Pubertet

odgovora

Objavljeno

Hahaha on je svako vece po pola sata, cekaj jos malo bice po pola sata kad god mu se ukaze prilika. Mm ga vec zeza zbog toga. :D

:o<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o<_<

Aha. Na pitanje gde je Petar? Dobices odgovor U kupatilu, nece skoro. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada su vasim curicama pocele da rastu grudi?

Sto se menstruacije tice ja nekako oduvjek imam otvoren odnos sa Ancicom ..... tipa .... mamu boli stomak, a sto te mama boli stomak, zato sto sam dobila ..... 1000 puta mi je upala u toalet i vidjela ulozak, zna sta je to .... ne osjecam konkretnu potrebu da sa njom razgovaram na tu temu jer smo vec kroz razgovor to spominjali 100 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada su vasim curicama pocele da rastu grudi?

Cetvrti razred. Mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetvrti razred. Mislim.

Poslije dobijanja prve menstruacije ili prije?

Moja Ancica se udebljala i ja se prije neki dan igrala sa njom i osjetim da na sikama ima sala :lol: ... a prvo sam se zabrinula otkud ranije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada su vasim curicama pocele da rastu grudi?

Početak trećeg razreda...pre menstruacije...mada moja Anja je krupne građe, pa verovatno zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako sam dobro skontala oko 9-10 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako sam dobro skontala oko 9-10 godine?

Da...tako kod nas debeljuškastih... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslije dobijanja prve menstruacije ili prije?

Pre. Prvi put je dobila pre tri meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetvrti razred. Mislim.

E mojoj Nikolini je tek sad u petom (mada je ona malko ranije krenula u školu)...iako je visoka,zrela i odgovorna što se sika tiče,tek sdaa se 'naziru' :D ...ljubi je majka lepu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li umišljam ili je Milošu počeo malo da 'mutira' glas....joj kako je meni to smešno.....a ovde se 'čudim' kako je do juče bio 'beba'...ali stvarno je u periodu kada raste kao iz vode...za proteklih mesec je izrastao nekoliko cm :D ....u ormaru ima samo još jedne farmerke,jednu maicu i jednu rolku koje mu odgovaraju...sve ostalo m je malo,a dosta stvari smo mu kupili od maja do sada :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,avo nešto da napišem jer će vam trebati sigurno! Pisala sam već negde da mi je Miloš naglo izrastao,dakle možda i 10 cm za 3-4 meseca,e sada,u istom periodu se dešavaju 'promrnr' i kod Nikoline koja je mlađa samo 19 meseci,počeli su da se žale na glavobolju (što je normalno) i na još jedan vrlo čest problem-kolena! Jak bol u jednom kolenu u trajanju od 10-tak min,nekada nekolikoputa dnevno,nekada bude pauza po nekoliko dana pa opet i tako u krug! Sasvim slučajno dobih savet od moje drugarice koja radi na medicinskom fakultetu u Amsterdamu (nije lekar,ne znam tačno šta je ,nije nutricionista al' vezano je za lekove i hranu :unsure: ) da im obavezno dajem ULJE BAKALARA jedno vreme! I stvarno nađoh u apoteci upravo to....

http://www.nordvik.rs/index.php?option=com...o&Itemid=70

Saad piju svo troje po jednu kapsulu uz ručak,davaću im mesec dana,pa onda ponovo negde od oktobra.Žao mi je što ovakve savete ne mogu da dobijem od lekara,već tako uz put,slučajno ili na netu.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci A i D vitamin?

Da li ti nzas da sam ja kao dete isto brzo rasla i da sam imala hronicne bolove neke 3 godine. ne samo u kolenima vec su me bolele kosti sve. Periodicno! secam se kao da je juce bilo kako je to gadan bol. Tada niko nije nista savetovao osim masaze Tigrovom mascu (uf i sad me nervira pomisao na nju!).

Dobro je ovo znati jer sam bas htela da pitam Perinu pedijatricu sta mi je raditi ako moje dete bude imalo te bolove.On i sad raste nenormalno brzo, ali imam frku da ne pati od bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci A i D vitamin?

Da li ti nzas da sam ja kao dete isto brzo rasla i da sam imala hronicne bolove neke 3 godine. ne samo u kolenima vec su me bolele kosti sve. Periodicno! secam se kao da je juce bilo kako je to gadan bol. Tada niko nije nista savetovao osim masaze Tigrovom mascu (uf i sad me nervira pomisao na nju!).

Dobro je ovo znati jer sam bas htela da pitam Perinu pedijatricu sta mi je raditi ako moje dete bude imalo te bolove.On i sad raste nenormalno brzo, ali imam frku da ne pati od bolova.

Pa da,i ja mislim da je dobro znati...čujem da je taj bol čest problem a da retko ko dobije pravi savet...a pazi obvo,najbolje je upravo ovo ulje bakalara,ne ni ona 'klasična' omega 3...e sad i te 'omege' nisu iste,važan je taj odnos tih masti EPA-DHA :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci A i D vitamin?

Da li ti nzas da sam ja kao dete isto brzo rasla i da sam imala hronicne bolove neke 3 godine. ne samo u kolenima vec su me bolele kosti sve. Periodicno! secam se kao da je juce bilo kako je to gadan bol. Tada niko nije nista savetovao osim masaze Tigrovom mascu (uf i sad me nervira pomisao na nju!).

Dobro je ovo znati jer sam bas htela da pitam Perinu pedijatricu sta mi je raditi ako moje dete bude imalo te bolove.On i sad raste nenormalno brzo, ali imam frku da ne pati od bolova.

Pa ni sada niko ništa ne savetuje,jedna mama od Miloševe drugarice je sa starijim detetom ležala 2 dana u Tiršovoj b. zbog ispitivanja,na kraju je sve ispalo ok,al' nije dobila nikakvu 'terapiju' u vidu ovakvih stvari,žalosno...pa i ja sam savim slučajno saznala <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci A i D vitamin?

Da li ti nzas da sam ja kao dete isto brzo rasla i da sam imala hronicne bolove neke 3 godine. ne samo u kolenima vec su me bolele kosti sve. Periodicno! secam se kao da je juce bilo kako je to gadan bol. Tada niko nije nista savetovao osim masaze Tigrovom mascu (uf i sad me nervira pomisao na nju!).

Dobro je ovo znati jer sam bas htela da pitam Perinu pedijatricu sta mi je raditi ako moje dete bude imalo te bolove.On i sad raste nenormalno brzo, ali imam frku da ne pati od bolova.

Mislim da se 'takvi bolovi' javljaju u pubertetu ili predbubertetu,no ipak pitaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,i ja mislim da je dobro znati...čujem da je taj bol čest problem a da retko ko dobije pravi savet...a pazi obvo,najbolje je upravo ovo ulje bakalara,ne ni ona 'klasična' omega 3...e sad i te 'omege' nisu iste,važan je taj odnos tih masti EPA-DHA :unsure:

Aaaha :unsure: podmazujemo kosti uljem bakalara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaha :unsure: podmazujemo kosti uljem bakalara ;)

A mene nikada nisu bolela kolena jer sam često jela salatu od bakalara :P ...uh jest bakalar nekako 'težak' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna,evo javljam se ja kao dete koje je jako patilo od bolova u kolenima ,pa to je strasno od nekog treceg razreda pa ne znam ni ja kada su prestali.Znam da me je mama vodila lekaru da su rekli nije mi nista,mozda je neko pomenuo rast,ali meni od te konstatacije nije bilo bolje :rolleyes: Ali ne znam da li je neko od mojih ukucana imao razumevanja za to,a mene je bolelo ljudski i kolena i ponekad listovi,a i citave noge.

Eto trudicu se da zapamtim ovaj savet za ulje bakalara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P je naglo izrastao i cini mi se da se zalio da ga svaka kost boli. Bili smo kod fizijatra, sad radi te neke vezbe i plivanje je fantasticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ovo ulje bakalara može da ublaži bolove al' da ga zaštiti (koštani sistem) za celi život na neki način,to sigurno...barem jednim delom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolini su baš vidljive promene,potpuno smo se pripremili za dolazak menstruacije,par devojčica u njenom razredu je već dobilo,tako da se nadam da će sve proći 'bezbolno'.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste da smo već pričali na teemu 'pedofilije' <_< ,ali da napomenem da sa decom skoro pa svakodnevno vodim razgovore na tu temu,toga je uvek bilo ali nekako kao i svo 'zlo' kojeg ima sve više tako i toga ima više,pričam im i ukazujem na sve moguće i nemoguće situacije,jer oni ipak sami idu u školu,na treninge,ukazujem im i na 'čudno' ponašanje osoba kada odu kod druga,drugarice,mi ne znamo s kim se oni druže,da li imaju nekog 'čudnog' strica,komšiju,ujaka,ma nije bitno,na svako čudno ponašanje da reaguju,isto tako u parku,na igralištu...slušala sam na Prvoj neki dan u emisiji 'Žene, i što reče jedna voditeljka treba decu osnažiti,a ne uplašiti,ako im neko priđe i štipne ili već nešto pokuša,onda treba da viču,viču,na pr. 'marš matora budal0'....i tako,ima tu još sve ga i svačega,nažalost <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama, kako ste se pripremali za dolazak menstruacije? Prica, prica i samo prica? Da nam ispricas nesto o tome, cisto da znam sta me ceka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama, kako ste se pripremali za dolazak menstruacije? Prica, prica i samo prica? Da nam ispricas nesto o tome, cisto da znam sta me ceka?

Draga,sve je nekako spontano,veruj mi,mnogo je lakše kada dođe vreme za to ,nego što mi mislimo,i ja sam tako bila u dilemi,kao i ti,kada su bile male,ali eto,ponešto oni čuju,dosta toga,pa to mi kući na pravi način 'obradimo',ali osvemu,kod nas nema 'tajni',ali isto tako za neke stvari sam rekla 'kada dođe vreme'...o menstruaciji sve u stvari kako i jeste,ali kada za to dođe vreme,videćeš,sve će se lepo 'namestiti',a mi smo tu samo da im ispričamo kako i jeste.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.