Peting i kontrakcije

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima!!!!

Relativno sam nova u svemu ovome,pa me interesuje misljenje zena sa iskustvom.

Naime,suprug i ja cekamo nasu prvu bebu. :rolleyes: Doktor nam je preporucio da sacekamo sa sexom do nekog 3-eg meseca.Pre neko vece smo imai peting,ali on je sve to prekinuo plaseci se da ce se pojaviti kontrakcije.. :( Mene zanima da li grcenje misica tokom petinga moze izazvati bilo kakave kontrakcije koje bi mogle da naude bebi??

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!!

Relativno sam nova u svemu ovome,pa me interesuje misljenje zena sa iskustvom.

Naime,suprug i ja cekamo nasu prvu bebu. :rolleyes: Doktor nam je preporucio da sacekamo sa sexom do nekog 3-eg meseca.Pre neko vece smo imai peting,ali on je sve to prekinuo plaseci se da ce se pojaviti kontrakcije.. :( Mene zanima da li grcenje misica tokom petinga moze izazvati bilo kakave kontrakcije koje bi mogle da naude bebi??

Hvala.

Moze izazvati kontrakcije, doduse ne uvek...samo je sledece pitanje (na koje ne znam odgovor) da li ove kontrakcije mogu izazvati bilo kakav poremecaj trudnoce ili pobacaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!!

Relativno sam nova u svemu ovome,pa me interesuje misljenje zena sa iskustvom.

Naime,suprug i ja cekamo nasu prvu bebu. :rolleyes: Doktor nam je preporucio da sacekamo sa sexom do nekog 3-eg meseca.Pre neko vece smo imai peting,ali on je sve to prekinuo plaseci se da ce se pojaviti kontrakcije.. :( Mene zanima da li grcenje misica tokom petinga moze izazvati bilo kakave kontrakcije koje bi mogle da naude bebi??

Hvala.

Hmm, koliko ja znam peting prouzrokuje kontrakcije kao i svaki drugi seksualni čin, ali to nisu iste vrste kontrakcija kao porođajne, tako da bi trebalo da se osećate relativno sigurnim. Jedino se savetuje da prilikom petinga se ne sisaju bradavice pošto se preko njih mogu preneti razne seksualno prenosive bolesti na mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm, koliko ja znam peting prouzrokuje kontrakcije kao i svaki drugi seksualni čin, ali to nisu iste vrste kontrakcija kao porođajne, tako da bi trebalo da se osećate relativno sigurnim. Jedino se savetuje da prilikom petinga se ne sisaju bradavice pošto se preko njih mogu preneti razne seksualno prenosive bolesti na mleko.

Koliko ja znam, bradavice ne treba sisati jer to izaziva kontrakcije materice. Opšte je poznato da se materica brže skuplja posle porođaja ženama koje doje, baš zato što sisanje izaziva kontrakcije od kojih se materica skuplja. Sećam se da me je u prvim danima posle porođaja stomak jako boleo dok je beba sisala.

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm, koliko ja znam peting prouzrokuje kontrakcije kao i svaki drugi seksualni čin, ali to nisu iste vrste kontrakcija kao porođajne, tako da bi trebalo da se osećate relativno sigurnim. Jedino se savetuje da prilikom petinga se ne sisaju bradavice pošto se preko njih mogu preneti razne seksualno prenosive bolesti na mleko.

Stimulacija bradavica se ne preporučuje jer izaziva, ako se ne varam, lučenje oksitocina, koji izaziva kontrakcije i to pred kraj trudnoće.

A za prenošenje seksualno prenosivih bolesti na mleko ovim putem zaista nikad nisam čula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stimulacija bradavica se ne preporučuje jer izaziva, ako se ne varam, lučenje oksitocina, koji izaziva kontrakcije i to pred kraj trudnoće.

A za prenošenje seksualno prenosivih bolesti na mleko ovim putem zaista nikad nisam čula.

To za bradavice si u pravu, ali isto tako sam citala da moras dnevno da stimulises tri sata bradavice da bi izazvalo kontrakcije :blink: . Neki tekst vezan za temu kako izazvati porodjaj na kraju trudnoce.

Tako da to ne igra neku bitnu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

22 sam nedelja i zanima me sta mislite o ovome ? Ne osecam kontrakcije , ne boli me stomak , a jos pijem lekove protiv kontrakcije . Moja sestra ih je pila do kraja trudnoce . Ja ih pijem od 2 meseca . Do kad cu ih piti da li znate mozda ? Ne osecam bolove ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

22 sam nedelja i zanima me sta mislite o ovome ? Ne osecam kontrakcije , ne boli me stomak , a jos pijem lekove protiv kontrakcije . Moja sestra ih je pila do kraja trudnoce . Ja ih pijem od 2 meseca . Do kad cu ih piti da li znate mozda ? Ne osecam bolove ....

Da li uzimas progesteron za kontrakcije? Ja sam ga uzimala od 5 do 18 sedmice, i dr.mi ga je ukinuo jer su kontrakcije skroz prestale. Doduse u mom stomaku je vrlo nemirna beba (sada sam 20.sedmica) kadkad toliko nemirna da mi se cini da izazove na trenutak blage kontrakcije, ali dr.kaze sve je ok, pa da mu verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem ganipral i verapamil , od 2 meseca , usla sam u peti i jos ih pijem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem ganipral i verapamil , od 2 meseca , usla sam u peti i jos ih pijem ....

To sam ja pila u drugoj trudnoci, ali tek negdje od polovine trudnoce do 9.mjeseca.

Verapamil je grozan, usporava rad srca i uspavljuje, ja ga nisam pila svaki dan, nego po potrebi, ako mi srce zalupa od giniprala, pa popijem i verapamil.

I cini mi se da sam zbog ginipral prebacila termin i tesko se porodila, ali sta ces kad se mora, ....sve to prodje i zaboravi se najvaznije je da ste ti i beba zdravo i da se lijepo i po terminu srecno razdvojite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam , ima cudno dejstvo .... ali ako to pomaze bebi picu ga koliko je potrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze izazvati kontrakcije, doduse ne uvek...samo je sledece pitanje (na koje ne znam odgovor) da li ove kontrakcije mogu izazvati bilo kakav poremecaj trudnoce ili pobacaj

Bilas am na pregledu kod dr,i naravno pitala je za peting. Naime,ona mi kaze da svaka zena razlicito reaguje na bilo kakve intimne dodire.Tako se kod nekih jave tek blage kontrakcije,a kod nekih budu bas jake. Ona kaze da nijedna kontrakcija nije dobra za trudnocu,pogotovo ne ranu.Ali,opet sve to zavisi od osobe do osobe. Sad moram da cekam jos mesec dana :( pa cemo se valjda onda upustiti u..........hmmmmmmmm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilas am na pregledu kod dr,i naravno pitala je za peting. Naime,ona mi kaze da svaka zena razlicito reaguje na bilo kakve intimne dodire.Tako se kod nekih jave tek blage kontrakcije,a kod nekih budu bas jake. Ona kaze da nijedna kontrakcija nije dobra za trudnocu,pogotovo ne ranu.Ali,opet sve to zavisi od osobe do osobe. Sad moram da cekam jos mesec dana :( pa cemo se valjda onda upustiti u..........hmmmmmmmm :rolleyes:

Dobro je sto si to ispitala i mene je interesovalo..iako mi je treca trudnoca, nekako sve imam vise pitanja a sve manje odgovora.

Pozd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je ovo individualno, ja sam u toku svoje trudnoce sve do 3. meseca bila potpuno nezainteresovana za seks... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam ja pila u drugoj trudnoci, ali tek negdje od polovine trudnoce do 9.mjeseca.

Verapamil je grozan, usporava rad srca i uspavljuje, ja ga nisam pila svaki dan, nego po potrebi, ako mi srce zalupa od giniprala, pa popijem i verapamil.

I cini mi se da sam zbog ginipral prebacila termin i tesko se porodila, ali sta ces kad se mora, ....sve to prodje i zaboravi se najvaznije je da ste ti i beba zdravo i da se lijepo i po terminu srecno razdvojite :)

Ja mislim da to nema ama bash nikakve veze...SVE je to individualno...evo ja sam pila ginipral (verapamil nisam,zato shto nisam imala lupanje srca,pa nije bilo potrebe) do zadnjeg dana...u 8h ujutru sam popila zadnju,u 9h mi krenuli bolovi,a u 15;30 sam se vec porodila,i to nikad lakshe...beba je bukvalno izletela,a ja sam se jako brzo otvarala...a to mi je inache prva trudnoca!A kazhu da se prvorotke otvaraju prst na sat...Hmmmm...tako da,samo treba biti pozitivan,a ako vec i dodje do teshkog porodjaja,to je zato shto tako mora(ovde ne mislim na mogucu greshku lekara)... :) Isto kao i trudnoca,nekom je tezha nekom laksha,neko ima zdravstvenih problema,neko ne...SVE je individualno...ponavljam,i ne treba se voditi nechijim sluchajem,kad ni jednoj osobi nisu dve trudnoce i porodjaji isti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do pre 15 dana pila utrogestan, pila sam ga od prvog meseca, a imam odnose non stop, mislim, ne razmisljam o tome. Samo, nismo grubi ni u cemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav....

Nova sam na forumu, a i prva mi je trudnoca :D

ali imam jedno pitanje.... da li smem da imam odnose i ako imam kontrakcije, pijem utrogestan, i preporuceno mi je mirovanje... ? tek za 4 nedelje je kontrola, a bila sam kod prvog ginekologa drzave, i verujem puno jer je on video ono sto ostali nisu... osecam bolove kao blaze menstrualne, ali bili su cesci, a sad su retki i to za pet dana su postali redji, zato me zanima da li smem da imam odnose, onako, polako :D sa ovim kontrakcijama...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav....

Nova sam na forumu, a i prva mi je trudnoca :D

ali imam jedno pitanje.... da li smem da imam odnose i ako imam kontrakcije, pijem utrogestan, i preporuceno mi je mirovanje... ? tek za 4 nedelje je kontrola, a bila sam kod prvog ginekologa drzave, i verujem puno jer je on video ono sto ostali nisu... osecam bolove kao blaze menstrualne, ali bili su cesci, a sad su retki i to za pet dana su postali redji, zato me zanima da li smem da imam odnose, onako, polako :D sa ovim kontrakcijama...?

Mislim da ti to nije pametno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Neuhvatljivom. Nije preporučljivo imati odnose ako piješ progesteron. Sačekaj kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav....

Nova sam na forumu, a i prva mi je trudnoca :D

ali imam jedno pitanje.... da li smem da imam odnose i ako imam kontrakcije, pijem utrogestan, i preporuceno mi je mirovanje... ? tek za 4 nedelje je kontrola, a bila sam kod prvog ginekologa drzave, i verujem puno jer je on video ono sto ostali nisu... osecam bolove kao blaze menstrualne, ali bili su cesci, a sad su retki i to za pet dana su postali redji, zato me zanima da li smem da imam odnose, onako, polako :D sa ovim kontrakcijama...?

Slazem se da ne bi trebalo..ali najbolje da pitas svog lekara, on svakako zna bolje od nas sa foruma..jel tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.