Pozorišne predstave za najmlađe

odgovora

Objavljeno

Eto, sinoc smo bili na predstavi i odusevili se. U stvari uradjena je kao mjuzikl, ali su pesmice ostale stare, tako da je bilo lepo i za mene, podsetilo me na detinjstvo :) Predstava inace traje puna dva sata, ja sam mislila da moje dete nece toliko izdrzati, ali bila je mirna od pocetka do kraja. Igrace se i u maju, koliko sam uspela da vidim repertoar, pa eto, topla preporuka za Pozoriste na Terazijama i Micu i Acima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne usuđujem nešto sa njima da idem na predstave....možda bi bili mirni pola sata....ali duže neeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je bio na premijeri i odusevljen je. Hoce ponovo da gleda, pa eto prilike i ja da je vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je bio na premijeri i odusevljen je. Hoce ponovo da gleda, pa eto prilike i ja da je vidim.

I mene je moja Sara pitala, kada cemo opet ici da gledamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih isla obavezno. Samo kada bi to pozoriste doslo kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih isla obavezno. Samo kada bi to pozoriste doslo kod nas.

:lol: :lol: :lol: taj fazon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste vodili klince na pozorisne/ lutkarske isl predstave ili pak u bioskop? Kada po prvi put? Koliko cesto idete? Da li vasu decu to interesuje i kako odsede tih 1-1.5h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo hteli vec da je vodimo, ovde (u Moskvi) ima toliko izbora u raznorazna pozorista ali smo shvatili da je jos mala, nece moci toliko da miruje i bude skoncentrisana, jos malo da poraste. Zato smo je vodili u zoloski vrt jer obozava zivotinje i ostala je zapanjena, nije znala kuda pre da gleda da li u zivotinje, klovnove, balone, raznorazne decije animacije..! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo je jos vodili ali hocemo sad jedan vikend, cekali smo lepse vreme. Prvo idemo na Zmajeve decije igre, tamo se prosle godine lepo provela...pa videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam starije dete prvi put sa tri godine vodila u pozoriste i bio je izuzetno dobar i miran,s obzirom da ga ne drzi mesto.Ali nakon toga smo isli na novogodisnju predstavu,gde je bio nemoguc. Bili smo na tribinama i nismo dovoljno brzo po zavrsetku predstave sisli dole da bi se slikao sa Izijem i Lorom,sto zbog guzve,sto zbog mog stanja/12 dana pred porodaj/,Laki je plakao i plakao jer su se junaci vec presvukli.Nije hteo da se mrdne.Ja sam sa stomakom do zuba uletela med glumce/koji su inace obecali deci slikanje a nisu to ispostovali/ koji su vec uveliko bili skinuli maske i posteno se izdrala na njih i zalupila im vrata.Nekim cudom/verovatno zbog mog stomaka/kroz 5 minuta svi glumci komplet obuceni su izasli na scenu da se slikaju sa Lakijem i ostalom decom.Uh kakve srece!A mladi je tek sa cetiri isao prvi put u pozoriste i bio super a u bioskopu nakon toga,mu je bilo toliko zanimljivo da je resio da malo dremne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam starije dete prvi put sa tri godine vodila u pozoriste i bio je izuzetno dobar i miran,s obzirom da ga ne drzi mesto.Ali nakon toga smo isli na novogodisnju predstavu,gde je bio nemoguc. Bili smo na tribinama i nismo dovoljno brzo po zavrsetku predstave sisli dole da bi se slikao sa Izijem i Lorom,sto zbog guzve,sto zbog mog stanja/12 dana pred porodaj/,Laki je plakao i plakao jer su se junaci vec presvukli.Nije hteo da se mrdne.Ja sam sa stomakom do zuba uletela med glumce/koji su inace obecali deci slikanje a nisu to ispostovali/ koji su vec uveliko bili skinuli maske i posteno se izdrala na njih i zalupila im vrata.Nekim cudom/verovatno zbog mog stomaka/kroz 5 minuta svi glumci komplet obuceni su izasli na scenu da se slikaju sa Lakijem i ostalom decom.Uh kakve srece!A mladi je tek sa cetiri isao prvi put u pozoriste i bio super a u bioskopu nakon toga,mu je bilo toliko zanimljivo da je resio da malo dremne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na neke sitne predstavice pozorisne i lutkarske, nastupe madjionicara i zabavljaca isli pre prvog rodjendana. Na pravu pozorisni sa godinu i po. Otad idemo redovno jer sam ja veliki zaljubljenik u pozoriste! Gledali smo Milkshake sa Noddy, Tessy, Fifi, Bumble, Mr Men... i jos puno junaka iz crtanih filmova. Citavu predstavu je igrala i ko opijena posmatrala!

Posle smo od tih gostujucih isli na Grufalo, Postman Pat, Noddy i jos par. Od domacih iz naseg pozorista na dosta- neke po decijim knjigama, neke u izvodjenju dece. Isli smo par puta i na "pantomimu" (predstava amatera ali sa govorom, ne ono sto kod nas pantomima znaci) i cak se sama i na pozornicu sa godinu i po popela.

Obicno idemo jednom nedeljno- ili je ja vodim sredom, ili sveki petkom, ili idemo vikendom. Da mogu uzela bih nam sezonsku kartu ili je uclanila u klub, ali sezonskih nema, a klub je u dane koji nam ne odgovaraju...

Temu sam otvorila jer smo danas na vasaru gledali predstavu klovnova i to me je podsetilo...

E da- i u vrticu rade svoje predstave i vec je jednom ucestvovala u Uskrsnjoj i jednom u Bozicnoj. Ja sam glumila u skoli i bila voditeljica programa... Otuda sam tako fascinirana svim tim i zato i malu volim da vodim jer ne zna se ko vise uziva- ona ili ja :lol:

Sto se bioskopa tice bili smo prvi put sa dve godine i dva meseca, mislim, da gledamo Alvina. Interesantno joj je bilo, ali ja sam manje za tu opciju od pozorista. U pozoristu se pravi pauza posle 30-45min i prilagodjeno je uzrastu. Drugi put kada smo bili na projekciji u planetarijumu ona je u mraku zaspala, poslednji put da u 3D gledamo kitove i delfine nije je tako puno interesovao dokumentarac i mirna je bila 20-ak min, poslednjih 10 je skinula naocari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam je vodila u pozoriste pre nekih mesec dana. Iskreno, plasila sam se kako ce izdrzati, ali je sedela nepomicno puna dva sata. Mada, ona je velika ima pune cetiri godine. A i pustala sam joj Micu i Acima na youtube ranije, pa joj je dosta stvari iz predstave bilo poznato. A iskreno, i ja sam uzivala, vratilo me u detinjstvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na neke sitne predstavice pozorisne i lutkarske, nastupe madjionicara i zabavljaca isli pre prvog rodjendana. Na pravu pozorisni sa godinu i po. Otad idemo redovno jer sam ja veliki zaljubljenik u pozoriste! Gledali smo Milkshake sa Noddy, Tessy, Fifi, Bumble, Mr Men... i jos puno junaka iz crtanih filmova. Citavu predstavu je igrala i ko opijena posmatrala!

Posle smo od tih gostujucih isli na Grufalo, Postman Pat, Noddy i jos par. Od domacih iz naseg pozorista na dosta- neke po decijim knjigama, neke u izvodjenju dece. Isli smo par puta i na "pantomimu" (predstava amatera ali sa govorom, ne ono sto kod nas pantomima znaci) i cak se sama i na pozornicu sa godinu i po popela.

Obicno idemo jednom nedeljno- ili je ja vodim sredom, ili sveki petkom, ili idemo vikendom. Da mogu uzela bih nam sezonsku kartu ili je uclanila u klub, ali sezonskih nema, a klub je u dane koji nam ne odgovaraju...

Temu sam otvorila jer smo danas na vasaru gledali predstavu klovnova i to me je podsetilo...

E da- i u vrticu rade svoje predstave i vec je jednom ucestvovala u Uskrsnjoj i jednom u Bozicnoj. Ja sam glumila u skoli i bila voditeljica programa... Otuda sam tako fascinirana svim tim i zato i malu volim da vodim jer ne zna se ko vise uziva- ona ili ja :lol:

Sto se bioskopa tice bili smo prvi put sa dve godine i dva meseca, mislim, da gledamo Alvina. Interesantno joj je bilo, ali ja sam manje za tu opciju od pozorista. U pozoristu se pravi pauza posle 30-45min i prilagodjeno je uzrastu. Drugi put kada smo bili na projekciji u planetarijumu ona je u mraku zaspala, poslednji put da u 3D gledamo kitove i delfine nije je tako puno interesovao dokumentarac i mirna je bila 20-ak min, poslednjih 10 je skinula naocari...

Svaka ti cast, malo je takvih zaljubljenika u danasnje vreme, sve pohvale :) Ja nisam toliki obozavaoc predstava, bas dugo nisam bila, ali Minu cu voditi sigurno, pa cu tako i ja cesce ici :rolleyes: Dok bioskope obozavam i cesto ih posecujem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti cast, malo je takvih zaljubljenika u danasnje vreme, sve pohvale :) Ja nisam toliki obozavaoc predstava, bas dugo nisam bila, ali Minu cu voditi sigurno, pa cu tako i ja cesce ici :rolleyes: Dok bioskope obozavam i cesto ih posecujem :rolleyes:

Hvala Tamara :wub: Ja mislim da mami dugujem za tu ljubav- i ona obozava pozoriste i umetnost u globalu, vise no tata.

Anegdota na temu moje ljubavi za pozoriste- jednom sam se sa glumcem zabavljala koji je kasnije, cujem, snimio film, al neitno. Sta je bino- jednom glumac- uvek glumac, nije se proslavio u nasoj vezi, slomioo mi tada srce. Sreca pa nisam zamrzela pozoriste... :rolleyes:

E a kad me je prvi put brat vodio u bioskop da gledamo Carobnu sumu, vratili se mi kuci, moji me pitaju kakav je bio crtic, a ja kazem da ne znam. "Pa sto smo te poslali", pitali, a moj odgovor bio: "Pa da se upoznajem". Navodno smo sedeli na balkonu i umesto u ekran ja sam se okrenula prema ostaloj deci iza mene i povela razgovor :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javimo da smo PRVI PUT bile u pozoristu :rolleyes: , gde su sem ljudi, glavni likovi bile i raznorazne zivotinjke (petao, kokoska, pacov, svinja, guska, pas, macka, poni...). Tema je bila neka ruska bajka, trajalo je 55min i bilo je fantasticno! Malo stojeci, malo sedeci ali izdrzali smo do kraja i Mini je bilo bas zanimljivo! :rolleyes:

Eto dobrog koraka i za mamu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SE NE SECAM TE EMISIJE,SEM PO NAZIVU...volim da idem u pozoriste i bebu cu da vodim pod obavezno,cim bude dovoljno velika za to,ovde imam ,,pozoriste maldih`` gde se priredjuju i predstave za decicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javimo da smo PRVI PUT bile u pozoristu :rolleyes: , gde su sem ljudi, glavni likovi bile i raznorazne zivotinjke (petao, kokoska, pacov, svinja, guska, pas, macka, poni...). Tema je bila neka ruska bajka, trajalo je 55min i bilo je fantasticno! Malo stojeci, malo sedeci ali izdrzali smo do kraja i Mini je bilo bas zanimljivo! :rolleyes:

Eto dobrog koraka i za mamu :rolleyes:

Bravo za malu princezu!!!Bravo i za mamu sto je odvela dete!

Mi nismo isli jos uvek,kad odemo javicu vam...ali mislim da smo mi veliki i da nije problem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodite li svoje klince u pozorište i koje predstave im se sviđaju?

Ja bih jako voljela gledati balet LABUDOVO JEZERO, da li je neko imao priliku da gleda?u-ciboni-odrzan-spektakl-labude-jezero_1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ljubitelj baleta. MM hteo da me vodi ja nisam. Ja vise volim operu i koncere ozbiljen muzike nego balet. Inace, moj brat je isao bas na labudovo jezero i odusevljen je bas je bio fasciniran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po šumi,

širom,

bez staze,

puta,

Ježurka Ježić

povazdan luta.

Lovom se bavi,

često ga vide,

s trista kopalja

na juriš ide.

I vuk,

i medo,

pa čak i ovca,

poznaju ježa,

slavnog lovca.

Jastreb ga štuje,

vuk mu se sklanja,

zmija ga šarka

po svu noć sanja.

Pred njim,

dan hoda,

širi se strava,

njegovim tragom

putuje slava.

Ovo je obilježilo moje djetinjstvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da vodim dete ovih dana po prvi put u pozorište. Pošto ovde uglavnom daju predstave za 3+, 4+, 6+, pokušaćemo sa jednom 3+, pa ćemo videti kako će proći.

Mene je mama vodila svake nedelje od treće do šeste godine u pozorište, a verujte mi, ja se ničega ne sećam. Ali nadam se da je to ipak negde ostalo u malom mozgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u nedelju gledali mali show i ucestvovali u njemu! Bili su u pitanju muzicari iz Afrike koji su izvodili tradicionalni ples i svirali na tradicionalnim instrumentima. Mi, roditelji sa decom, smo im bili pratnja, sedeli smo na bini i lupali u bubnjeve.

Nakon toga je bila pripovedateljica i pricala 3 price o lavovima. Sve to trajalo je oko 40min i mala i ja smo se posteno nasmejale i nauzivale.

Sto se baleta tice idem povremeno i volim gledati. Poslednje sam gledala Giselle, gostovanje baletske trupe iz St Petersburgskog teatra.

Malu nisam vodila na baletske nastupe profesionalnih baletskih trupa, ali je ona sama imala svoj prvi nastup ovog leta pa smo svi isli da je gledamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozorište obožavamo...ja sam moju dečicu počela da vodim vrlo rano...već negde oko 2. godine...al' sam pažljivo birala koje su predstave bile za njihov uzrast,da bi adekvatno 'držale' pažnju....sad više idemo u bioskop, ali ću morati ponovo više da se 'aktiviram' po pitanju pozorišta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po šumi,

širom,

bez staze,

puta,

Ježurka Ježić

povazdan luta.

Lovom se bavi,

često ga vide,

s trista kopalja

na juriš ide.

I vuk,

i medo,

pa čak i ovca,

poznaju ježa,

slavnog lovca.

Jastreb ga štuje,

vuk mu se sklanja,

zmija ga šarka

po svu noć sanja.

Pred njim,

dan hoda,

širi se strava,

njegovim tragom

putuje slava.

Ovo je obilježilo moje djetinjstvo...

I, MOJE... :) A i klincima čitam svaki dan i obožavaju ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.