Pozorišne predstave za najmlađe

odgovora

Objavljeno

Sutra će u Dečijem kulturnom centru Beograd, biti besplatna predstava za najmlađe pod nazivom "Milin poslić". Reč je o mjuziklu za decu a evo i nešto više o tome

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1501411

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo došli iz pozorišta, gledali smo Crvenkapu...odličan provod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani roditelji, otvorio sam ovo temu posto sam bio neprijatno iznenadjem visinom cena karata za pozorisne predtave za decu,naime otac sam dvoipogodisnje devojcice koja naprosto uziva da gleda pozorisne predtave. Zeleci da moja devojcica nebude uskracena za svoj uzitak redovno sam je slao na predtave koje su se igrale i njenom obdanistu. Ona je po recima vaspitacica sa velikom paznjom pratila predstave. Zeleci da obradujem svoju devojcicu odlucio nsam da je povedem u pozoriste,pogledao sam repertoar i odlucio se da odemo da pogedamo Petra Pana u pozoristu Bosko Buha.Nazvao sam pozoriste,upitao da li ima jos karata nasta sam dobio ljubazni odgovor da ima,usledilo je i pitanje o visini cene karte,nasta mi je ljubazni gospodin odgovorio da ona iznosi 800 dinara po osobi.Bio sam naprosto prenerazan ali i ljut.Da li u Srbiji idoli nase dece treba da budu Zvezde granda ili je prirodnije da ih usmerimo na neke druge vrednosti. Obratio sam se Ministarstvi kulture Republike Srbije,ljubazno su me saslusali ali kako Beogradska pozorista sem Narodnog nisu u njihovoj nadleznosti uputili su me na Sekretarijat za kulturu grada Begrada.Nazalost i pored razumevanja rekli su mi da oni nazalost nemogu da urade gotovo nista i da bi mozda bilo najbolje da se obratim nekoj NVO kako bi se tim putem nedlezni u ovom gradu i zemlji pokrenuli i ucinili da cene karata budu primerenije.

Pomozimo svojoj deci da nam ne bi licila na Jece,Cece i slicne njima.Hvala Vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas razmisljam da vodim dete na predstavu neku, ima 2god. Imate li neki predlog ili je jos isuvise mali?

 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj baš danas ide s bakom u lutkarsko pozorište, ništa ti ne znači jer nije u Bg, ali eto baš ću ti javiti da li je izdržao. 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas razmisljam da vodim dete na predstavu neku, ima 2god. Imate li neki predlog ili je jos isuvise mali?

 

To sve zavisi od deteta.Meni je S gledala sa uzivanjem predstave u tom uzrastu.Njega sam vodila jednom da probamo,ali nesto se uplasio jer glumci imaju u decijim predstavama nekad napadne za njega kostime,ili govore glasnije,ili imaju pokrete nepredvidive,pa on odmah trazi da izadje napolje.

Moj predlog su ti za pocetak lutkarske predstave sa sto vise muzike.

Nedavno kada je kineska ambasada organozovala desavanje u kojem je bilo i muzike,i njihovog folklora,vodila sam oboje.On je par puta bio u fazonu da nece vise da gleda.I taman krenem da izadjemo,on nece da izadje oce da gleda.A onda nije hteo uopste da izadje,bas mu se svidelo.Vjerovatno je zainteresovan,ali mu je nepoznato pa se plasio.

Dok je S od samog starta bila zaljubljena u pozoriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas razmisljam da vodim dete na predstavu neku, ima 2god. Imate li neki predlog ili je jos isuvise mali?

 

Ne mora da znači da je mali. Moja sestra je N vodila u tom periodu kad sam se porodila, dobro-imao je skoro 3, u Puž. Gledali su Ivicu i Maricu, bio je pun utisaka.  

Neki nikad ne sazreju za pozorište, kao npr mm<_<

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, bas juce mi rece zaova da valjda ima neko lutkarsko pozoriste u Zemunu, probaj da izguglas. I mi smo razmisljali o tome, u vrticu je gledao predstavu, kad sam ga uzela, prepricao mi je, bas mu se dopala.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guglala sam al ne uspeh da nadjem.

Posle cu opet pokusati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pinokio?:huh:

Da se ne ljute Novobeogradjani, al meni je to već Zemun :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Margaritta je napisala da je Zemun. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se smorio, ali kaže baka da je bila loša predstava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VŽ kako se zvala i za koji je uzrast bila?Kod nas ima lutkarska Starac i more divno je uradjena sad je na festivalu dobila silne nagrade ali je jedna od retkih koja se S nije svidela..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mađarskom jeziku je bila. A nije pisalo na plakatu uzrast. Nije toliko bila loša predstava koliko ozvučenje i osvetljenje, kaže baka da se nije dobro čulo pa ga je smorilo, nije izdržao do kraja. Ovo su likovi. 562b6d29eb818_mazsola-s-td-ingyen.thumb.

 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

On kao moj N,mali konformista.Mora sve biti potaman.

E u tom fazonu imaju kod nas predstave u igraonici u modis landu.N to voli,jer ima fine stolicice i osvetljeno je.Imaju malu pozornicu od kartona i pojavljuju se lutke.Njemu je to fascinantno skroz,opcinjen je prosto.Nema da su glumci odjednom bucni,male su lutke one sto se stavljaju na saku,i oko njega je svetlo.

Ja sam mislila da im napravim malo pozoriste u kuci.Imam neku kolekciju onih lutki sto se stave na ruku,imam i par marioneta.Nemam neku ideju kako bih napravila pozornicu,mozda od kartonske kutije neke velike.

Evo iz ovog seta Sterntaler imamo baku,a iz jednog drugog lisicu i dvorsku ludu.Mogu da napravim crvenkapu,da dvorska luda bude crvenkapa posto ima crvenu kapu.

http://www.amazon.co.uk/Sterntaler-36050-Puppet-Viking-William/dp/B003780TAI

 

Izmenjeno od strane Marijachi
Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspjeli smo da napravimo pozoriste u kuci!Uzela sam par letvica,crveni i crni plis,bilo je bas jednostavno.Mozda cu morati da ucvrstim letvice jer je malo klimavo.

Ne mogu da opisem koliko su srecni.:wub: Jos uvijek nisam mogla da napravim neku predstavu od njih,jer su oni sada glavni glumci,i njihove lutke naravno.

Toliko su smislili situacija,posebno S koja ne prestaje da stvara nove i nove predstave.

11248945_10206306221267544_6677781824367

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace plis sam uzela u onoj radnji sa mebl stofovima,i zavesama,pa mi je prodavacica izasla u susret i sasila ove zavesice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je Chi!

gledali smo 3 praseta u Pinokiju, sve vreme je cutao i sedeo mi u krilima, bas mu se dopalo. inace je sala bila skroz puna,.

paper_moon i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, ovo je sjajno!

Blago klincima, pa ja bih se, ovako matora, ovim igrala.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meri, sama si napravila tu osnovu od letvica? Jbt, ti namestaj da radis narodu za repa. Svaka cast!

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sa N sutra u Pinokio, gledaćemo 'Ružno pače'. Jeeeej, baš se radujem. 

Kad već ne mogu u Raša Plaović 15og, dobar je i Pinokio :P

JEJA* i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hahaha andi,čekala sam muža da se vrati na pauzu pa je on iskucao ekserima letvice i tapacirkom platno.Ja sam obavila organizaciju posla. :D

Mada ceo posao je na nivou OTO-a ako se sjećaš tog predmeta..Ja sam bila slabašna na tim časovima.

Izmenjeno od strane Marijachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko se ne bi sećao OTOa i legendarnih testerica koje pucaju kako ih pogledaš :lol:

Jao da-i tkanja na razboju!

Chi, osmišljavanje i organizacija je više od pola posla :D

Moja pesmica i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.