kasu od 1jabuke, 1 kruske i 1 mrkve a u sve to sam lijepo dodala 7mjerica mlijeka i 3 kukuruznog griza. Sve je poruckala! Da napomenem, isto nije preporucljivo dodavati u mesne obroke.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj bebac nije hteo i još uvek neće ad mleko. Probala sam i pirinčano, dodavala neskvik, šećer i neće. Rešila sam da ga više ne forsiram. Pije sokove i vodu, pa kad prodje alergija piće kravlje.

Ima li neko kome nije prošla alergija do druge godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za vas mame-gde mogu nabaviti formulu allernova ili alfare?Juce sam vodila cerkicu privatno kod doktorke da potvrimo alergiju na kravlje proteine iz mleka i posle koznog testa se pokazalo da ima alergiju i reakcija je veoma jaka.Preporucila mi je te dve formule ali su jako teske za nabavljanje i u 8 apoteka u kojima sam dosad trazila nisam nasla pa sad visim na internetu da probam da nadjem pa ako neka od vas zna il nabavlja negde da mi javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica mi ima 7 meseci,tj sad 18.-tog joj je tacno 7 i prvu reakciju je imala s 3 meseca kad sam joj dala dvotrecinsko i brzo joj proslo nije bilo strasno a drugu s 5 na milupine zitarice i zavrsili smo u bolnici zamalo je doslo do gusenja.Doktori su mi vikali da ne pametujem mnogo kad sam govorila da sumnjam na mleko i nisu me cak ni saslusali pa sam je pre nedelju dana odvela privatno kod doktorke koja je uradila kozni test na koji je joca bas burno reagovala i tako sam utvrdila alergiju

Upravo zbog toga se nikako do prve godine ne daje kravlje mleko, bas su ti divni doktori. Pronadji spisak namernica koje ne smes bebi da dajes, izbegavaj sve alergene..... Beba nema enzime koji mogu da razgradjuju mlecne masti zivotinjskog porekla. Kako se secam tako sam citala.

Puno srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko u Tiršovoj radio alergo probe na proteine kravljeg mleka? Kako to uopšte izgleda? I da li znate da li se to može negde obaviti privatno u Beogradu?

Vidim da tema nije dugo aktuelna ali možda mi neko može pomoći nekom informacijom.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko u Tiršovoj radio alergo probe na proteine kravljeg mleka? Kako to uopšte izgleda? I da li znate da li se to može negde obaviti privatno u Beogradu?

Vidim da tema nije dugo aktuelna ali možda mi neko može pomoći nekom informacijom.

Hvala

Članica Milenica77 je vodila svoje dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da joj pošaljem pp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da joj pošaljem pp?

Najbolje... :) Mislim, ona je to negde pisala...ali ko će da traži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje... :) Mislim, ona je to negde pisala...ali ko će da traži...

Hvala ti puno. Pročitala sam, ali poslaću i pp, jedino što je njena beba mala... Svakako ti hvala još jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko u Tiršovoj radio alergo probe na proteine kravljeg mleka? Kako to uopšte izgleda? I da li znate da li se to može negde obaviti privatno u Beogradu?

Vidim da tema nije dugo aktuelna ali možda mi neko može pomoći nekom informacijom.

Hvala

za doticnu alergiju rafdi se RAST testgg,.pitaj u bilo kojoj privatnoj labaratoriji da li ga rade.a izgleda tako sto se vadi krv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za taj test iz krvi, ali to nije dovoljno da bi se dala dijagnoza. Zato valjda i mora bolnica :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za taj test iz krvi, ali to nije dovoljno da bi se dala dijagnoza. Zato valjda i mora bolnica :( .

to je potpuno dovoljno za utvrdjivanje alergije jer rast test ti daje tacne vrednosti tj kategorije alergije. mi smo ga radili pre 3ipo godine tako da.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je potpuno dovoljno za utvrdjivanje alergije jer rast test ti daje tacne vrednosti tj kategorije alergije. mi smo ga radili pre 3ipo godine tako da.... :)

Verovatno se i protokoli razlikuju od klinike do klinike. Juče smo bili na pregledu kod odličnog gastroenerologa (jedan od najboljih u Srbiji) i on je rekao da sačekamo sa testiranjem do 18. meseca (treba pustiti da prođe bar 6 - 9 meseci bez mleka od poslednje reakcije) pa da dođemo na kliniku da obave testiranje. Tada će mu raditi test iz krvi ali i kožnu i nutritivnu provokaciju. Do tada se ostavlja vremena da se organizam sam izbori. I ja sam se nadala da će samo preporučiti vađenje krvi... tako da mi ostaje da se strpimo do leta... On dobro podnosi HA mleko a nije mnogo probirljiv što se ostalog tiče... U svakom slučaju hvala ti na informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da te pitam, kakvi su bili rezultati i ako je bio alergičan, da li je još uvek? Možda si negde pisala o tome, ali da ne tražim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanu je utvrdjena alergija na kravlje proteine i laktozu analizom krvi i stolice. Ne znam da li su za obe alergije potrebne obe analize, ali nisu mu radili kozne testove, a i za rezultate ovih analiza cekali smo samo nekoliko sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, jel si joj davala taj sir?

Jel ste te analize radili iz krvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je bockanje koze pokazalo da nije alergicna na kravlje proteine...a kad sam joj dala (po preporuci alergologa) da proba kravlje mleko javila se reakcija u vidu krvi u stolici...tako da cu sada cekati do godinu dana i onda cu da vidim za taj rast test i ostalo sta i kakoje l se vadi krv iz prsta ili iz vene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad joj nisam davala taj sir, mleko koristimo bas dugo u ishrani nikad nije reagovala na njega, ali smo iz nekih drugih razloga isli kod dr. pa je predlozila da uradimo inotlerancije i eto kako se pokazalo. Da iz krvi u Bg smo radili u labaratoriju Konzilijum.

Otkud vi u Bg-u? :rolleyes:

Jel vam je rekao dr sta sad i kako dalje? Jel ce alergija da nestane u toku zivota ili..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas na ovoj temi, radili smo test intolerancije na 90 namirnica i dosli su rezulati upravo da je pozitivna na kravlje mleko i svabski sir sve ostalo je negativno, svi mlecni proizvodi i sve ostalo je negativno, ona meni jos pije AD , a kravlje smo koristili samo u hrani sad cemo i to da izbacimo sutra cemo da se cujemo sa dr. da nam sve kaze koje mleko da koristimo kao zamenu i kad da ponovimo nalaz.

:( Da li si nesto drugo osim apetita primetila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa imala je nesto kao ekcem zimus ali jako kratko i samo tad i povuklo se jako brzo, strucnjaci najcesce te intolerancije na mleko povezuju sa ekcemima kako meni rece dr. mi smo isli na neki pregled nevezano za jelo, a tu sam napomenula i da slabo jede..pa nam je dr predlozila da ne bi bilo lose da odradimo test intolerancije i naravno ja sam odmah pristala i eto,pozitivna je na mleko, a na melcne proizvode nije svaki ponaosob je testiran. Ikad vratim film imala je gaosve kad bi jela npr griz na mleku, ili palentu posto ona meni pije jos Ad, sad gledamo da i to zamenimo ako bude bilo potrebe za neko drugo. :*

Bice sve OK, samo da se naviknete. Ima Aptamil HA koji je dobar, dok im je Alergy digestive care uzasnog ukusa, cisto da znas da ga izbegnes ako ikako mozes. Pitaj dr. Ljubim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prpeorucite mi neko od tih dohrana, da kupim, da mogu da joj stavim u pire, palentu ili nesto slicno...i da je ukusnije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je imao alergiju na kravlje mleko, a sada, hvala Bogu, više je nema. On se sa 6 meseci osuo od adaptiranig mleka a sa 10 od kravljeg, pisala sam negde o tome. Mi smo bili u Tirsovoj, protokol je takav da se detetu ukine sve mlecno, osim majcinog mleka. Moj sin izgleda nije imao teži oblik, pa ja nisam morala da izbacujem mleko iz moje ishrane a dojila sam ga. Nekad je i to neophodno. On je u ishrani koristio Nan Ha 2, nije ga pio, ali u kašicama, palenti, grizu i sl.

Početkom jula bili smo tri dana u Tiršovoj, testirali ga i on je alergiju prerastao. Rekli su nam da je najvažnije što smo sve mlečno iz ishrane izbacili. Obzirom da rekacije nije bilo, nisu nam radili test iz krvi.

Vidim da se stavovi lekara razlikuju, zato sam sve prepustila gastroenterolozima, oni se kod nas bave nutritivnim poremećajima. Nisam sigurna koliko je test tolerancije na xy namirnica validan za malo dete.

Mi smo, eto, alergiju prerasli i vama isto želimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ode mi post, kucam sa mobilnog. Hidrolizovana mleka imaju generalno fuj ukus, ali postoje delimično hidrolizovana i ona su nešto jeftinija i potpuno, ona su skuplja, a od stepena alergije, zavisi koje se koristi. Neka deca ne mogu ni jedno. Ali, ako nije utvrdjena alergija na kravlje mleko, ja ne bih ni uvodila ova Ha mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.