Banje

odgovora

Objavljeno

Imam nameru da pitam pedijatra, a i fizijatra, jer idemo sad na kontrolu, u koju banju mozemo da odemo sa bebcem od 9 meseci. Znam da bazeni nisu dobri zbog hlora, ali bi mi vrlo rado da ubacimo bebu u neku vodurinu pre letovanja. Pretpostavljam da ima nekih termalnih voda koje bi odgovarale zdravoj bebi.

Imate li vi nekih informacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Banje u Sloveniji su predivne sa puno bazena. Potrazi po netu,videces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Banje u Sloveniji su predivne sa puno bazena. Potrazi po netu,videces

Hvala na predlogu. Vrlo rado cu da se informisem. Medjutim, za Sloveniju mi treba pasos, a to mi se sada nikako ne radi.(guzve!) Resila sam za sad da zovem redom banjska lecilista u Srbiji pa da pitam.

Ako neko ima neko iskustvo, bilo bi dobro da ga podeli sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam nameru da pitam pedijatra, a i fizijatra, jer idemo sad na kontrolu, u koju banju mozemo da odemo sa bebcem od 9 meseci. Znam da bazeni nisu dobri zbog hlora, ali bi mi vrlo rado da ubacimo bebu u neku vodurinu pre letovanja. Pretpostavljam da ima nekih termalnih voda koje bi odgovarale zdravoj bebi.

Imate li vi nekih informacija?

ja ti npr.predlazem banju Vrdnik,to ti je na 60-tak km od Beograda,na Fruskoj Gori...ima termalne bazene sa toplom vodom (nekih 38 stepeni) i otvorene i zatvorene....i vazduh je fantastican....deca dobro spavaju i jedu...(pogledaj npr.na netu www.fruskogorskimir.net, hotel "termal".....)ili tako nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Nas fizijatar nam nije bila od pomoci. Nije znala da mi kaze gde je najbolje da odemo. Ja se mislim da odemo u Sokobanju, ali cu jos da se raspitam i za Vrdnik i za ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobila nikakav odgovor od lekara. Navodno, po njima moze da se ide u bilo koju banju, da svi bazeni i u banjama sadrze odredjenu kolicinu hlora, zbog higijene, ali mnogo manje nego obicni bazeni. Dakle, po njima, sve termalne vode su dobre za zdravo dete.

Ostaje samo da se odlucimo... hoce neko sa nama? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili u Sokobanji prošle godine, Vuk je imao oko 7-8 meseci. Išli smo u privatan smeštaj i nismo se toliko posvećivali banjskim aktivnostima, više šetnji. U banji samo jedan hotel ima bazen, nešto mi nije bio provlačan. Vreme nas baš nije poslužilo, bilo je užasno sparno... opšti utisak i nije neki... posle smo išli na more i bilo je mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo bili u Sokobanji u letnjem periodu kad je ali imao 1.5 dana i 2.5god. bili smo smesteni privatno. nismo isli nigde na kupanje jer bazene ne volim, a imaju neko jezerce koje je jaako hladno.

posto su bebe poznati ranoranioci, vec smo u 9 ujutru bili na decijem igralistu koje je prilicno veliko i jako lepo sredjeno. ima gomila vozica, ljuljaski, klackalica i krupnog sljunka.

oko 12 smo isli kuci na supicu i popodnevni odmor.

popodne smo odlazili u borovu sumu koja je poznata po cistom vazduhu i tzv. prirodnoj inhalaciji.

ne znam da li se dobro secam, ali boravak u toj sumi od 30 min zamenjuje 2 sata inhalacije.

tamo ne mora da se ide samo ako dete ima problema sa plucima. boravak u Sokobanji svakako svima prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.