Pubertet

odgovora

Objavljeno

2 deteta su mi u pubertetu..... <_< .... <_< .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pubertet........sve više 'uzima maha'...valjda ću se vremenom naviknuti..inače svaki dan šizim.... :wacko::unsure: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pubertet........sve više 'uzima maha'...valjda ću se vremenom naviknuti..inače svaki dan šizim.... :wacko::unsure: ....

Ma ne verujem ti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne verujem ti :lol:

<_< ....uh...setićeš me se jednom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< ....uh...setićeš me se jednom :lol:

Da, kad mi dve devojcice odjednom budu u pubertetu -_- Vec o tome razmisljam i psihicki se pripremam iako ce to biti za 10ak godina... Ali kad se setim kakve smo bile moja sestra i ja :wacko: Samo je izmedju nas bilo 8 godina razlike, a izmedju ove moje dve je 19 meseci :wacko: Bice......veselo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kad mi dve devojcice odjednom budu u pubertetu -_- Vec o tome razmisljam i psihicki se pripremam iako ce to biti za 10ak godina... Ali kad se setim kakve smo bile moja sestra i ja :wacko: Samo je izmedju nas bilo 8 godina razlike, a izmedju ove moje dve je 19 meseci :wacko: Bice......veselo....

I meni su svo troje u paketu :wacko: :wacko: :wacko: ....ovo treće još 'ćuti'...a kaad Anđelina krene onda ću i ja u klimaks :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo,ja predajem deci uzrasta kao tvoja cerka.

Mogu ti reci da su primetni ti prvi znaci puberteta. Svi oni nose mobilne u skolu i to kakve! Vecina ima otvorene FB profile,prate raznorazne telenovele,poistovecuju se sa tim junacima.Farma i VB takodje su nezaobilazna tema.Kad dezuram ili kad dodju na dodatnu i dramsku veruj mi da nemam o cemu da razgovaram sa njima.Totalno sam out! Roditelji (oni sa kojima sam pricala) nemaju nista protiv.Svi su u fazonu :"Pa to rade/imaju sva deca,zasto moje da bude izuzetak?!"Takodje,te serije gledaju zajedno,dakle oni im dozvoljavaju.I jos nesto-nemaju tu da kazem kulturu igranja zajedno (lastis,vijaca,skolice (kao baba sam)).I kad odu jedni kod drugih gledaju da sto pre sednu za komp (to mi je pricala koleginica cija cerka ima 10 godina).Ona ih tera da izadju napolje i igraju se neceg,a pojedini klinci je gledaju kao da je pala s Marsa. Primetan je nedostatak dodatnih aktivnosti,npr,neki sport ili gluma.Mada,ovo je mala sredina i nema toliko mogucnosti kao u Beogradu,no to ne treba da bude izgovor.Ja bih za dobrobit svog deteta isla i u drugi grad bez problema.

Ne znam kako cu ja da se postavim u toj situaciji za nekoliko godina,zaista je tesko odupreti se uticaju sredine.

Ma, kako se čuditi ovakvim iskustvima kada i stariji dođu na kavu u kafić i bleje u telefone. Ne sad ljudi od 30+, ali često se dogodi da i oni s 20+ to rade. Pubertetlije to sve vide i ugledaju se i to je njima kul, žele biti kao oni. Najbolja prijateljica mi radi u kafiću pa sam često tome svjedok. 

I to gledanje tih reality sranja je također priča za sebe. Čudimo se kako curice od 12-15 godina oblače čudesa, a gledaju ovo na tv-u? Te djevojčice u njima vide uzore jer su to popularne cure, na tv-u, koje dobro zarađuju i to na glupostima. I kakav facebook profil u toj dobi? To je još veće zlo. Al realno, kuda ovaj svijet ide sve će to postat normalno, od istospolnih brakova pa će doći i maloljetne trudnoće, brakovi, itd. Svi imaju sva prava i mogu radit šta hoće, a to baš i nije normalno.

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, kako se čuditi ovakvim iskustvima kada i stariji dođu na kavu u kafić i bleje u telefone. Ne sad ljudi od 30+, ali često se dogodi da i oni s 20+ to rade. Pubertetlije to sve vide i ugledaju se i to je njima kul, žele biti kao oni. Najbolja prijateljica mi radi u kafiću pa sam često tome svjedok. 

I to gledanje tih reality sranja je također priča za sebe. Čudimo se kako curice od 12-15 godina oblače čudesa, a gledaju ovo na tv-u? Te djevojčice u njima vide uzore jer su to popularne cure, na tv-u, koje dobro zarađuju i to na glupostima. I kakav facebook profil u toj dobi? To je još veće zlo. Al realno, kuda ovaj svijet ide sve će to postat normalno, od istospolnih brakova pa će doći i maloljetne trudnoće, brakovi, itd. Svi imaju sva prava i mogu radit šta hoće, a to baš i nije normalno.

Sto se tice rijaliti programa...farma///vb i ostalo..znate kako..ja ne bi rekla bas da to toliko gledaju deca...pre bi rekla da se mladji penzioneri zaludjuju time,jer cesto pitam svoju decu da li njihovi drugari to prate i oni mi (na moje ooogromno) zadovoljstvo kazu da to retko ko gleda :huh:,sto je dobro (oni su 16,15 i 13 godina....elem..ovo sve ostalo je katastrofa..pubertet je MUCENJE za roditelje<_<, ja bi ih sada sve rado dala u ineternate:D bez trunke grize savesti-_- molim lepo...da bi deca bilo kako treba (za sada jesu, ne znam sta me ceka u buducnosti) potrebno je mnoooooooooooooogo zivaca (ja sam moje vec izgubila) i jednsoatvno biti spremna za non stop raspravu u kuci ( a i u retkim trenucima kada izadjete sa svojom decom i na ulici:angry:),biti spreman da te najstarija cerka gleda kao najzesceg neprijatelja...da se sa svima gledate preko nisana...da jurite i snsimate kada su gola ledja..nazuvic kada im vreme nije...maskara i tonirana krema isto kada im vreme nije...dranja...vriske...neartikulisanih pubertetskih zvukova...desifrovanja poruka (is nekog u srp.jezik)...birti spreman na razne "provokacije'' od sopstvene nekada slatke dece da ste matori i cangrizavi (ja takava aaaaa) da ste sve najgore i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo srećan vam rodjus mna :)

Sve razumem i skroz se pronalazim u tvojim pisanjima, već sada kreću promene u ponašanju za sve moram da se prepirem sa njima posebno sa malom, ima odgovor na sve i moram da se raspravljam pola sata pa šta će biti za koju godinu ima da osedim u ranoj mladosti :o. Sa sinom imam problem oko igrica tipa GTA dogovorili smo neki kompromis dok traje škola samo vikendom sme da igra i to bez prelaženja misija. Za sada se to stvarno svodi na malo igranja jer vikendom imaju obaveze i idemo negde, jel tvoj sin voli igrice i kako ste se izborili? Njegovi drugari svi igraju tu igricu pa mi sa jedne strane žao da se oseća izostavljeno a opet nikako je ne volim grozna je. Nemaju naloge na facebook još su jako mali za to ali većina iz razreda imaju profile, verujem da će za koju godinu biti neizbežno i to čudo pa sam počela da pričam o opasnostima od nepoznatih lljudi kao i da ne uzimaju previše ozbiljno eventualne uvrede od drugara iz razreda ili okoline. Svidja mi se što je mala za sada prizemna, voli životinje jako i sve stvari su sa životinjskim slikama i kaže da se neće šminkati jer se šminka testira na životinjama inače je ona sebi najbolja i najlepša što nije ni loše ali mislim da će samopouzdanje malo opasti u pubertetu. Svaki dan je neka nova borba a tek smo na početku ali se nadam da ću oguglati pre nego što skroz odlepim, svaka čast 4 dece. :)

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matea, mislim da nije u redu mešati reality programe sa gej pravima, eto ja podržavam takve zajednice a nisam nikada gledala niti me zanimaju takvi programi. Uostalom šta se mene tiče ko se voli nek svako živi svoj život kako želi dokle god ne ugrožava druge. Nije tema pa neću komentarisati veličanje mafijaša i njihovih stavova gde je ženi mesto i takvih gluposti. Skoro sam sigurna da ključnu ulogu u razmišljanju dece, budućih ljudi imaju uparvo roditelji a ne televizija. Moja generacija je odrastala u užasnom vremenu i eto brat i ja smo izrasli u "normalne" razumne ljude zahvaljujući mami tako i ja decu učim koliko znam i mogu i nadam se da sam im na vreme prenela prave vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma natruckala sam ja svašta u prošlom postu, malo me ponjelo, naravno da prava gej osoba nemaju nikakve veze s rijaliti programom. Nemam ni ja ništa protiv, ali samo hoću reći kako je krenulo i kuda ide ovaj svijet.

Dali si čula možda da je svojevremeno u Nizozemskoj postojala politička stranka pedofila? Smatraš li to normalnim? isto tebe ne diraju i ne smetaju, ali jel to normalno? I za njih govore da su samo ljudi i da ne biraju, da jednostavno se rode s takvim poremećajem i trebaju imat svoja prava.

Hoću reći da trebaju postojati neke granice jer ćemo za 10 godina, zbog demokracije i raznih prava svih, imat svašta bolesno u svijetu. Toliko od mene.

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam da li je moje dete u predpubertetu :/,  ima osam godina ali pocela je da se njari za svaku sitnicu. Nema fizickih promena ali ovo njaaaa, nije feeer, to me izludjuje.

Da li ima jos sapatnika mojih? Da li je mozda samo razmazena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.