Bubuljice na licu bebe

odgovora

Objavljeno

da od tih krema na bazi kortikosteroida ekscem prolazi odma ali isto tako kako ode tako se i vrati na zalost a jos i te kreme nisu dobre imaju nezeljene efekte itd i nesmeju se koristiti vise od par dana (2-5 sve zavisi od kreme) mi isto tako koristimo neku kremu sto se pravi u apoteci i ima kortikosteroide,koristili smo je 5 dana sve se povuklo ali nakon samo jednog dana pauze sve se pocelo vracati i onda sam kupila seba med proizvode da probam i to jer sam cula a i citala da su bas za takvu kozu koja je podlozna ekscemima i za sada je sve ok,videcemo dalje sta ce biti!

ja imam bebu od 5 meseci i ima ekcem,koristimo mustelinu uljanu kupku za kupanje i super je!malo je skupa kupka ali kad mu se pojavi ekcem nije jarko crven vec je bled i brze prolazi!uz kupku koristimo ulje od nocurka i deluje,ekcem prodje posle 4-5 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjici su se pojavile milie, ali i ekcem. Izgledalo je strasno, a i svrbelo je. Jadna, sve se grebala po licu.

Odveli smo je kod pedijatra i ona nam je preporucila Bepanthen mast (Bayer).

Vec sutradan lice nije bilo crveno, a sada je totalno cisto i lepo! Nisam mogla da verujem!

Svima preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve tegobe sa bubuljicama, ekcemom itd..probajte elocom mast..ja sam sa stevom imala grdne probleme, tri meseca smo lečili candidu koja uopšte nije ni postojala..tek kada smo namazali ovu mast, sve se povuklo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte i obicnu PANTENOL kremu.Postoji i mast,ali krema se lakse nanosi i brze je koza upija,Kosta 100-tinak dinara i mom sestricu nista drugo nije pomagalo protiv ekcema.Po savetu lekara sestra je izbacala silne pare na neke skupe kreme,ali uzalud.Onda smo se setile da probamo pantenol jer ga uvek imamo u kuci (super je za lice) i sad je detetu cisto lice.Mazite uvece posle kupanja,ujutru,i pre izlaska napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Filip je jako osjetljiv na tatinu bradu i na vunu...odmah se ospe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba koja je stara mjesec i petnaest dana ima osip po licu u vidu malih sitnih bobuljica koje se povlace kad beba spava ili malo vise miruje,ali cim se probudi one se ponovo pojavljuju.da li jeneko imao slicnih problema i kako ih je savladao?

Pozdrav...moja Milana je bila stara mesec dana,kada joj je jedna po jedna bubuljica pocela da izlazi po licu posle 3 dana kod nje je lice izgledalo strasno crveno,a pokriveno sitnim bubuljicama...pedijatar mi je rekao da je od vrucine,da se cisti beba...ali to je njoj iz dana u dan sve gore bilo,posle 15 dana odveli smoje kod DERMATOLOGA,i ona je rekla da je to alergija,jer je tata imao bronhitis i da je to sad nasledno...i da ce joj to izlaziti s vremena na vreme i povlaciti do 3 god.na svaku promenu vremena...dobila sam kremu ALFODERM...to je lek da se povuku a za njegu njenog lica kremu koja se zove TRIXERA kojoj se samo lice maze ...moj savet je da bebu odvedete i vi...to je moje iskustvo sa tim,i to je pomoglo....POZDRAV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanice slazem se u potpunosti da dete / bebu ipak treba pogledati dermatolog,

i sina i cerku sam od prvog dana vodila jer su isto imali crvene ospe, po telu licu , koje su se javljale svremena na vreme u toku dana pa da ja ne bih lupala glavu da li je ili nije alergija lepo sam ih odvela kod dr, koja je resila nas problem, dobili smo savete za negu koze, cime da ih kupam i sl...imaju najmeksu i najlepsu bebecu kozu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: moj bebi je bio skroz cistog lica kada se rodio ali zadnjih dana su mu pocele iskakati neke sitne bubuljice po licu. Znam da to nije nista strasno ali me jako nervira. :angry: cistim mu lice vaticom i cajem od kamilice.. Nije mi jasno zasto su se pojavile. Da li je neko imao slian problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: moj bebi je bio skroz cistog lica kada se rodio ali zadnjih dana su mu pocele iskakati neke sitne bubuljice po licu. Znam da to nije nista strasno ali me jako nervira. :angry: cistim mu lice vaticom i cajem od kamilice.. Nije mi jasno zasto su se pojavile. Da li je neko imao slian problem?

Da, to su "milje" i proći će same od sebe, samo nemoj dirati, to se koža čisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam ni dirala, nego mu inace cistim lice sa malo vatice i kamilicom ali mu ih ne pipam.. A sta su to ''milje''? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milje u te sitne bubuljice koje skoro svako novorođenče ima... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mhm, to mu je ''srucan''naziv :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako nekako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: moj bebi je bio skroz cistog lica kada se rodio ali zadnjih dana su mu pocele iskakati neke sitne bubuljice po licu. Znam da to nije nista strasno ali me jako nervira. :angry: cistim mu lice vaticom i cajem od kamilice.. Nije mi jasno zasto su se pojavile. Da li je neko imao slian problem?

И мом бебцу су се појављивале повремено те бубуљичице по лицу.. буду као ружичаста флека са белом бубуљичицом у средини. И прођу за дан два. Нисам их ни са чим третирала јер ми је такође речено да их не дирам, да је то једноставно чишћење организма на тај начин.

Али врло интересантно је било и то да су се такође појављивале упоредо и бубуљице по целом лицу, много израженије и веће од ових наведених. Као црвене флеке. Мени је то било баш страшно да видим на њему, али опет.. пустила сам да само прође и тако више пута. Да бих после неког времена установила сама да му је то уствари била реакција на кикирики. Наиме, у налетима сам имала жељу за смокијем, и то у већим количинама. Пошто сам тад дојила.. резултат је био тај. Чим сам избацила смоки.. све је дошло на нормалу. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Srbiji kupila u apoteci neki crveni rastvor(Eosin solutio auosa 1%),i utapkam svuda gde ima bubuljicica,i one nestanu.samo sto se tesko skida posle ta crvena boja sa lica,mnogo smesan bude,ko klovn:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je isto imao bubuljice zbog mojih hromona. Receno mi je da nisacim ne mazem, eventualno vlastitim mlijekom. I sve mu je bilo proslo nakon dve sedmice. Takodjer mlijeko bih mu sipala u oci ako bi imao krmeljcice. Tako se lijeci i konjuktivitis kod dojencadi! Ma majcino mlijeko je stvarno cudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozxdrdav svima,

moja Lena je stara mesec ipo dana,pre dve nedelje je dobila osip po licu koji se povlaci dok spava, a javlja i pojacava kada je budna a narocito kada place.Sada crvenila nema,ali koza joj je jako suva i hrapava.Problem je u tome sto sam kod vise strucnjaka trazila savet i dobila razlicite odgovore i preporuke za negu.Mazi ovo ne mazi ono i tako zbunjena ne znam sta da radim.Njen pedijatar mi je preporucila Mustela uljanu kupku,molim vas ako neko ima iskustva u koriscenju iste da podeli sa nama svoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 5 meseci i na licu ima dve bubuljice koje se s vremena na vreme povuku ali se ipak vrate. Dok je bio manji kazu da se tako beba 'cisti', medjutim, sad me zabrinjava jer dugo traje. Ima li ko kakav savet? Pozdrav za sve mame.

Moja Anja sada ima 2 i po meseca i imala je izrazito suvu kozu s vremena na vreme i tzv bubuljice..lekar nam je rekao da je to ekcem koji je normalan kod vecine beba dobili smo mast za oci HODROKORTIZON i linola kremu za svakodnevnu negu....pozdrav... ;)

post-36286-1302610904_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja sada ima 2 i po meseca i imala je izrazito suvu kozu s vremena na vreme i tzv bubuljice..lekar nam je rekao da je to ekcem koji je normalan kod vecine beba dobili smo mast za oci HODROKORTIZON i linola kremu za svakodnevnu negu....pozdrav... ;)

Ekcem je nesto sasvim drugo, i nije "normalno" da vecina beba ima tu koznu bolest, mislim da nisi dobro razumjela dr-a, ili on nema pojma o cemu prica. Dao ti je kortikosteroid, koji je veoma jak, savjetujem ti da odes kod drugog dermatologa.

Inace, trazila sam slicnu temu jer sam kod Mihaila vidjela par bubuljica- pravih, kao kod odraslog covjeka! Doduse, nisu na licu, prvo sam ih par vidjela na guzi, bez crvenila ili bilo cega, samo par bubuljica, koje se bas isticu. Danas sam mu nasla jos dvije- jednu na ruci, a drugu na vratu... Sta bi to moglo biti? Koristimo samo dermobazu, pa njome mazem, ne znam zbog cega su se pojavile.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekcem je nesto sasvim drugo, i nije "normalno" da vecina beba ima tu koznu bolest, mislim da nisi dobro razumjela dr-a, ili on nema pojma o cemu prica. Dao ti je kortikosteroid, koji je veoma jak, savjetujem ti da odes kod drugog dermatologa.

Slazem se sa ovim u potpunosti !

A za ove bubuljske \borjana ,, ne znam sta bih ti rekla , mozda je od toplote ... Ali ako se cesto pojavljuju odvedi kod dr ... Mi sam tim nismo imali problema ali smo takodje dobili kortikosteriod kremu sa par meseci samo , da mazemo 10 dana :angry: i mazali smo , u ne znanju sta mazemo , zato se sad grozim od takvih krema :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa ovim u potpunosti !

A za ove bubuljske \borjana ,, ne znam sta bih ti rekla , mozda je od toplote ... Ali ako se cesto pojavljuju odvedi kod dr ... Mi sam tim nismo imali problema ali smo takodje dobili kortikosteriod kremu sa par meseci samo , da mazemo 10 dana :angry: i mazali smo , u ne znanju sta mazemo , zato se sad grozim od takvih krema :angry:

Da, palo mi je na pamet da je od vrucine. Nije nam se do sada to desavalo. :unsure: Maloprije smo dosli iz igraonice. Tamo se ukakio, pa sam pozurila kuci da ga presvucem, ali i to je potrajalo dobrih pola sata. Zacrvenilo se sve, a one bubuljice koje je imao po guzi je raskrvario dok sam ga kupala, jako se cesao. :(

Dobro sam ga namazala kremom i sada spava... U ponedeljak idemo kod dermatologa na kontrolu zbog ekcema, pa cu joj dati da i ovo pogleda, sada me bas brine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, palo mi je na pamet da je od vrucine. Nije nam se do sada to desavalo. :unsure: Maloprije smo dosli iz igraonice. Tamo se ukakio, pa sam pozurila kuci da ga presvucem, ali i to je potrajalo dobrih pola sata. Zacrvenilo se sve, a one bubuljice koje je imao po guzi je raskrvario dok sam ga kupala, jako se cesao. :(

Dobro sam ga namazala kremom i sada spava... U ponedeljak idemo kod dermatologa na kontrolu zbog ekcema, pa cu joj dati da i ovo pogleda, sada me bas brine...

Znam da za svrab pomazu kreme na bazi nevena pa probaj sa tim dok ne odete kod dr , nece mu ih zaleciti ali da se ne cese ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da za svrab pomazu kreme na bazi nevena pa probaj sa tim dok ne odete kod dr , nece mu ih zaleciti ali da se ne cese ...

Super, hvala, imam neku domacu kremu od nevena koju moja mama pravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala, imam neku domacu kremu od nevena koju moja mama pravi...

Odlicno , nema bolje ! Daj recept ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno , nema bolje ! Daj recept ! :rolleyes:

Pitacu je, ali mi se nesto puno osjeti na mast... Nisam je mazala malcu, dermobaza je malo sredila stvar. Izgleda da to moja mama smucka svinjsku mast sa nevenom. I onako sam se cudila otkud to da ona pravi meleme. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.