Pušenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Drage moje zanima me vase iskustvo u trudnoci,prije i poslije da li ste pusac,i da li pusite u trudnoci ili ste prestali?

Da li vas okolina osudjuje?

Kako se osjecate/li u trudnoci?

Da li ste prestali,da li cete prestati i kakve su reakcije?

Da li se pusi u vasem domu i da li ce se pusiti kad dosje mala beba?

Moje licno iskustvo je da sam pusila do 4 mjeseca trudnoce do tad sam smanjivala,ali vjerovatno ne bih ni prestala da me nije gripa uhvatila i nisam ni mogla vise da pusim :unsure: ,na svu srecu :rolleyes: ,sada sam presretna( kad vidm svog Doriana i kad znam da ga negusim dimom :) meni je srce kao amerika)

sto vise ne pusim mada mi je to vjerovatno prouzrokovalo malo vise kg <_< nego sto bih dobila da sam pusila....

posto smo svi pusaci u porodici sve smo morali dovesti u red kad sam ja prestala da pusim, :P ...svi su prestali u kuci da puse(pusi se na balkonu) i onda smo poceli da spremamo kucu za dolazak bebe ;)

rodila sam prije mjesec i 23 dana i dalje ne pusim niti planiram a i suprug se odlucio na odvikavanje :lol: pa ako uspije :D

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pušila pre trudnoće, ali tog dana kad sam saznala da sam trudna odmah sam prestala... nisam povukla ni dim tokom trudnoće i posle dok sam dojila, ali čim sam prestala da dojim posle 2 dana sam opet počela da pušim... ne znam kako je drugim ženama ali ja sam bez ikakvih problema prestala da pušim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prestala pusit, ali nema dana da mi cigareta ne padne na pamet... Nisam znala da ce mi biti ovako tesko bez njih...

SimonaNS88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam onog dana kada sam saznala da sam trudna prestala pusiti, i za sada sam ponosna na sebe. Nisam ni jednu zapalila, iako su postojali trenuci kada mi je bilo bas tesko.

Mozda ne bi ni smetalo da sa vremena na vrijeme zapalim po neku, ali da se (ne daj Boze) nekim slucajem desi nesto mojoj bebi, sebe bih krivila. Ovako smatram da bebi dajem vece sanse da na ovaj svijet dodje zdrava i jaka, i to me raduje.

Iako sam mislila da cu, kada jednom ostavim cigarete, zauvijek zavrsiti sa njima, cini mi se da cu poceti pusiti kada prestanem dojiti bebu, jer mi kafa vise prija uz cigaretu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostavila sam cigarete čim sam saznala da sam trudna. Jednostavno, bacila sam paklicu i to je bilo to. Sve vreme trudnoće, nisam zapalila ni jednu cigaretu, i nije mi bio problem. Ali dva meseca nakon porodjaja javila se užasna potreba za cigaretama. Čini mi se da kako vreme odmiče sve mi se više traže (sad beba ima šest meseci)

Nisam sigurna da li je to potreba za cigaretama ili više neka asocijacija na odmor. Kao pet minuta mira i tišine, samo ja, kafa i cigara. Biće da je to u pitanju. Ne znam do kada ću izdržati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam,nazalost,pusila i pusim i dan danas i nisam bas ponosna na to.U trudnoci sam malo smanjila i presla na one lajt i u porodilistu nisam pusila 3 dana,a onda sam nastavila ,kreten.A tada sam bas mogla da prestanem.Kada je beba bila mala nismo pusili gde je ona bila,a i sada izbegavam osim kad imamo goste.Hvala Bogu,moja smizla je rodjena ziva i zdrava,sa 4300g(sta bi bilo tek da nisam pusila :blink: ) i sada ima 2g ,a ni jednom nije bila bolesna.Planiram da prestanem,samo ne znam kada,moram da skupim petlju.A da ,i posteljica mi je bila fenomenalana,kao da nisam zapalila ni jednu cigaru :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam pusac,ali sam proslog leta prestala.muz je prestao par meseci pre mene,pa sam i ja odlucila da ostavim,bas zato sto sam bila ``vikend pusac`` i sto mi to stvarno nije bilo potrebno.nabacila sma par kg od tada,ali,boze moj,ne moze sve za dzabe,hahah

inace ne volim da vidim trudnicu sa cigaretom,s druge strane znam kolika je to zaraza,pa ne komentarisem i ne osudjujem nikoga-svako po svojoj savesti.sad mi pusacki dim smeta vise nego nekom ko nikada nije zapalio cigaretu!odrasla sma uz oca strastvenog pusaca i oduvek mi je smeto i gusio me taj smrad,ja to svom detetu ne zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam,nazalost,pusila i pusim i dan danas i nisam bas ponosna na to.U trudnoci sam malo smanjila i presla na one lajt i u porodilistu nisam pusila 3 dana,a onda sam nastavila ,kreten.A tada sam bas mogla da prestanem.Kada je beba bila mala nismo pusili gde je ona bila,a i sada izbegavam osim kad imamo goste.Hvala Bogu,moja smizla je rodjena ziva i zdrava,sa 4300g(sta bi bilo tek da nisam pusila :blink: ) i sada ima 2g ,a ni jednom nije bila bolesna.Planiram da prestanem,samo ne znam kada,moram da skupim petlju.A da ,i posteljica mi je bila fenomenalana,kao da nisam zapalila ni jednu cigaru :rolleyes: .

nema smanjivanja! i mM i ja smo prestali da pusimo tako sto smo rekli-od danas vise ni jedna.mm je bio veci Pusac od manE,pusio po kutiju na dan.prvo je pokusao da ostavi tako sto je smanjivao,pa kupovao one smrdljive cigare za odvikavanje-nije pomoglo.tek kad je rekao ``ni jedna vise!``-prestao je.kad je dolazila kriza on je zvakao zvake,jeo bombonice,grickao....i evo ne pusi vec skoro dve godine.ja sam prestala u julu 2009. na isti fazon.SAMO JAKA VOLJA I ZELIM TI MNOGO USPEHA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostavila sam cigarete čim sam saznala da sam trudna. Jednostavno, bacila sam paklicu i to je bilo to. Sve vreme trudnoće, nisam zapalila ni jednu cigaretu, i nije mi bio problem. Ali dva meseca nakon porodjaja javila se užasna potreba za cigaretama. Čini mi se da kako vreme odmiče sve mi se više traže (sad beba ima šest meseci)

Nisam sigurna da li je to potreba za cigaretama ili više neka asocijacija na odmor. Kao pet minuta mira i tišine, samo ja, kafa i cigara. Biće da je to u pitanju. Ne znam do kada ću izdržati.

sigurno je taj ritual ``opustanja uz cigaretu`` to sto ti nedostaje.tj ti si te dve stvari usko povezala jednu sa drugom,ja nisam bila strastveni pusac,ali moj muz jeste i on je radio upravo to-svaka aktivnost u danu mu je bila vezana za cigaretu.cim ustane-zapali,pije kafu-zapali,ceka bus za posao-zapali,pauza na poslu-zapali,posle jela-zapali,pre spavanja-zapali...za sve zivo je vezivao cigaretu.kad te uhvati nervoza uzmi nesto manuelno da radis ,da okupiras ruke(npr,uzmi nesto da oribas ili operes,umesi nesto ii ako znas da pletes ili tako nesto),znam da ne zvuci primamljivo,ali meni je pomoglo..na karaju krajeva,suocis se sa sobom i kazes ``koga bre za*ebavas i lazes?? jesi li prestala da pusis ili ne??``,kod mene je to palilo,jer nisam osoba koja odustaje i predaje se,pa ni pred ovim nisam htela da oklaknem.SAMO CVRTSO! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пушач сам, али не баш нешто страствени, пушим јер не знам шта да радим са рукама(ха, који разлог). У трудноћи сам запалила можда 10 циг укупно, али на дан порода(док нисам отишла у породилиште) све сам надокнадила, од страха. Након дојења опет пушим, али "планирам" оставити.

SimonaNS88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre jedno 5-6 godina ostavila pusinje, tako da ni pre ne ni za vreme trudnocnoce nisam pusila. Moja seka koja je sada u sestom mesecu je inace aktivan pusac, medjutim kada je zatrudnela nije prestala ali je drasticno smanjila cigare. Lekari cak kazu da ako naglo prestanete da pusite to moze da bude veliki sok za organizam, najbolje je to raditi postepeno.

Sto se mene tice nisam neki veliki protivnik toga da trudnica pusi ali ipak je bolje i za mamu i za bebu da se to batali neko vreme pre trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sigurno je taj ritual ``opustanja uz cigaretu`` to sto ti nedostaje.tj ti si te dve stvari usko povezala jednu sa drugom,ja nisam bila strastveni pusac,ali moj muz jeste i on je radio upravo to-svaka aktivnost u danu mu je bila vezana za cigaretu.cim ustane-zapali,pije kafu-zapali,ceka bus za posao-zapali,pauza na poslu-zapali,posle jela-zapali,pre spavanja-zapali...za sve zivo je vezivao cigaretu.kad te uhvati nervoza uzmi nesto manuelno da radis ,da okupiras ruke(npr,uzmi nesto da oribas ili operes,umesi nesto ii ako znas da pletes ili tako nesto),znam da ne zvuci primamljivo,ali meni je pomoglo..na karaju krajeva,suocis se sa sobom i kazes ``koga bre za*ebavas i lazes?? jesi li prestala da pusis ili ne??``,kod mene je to palilo,jer nisam osoba koja odustaje i predaje se,pa ni pred ovim nisam htela da oklaknem.SAMO CVRTSO! :)

Draga bokicina mikice,

tek sam posle ovog tvog komentara skontala zašto ustvari, neprestano usisavam, brišem prašinu i peglam. Mislila sam da je to postala neka moja opsesivna potreba za čistoćom zbog bebe, ali ti si zaista upravu. Kad malo bolje razmislim, to je odlaganje cigarete. Tvoj komentar mi je zaista otvorio oči

Trudiću se da izdržim.

Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i dalje pusim iako sam u 8ned trudnoce, doduse 3,4 cig na dan, al pripremam se polako da ih ostavim, uzasno mi je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pušač, ali moj meda jeste..otkako sam ostala trudna stvarno se trudi da ne udišem duvanski dim, puši ili napolju ili ispred otvorenog prozora.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ni mm nismo pušači, ali da jesmo verovatno da bih ja prestala, a on smanjio i pušio na terasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam saznala da sam trudna, prestala sam pusiti, i uopste mi nije bilo tesko, kao da nikad i nisam pusila. Ne dojim vec dva meseca, cigareta mi nije ni pala na pamet. Mm pusi i to puno, ali u kuci ne, uvek izadje na blakon.

Veliki sam protivnik da se pusi u trudnoci, sta je beba kriva pa da se truje od pocetka?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u martu 2008 prestala da pusim,a u aprilu iste godine zatrudnela posle vise godina pokusavanja. Ne kazem da sam zatrudnela zbog prestanka pusenja,to je ipak kratak vremenski period,ali eto tako se te dve stvari podudarile.Mm je ostavio cigarete isto kad i ja i od tad hvala Bogu ne pusimo,a iza sebe imamo poduzi staz pusaca. U delu kuce gde smo mi se ne pusi i mislim da treba sto vise zastititi decu od duvanskog dima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zanima me vase iskustvo u trudnoci,prije i poslije da li ste pusac,i da li pusite u trudnoci ili ste prestali?

Da li vas okolina osudjuje?

Kako se osjecate/li u trudnoci?

Da li ste prestali,da li cete prestati i kakve su reakcije?

Da li se pusi u vasem domu i da li ce se pusiti kad dosje mala beba?

Prestala da pusim par dana pre nego sto sam saznala da sam trudna, odjednom, naravno. Nije mi falio miris cigarete ni najmanje jer sam odmah pocela stravicno da povracam i da se gadim na apsolutno sve i tako do kraja 5.meseca. Muz je zakleti nepusac ,a i meni je neizmerno drago sto sam se konacno resila te odvratne zavisnosti. Imam prijateljicu koja je pusila u toku obe trudnoce, deca su, hvala bogu zdrava, ali je meni trudnica sa cigaretom odvratan prizor jer to jeste trovanje ma sta neko rekao.

I da, kod nas se ne pusi, ko zeli, ima terasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajmo sada zene, iskreno! Ja nisam uspela da prestanem, smanjila sam maksimalno ali u potpunosti ne mogu, i znam mnogo zena koje su pushile i rodile zdravu i pravu decu... Hvala Bogu! Mnogo vecu shtetu plodu mogu da nanesu lekovi koji su potpuno teratogeni a kod nas se trudnice njima bash i lece, to znam iz licnog iskustva... Zelim da cujem ima li ovde zena koje su trudne i nisu ostavile duvan... :huh: 'ajmo iskreno :D

Zonebre i Sanja123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, mada znam da ce krenuti paljba bicu iskrena...ja sam u trudnoci pusila, smanjila sam bila koliko toliko ali nisam mogla skroz da prestanem i da kucnem u drvo rodila sam zdravu bebu koja je dobila dve 10-ke i evo ima tri godine i u kartonu kod lekara joj pise da je jednom imala temperaturu...tako reci prazan je.

Znam da je stetno pusiti u trudnoci ali eto....

Takodje poznajem mnoge zene koje nisu pusile a deca su im na zalost bolesljiva i imaju te neke bolesti koje se prepisuju deci cije su majke pusile,. Mislim da to i nema neke veze, neko je ovakav neko je onakav.

Inace u trudnoci sam pila preparate od Aloje i nisam popila nijedan lek ( niti vitamine ) iz apoteke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisala bih ovde sve grkinje, ali ne moze da stane toliki spisak :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci do 5 meseca pusila jednu a par puta dve cigare dnevno (ujutru uz kaficu sa komsinicom) a onda sam u 5 mesecu prestala da pustim (licni izbor). I evo jos ne pusim jer i dojim. Jednostavno, imala sam grizu savesti. Iskreno, ne osudjujem devojke koje i dalje puse u trudnoci i smatram da bi to trebala da bude stvar izbora ali licno, kad vidim stomak do zuba a pusi... nekako mi ne ide jedno sa drugim... nije mi lep prizor...

Mnogi su mi cak rekli da vise steti kada doilja pusi nego kada trudnica pusi. E sad koliko u tome ima istine?! Sta ga znam...

SimonaNS88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da nisam sama! Upravo zbog te grize savesti koju imam ali sa druge strane gadan je to porok ne bih volela da kriziram bash sada! Nadam se da cu i ja prestati ili bar smanjiti josh vishe. . . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, mada znam da ce krenuti paljba bicu iskrena...ja sam u trudnoci pusila, smanjila sam bila koliko toliko ali nisam mogla skroz da prestanem i da kucnem u drvo rodila sam zdravu bebu koja je dobila dve 10-ke i evo ima tri godine i u kartonu kod lekara joj pise da je jednom imala temperaturu...tako reci prazan je.

Znam da je stetno pusiti u trudnoci ali eto....

Takodje poznajem mnoge zene koje nisu pusile a deca su im na zalost bolesljiva i imaju te neke bolesti koje se prepisuju deci cije su majke pusile,. Mislim da to i nema neke veze, neko je ovakav neko je onakav.

Inace u trudnoci sam pila preparate od Aloje i nisam popila nijedan lek ( niti vitamine ) iz apoteke.

Da paljba! To je strashno kako su svi prepametni i daju sebi za pravo mnogo toga... Duvan josh i nije problem kako umeju da opale istu zbog drugih stvari, kao npr. nemoj da se hvatash za usta neeeeeeee ili morash da skinesh sav nakit, pitaj Boga zashto... pa kako da ne zapalim posle takvih razgovora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.