Porodilište - Banja Luka

odgovora

Objavljeno

JA sam se porodila u bl prije 2 g tada smo smjeli unjeti svoju pidzamu ,papuče ,obavezan kučni mantil (jer je propuh i nedaju izlaziti posjetama bez mantila),doktori su ok ,ali dječiji pedijatri su grozni šta god da pitaš oni ništa neće da objasne uvezi bebe, sestre su dobre maloih počastiš pa ti moze posjeta ući kad hoćeš :P

Kad si se porodila?

ček ček ... jel mi pričamo o istom gradu i istom porodiljskom odjelu :lol:

Ja sam se porodila u januaru 2011 a prije toga u julu 2004 i nema šanse da mi je mogla posjeta ući :lol:

Maksimum što su mi dali je bila prostorija za otpust beba gdje ima neka kao ugaona pa možeš da sjedneš i popričaš ali samo na 10-ak minuta. Pretpostavljam da je tebi soba bila blizu vrata ili si bila sama u sobi? Pedijatar je bio ok, objašnjavao mi je sve što radi sa bebom i koji nalazi i zbog čega se rade ali on malo pretjeruje u brizi oko beba (što ne kažem da je loše)

Sestre su bile OK ali to je druga priča, radim na mjestu gdje se susrećem sa 90% tih sestara pa su sve bile pristupačne.

E to volim :lol: neka nas, neka nas :P termin je 30.10 :) svi imaju razlicita iskustva, nema veze kad je ko rodio, neke stvari ostaju iste jer nam je takva drzava nazalost...

Moraš da koristiš sve njihovo dok je vizita, kasnije možeš da se presvučeš u svoju pidžamu ali ako te dr vidi u hlačama, dobije nervni slom :lol: . Ja sam ostala dva dana duže zbog bebe a ginekolog mi je dao otpusnicu tako da sam ja mogla da koristim svoju pidžamu jer "više nisam bila njihov pacijent".

U svakom slučaju jedino što me baš nervira je to što ti niko ne pomaže oko dojenja i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si se porodila?

ja sam rodila 24.09.2009 paprikovac (dvanaest bebica) bila sam na 4 spratu porod doktorica draganović i madzar meni nisu ništa pokazivali u vezi dojenja a što god pitam pedijatra za djete kaze kada budeze primali otpusnu listu sveće vam reći.Ali pomoć je došla od moje mame i objašnjenje u vezi bebe :lol: počastili smo sestrice pa mi je posjeta stalno dolazila samo kad je vizita nisam smjela izlaziti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam rodila 24.09.2009 paprikovac (dvanaest bebica) bila sam na 4 spratu porod doktorica draganović i madzar meni nisu ništa pokazivali u vezi dojenja a što god pitam pedijatra za djete kaze kada budeze primali otpusnu listu sveće vam reći.Ali pomoć je došla od moje mame i objašnjenje u vezi bebe :lol:

A ja 1.10.2009. Uglavnom ni meni niko ništa nije rekao za dijete, što se tiče dojenja slabo, ona Vesna je grozna...čim pomislim na nju sjetim se jezivog stiskanja bradavica...nisam znala za mogućnost ulaska 3-eg lica...niti sam nekoga viđala, a ne bi mi bilo prijatno da neko slobodno šeta ni da dolazi kod mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D nedaju ući u sobe ja sam izlazila u hodnih ili u posebnu sobu za posjete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D nedaju ući u sobe ja sam izlazila u hodnih ili u posebnu sobu za posjete

Sjećam se da je pedijatar vrištao na posjete :lol: pošto je bila epidemija gripa prijetio je da će da zabrani posjete .....

a u prvoj trudnoći se sjećam da su meni pokušali da uvale televiziju da me snima, da dadnem neku izjavu a pri tome mi je sva plahta, posteljina i spavaćica bili od krvi - odbila sam naravno, nisam bila nizašta a kamo li za kameru na šta su se svi kao iznenadili - čuj neću da dam izjavu za TV :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jos jedne sa bogatim iskustvom sa paprikovca :D

gore sam vodila i trudnoci kod doktorice Cancarevic...zena je super

ostalo osoblje manje\vise

sto je najvaznije...prezivijeh :D

kad sam ja bila tam gore :D trazili su moju spavacicu...na prijemu...nisu imali svoje:( e onda je dosla viizita i rekli su " ee pa ne moze tvoja spavacica"

kad sam poslije porodjaja trazila da mi promjene posteljinu...rekli su " ne pitas jel imamo" :D tad su je promjenili i to je bio jedini put

a spavacice sam kombinovala..posto mi je mlijeko bilo jako nadoslo...i stalno sam bila mokra...miksala sam...malo njihove (kad imaju) i moje

radjaonu sam zamisljla kao nesto strasno :( ali nije strasno...cak i prijatno

babica je bila divna...mlada cura

ja nikome nisam marku jednu dala...ni poklon...ma nista

osim sto u brat i muz pocastili babicu....koja ama bas nista nije radila oko mene...ali je ispala fer i podjelila dobitak sa ovom divnom curom

sve u svemu nije strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jos jedne sa bogatim iskustvom sa paprikovca :D

gore sam vodila i trudnoci kod doktorice Cancarevic...zena je super

ostalo osoblje manje\vise

sto je najvaznije...prezivijeh :D

kad sam ja bila tam gore :D trazili su moju spavacicu...na prijemu...nisu imali svoje:( e onda je dosla viizita i rekli su " ee pa ne moze tvoja spavacica"

kad sam poslije porodjaja trazila da mi promjene posteljinu...rekli su " ne pitas jel imamo" :D tad su je promjenili i to je bio jedini put

a spavacice sam kombinovala..posto mi je mlijeko bilo jako nadoslo...i stalno sam bila mokra...miksala sam...malo njihove (kad imaju) i moje

radjaonu sam zamisljla kao nesto strasno :( ali nije strasno...cak i prijatno

babica je bila divna...mlada cura

ja nikome nisam marku jednu dala...ni poklon...ma nista

osim sto u brat i muz pocastili babicu....koja ama bas nista nije radila oko mene...ali je ispala fer i podjelila dobitak sa ovom divnom curom

sve u svemu nije strasno

menije na porodu bila draganović a na drugom madzar babica je bila ALEKSANDRA KOPANJA ona je super puno mi je pomogla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menije na porodu bila draganović a na drugom madzar babica je bila ALEKSANDRA KOPANJA ona je super puno mi je pomogla :lol:

Ček jeli to Sandra? Ona je fenomenalna. ... i babica Nada je ekstra. Zna li neko kako se preziva dr Rosanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček jeli to Sandra? Ona je fenomenalna. ... i babica Nada je ekstra. Zna li neko kako se preziva dr Rosanda?

babica ja aleksandra kopanja sa lauša ,dragica draganović ginekolog, i ginekolog doktorica madzar sandra one su super :lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

babica ja aleksandra kopanja sa lauša ,dragica draganović ginekolog, i ginekolog doktorica madzar sandra one su super :lol::rolleyes:

Ja od ovih nikoga ne znam. Mene je porodio doktor Bokan...babivca pored njega Nada...a na odjelu(III sprat) se sjećam samo mlade Tanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od ovih nikoga ne znam. Mene je porodio doktor Bokan...babivca pored njega Nada...a na odjelu(III sprat) se sjećam samo mlade Tanje...

Kakav ti je bio ovaj Bokan?

sjecam se kada smo ležale na patologiji i on je u viziti da su žene doslovno bježale iz bolnice. Baci sve i jednu na pregled i UZ i onda sve koje su do 15 dana pred porod puca na drip i na silu porađa. svede pola patalogije u rađaonu :lol:

Sjecam se kada je moj tata njega pitao da li može na par sati da izađem, da se istuširam i malo odmorim kod kuće (pošto je tamo bilo začepljeno sve od wc-a do tuš kabine) a on njega pitao pa ako hoćete mogu ja vašu ćerku i da porodim danas kada budem na večernjoj viziti :lol: ... ja nisam ni došla na večernju vizitu hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

babica ja aleksandra kopanja sa lauša ,dragica draganović ginekolog, i ginekolog doktorica madzar sandra one su super :lol::rolleyes:

eee ta...sa lausa ( moja komsinica :lol: ) i doktorica koja je bila na porodu...je isto sa lausa...Nives..ne znam prezime..isto je super

a Bokan :wacko: on je mene tako istraumirao da je to strasno

posto pijem lijekove za stitnu..kad sam dosla na prvi pregled kod njega ( trebao je on da mi vodi trudnocu) i kad sam rekla da pijem letrox....kao da sam mu rekla da se drogiram....a jos kad je vidio da imam 30 godina :rolleyes: ...rekao mi da nisam mlada...da sam visoko rizicna trudnica...da najvjerovatnije moram na amnio..i da cu vjerovatno lezati na patologiji ...posto imam prilicno godina ..olesio me tako da sam do kraja trudnoce bila pola luda :(

tako da bi njega izbjegavala u sirokom luku

a onaj Topic me pitao u radjaoni "sto su tebe ovde doveli"

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav ti je bio ovaj Bokan?

Pa da njega nije bilo ko zna kako bi se završilo. Babice nikako nisu mogle da izguraju Filipa, pošto su mu otkucaji jako slabljeli, on je samo rekao "Pustite mene, znam gdje se nalati"....jao kada me je zveknuo laktom...oči su mi na federe ispale a i Filip s njima...A šivanje nisam osjetila....meni je bio super jer je psovao skupa sa mnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee ta...sa lausa ( moja komsinica :lol: ) i doktorica koja je bila na porodu...je isto sa lausa...Nives..ne znam prezime..isto je super

a Bokan :wacko: on je mene tako istraumirao da je to strasno

posto pijem lijekove za stitnu..kad sam dosla na prvi pregled kod njega ( trebao je on da mi vodi trudnocu) i kad sam rekla da pijem letrox....kao da sam mu rekla da se drogiram....a jos kad je vidio da imam 30 godina :rolleyes: ...rekao mi da nisam mlada...da sam visoko rizicna trudnica...da najvjerovatnije moram na amnio..i da cu vjerovatno lezati na patologiji ...posto imam prilicno godina ..olesio me tako da sam do kraja trudnoce bila pola luda :(

tako da bi njega izbjegavala u sirokom luku

a onaj Topic me pitao u radjaoni "sto su tebe ovde doveli"

:rolleyes:

i moja komšinica i kuma :lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da njega nije bilo ko zna kako bi se završilo. Babice nikako nisu mogle da izguraju Filipa, pošto su mu otkucaji jako slabljeli, on je samo rekao "Pustite mene, znam gdje se nalati"....jao kada me je zveknuo laktom...oči su mi na federe ispale a i Filip s njima...A šivanje nisam osjetila....meni je bio super jer je psovao skupa sa mnom...

:lol: :lol: :lol: :lol: :blink: hahahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamicama i onim buducim...

Ja sam se isto porodila na paprikovcu, 31.1.2012. inace imam epilepsiju, prenela sam preko termina 3 dana i naravno poslali su me da lezim, nisam imala nikakve naznake za porodjaj, kontrakcije vrlo retke, a bila sam otvorena 1cm. Primio me dr. Boric oko 14h i u viziti oko 17h me zovu u onu ambulantu, prregledao me i kao spremite je za porodjaj...u tom momentu sam se bas nasla panici iako pre toga se nisam plasila porodjaja..oko pola 6 uvece ( 30.1.) su me spustili u radjaonu i upalili drip u 7 im je naravno smena, dolaze nove babice i DIVNA Aleksandra Kopanja.....oko pola 9 Boric mi prosekao vodeljak i onda krecu moje muke, do 12 sam se otvorila samo 2cm..posle 12 nesnosni bolovi, jaukala sam i stenjala i plakala ( ma da su mi rekli da to uzasno nervira babice, ali je taj jauk sam izlazio iz mene) da bih oko 3 ujutro bila otvorena 4 cm...najvise me plasilo da ne dobijem napad od jakih bolova...oko 5 ujutro sam zvala babicu i rekla da vise ne mogu i da necu imati snage da se porodim..bila sam otvorena 7cm,i kaze babica pokusaj da napnes pa cemo videti kako ide da li je porodjaj ili ne, skupila sam svu snagu i pocela da guram i na moje olaksanje kaze mozes se poroditi dok su se one spremile, pregledale jos jednu devojku bilo je vec 6sati...u 6:00 sam pocela da guram 6:04 sam se porodila...napela sam se samo 2 puta i moja devojcica je izasla :) imala je 4100gr i 56cm...nisu me sekli niti sam popucala i to je iznenadilo i babice i doktora jer je beba bila velika a ja nisam puno otvorena i mrsavija sam,sitnije gradje...sve one nesnosne bolove od skoro 13 sati sam zaboravila cim sam je videla...i sam porodjaj kao porodjaj mogu reci da me nije puno bolelo ili mozda tada nisam ni razmisljala o tome...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice posle porodjaja posete su ako hoces/mozes da izadjes do vrata onih glavinh i mahnes onome ko ti je dosao :D ili samo preuzmes kesu i to je to a bebe naravno kroz staklo pokazuju... ja sam bila u svojoj spavacici, bolnicku niko mi nije ni spominjao..nisam izbirljiva po pitanju hrane ali onooooo pa to se ne moze nazvati obrokom nikakvim a pogotovo ne za porodilje..wc tako-tako...a tus katastrofa...sto se tice dojenja isto mislim da nije u redu da ti niko ne daje nikakv savet sta i kako treba.....od porodjaja sam se oporavila jako brzo dok sam s grudima do skoro muku mucila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 28.novembra,u pola 2 se me uhvatili trudovi iako mi je termin bio 23.decembar tek,no otišla sam na pregled u bolnicu gde su mi rekli da sam otvorena 4 cm već i poslali u rađaonu....na vratima me dočekala sestra i rekla da sjednem u čekaonu jer nemaju slobodan krevet a ni doktora da me porodi pa sam sa trudovima i onako gole zadnjice sjedila i čekala 40minuta da bi najzad sestra došlai odvela me u sobu sa improvizovanim krevetom,jer kaže gužva je nemaju gdje...pregledala me i bila sam tad već 6cm otvorena,prikopčala na drip i sat kasnije sam bila spremna za porod no ostavila me da ležim bočno i rekla da se napinjem koliko mogu dok ona dođe jer mora porodit nekog drugog...kretenski! kad sam osjetila da će beba "izletit" vrisnula sam iz sveg glasa i jebala im sve redom jer su me ostavili a beba izlazi..u frci su me okrenuli,svezali ko luđaka (udarila sam babicu u glavu-zaslužila je) i rekli da guram što više mogu...rodila sam nakon 4-5min a ostalo pakao...wc im je prljav i pun buba i krvi i svega,pod tuš sam išla u gumenim papučama,hrana je bljutava,sestre su jako drske ,čak su se derale na nas ,sve bebe su dobile žuticu,ja sam dobila bolničku infekciju od prljavštine njihove,al njih zabole...sjede,puše,piju kafu i jedu što nam donesu od kuće...u suštini gore se više neću porađat jer ne znaju svoj posao,zapušteno je sve,instrumenti za porod su stari 50godina,niko ne daje savjet o dojenju....ko god ide-sa srećom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bas pitanje o porodilistu, ali ne nadjoj drugu temu.

Ima li neko iskustva sa dr Ives Šindrak Ćejić? Inace sam registrovana kod dr Pajcin, ali mi je bilo hitno, pa me primila dr Ives. Prijatna je i OK u komunikaciji, ali me interesuje jel znate koliko je strucna?

U pitanju je vodjenje trudnoce, pa bih da znam jel pouzdana, da ostanem kod nje. Skontala sam da je kod dr Pajcin puno veca guzva. Vjerovatno i guzva govori o necijoj strucnosti, ali ne bih bas svaki put da cekam satima na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni lično ona nije stručna ali ti kako želiš. Moju trudnoću je vodila dr Aida Alemić H. ,isto sa Poliklinike i bila mi je odlična ^_^ . A što se tiče tog čekanja :wacko: ,to će tako biti ko god ti bude doktor jer oni ne znaju napravit raspored nego samo trpaju,po 2 pacijenta za isti termin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko od Vas iskustva sa doktorom Ž. Topić (Paprikova)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neko od Vas iskustva sa doktorom Ž. Topić (Paprikova)?

Ja na paproikovcu nikog ne znam, stalno citam neka iskustva i forume i u 75% slucajeva nisu fina. Koliko sam skoro na svim forumima procitala Bokan i Boric su najstrasniji i sad molim Boga da ne upadnem u njihovu smenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na paproikovcu nikog ne znam, stalno citam neka iskustva i forume i u 75% slucajeva nisu fina. Koliko sam skoro na svim forumima procitala Bokan i Boric su najstrasniji i sad molim Boga da ne upadnem u njihovu smenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma iskreno ja vise ne znam da li je pametno čitati tudja iskustva, jer sam poslije njih u gorem strahu od osoblja nego od samog porodjaja :) a imamo jos nekih 7 nedjelja do termina, al valjda će sve ispasti dobro, mada tretman neobećava bila sam na pregledu gore prije nekih 20 dana ufffff kao da volontiraju a ne za platu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.