Kolicina potrebnog mleka za bebe

odgovora

Objavljeno

Upućujem ti staru i poznatu preporuku koja kaže da "treba gledati dijete, a ne stolicu". Ipak, ako bi se pojavili neki drugi znakovi, bilo bi dobro da se javiš pedijatru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene su bunile tablice i satnicaq i sve to....cetiri pedijatra plus devojke ovde su mi rekle isto...daj detetu da jede kolko hoce evo moj Ugi jede od 120 do 150 ml na cetriri sata i jednom nocuna pet sest...znaci polako pomera nocni obrok sam jer pije vecu kolicinu mleka danju na cetiri sata....napredovao je 1420 g prvi mesec i porastao 3 cm ...i ja samn mislila da je to previse ali oni dobijaju puno na kilazi samo tri meseca posle se to smanjuje...samo ti daj detetu da jede i ne gledaj na ml nisu sve bebe iste

ma da, nista mi nije jasno.. ja cu napraviti da mu dam sl. obrok 120ml pa on koliko pojede.. i bas cu gledati za koliko ce opet biti gladan.. svaki dan je sve jaci i vidim po njemu da mu je malo 90 ml, al' aj kao da se drzim uputstva.. koju hranu vi koristite i jel mu dajes jos nesto sem formule(vodu, caj)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F je stalno pio samo 90 ml...koliko god ja napravila...pili smo BEBELAC do V mjeseca...

Mislim da je Humana kvalitetnija i masnija, to se vidi po mješanju u flašici...

Ukoliko dobija na težini, raspoložen i veseo daj mu da jede koliko traži...samo možda mu 120 ml rasporedi na 4 sata...

Pili smo i vodu i čaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to.. pokusacu da mu dam pa ako prihvati praticu kako reaguje.. mozda ce i njemu biti lakse da se ne budi non-stop jer je gladan.. milana su u porodilistu dohranjivali sa ovom hranom pa smo mi nastavili kad smo ustanovili da nema dovoljno mleka i da su mi meke grudi..on se do sada ubucio ali praticu ga i dalje.. i miki pije caj-bibilibi i bas ga voli koliko vidim, vodu slabo prihvata ali zato caj uvek pa ga pustam da pije.. nosim se mislju da mu caj ne moze naskoditi..

probacu ovako sa 120 pa ako bude hteo ok, a ako ne opet ok.. pa cu videti 25.na kontroli kako napreduje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas bebac ima 2.5 meseca i rucka 120ml na 3h i bas lepo napreduje!!!!! :D devojcica rucka 90 ml malo teze ali isto tako lepo napreduje ruckaju APTAMIL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve onekoje su voljne savjet dati:):)moja nejlica ima godinu dana,jos uvijek doji i nece puno da jede drugu hraanu..adaptirano mlijeko nece,flasicu takodje..malo vode pije sokice rijetko..supicu neku corbicu kad kad..ne znam sta da radim.bojim se da nije gladnaa tokom dana..i stalno razmisljam o njoj..ali ima vise podoja tokom daana..DA LI JE TO MOZDA ZASITI??jer ne jesti cvrstu hranu 4-5h,a nekad skoro cijeli dan..da li je to normalno,da li je moje mlijeko drzi sitom??HELPPPPPPPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah moj Strahinaj je takodje nemoguc, prvo siki i kada izvuce deo gde mu ide lako sve je super, kada vec ponestaje materijala vristi i buni se, otima, a kada hvata siku poceo sa HAM :rolleyes: naravno posle mu uvek dam dohranu, i sada sa 5 nedelja nikada mu dosta, povecava svaki put dozu. I treba im dati, oni ce svakako da bljucnu visak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član marija m. je napisla temu sa naslovom "dobar apetit ili..."

----------------------------------------------------------------------

postovane forumasice,

zovem se marija, imam 30 godina i preslatku devojcicu od 3 meseca i 2 nedelje koja se zove Mila :wub:

ovo je moja prva tema i nadam se da cete mi pomoci makar malo. suvisno je pricati da sam ovde skoro godinu dana i mnogi vasi saveti i iskustva su mi pomogli :) :) elem, moj problem je to sto Mila od pre 15 dana pije pre humana mleko zato sto ja jednostavno nemam vise mleka. sisala je skoro 3 meseca i da kazem da je sve bilo ok. pre nekih 25 dana iz meni nepoznaih razloga dobila je gljivice u crevima i to smo uspesno sanirali. kada je pocela sa humanom nije normalno imala stolicu svaki dan, ali svaki 2 ili 3 i bilo je sve ok. doduse ja sam joj davala da izvuce i iz mene koliko je mogla. e sad, jedno nedelju dana ona pije cesto nekada 120, nekada samo 50 a desava se i po 200ml da popije i to na 2-3 sata. ajde da i to kazem da je ok, ali na kutiju pise 6-7puta tokom dana ali ona pije vise od toga. e sad problem koji mene muci je sto zadnja 2 dana (sada ima svaki dan) njena stolica nije vise vodena kao pre. ma zapravo nema ni v od vodene, vise je nekako ''cvrsta''. ona je jedno veselo i zaista dobro dete. place samo kad je gladna i kada joj se spava (mada i to je retko). na veeeeeeeeliku radost svih nas prosli smo bez grceva. :D drugi problem je sto mi nismo u srbiji tj ne zivimo od skoro vise. imamo sledece nedelje zakazanu redovnu kontrolu, ali ja se nesto malo bojim pa ko ce da doceka sledecu nedelju.

hvala vam unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Imam bebu od 2 i po meseca koja je na ishrani adaptiranim mlekom od rodjenja - Humana 1 formula. Jede na 3 sata preko dana, nekada i 2 i po po 170 ml. Preko noci ima jednu pauzu od 6 pa nekad i vise sati. U posledenje vreme je pocela da bljucka malo vise, ali i dalje trazi tako ucestale obroke. Moje pitanje je da li je ovo adekvatna kolicina mleka, nije li mozda preterana i da li neko ima slicna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah moj Strahinaj je takodje nemoguc, prvo siki i kada izvuce deo gde mu ide lako sve je super, kada vec ponestaje materijala vristi i buni se, otima, a kada hvata siku poceo sa HAM :rolleyes: naravno posle mu uvek dam dohranu, i sada sa 5 nedelja nikada mu dosta, povecava svaki put dozu. I treba im dati, oni ce svakako da bljucnu visak :rolleyes:

moja teodora je toliko halapljiva.dajem joj nativu,i sa 90ml je sad presla na 12o.na kutiji pise od 3. i 4.nedelje 120ml :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja imam jedan problem vec sedam dana,situacija se ne menja.Naime moj sin od 2,5 meseci je drasticno smanjio obroke.Do pre sedam dana je jeo na 2,5 - 3 sata po 150 ml( HIPP combiotik)a sada jede na 4 sata po jedva 100 ml,nekad cak i 70ml.Inace je raspolozen ne place izgleda normalno,bili kod pedijatra prosle nedelje,kod usnog lekara,primili dve vakcine ,kazu sve je ok.Imate li neki savet,ja sam bas zabrinuta,ovo mi je drugo dete ali sa prvim nisam imala taj problem. Jednostavno pojede malo i onda pocne da izbacuje flasicu iz usta i da se smeje i gleda po sobi.Citala sam o razvojnim fazama ali svugde pisu da deca traze vise da jedu a ne da smanjuju obroke.Bas sam zaabrinuta ne znam da li da ga vodim da mu urade analizu krvi i mokrace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sinak je napunio u subotu mesec dana, vec neko vreme pije po 90ml na dva sata. Juce je popio 90ml i posle sat vremena jos 60ml. Da li valja tako cesto da pije ad mleko? Mislim, jos uvek ne svari jedan obrok on trazi jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda da mu povecas dozu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.