Pušenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce pusila, pusila sam do 6, 7 nedelje mozda.. onda mi je bilo muka, i nisam palila.. probala sam pre par dana i rekla, bolje da sam svoja g...a pojela nwego sto sam to probala :D tako da, ako vam se ikad pohvalim da opet pusim izbacite mi ovaj post :D

Ne zelim da trujem svoje dete!

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce pusila, pusila sam do 6, 7 nedelje mozda.. onda mi je bilo muka, i nisam palila.. probala sam pre par dana i rekla, bolje da sam svoja g...a pojela nwego sto sam to probala :D tako da, ako vam se ikad pohvalim da opet pusim izbacite mi ovaj post :D

Ne zelim da trujem svoje dete!

Dodacu jos da ga moja sveki truje za sve pare :( iako je zamolim da ne pusi pred njim kad odem tamo sa detetom ona mi kaze pa sta, otvoren je prozor... da mogu u dupe bih joj stavila svaku upaljenu cigaretu!!!!!
andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodacu jos da ga moja sveki truje za sve pare :( iako je zamolim da ne pusi pred njim kad odem tamo sa detetom ona mi kaze pa sta, otvoren je prozor... da mogu u dupe bih joj stavila svaku upaljenu cigaretu!!!!!

sto kaze moj tata, po sudu bi joj ucinila. baka za primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto kaze moj tata, po sudu bi joj ucinila. baka za primer.

DA, prava baka za primer.. prvo je bila majka za primer... deca su joj u petom razredu propusila... idealno...

Ne vredi da joj ista govorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pusila samo u prvoj trudnoci,ostale jesam i sad pusim.Sta cu,kad ih volim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomisli da ih beba ne voli.Tako ćeš ih ostaviti.To je moj odgovor na tvoje pitanje.Inače,ja znam odlično koliko je gadno biti zavisan od nikotina,al kad jednom prekineš,ne okreći se,ne vraćaj se.Posebno podržavam mame i trudnice,znam da je teško,al mnogo znači,i vama i bebama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je sledeci slucaj :( nazalost... i nisam bila neki pusac ranije, pakla mi je trajala 2-3 dana, kako kad, i uvek sam uz kafu pusila... kako sam usla u 4ti mesec, zapalim po jednu dnevno uz kafu, ali to mi je vise podstrek za praznjenje nego sto mi je stvarno potreba za cigaretom :unsure: grize me savest, ali mi pomaze a i trudim se da ne zapalim svaki dan jer nekad i nemam potrebe za tim... doca kaze da to nije strasno, ali mene ubija to sto ja znam sta svaka cigareta radi bebcu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja palim jednu dnevno uz prvu kafu, tako praznim creva. :ph34r:

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja palim jednu dnevno uz prvu kafu, tako praznim creva. :ph34r:

:lol:

Tako sam i ja mislila da cu poremetiti moju jutarnju rutinu, ali sama kafa je odradila svoje ;)

Joj nasmeja me, svaka cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali sama kafa je odradila svoje ;)

Blago tebi, ja necu ni da pisem kako je bilo bez te jedne dnevno uz kafu, malo je degutantno opisati te muciteljske simptome zatvora :ph34r:

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi, ja necu ni da pisem kako je bilo bez te jedne dnevno uz kafu, malo je degutantno opisati te muciteljske simptome zatvora :ph34r:

ja sam se mucila, i onda sam rekla necu da se mucim i zapalila... B)

Kokica87 i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,vi ste šou.A koja marka je najbolji laksativ :huh::D:) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,vi ste šou.A koja marka je najbolji laksativ

Samo da nisu one cackalice tj bilo koja :D, kad uzmes dva dima od onih debelih uz par gutljaja jake kafe odmah se wc skoljka obraduje :D

BlueFairy, Trmalja i wonderwoman volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se grebem od mm za plavi LM 100s :D hahhahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, okoreli pušač, prestala pre godinu i po dana. Taman sam se očistila pre trudnoće.

Knjiga mi je pomogla (“Lako je prestati pušiti”), iako mi je došla u ruke kad nisam ni nameravala da prestanem. Super je osećaj osloboditi se. Svi ti fizički simptomi nestaju posle par dana, nije to apstinencija gde se valjaš po podu od bolova. Malo se znoje dlanovi, malo lošije spavaš, malo se “zatvoriš”, ali sve je to samo u prvih par dana. A ohrabrujuće je i ako si u okruženju gde se ne puši.

Uopšte nemam prazninu u svom životu bez toga, kao što mi se činilo. Kao da se nikad nisu ni desile te cigarete.

Kada se otpuši čulo mirisa, a i ukusa, počneš da uživaš u nekim mnogo lepšim i zdravijim aromama. A i sam si lepšeg mirisa ( verovatno i ukusa :) )...

Beba je dovoljan motiv, menjaju se prioriteti, a ova pričica je čisto da mamama javim kako nije teško, da se ne plaše nekog kriziranja ili odsustva uživanja. U dobitku ste, ništa ne gubite. ;)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad nisam imala fizicke simptome odvikavanja. Jednostavno moja potreba za cigaretom je kao potreba za cokoladom. Kao sto mogu bez slatkisa, mogu i bez cigarete. Arome osecam isto, mirise isto, jedino sto nema luftiranja kuce i pranja zuba na svakih 2 sata. (pogotovu pranja zuba)

Ja sad zapalim jednu u 2 dana, nekada kad zapalim bacim posle 2, 3 dima (a palim zbog neredovne stolice, nekome je to smesno, al ja ne mogu u wc bez toga, pokusala sam i ne vredi)

Iskreno zivot je zaista lepsi bez cigareta, zbog mirisa, boje zuba, zdravlja...

Ali kao sto seceras ponekad sme da pojede stanglu cokolade, tako se ja ponekad ogrebem za cigaretu...Kao danas :)

wonderwoman i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja palim jednu dnevno,kuliram se koliko mogu,nekad uspem i po par dana da ne zapalim,grize me savest,ali mislim da ta jedna ne moze da skodi.Inace do pre trudnoce sam bila strastveni pusac,pakla i jace dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajmo sada zene, iskreno! Ja nisam uspela da prestanem, smanjila sam maksimalno ali u potpunosti ne mogu, i znam mnogo zena koje su pushile i rodile zdravu i pravu decu... Hvala Bogu! Mnogo vecu shtetu plodu mogu da nanesu lekovi koji su potpuno teratogeni a kod nas se trudnice njima bash i lece, to znam iz licnog iskustva... Zelim da cujem ima li ovde zena koje su trudne i nisu ostavile duvan... :huh: 'ajmo iskreno :D

Naravno da nas ima. Nego se stidimo.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.