Stres u trudnoći

odgovora

Objavljeno

U poslednjih par dana se puno nerviram i plasim se da ce to uticati jako na moju bebu,u nedelju ulazim u 5 mesec a razlog tog stresa je moj bivsi decko.E sad,problem je u tome sto smo nas dvoje bili u vezi 4 godine posvadjali se nesto,raskinuli,ja nasla drugog i ubrzo ostala trudna,videla sam bivseg pre par dana i od onda mnogo placem jer mi sad odjednom mnogo nedostaje.Ne znam dal to rade hormoni al mi je uzasno jer sam primetila da je i bivsem i dalje jako stalo do mene.Ne znam sta da radim,placem po ceo dan.Da li je to zbog hormona?Ako se i nekom desila slicna situacija molim vas posavetujte me jer stvarno ne znam sta da radim vise da zaustavim ove suze,tesko mi je jako...

Treba da pogledaš sebe u oči i kažeš sama sebi koga voliš. U svima nama se probudi tuga kad vidimo nekog ko nam je bio nešto bitno u životu, ali moraš sama da smisliš da li si tužna zbog 4 godine sreće koja je otišla i ti još uvek tuguješ jer je više nema, ili zato što još uvek voliš bivšeg a ne možeš da budeš sa njim jer si trudna sa drugim muškarcem. Svi ti odgovori se nalaze isključivo u tebi...tu ti niko ne može pomoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena iz tebe govore hormoni koliko se meni cini, ja sam se u prvoj trudnoci smejala kao luda na sve i svasta a u drugoj pekmezila za svaku sitnicu, i sve me je nerviralo i bas sam bila gadna :( ! Ako je trudnoca sa sadasnjim deckom planirana i ako ti njega zelis pored sebe potrudi se da vam bude sto lepse, da pametno iskoristite vreme dok ne stigne bebac. Posvetite se sebi. To sto je bivsem decku jos uvek stalo do tebe moze i da ti laska ;). Pamet u glavu i ne nerviraj se bez potrebe jer mali zivot u tebi oseca svako tvoje stanje.

LeTaCHiCE ti si carica i svaka ti cast, tvoj potez dokazuje da si borac i od srca ti zelim svu srecu ovog sveta, a tvoja najveca sreca ce te jos malo pogledati svojim malim okama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca je neplanirala al sam se bas obradovala kad sam saznala iako smo tada bili samo 3 meseca zajedno,nisam ni pomisljala na abortus ni u jednom trenutku i sve je bilo super dok nisam srela bivseg i shvatila da ga ocigledno jos volim...Znam da sam ja pogresila sto sam posle duge veze odmah zapocela drugu vezu i sve to al se iskreno nadam da ovo moje plakanje nece uticati na bebu.Hvala vam svima na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak su to bili hormoni,sad sam malo "otvorila oci" i videla da sam pogresila sto sam tako odreagovala,sad tek vidim neke stvari jasnije.Imam obaveze oko vencanja i desice mi se nesto najlese na svetu,postacu majka.O tome trebam da razmisljam svaki dan a ne tamo o nekom bivsem :) tako da sam sad super,proslo me :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak su to bili hormoni,sad sam malo "otvorila oci" i videla da sam pogresila sto sam tako odreagovala,sad tek vidim neke stvari jasnije.Imam obaveze oko vencanja i desice mi se nesto najlese na svetu,postacu majka.O tome trebam da razmisljam svaki dan a ne tamo o nekom bivsem :) tako da sam sad super,proslo me :D

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak su to bili hormoni,sad sam malo "otvorila oci" i videla da sam pogresila sto sam tako odreagovala,sad tek vidim neke stvari jasnije.Imam obaveze oko vencanja i desice mi se nesto najlese na svetu,postacu majka.O tome trebam da razmisljam svaki dan a ne tamo o nekom bivsem :) tako da sam sad super,proslo me :D

A da ti se ne ponovi tako nesto? Mada, ko zna, hormoni su cudo. Jesi li mozda pricala sa buducim muzem o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pricala nista o tome sa buducim muzem al sam sigurna da nece da se ponovi takva situacija,sad na sve to nekako gledam drugacije i srecna sam :) ,bas to hormoni su cudo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pricala nista o tome sa buducim muzem al sam sigurna da nece da se ponovi takva situacija,sad na sve to nekako gledam drugacije i srecna sam :) ,bas to hormoni su cudo :D

Super. :D E, kad pricas o hormonima, ja sam sigurno mesec dana,ako ne i vise, svako vece, ali bas svako vece sanjala bivseg muza, ili kako se svadjamo, ili kako me moli da se pomorimo ili smo totalno ok... Tada sam se sveze razvela. Sto ti je psiha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao cuti da ti ne pricam kakve snove ja imam,mogu filmove svih zanrova da snimim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage dame, nisam nasla ovu temu na forumu pa resih da je otvorim. Naime, zanima me da li vas drugi "stede", da li se trude da budete rasterecene nekih stvari i dogadjaja sa kojima se inace svakodnevno susrecete, a stresne su? Mozda preuvelicavate dogadjaje pa se licno vama cini da su neke sasvim obicne stvari (kao na primer odlazak na posao, pranje vesa, vidjanje sa odredjenim osobama), veoma stresne za vas. Koliko se trudite i koliko uspevate da stres i izbegnete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam "kao" totalno opustena. Bar sam ja tako mislila dok nisam krenula da sanjam! :blink: 2 nedelje pred vencanje sam sanjala kako smo svi u restoranu gde cemo proslaviti vencanje, kitimo je, sredjujemo, i odjednom, oni svi mi kazu: Hajde! Jesi li spremna?! Na ta ima ja kazeem da ima jos vremena, da ima jos 2 nedelje, a oni mi kazu da ima jos 2 sata!!! :blink: Ja brzo krenem da oblacim vencanicu, da namestam kosu, iiiiiiih, ma haos, sta da vam pricam :lol: Zamislite da imate 2 sata da se spremite za vencanje! I tako ukapiram da sam ja veeeeeeeeoma opterecena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam "kao" totalno opustena. Bar sam ja tako mislila dok nisam krenula da sanjam! :blink: 2 nedelje pred vencanje sam sanjala kako smo svi u restoranu gde cemo proslaviti vencanje, kitimo je, sredjujemo, i odjednom, oni svi mi kazu: Hajde! Jesi li spremna?! Na ta ima ja kazeem da ima jos vremena, da ima jos 2 nedelje, a oni mi kazu da ima jos 2 sata!!! :blink: Ja brzo krenem da oblacim vencanicu, da namestam kosu, iiiiiiih, ma haos, sta da vam pricam :lol: Zamislite da imate 2 sata da se spremite za vencanje! I tako ukapiram da sam ja veeeeeeeeoma opterecena!

I ja isto imam takve snove :) ,udajem se sledeci vikend i zato sanjam sve nesto oko svadbe.Da su mi dosli gosti a ja cak ni vencanicu nisam jos izabrala,da fotograf nije mogao da dodje da nas slika,da nas je gazda sale ispalio i dao salu drugom,ma haos :D Tako da znas nisi jedina ;) ,verovatno da si perfekcionista kao ja i da brines puno cak i o najsitinijim detaljima kao sto se ja opterecujem dal da stavim zute ili crvene latice na sto :) tako da samo opusteno B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto imam takve snove :) ,udajem se sledeci vikend i zato sanjam sve nesto oko svadbe.Da su mi dosli gosti a ja cak ni vencanicu nisam jos izabrala,da fotograf nije mogao da dodje da nas slika,da nas je gazda sale ispalio i dao salu drugom,ma haos :D Tako da znas nisi jedina ;) ,verovatno da si perfekcionista kao ja i da brines puno cak i o najsitinijim detaljima kao sto se ja opterecujem dal da stavim zute ili crvene latice na sto :) tako da samo opusteno B)

PROCICE I TO :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam "kao" totalno opustena. Bar sam ja tako mislila dok nisam krenula da sanjam! :blink: 2 nedelje pred vencanje sam sanjala kako smo svi u restoranu gde cemo proslaviti vencanje, kitimo je, sredjujemo, i odjednom, oni svi mi kazu: Hajde! Jesi li spremna?! Na ta ima ja kazeem da ima jos vremena, da ima jos 2 nedelje, a oni mi kazu da ima jos 2 sata!!! :blink: Ja brzo krenem da oblacim vencanicu, da namestam kosu, iiiiiiih, ma haos, sta da vam pricam :lol:Zamislite da imate 2 sata da se spremite za vencanje! I tako ukapiram da sam ja veeeeeeeeoma opterecena!

Hehe, mm i ja smo bili u apartmanu pre venčanja, gde je došla i kuma i svi smo se zajedno spremili za 45 minuta i samo otišli do restorana. Dakle, bez ikakvog opterećenja, sve opušteno. Sama sam se našminkala, frizuru napravila, ma milina jedna. Uglavnom drugi ljudi unose nervozu, pa sam zato i odlučila da budemo van svega toga pre venčanja, i da se skroz sama sredim jer smatram da i na venčanju treba da budem ono što i i nače jesam, a ne neka prešminkana sasvim druga žena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene svi kritikuju kako ostavljuam sve za kraj, a ja spremila sve za 10 dana! Okolina je izgleda ta koja mi uliva nervozu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je definitivni najveci stres sto sam pala ispit danas,znam da je to samo ispit al bas mi je krivo.Ko je polagao analize poslovanja zna o cemu pricam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,nista nije vredno stresa i nerviranja sada kada u sebi imamo jedan novi zivot i malo bice koje zavisi od nas... Nervirala sam se i ja oko ispita u vreme studiranja,posle na poslu i zbog sefa koji mi je svakodnevno kidao zivce :angry: zbog decka i zbog sto drugih sada tako nevaznih stvari sve dok na UZ nisam videla to malo srce kako kuca u malom bicu koje zivi u meni i oseca sve sto osecam i ja... Tada se nesto prelomilo u meni i ne zelim vise da mi niko unisti ni minut zivota,trudite se da sve sto je negativno i sto vas uznemirava odbacite i da uzivate u svojoj trudnoci iscekivajuci dan kada ce na svet doci to malo stvorenje za koje trebamo da zivimo i koje ce sigurno dati novi smisao nasim zivotima... :) Veliki pozdrav za vse buduce mame... :)

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. :D E, kad pricas o hormonima, ja sam sigurno mesec dana,ako ne i vise, svako vece, ali bas svako vece sanjala bivseg muza, ili kako se svadjamo, ili kako me moli da se pomorimo ili smo totalno ok... Tada sam se sveze razvela. Sto ti je psiha...

Ma ko sisa bivse... :angry: A i sadasnje... ;) Imamo mi sada koga da volimo,kome da pruzimo ljubav i ko ce nas voleti... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stres u trudnoci nije izbjegao.Najvise su me nervirali bliski ljudi pricajuci mi samo o problemima.Doduse imala sam jako tesku situaciju u porodici,a i muzevljeva porodica je dozivela jednu veliku tragediju.Moja svekrva mi je pricala kako je sve crno i kako njoj vise nije ni do cega.Tek sad vidim da sam previse dobra prema ljudima i kako sam ja bila uvek rame za plakanje.Mene u trudnoci niko nije stedeo.

Sada u sestom mesecu se trudim da se ogradim od svega ali ne da mi se.Posebno sto moram ceo dan da lezim u krevetu i mirujem.

A za hormone ste u pravu.Toliko sam suza prolila da nisam mogla stati :(

eIy6Yaa.jpgeIy6p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame, da li je neka od vas imala napade placa? Ja sam od 18-20 nedelje samo plakala, nervirala se oko gluposti i mogu vam reci da mi je i beba bila jako nervozna, stalno se sutirala i okretala po stomaku.... :(

Uz sve to umesto da imam podrsku od strane muza i njegovih, ja sam proglasena Vesticom. Moji roditelji nisu samnom jer ja zivim u inostranstvu, i uvek se rasplacem kad se cujem sa mojima... Uhhhh mnogo mi je tesko i hvala vam na razumevanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.