Letovanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Sve je to meni jasno i jako dobro znam da puno njih putuje u trudnoci, jer neke trudnice otvore bolovanje ne zbog rizicne trudnoce nego tipa posla koji obavljaju a firma ne moze da im da neki drugi bezbedniji za njih dok su trudne. Znam i da se preporucuje da se ide na more ko se oseca dobro. Zanima me kakve je to procedura oko provere ko putuje i samih kazni.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to meni jasno i jako dobro znam da puno njih putuje u trudnoci, jer neke trudnice otvore bolovanje ne zbog rizicne trudnoce nego tipa posla koji obavljaju a firma ne moze da im da neki drugi bezbedniji za njih dok su trudne. Znam i da se preporucuje da se ide na more ko se oseca dobro. Zanima me kakve je to procedura oko provere ko putuje i samih kazni.

Niko ne proverava ali poslodavac ima puno pravo otkaz da ti da zbog zloupotrebe bolovanja. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Imam neke nejasnoce vezano za putovanje u trudnoci a ticu se putovanja dok je otvoreno trudnicko bolovanje. Pre neki dan sam zvala lekararsku komisiju da pitam da li moze neko umesto mene da dodje da mi daju bolovanje a oni su mi rekli moze ali vama je zabranjeno putovanje u trudnoci jer je drzava pocela da kaznjava. Zanima me da li neko zna nesto vise o ovome, kako drzava proverava ko je putovao a ko ne, da li po sistemu ako te neko prijavi i kakve su kazne u pitanju? Pozdrav svima i zelim vam lepu trudnocu i jos lepsi porodjaj :)

Imas i krivicne sankcije tipa zloupotreba prava iz zdr. Osiguranja ali ja ne znam da je iko kaznjen.. Ako hoce da proveravaju uvek postoji nacin. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Niko ne proverava ali poslodavac ima puno pravo otkaz da ti da zbog zloupotrebe bolovanja. 

koliko znam poslodavac daje otkaz ako si putovao za vreme bolovanja, bilo kog, ne samo trudnickog ali onog koje ti on placa a ne drzava ukoliko se nije nesto do sada promenilo. Nisam bas najbolje upucena, zato i pitam :) Generalno, do sada nisam cula da drzava kaznjava trudnice zbog toga a ocigledno su poceli..

Izmenjeno od strane Makicaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko znam poslodavac daje otkaz ako si putovao za vreme bolovanja, bilo kog, ne samo trudnickog ali onog koje ti on placa a ne drzava..

Ne bas.. Ima pravo da te otpusti zbog zloupotrebe bilo kog bolovanja. Ti si radnik te firme, za vreme dok ne radis on ili ima zamenu ili neko drugi obavlja tvoj deo posla... Vecina poslodavaca predvidja to kao razlog za otkaz. Ne kazem da ce ti dati vec da ima puno pravo na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bas.. Ima pravo da te otpusti zbog zloupotrebe bilo kog bolovanja. Ti si radnik te firme, za vreme dok ne radis on ili ima zamenu ili neko drugi obavlja tvoj deo posla... Vecina poslodavaca predvidja to kao razlog za otkaz. Ne kazem da ce ti dati vec da ima puno pravo na to

Nisam ni planirala da putujem tako da ne brinem nego sam bila iznenadjena onim sto mi je rekla komisija jer znam da kada sam bila prvi put trudna, toga nije bilo, bar mI komisija nije skretala paznju na to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesme da se putuje, ja sam na aneksu ugovora, muz umesto mene ide na komisiju i pitali ga dal putujemo negde na odmor, sreca pa rekao da ne(trik pitanje bilo) ... A Mi isli za grcku....  Imaju pravo da smisle i kazu da dodjes taj dan na komisiju il sutra dan i moras da se javis... Retke su to situacije al to ako te neko prijavi il si baksuz....  U toku bolovanja nebi smeli da napustamo mesto boravka.... Mada msm da to retko ko postuje... 

Margaritta i Makicaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice i mame, koje ste kreme za zastitu od sunca koristile u trudnoci? Mi smo 22.nedelja i idemo na more sledece nedelje ☺ Pozdrav za sve i hvala unapred na odg.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi treba mi mala pomoc. U maju sam imala spontani pobacaj u 9oj nedelji, u pitanju je bila prva trudnoca. Proslog meseca smo poceli sa pravljenjem bebe ponovo i ja sam bila malo nestrpljiva jutros i odradila sam test koji mi je pokazao II. Mojoj sreci nikad kraja, medjutim sada me brine nesto drugo. 16 oktobra muz i ja putujemo za Istanbul avionom. Sve je vec uplaceno jer nisam ocekivala da ce se sve ovo novo izdesavati ovako brzo. Ja cu tada biti otprilike u 6oj nedelji trudnoce. Cisto bih volela savet od vas da li je putovanje rizik jer nikako ne bih zelela da prodjem kroz istu stvar opet. Ili ako je neko imao slicna iskustva molim da podeli sa mnom. Ja svakako planiram sledece nedelje da se posavetujem sa lekarom ali previse je ovo rano da bi ista moglo da se vidi na ultrazvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.