Porodilište - Kraljevo

odgovora

Objavljeno

Preselo mi sve zbog visokih kreveta. A poludela sam ono jutro kad sam se porodila. Porodila sam se u 00:40 i dosta sam krvarila. Ujutru je dosla sestra i rekla mi je da odmah ustanem i idem u WC, okrenula se i otisla. Nije bitno nilo sto se meni vrtelo u glavi. Jedva sam sisla sa kreveta, dogegala sam se do wc-a ( u kom nije bilo svetla) i sve sam iskrvarila po sobi dok sam stigla. A i "usvinjila" sam i spavacicu i posteljinu. Onda se vratila ta ista sestra i pocela da vice na mene sto sam ja toliko iskrvarila:"Boze, strasno! Pogledaj sta si uradila! Sto ne pazis malo?!" Kao da sam ja bila kriva za to. Uh, kad se samo setim toga! :angry:

Jooj, Bas mi je zao sto ne vode racuna o porodiljama!

U Krusevackom porodilistu je totalno druga situacija. Svi su jako ljubazni a posteljinu smo menjale svakog dana kao i spavacice. Svaka soba ima kupatilo i tus kabinu. Stvarno su uslovi extra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sledeci put vala,via Krusevac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preselo mi sve zbog visokih kreveta. A poludela sam ono jutro kad sam se porodila. Porodila sam se u 00:40 i dosta sam krvarila. Ujutru je dosla sestra i rekla mi je da odmah ustanem i idem u WC, okrenula se i otisla. Nije bitno nilo sto se meni vrtelo u glavi. Jedva sam sisla sa kreveta, dogegala sam se do wc-a ( u kom nije bilo svetla) i sve sam iskrvarila po sobi dok sam stigla. A i "usvinjila" sam i spavacicu i posteljinu. Onda se vratila ta ista sestra i pocela da vice na mene sto sam ja toliko iskrvarila:"Boze, strasno! Pogledaj sta si uradila! Sto ne pazis malo?!" Kao da sam ja bila kriva za to. Uh, kad se samo setim toga! :angry:

sve te razumem!Ja sam se poradjala oko 32 sata...prebacili me u sobu u 22 i kaze sestra ako moras do wc-a nemoj da ustajes sama zovi me?!Kako da te dozovem...trubom!Daleko bilo!Doveli su posle jos jednu,bile smo na kraju bloka A druga soba od one nazovi kuhinjice gde smo rucali niko nas nije obisao do ujutru,ova devojka me je jedva spustila sa kreveta jel sam imala ogroman rez i odvela do kupatila gde nije bilo svetla inace upisala bih se u krevetu garantovano...horor... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja nisam imala svetlo u wc-u. Kad pomenem za svetlo, kazu mi kako je to menjano pre nego sto smo dosle i kako se to, verovatno, nesto pokvarilo. Boze sacuvaj da je neko uzeo da popravi. Onda su me prebacili u onu sobu bas prekoputa "kuhinjice". Tu sam bila sama i imala sam u sklopu sobe i wc i tus kabinu i SVETLO. Tus je prskao na sve strane. Vise okupam kupatilo nego sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nesto promenilo u Kraljevu od 2010 godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nesto promenilo u Kraljevu od 2010 godine :)

I mene zanima ali cisto sumnjam...nema od toga nista....provericemo uskoro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne verujem...

Ja sam se porodila u Kraljevu prošle godine, za ginekologa i babice imam samo reči hvale, ali ne i za sestre u porodilištu... Meni i cimerkama prve noći našla se čistačica, a ne sestra kojoj je to posao. Pedijatri su super, ali kao što je već rečeno smatram da je veliki minus to što prvorotkama niko ne ukazuje na to koliko je vazno izmuzavanje. Ako, ne daj Bože morate da ostanete duže u porodilištu, mastitis vam ne gine...

I još nešto, čini mi se da niko nije pomenuo bubašvabe... Ima ih, puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne verujem...

Ja sam se porodila u Kraljevu prošle godine, za ginekologa i babice imam samo reči hvale, ali ne i za sestre u porodilištu... Meni i cimerkama prve noći našla se čistačica, a ne sestra kojoj je to posao. Pedijatri su super, ali kao što je već rečeno smatram da je veliki minus to što prvorotkama niko ne ukazuje na to koliko je vazno izmuzavanje. Ako, ne daj Bože morate da ostanete duže u porodilištu, mastitis vam ne gine...

I još nešto, čini mi se da niko nije pomenuo bubašvabe... Ima ih, puno...

bubasvabe brrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako ja sam se porodila u kv sestre su katastrofasem ako neku ne poznajes) ja sa prvim detetom(za sad jedinim)nisam znala da se izmuzam i nijedna ni da mi kaze da treba i kako treba a nesto sam ih slabo vidjala mada mi je jedan dan tj vece pripala jedna dobra(ih kad bi se setila koja je)pokupila je sve bebe kod nje da bi se mi majke naspavale makar tu jednu noc i ona je primetila kako se ja ne izmuzam i pokazala mi je kako ali vec je bilo kasno meni su se vec stvorili cvorovi i bila pred upalom a za mene je najbolji tanaskovic (on me je i poradjao a i drugi put ce kad ostanem trudna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a za te bubasvabe kazu da smo mi porodilje krive,donosimo hranu i zbog nje se javljaju a ja ih pitala da razmisle zasto i zene donose hranu.Eto i hrana im je ocajna ne samo u porodilistu vec i na decijem odeljenju dzem koji je toliki da ga uzmes sa jednom kasicicom i parce hleba dal je to dovoljno meni i detetu za dorucak(a to sam dobijala i u porodilistu i na decijem odeljenju gde sam lezala sa sinom)joooj o ovome bi mogla do sutra ima jos mnogo toga u sustini cela bolnica nam je katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da kupatila slazem se haos meni je bila samo hladna voda dok je u kupatilu za sestre bila normalna tj imala i vruca i hladna trebalo je jos i neku bolestinu da navucemo grrrrr doslo mi je da ih pitam da odem kod majke(posto zivi 5 min od bolnice)da se okupam kao covek a higijena predje krpom preko lavaboa malo preko wc solje i to ti je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista briga opet ide i opet su vlažne maramice obavezne i još svakakve gluposti...najobaveznije su pare ako hoćeš da sve ok bude dok si tamo inače će te ignorisati :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet ustala rano, popila kafu i gotovo je sa spavanjem, ako ugrabim popodne bar 30 min bice dobro.Sada se nerviram sto mi setaju termin porodjaja, da je beba postavljena glavom ne bi se cimala ali sad ovo postavljeno poprecno me bas nervira i bas mi unosi nemir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlično prošla te 2013.  Svim mamama koje mogu preporučujem od srca da idu na pripreme za porodjaj tada ih je držala sestra Bilja, krenula sam pred kraj 8.meseca trudnoće. Srećno mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima, zelim da podelim svoje iskustvo posto vidim da nije skoro bilo objava na ovu temu. Porodila sam se 20.06. I nakon 2 sata prebacena sam iz porodjajne sale u porodiliste. Bebu su mi doneli nakon nekoliko sati na kratko na podoj I preko noci je bila u boksu (samo prve noci da bih se odmorila). Nakon toga su bebe stalno sa majkama ukoliko ne primaju neku terapiju. Sto se osoblja I ljubaznosti tice stvarno nemam ni jednu primedbu, sve su sestre I doktori/doktorke ljubazne I zele da pomognu. Hrana takodje nije previse losa (ponesite so od kuce ukoliko volite slanije). Higijena je takodje na nivou, cisti se svako jutro I vece I mozete uzeti I promeniti posteljinu kada god pozelite. I za kraj samo da naglasim, vezu nisam imala, nisam cak ni iz Kraljeva a svi se ophode veoma lepo prema svakoj porodilji

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.