Porodilište - Kraljevo

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

interesuje me kakva su vaša iskustva u kraljevačkom porodilištu. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene interesuje!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam sigurna da li bi trebalo da me interesuje :lol::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam sigurna da li bi trebalo da me interesuje :lol::unsure:

Zbunih se. :huh: Zasto to kazes? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbunih se. :huh: Zasto to kazes? :)

Ma šalkim se bwe.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šteta!

Nema ni jedne Kraljevčanke na forumu koja bi mogla nešto da kaže o svom iskustvu u kraljevačkom porodilištu.

Pozdrav za Claru82 i Takilend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šteta!

Nema ni jedne Kraljevčanke na forumu koja bi mogla nešto da kaže o svom iskustvu u kraljevačkom porodilištu.

Pozdrav za Claru82 i Takilend

Pozz od mene za tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šteta!

Nema ni jedne Kraljevčanke na forumu koja bi mogla nešto da kaže o svom iskustvu u kraljevačkom porodilištu.

Pozdrav za Claru82 i Takilend

Ja ne mogu mnogo da biram... ili Kraljevo ili Krusevac. :D Mogu samo da ti kazem da trudnice iz TSa pre idu u KV nego u KS. Tako da se nadam da je Kraljevacko porodiliste dosta bolje, pa cu tamo i da idem da se porodim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu mnogo da biram... ili Kraljevo ili Krusevac. :D Mogu samo da ti kazem da trudnice iz TSa pre idu u KV nego u KS. Tako da se nadam da je Kraljevacko porodiliste dosta bolje, pa cu tamo i da idem da se porodim. :)

Blago tebi što imaš izbora..ja sam ukopana u ovom mestu gde sam..a pošto imam iskustva sa porodilištem ovde..znam šta me čeka :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi što imaš izbora..ja sam ukopana u ovom mestu gde sam..a pošto imam iskustva sa porodilištem ovde..znam šta me čeka :angry:

Pa, bas mi i nije BLAGO :) Mi ovde nemamo porodiliste, pa moramo da idemo u KS ili KV. U principu, pripadamo Krusevcu, pa kao, moramo da idemo tamo. Ali, svi ga izbegavaju. Pravo da ti kazem, ne znam iz kojih razloga, ali cu ipak i ja nekako da ga izbegnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, bas mi i nije BLAGO :) Mi ovde nemamo porodiliste, pa moramo da idemo u KS ili KV. U principu, pripadamo Krusevcu, pa kao, moramo da idemo tamo. Ali, svi ga izbegavaju. Pravo da ti kazem, ne znam iz kojih razloga, ali cu ipak i ja nekako da ga izbegnem.

Izbegni sve što možeš..dete je najvažnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegni sve što možeš..dete je najvažnije :)

Naravno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se još nisam porodila, ali preneću vam ono što sam čula o kraljevačkom porodilištu. (Vidim da niko ništa konkretno nije napisao do sada što je veoma razočaravajuće!!!)

U porodilište obavezno treba poneti sledeće:

-bade mantil,

-papuče za sobu,

-papuče za tuširanje,

-2-3 peškira,

-donji veš (mada je zabranjeno, ali skinete ga pre vizite ;) ,

-pamučne brushaltere,

-mrežaste uloške i pribor za ličnu higijenu,

-(spavaćice ne treba da nosite!!!)

-Brufen od 400 mg i Povidon jod,

-keks, flašicu vode,

-zdrastvenu knjižicu, uput i ostale papire.

Za bebu ponesite:

-Pampers pelene,

-Pavlovićevu mast,

-peškir.

Od više žena sam čula da možete da doživite neprijatnosti od strane sestara, ali sve zavisi od osobe do osobe. Umesto da vam pomognu kada vam je teško, u stanju su da se pred svima veoma neprijatno ponašaju prema vama.

Doktori su ugavnom dobri, ali i među njima ima razlike. Mislim da ovo nije mesto da se imenuju.

Drage žene, želim vam sve najbolje (a i sama sebi) na porođaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono što je interesantno za kraljevačko porodilište je činjenica da NEMA epiduralne anestezije!!! Dok u Beogradu žene sasvim normalno mogu da računaju na epiduralnu anesteziju, žene u Kraljevu su uskraćene za to olakšanje u životu. Sve moje prijateljice koje su koristile epiduralnu anesteziju bile su prezadovoljne. Pre pola godine sam pitala u porodilištu da li postoji epidural, a jedna sestra mi je odgovorila da je to nekada postojalo, a sada nema!!!???? Zašto????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na ovoj informaciji. Bas sam malo pre razmisljala o tome sta treba da ponesem. :) Imas li neku preporuku za nekog lekara? Ko tebi vodi trudnocu? Posalji mi pp posto ne zelis da imenujes lekare ovako. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od više žena sam čula da možete da doživite neprijatnosti od strane sestara, ali sve zavisi od osobe do osobe. Umesto da vam pomognu kada vam je teško, u stanju su da se pred svima veoma neprijatno ponašaju prema vama.

Doktori su ugavnom dobri, ali i među njima ima razlike. Mislim da ovo nije mesto da se imenuju.

Evo primera za to. Sestra mi se porodila pre par dana u KVu. Ima previse mleka, ali prva joj je beba pa i ne zna kako treba da se "izmuza". Umesto da joj objasni, sestra joj je rekla:" Pa, znala si da ces postati majka. Zasto nisi citala o tome nesto?!" Okrenula se i otisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Ja sam se porodila, ali puitem carskog reza.

Upozoravam žene koje se porađaju u Kraljevu putem carskog reza da glasno i jasno traže od doktora da im daju redovno analgetike posle operacije, jer su bolovi veoma veliki, a sestre neće da daju analgetike bez odobrenja lekara.

Kupatila u kraljevačkom porodilištu su u veoma lošem stanju, što dodatno pogoršava psihofizičko stanje porodilja.

Doktorke pedijatri su divne žene, veoma ljubazne.

Puno sreće i što manje bolova želim svim porodiljama! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Radoznala. :D

Cula sam za kraljevacka kupatila... bedak. Je l` jos na tusevima ima samo vruca voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako, vruća voda na tuševima, a pored njega ti ostave bokalče da uzmeš malo hladne i da razblažišn:))) A to bokalče svi pipaju, pa sad vidi da li hoćeš da se ošuriš, da se zaraziš ili čekaš da naiđe mlaka voda (ako dočekaš!!!) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, na spisak da stavim i bokalce?! :) Tj. odmah da spakujem u torbu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja sam takodje moju Dunju rodila u Kraljevackom porodilistu!Utisci.... :( srednje zalosni....Doktori su uglavnom OK,svi ocekuju da im platis da bi te gledali kao malo vode na dlanu (to sam ja uradila) a devojku koja je primljena u bolnicu pre mene niko nije ni obilazio,ni pregledao zato sto nije imala svog izabranog doktora,sto je u kraljevackom porodilistu veoma vazno!Babice mogu da budu i malo ljubaznije ne bi se mi ljutile,higijena haos,kupatila da ne pominjem!Procitala sam da je neka od vas imala samo toplu vodu,u mom slucaju od 5 dana provedenih u bolnici jedno vece je imala topla voda!Ves ne dozvoljavaju da se nosi,ja jesam ali sam ga skidala pre vizite ujutru,tablete za bolove sam koristila brufen od 400 mg iako mi je sestra rekla da ne koristim ako ne moram????Lako je njoj,nisu nju usivali sat vremena.... :angry: Pozdrav svim mamama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja sam takodje moju Dunju rodila u Kraljevackom porodilistu!Utisci.... :( srednje zalosni....Doktori su uglavnom OK,svi ocekuju da im platis da bi te gledali kao malo vode na dlanu (to sam ja uradila) a devojku koja je primljena u bolnicu pre mene niko nije ni obilazio,ni pregledao zato sto nije imala svog izabranog doktora,sto je u kraljevackom porodilistu veoma vazno!Babice mogu da budu i malo ljubaznije ne bi se mi ljutile,higijena haos,kupatila da ne pominjem!Procitala sam da je neka od vas imala samo toplu vodu,u mom slucaju od 5 dana provedenih u bolnici jedno vece je imala topla voda!Ves ne dozvoljavaju da se nosi,ja jesam ali sam ga skidala pre vizite ujutru,tablete za bolove sam koristila brufen od 400 mg iako mi je sestra rekla da ne koristim ako ne moram????Lako je njoj,nisu nju usivali sat vremena.... :angry: Pozdrav svim mamama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Kao sto si rekla, Dunja. Sestre i babice su slobodno mogle da budu malo ljubaznije. Doktori nisu losi, a jedino ko je zasluzio sve pohvale su doktorke neonatolozi. Predivna stvorenja. Kupatila katastrofa, a i hrana je bila uzasna. Za 6 dana provedenih u porodilistu, 3 puta sam jela musaku (2 put za rucak i jednom za veceru) i dva put smo imali boraniju za rucak. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Kao sto si rekla, Dunja. Sestre i babice su slobodno mogle da budu malo ljubaznije. Doktori nisu losi, a jedino ko je zasluzio sve pohvale su doktorke neonatolozi. Predivna stvorenja. Kupatila katastrofa, a i hrana je bila uzasna. Za 6 dana provedenih u porodilistu, 3 puta sam jela musaku (2 put za rucak i jednom za veceru) i dva put smo imali boraniju za rucak. :blink:

O da hrana horor,kao pricaju ne bi porodilje trebale da jedu zrnastu hranu u pocetku zbog grceva kod beba to su nam neonatolozi savetovali a na meniju svakog dana grasak, boranija,pasulj!!!Pa ko je ovde lud?Boze me sacuvaj!Evo danas cujem posle ovog zemljotresa otpustili su kuci 27 porodilja popucale cevi i poplavile porodiliste morali su da evakuisu bebe....eeeeeeeeeeee a zale se na belu kugu a nemaju gde ni da zbrinu jadnu decu!One njihove odvratne visoke krevete sa kojih sam jedva silazila zbog epiziotomije i grozne spavacice necu zaboraviti nikada,crno bez imalo belog! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preselo mi sve zbog visokih kreveta. A poludela sam ono jutro kad sam se porodila. Porodila sam se u 00:40 i dosta sam krvarila. Ujutru je dosla sestra i rekla mi je da odmah ustanem i idem u WC, okrenula se i otisla. Nije bitno nilo sto se meni vrtelo u glavi. Jedva sam sisla sa kreveta, dogegala sam se do wc-a ( u kom nije bilo svetla) i sve sam iskrvarila po sobi dok sam stigla. A i "usvinjila" sam i spavacicu i posteljinu. Onda se vratila ta ista sestra i pocela da vice na mene sto sam ja toliko iskrvarila:"Boze, strasno! Pogledaj sta si uradila! Sto ne pazis malo?!" Kao da sam ja bila kriva za to. Uh, kad se samo setim toga! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.