Pušenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Pa,nece ni da prestane da te grize :lol: :lol: :lol: Proci ce kad se porodis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,nece ni da prestane da te grize :lol: :lol: :lol: Proci ce kad se porodis...

Jes vala... Sta cu. <_< Ali sve manje i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pušila pre trudnoće, ali tog dana kad sam saznala da sam trudna odmah sam prestala... nisam povukla ni dim tokom trudnoće i posle dok sam dojila, ali čim sam prestala da dojim posle 2 dana sam opet počela da pušim... ne znam kako je drugim ženama ali ja sam bez ikakvih problema prestala da pušim...

Ista situacija i sa mnom. Meni je samo žao što sam ponovo počela da pušim. Kad je već tako glatko išlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pusila prije nego sto sam ostala trudna, ali kada sam saznala za trudnocu, pocela je da me muci savjest i ubrzo sam ostavila - posle 15-20 dana.

I sada me pomalo vuce da zapalim, ali borim se :)

Ja negdje razumijem i mame koje nisu ostavile pusenje, ali ipak mislim da nikada motivacija nece biti bolja za ostavljanje cigara nego sada kada smo trudne. Ne samo zbog djeteta vec i zbog nas samih, da bismo sacuvale i svoje zdravlje. Ja mislim da sada nisam ostavila, vjerovatno nebih nikad. Nadam se da posle porodjaja necu opet pusiti.

Saljem Vam svima pozitivne vibracije za sto laksi prestanak pusenja :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' normalno da se pojavi ogromna zelja za cigaretama iako nisam neki strastveni pusac? Saznala sam da sam trudna pre neki dan, ranije sam pusila max 10 cigareta dnevno, i to vecinu prepodne, sad ne mogu da ne mislim na cigarete i stalno mi se pusi :(.

Hoce li mi proci ta manija? Najdraza mi je bila, kao i svima, ona uz kafu. Sad mi se kafa smucila, jedino je posle vecere podnosim, al' cigarete nikako da mi se smuce, nego mi nesto postale drage :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' normalno da se pojavi ogromna zelja za cigaretama iako nisam neki strastveni pusac? Saznala sam da sam trudna pre neki dan, ranije sam pusila max 10 cigareta dnevno, i to vecinu prepodne, sad ne mogu da ne mislim na cigarete i stalno mi se pusi :(.

Hoce li mi proci ta manija? Najdraza mi je bila, kao i svima, ona uz kafu. Sad mi se kafa smucila, jedino je posle vecere podnosim, al' cigarete nikako da mi se smuce, nego mi nesto postale drage :(.

Pa sad si na početku, pa ne smeta, ali trebalo bi da smanjiš a ne da dodaješ :D

Ipak je to novost, pa malo hormoni, nervoza pa više pušiš.

Smanjićeš... :D

Ja sam u trudnoći jedva sebi dogovorila da ne zapalim... Nekad sam imala i ispada pa sam zapalila...

Sad mislim, pa moja sestra je pušila celu trudnoću, i dok je dojila bebu, pa porasla zdrava... Al meni je mm budio savest svaki dan.... I tako nisam.... palila cigare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad si na početku, pa ne smeta, ali trebalo bi da smanjiš a ne da dodaješ :D

Ipak je to novost, pa malo hormoni, nervoza pa više pušiš.

Smanjićeš... :D

Ja sam u trudnoći jedva sebi dogovorila da ne zapalim... Nekad sam imala i ispada pa sam zapalila...

Sad mislim, pa moja sestra je pušila celu trudnoću, i dok je dojila bebu, pa porasla zdrava... Al meni je mm budio savest svaki dan.... I tako nisam.... palila cigare...

Uf.. Nadam se da ce mi proci ta zelja nenormalna! Dodje mi da se isamaram onako propisno kad god dohvatim kutiju. Mozda probam tom metodom, samaranje same sebe, mozda mi pomogne :D

Thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je zato vazno planirati trudnocu, donese odluku da hoces dete, das telu vremena da ostavi cigarete i da se malo precisti...

Nikad ne bih pusila u trudnoci...

Pusila sam niz godina 2 pakle dnevno, prestala onog dana kad sam saznala da sam bolesna iako mi je dr rekao da to nema veze, jer se bolest razvijala neko vreme pocevsi od perioda kad ja nisam pusila...

Sve je to do coveka, zelje da se ostavi, motiva i u krajnjem slucaju karaktera... Ko zeli da ostavi, on to i uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je zato vazno planirati trudnocu, donese odluku da hoces dete, das telu vremena da ostavi cigarete i da se malo precisti...

Nikad ne bih pusila u trudnoci...

Pusila sam niz godina 2 pakle dnevno, prestala onog dana kad sam saznala da sam bolesna iako mi je dr rekao da to nema veze, jer se bolest razvijala neko vreme pocevsi od perioda kad ja nisam pusila...

Sve je to do coveka, zelje da se ostavi, motiva i u krajnjem slucaju karaktera... Ko zeli da ostavi, on to i uradi...

Al' ja, iako sam milion puta rekla sebi da treba da ostavim cigarete bez obzira na sve, nista. Sve sam mislila, daj ne pusim mnogo, cisto zadovoljstvo. I sad, umesto da bataljujem, mene uhvatila manija da mi se stalno pusi :(.

Ajde uzdam se u svoj pozitivan duh pa cu da se kontrolisem. Ma zbog ovog malenog stvorenjca sto je tek nastalo ima da nema vise cigara :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' ja, iako sam milion puta rekla sebi da treba da ostavim cigarete bez obzira na sve, nista. Sve sam mislila, daj ne pusim mnogo, cisto zadovoljstvo. I sad, umesto da bataljujem, mene uhvatila manija da mi se stalno pusi :(.

Ajde uzdam se u svoj pozitivan duh pa cu da se kontrolisem. Ma zbog ovog malenog stvorenjca sto je tek nastalo ima da nema vise cigara :) :)

Ja sam pušila ko Farfalla - još i manje - kutija tri dana.

Kad sam mužu rekla da ćemo dobiti dete - uh, jedva dočeko da ostavim...

I to je navaljivao, ajde ne pušiš 2 kutije, pa si zavisna, nego baš kad moraš tri - četiri dnevno - batali i to...

I to jeste... :D

Al ja znam kako vuče da zadimiš, samo još ovu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušila ko Farfalla - još i manje - kutija tri dana.

Kad sam mužu rekla da ćemo dobiti dete - uh, jedva dočeko da ostavim...

I to je navaljivao, ajde ne pušiš 2 kutije, pa si zavisna, nego baš kad moraš tri - četiri dnevno - batali i to...

I to jeste... :D

Al ja znam kako vuče da zadimiš, samo još ovu... :D

Boze, Ivancice,

kako me ti divno razumes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam pusila pet cigareta dnevno, mada sam znala neki put i vise da ispusim. Kad mi se rodio sin (36/1 nedelja) prvo je disao ali je poceo da gubi kiseonik i bio je cetri dana na vestackom... Pakao. Na prvoj kontroli kod pedijatra pogledao je pismo iz porodilista i rekao : pa da, majka pusac, zato je dete bilo intubirano. To mi je ostalo.... A jeste bio idiot, tog pedijatra smo promenili.

U drugoj trudnoci nisam cigaretu ispusila i ne pada mi napamet ali ne osudjujem nikoga. Sve se mi trudimo i zelimo najbolje svom detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila pusac,ali sam u trudnoci prestala i mislim da je to najbolje resenje.....ne postoji nista vaznije od tvoje bebice,mojoj zaovi je dr rekla na pocetku trudnoce sve da ne zapali ni jednu vise beba ce bar deo toga sisati,ne moze organizam tako brzo da se ocisti.....zato moj savet je prestani odmah,pusenje smanjuje dotok kiseonika do bebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze, Ivancice,

kako me ti divno razumes :D

:)

Ja sam uspela da ostavim, iako nisam tog dana kad sam saznala da sam trudna batalila - trajalo je 2-3 nedelje.

A dan kad sam saznala, mislia sam da ću da sažvaćem kuitju... Et, tako je bilo... I nek smatra ko oće pogrešnim, nema opravdanja, al važno da uspeš da ostaviš.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prestala da pusim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prestala da pusim :)

coolyellowglittersmileyt.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zanima me vase iskustvo u trudnoci,prije i poslije da li ste pusac,i da li pusite u trudnoci ili ste prestali?

Da li vas okolina osudjuje?

Kako se osjecate/li u trudnoci?

Da li ste prestali,da li cete prestati i kakve su reakcije?

Da li se pusi u vasem domu i da li ce se pusiti kad dosje mala beba?

Moje licno iskustvo je da sam pusila do 4 mjeseca trudnoce do tad sam smanjivala,ali vjerovatno ne bih ni prestala da me nije gripa uhvatila i nisam ni mogla vise da pusim :unsure: ,na svu srecu :rolleyes: ,sada sam presretna( kad vidm svog Doriana i kad znam da ga negusim dimom :) meni je srce kao amerika)

sto vise ne pusim mada mi je to vjerovatno prouzrokovalo malo vise kg <_< nego sto bih dobila da sam pusila....

posto smo svi pusaci u porodici sve smo morali dovesti u red kad sam ja prestala da pusim, :P ...svi su prestali u kuci da puse(pusi se na balkonu) i onda smo poceli da spremamo kucu za dolazak bebe ;)

rodila sam prije mjesec i 23 dana i dalje ne pusim niti planiram a i suprug se odlucio na odvikavanje :lol: pa ako uspije :D

0t14.jpgNku8p2.png

Ja sam ostavila cigarete odmah kad sam saznala da sam trudna.Uh,bilo je kriza nije da nije,ai mm je ostavio sa mnom.I zabranili smo da nam se puši u stanu.Pasivno pušenje za trudnice je jednako štetno.Čak smo napustili i nargilu,koja nam sad služi kao ukras,a nekad smo baš uživali nedeljom da je zapalimo sa duvanom od banane,kivija i grožđa t3008.gif Sve u službi bebe t8714.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm videh razne komentare na temu pa evo da izlozim i svoj :rolleyes: Novi smo na forumu, tacnije prvi post. Nekako mi je tesko da priznam da sam posto sam saznala za trudnocu, inace drugu pocela mnogo vise da pusim nego inace. Bukvalno zavisim od duvanskog dima. Al sta ces to je sve nekako povezano sa situacijama koje su nas snasle. Tesim se cinjenicom da sam i sa prvim detetom pusila i da sem genetske bolesti nema nista drugo. A i ta genetska se pojavila oko nove godine nicim izazvana GGGrrrr -Psorijaza. Nit smo znali da je imamo u porodici nit ocekivali da dete od pet godina dobije tako nesto. E onda dodajmo tu element besparice dugova nezaposlenosti itd itd. nije da se pravdam al ja bez cigara ne mogu :( Jedino sto cu uciniti jeste da smanjim jer sam i ja svesna da nikotin u velikim kolicinama moze dovesti do propadanja posteljice i time prevremenog porodjaja i kojecega jos. Eto nadam se da ce sve biti ok i sa bebom i samnom :wub:

Besparica?Pa na cigare idu pare,koje samo pretvoriš u pepeo.Loš izgovor.Pušači kao i narkomani uvek nađu izgovore.Ja sam ostavila,i sanjala sam cigare svako veče,imala krize,ali sam znala da to radim zbog malog anđela u meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zanima me vase iskustvo u trudnoci,prije i poslije da li ste pusac,i da li pusite u trudnoci ili ste prestali?

Da li vas okolina osudjuje?

Kako se osjecate/li u trudnoci?

Da li ste prestali,da li cete prestati i kakve su reakcije?

Da li se pusi u vasem domu i da li ce se pusiti kad dosje mala beba?

...

Bila sam pusac...student koji moze uciti samo uz paljenje jedne za drugom. Imala sam tada vec 2 spontana i zelela sam dete, ali nisam prestala da pusim. Kada sam treci put otkrila da sam trudna, bila sam mesec dana u drugom stanju. Odmah posle pravljenja kucnog testa sam zapalila cigaru, znajuci da moram da je se odreknem. 4 dana sam smanjivala broj popusenih cigara i prestala....zato sto sam zelela i odlucila da je to najboje za moje dete. Posle sam zahvaljivala mucninama koje su mi pomogle da ne posrnem nazad, nisam mogla zamisliti cigarre.

Tamo negde u 5. , 6. mesecu mi se desilo da zapalim kada sam secela u kaficu sa koleginicama, ali sam pola cigare bacila, nije islo. Bio mi je dovoljan koji dim, i to je to. Zapalila sam i ukupno dve-tri "polovine"zadnjih dana trudnoce.

Tako da mogu da kazem da nisam bila pusac u trudnoci.

Nisam pusila ni 6 meseci posle dok sam dojila.

Sada opet pusim. Mogu da prestanem, ali ja to volim. Mozda odlucim jednom da ne zelim vise. Volela bih se tako osecati.

Ne osudjujem zene koje puse u trudnoci. Ali ruzno mi je. I kada je neka moja drugarica pusac sa stomakom, ne kazem joj nista, zna svaka zena da to nije u redu, ali se zapitam, "zar ne moze bar da smanji na dve tri na dan????"

Jasno mi je da ne moze svako da se tek tako odvikne, ali svako moze smanjiti na minimum, i sudjujem onoga koji to ne pokusa, bahato govoreci da nije to nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušač...zavisnik, verovatno! Pušim od srednje škole, a aktivno 10 godina unazad. Nekada pola kutije, ali obično kutija dnevno. Uživam u kombinaciji kafa+cigareta... I nikada nisam ni pokušala da ostavim.Možda bih i uspela, ali...

Pre nedelju dana sam utvrdila trudnoću i sada sam 8-ma nedelja. Tog dana kada sam uradila test sam zapalila 5-6 cigareta i odmah me je počela gristi savest. Nisam skroz batalila ovaj porok, ali iz dana u dan smanjujem. Sad sam tu negde na 3 dnevno. Prija mi ona uz jutarnju kafu, a sve ostale su više navika. Dok sam čitala ovu temu zapalila sam jednu, povukla 3-4 dima, ugasila i shvatila da to više nije to...nema neke posebne draži ili griža savest radi svoje.

Planiram da narednih dana, nedelja dođem do cifre 0 popušenih cigareta dnevno i nadam se da ću uspeti...Imam jak motiv za to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore od svega je sto zene idu redovno na kontrole,jedu zdravu hranu,brinu se za plod u stomaku,a sa druge strane puse,truju dete,pa cemu onda sve to ostalo?

Samo pomisli da ne zelis da trujes svoje dete u stomaku.

Tila sigurna sam ako ne odmah bar ces kako vreme odmice i kako sve budes svesnija da si trudna,ostaviti nacisto pusenje.To je samo 9 meseci tvog truda da sacuvas svoje i bebino zdravlje.Pa ako bas toliko volis ,pusices ceo zivot. :rolleyes:

I ja sam pusac,od prve srednje,ali u trudnoci i dok dojim bebu,ne,ne i ne!

Ipak je jaca ljubav prema detetu,nego prema cigaretama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušač...zavisnik, verovatno! Pušim od srednje škole, a aktivno 10 godina unazad. Nekada pola kutije, ali obično kutija dnevno. Uživam u kombinaciji kafa+cigareta... I nikada nisam ni pokušala da ostavim.Možda bih i uspela, ali...

Pre nedelju dana sam utvrdila trudnoću i sada sam 8-ma nedelja. Tog dana kada sam uradila test sam zapalila 5-6 cigareta i odmah me je počela gristi savest. Nisam skroz batalila ovaj porok, ali iz dana u dan smanjujem. Sad sam tu negde na 3 dnevno. Prija mi ona uz jutarnju kafu, a sve ostale su više navika. Dok sam čitala ovu temu zapalila sam jednu, povukla 3-4 dima, ugasila i shvatila da to više nije to...nema neke posebne draži ili griža savest radi svoje.

Planiram da narednih dana, nedelja dođem do cifre 0 popušenih cigareta dnevno i nadam se da ću uspeti...Imam jak motiv za to :D

Bolje tri cetiri cigarete nego beskrajna nervoza i odricanje zbog kojeg u jednom momentu popustis i onda nakon nekog vremena apstinencije sprzis kutiju u roku od dva sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušač...zavisnik, verovatno! Pušim od srednje škole, a aktivno 10 godina unazad. Nekada pola kutije, ali obično kutija dnevno. Uživam u kombinaciji kafa+cigareta... I nikada nisam ni pokušala da ostavim.Možda bih i uspela, ali...

Pre nedelju dana sam utvrdila trudnoću i sada sam 8-ma nedelja. Tog dana kada sam uradila test sam zapalila 5-6 cigareta i odmah me je počela gristi savest. Nisam skroz batalila ovaj porok, ali iz dana u dan smanjujem. Sad sam tu negde na 3 dnevno. Prija mi ona uz jutarnju kafu, a sve ostale su više navika. Dok sam čitala ovu temu zapalila sam jednu, povukla 3-4 dima, ugasila i shvatila da to više nije to...nema neke posebne draži ili griža savest radi svoje.

Planiram da narednih dana, nedelja dođem do cifre 0 popušenih cigareta dnevno i nadam se da ću uspeti...Imam jak motiv za to :D

Bravo, Tila, samo napred. Držim fige, uz tebe smo ako treba podrška i verujem da eto tebe uskoro da kažeš da si bacila cigarete :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušač...zavisnik, verovatno! Pušim od srednje škole, a aktivno 10 godina unazad. Nekada pola kutije, ali obično kutija dnevno. Uživam u kombinaciji kafa+cigareta... I nikada nisam ni pokušala da ostavim.Možda bih i uspela, ali...

Pre nedelju dana sam utvrdila trudnoću i sada sam 8-ma nedelja. Tog dana kada sam uradila test sam zapalila 5-6 cigareta i odmah me je počela gristi savest. Nisam skroz batalila ovaj porok, ali iz dana u dan smanjujem. Sad sam tu negde na 3 dnevno. Prija mi ona uz jutarnju kafu, a sve ostale su više navika. Dok sam čitala ovu temu zapalila sam jednu, povukla 3-4 dima, ugasila i shvatila da to više nije to...nema neke posebne draži ili griža savest radi svoje.

Planiram da narednih dana, nedelja dođem do cifre 0 popušenih cigareta dnevno i nadam se da ću uspeti...Imam jak motiv za to :D

Bravo, samo tako nastavi, ubedjena sam da ces uspeti!

Ja sam pusila u srednjoj, i pred kraj sam prestala... U trudnoci nisam uopste pusila, a dok sam dojila prvu bebu, zapalila sam ukupno 3-4 cigare za godinu dana dojenja, i to u situacijama ekstremne nervoze, kad nisam znala gde da lupim glavom, i to nije bilo u blizini deteta. Mm mrzi cigare, nikad nije ni pozeleo da proba. U kuci je zabranjeno pusenje, izlazi se na terasu ili u hodnik. Kad idemo kod mojih, provetrava se kuca, i pusi se na dvoristu, na sta moja sestra i moj tata prevrcu ocima, ali rekli smo im tako ili nikako, a i moja mama se apsolutno slaze. Posto zivim u inostranstvu, gde se u zatvorenom ne pusi, i meni je poceo jako da smeta dim, neverovatno kako sam se brzo navikla na ovaj rezim... Nadam se da ce uskoro i kod nas da se menja mentalitet, jer su cigare jedan otrov, koji deca ne zasluzuju da udisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.