Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Svaka vama cast , zato i kazem pustute zenu , nismo svi isti ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi pa ne doji se ceo zivot :blink: A to koliko traje , vise volim da sam sa svojom bebom na grudima opustena i neopterecena okolinom ...

Dobro.Ja sam mislila ne trenutni način života.Moja beba nekad voli da pije mlekce i na sat vremena.Ja volim izlete putovanja itd,i mislila sam jednostavnije je sve organizovati tako.I ja više ni nisam opterećena okolinom.Mislim da 2 godine,koliko ja planiram da dojim ne mogu sebe da vežem za kuću.U svakom slučaju podržavam sve mame koje doje u javnosti,a s druge strane razumem i one koje to ne žele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ne volim da gledam dok neka zena doji tako da ne volim da mene neko gleda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk kada sisa to je cirkus, sise lete na sve strane. Haos! (sto bi rekle Mileva, NSanja i ja) :lol: On se bacaka, grli je, zvace je, vuce mi majicu i stvarno bi bilo smesno da odem u kafic i da ljudi gledaju taj prizor. Ali nemam nista protiv da vidim majku, to mi je bas lepo i nezno. Dojila sam Vuka u jednom kaficu, ali je bio samo nas sto. Naravno da mogu da dojim na javnom mestu, ali ne i da od toga pravim previse javnu stvar. Ipak se zavucem tamo gde ne mogu bas svi da me gledaju. To je, ne samo hranjenje, vec i razmenjivanje neznosti izmedju bebe i mene. Ako me razumete! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk kada sisa to je cirkus, sise lete na sve strane. Haos! (sto bi rekle Mileva, NSanja i ja) :lol: On se bacaka, grli je, zvace je, vuce mi majicu i stvarno bi bilo smesno da odem u kafic i da ljudi gledaju taj prizor. Ali nemam nista protiv da vidim majku, to mi je bas lepo i nezno. Dojila sam Vuka u jednom kaficu, ali je bio samo nas sto. Naravno da mogu da dojim na javnom mestu, ali ne i da od toga pravim previse javnu stvar. Ipak se zavucem tamo gde ne mogu bas svi da me gledaju. To je, ne samo hranjenje, vec i razmenjivanje neznosti izmedju bebe i mene. Ako me razumete! ;)

:) a moja se hipnotiše i uspava,izgleda kao da je uspavljujem u naručju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja i B.mama, boricu se ja ovdje kao Suljo Velicanstveni :rolleyes:

Salim se, ali vas ljubim sto razumijete!

Marijachi, ne treba meni broj telefona ;) Samo me interesovalo o kom lokalu je rijec, sto mi naravno mozes poslati putem pp. I ne ljutim se, taman posla. Ja iznesoh svoje misljenje i svoje razloge i nije mi namjera da ih ikome namecem!

Naravno, svoj stav da mi je ljepse da podojim bebu izvan guzve, a ne usred bilo kog kafica, nikada necu smatrati protivprirodnim, niti ce on umanjiti posvecenost mom malom carstvu od desetak kg :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk kada sisa to je cirkus, sise lete na sve strane. Haos! (sto bi rekle Mileva, NSanja i ja) :lol: On se bacaka, grli je, zvace je, vuce mi majicu i stvarno bi bilo smesno da odem u kafic i da ljudi gledaju taj prizor. Ali nemam nista protiv da vidim majku, to mi je bas lepo i nezno. Dojila sam Vuka u jednom kaficu, ali je bio samo nas sto. Naravno da mogu da dojim na javnom mestu, ali ne i da od toga pravim previse javnu stvar. Ipak se zavucem tamo gde ne mogu bas svi da me gledaju. To je, ne samo hranjenje, vec i razmenjivanje neznosti izmedju bebe i mene. Ako me razumete! ;)

:lol: :lol: To macko ! :D

B.mama Nikad necu zaboraviti scenu : Ja sa mm-om na benzinskoj pumpi isred nas Tamic ( kamioncic) sa dva muskarca prljava, masna , znojava, izmedju njih dvojice zena , doji bebu ... U Tamicu na benzinskoj pumpi ... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slucaju , dojenje je nesto jedinstveno i vrlo intimno izmedju majke i deteta i to treba da bude opustena atmosfera da majka uziva i dete da uziva , pa gde god to bilo , bitno je kako se oni osecaju , makar i na pumpi u Tamicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: To macko ! :D

B.mama Nikad necu zaboraviti scenu : Ja sa mm-om na benzinskoj pumpi isred nas Tamic ( kamioncic) sa dva muskarca prljava, masna , znojava, izmedju njih dvojice zena , doji bebu ... U Tamicu na benzinskoj pumpi ... :blink:

:lol:

U svakom slucaju , dojenje je nesto jedinstveno i vrlo intimno izmedju majke i deteta i to treba da bude opustena atmosfera da majka uziva i dete da uziva , pa gde god to bilo , bitno je kako se oni osecaju , makar i na pumpi u Tamicu :D

:lol:

Mi u gradu imamo park sumu. Prelepo mesto. Tamo postoji veliki poligon na kome se svake godine odrzava vasar. Nekoliko dana pre vasara, mm Vuk i ja, otili do "Kraljevice", a tamo, romska porodica montira luna-park, sto ti kazes, znojavi, radnici, prljavi i u toj guzvi, Oni su se sigurno osecali :D jedna romkinja doji bebu. Sta ce jadna zena, zivi u kamionu, mora podojiti bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: To macko ! :D

B.mama Nikad necu zaboraviti scenu : Ja sa mm-om na benzinskoj pumpi isred nas Tamic ( kamioncic) sa dva muskarca prljava, masna , znojava, izmedju njih dvojice zena , doji bebu ... U Tamicu na benzinskoj pumpi ... :blink:

A mozda njoj zeni bas tako prija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

:lol:

Mi u gradu imamo park sumu. Prelepo mesto. Tamo postoji veliki poligon na kome se svake godine odrzava vasar. Nekoliko dana pre vasara, mm Vuk i ja, otili do "Kraljevice", a tamo, romska porodica montira luna-park, sto ti kazes, znojavi, radnici, prljavi i u toj guzvi, Oni su se sigurno osecali :D jedna romkinja doji bebu. Sta ce jadna zena, zivi u kamionu, mora podojiti bebu.

Pa to kazem , vazno je da je atmosfera domaca :lol: i opustena ... Joj tako sam se sad pozelela maje bebe ... kako je lepo dojiti bebu , nista lepse nema od tog osecaja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BAs nema niceg lepseg, OT sam, ali... Juce me zove drugarica, izasao joj cmicak na oku i cula je da se najbolje leci majcinim mlekom, ja kazem, dodji, izlecicu te :D

MM me pita zasto je zvala, ja kazem, da joj dam malo mleka da namaze oko, a on: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sikili u restoranu! Sta cemo, mama gladna, beba gladna, mama jede jednom rukom, beba drzi sisu i ceka da meso predje u mleko! :lol:

Jacka i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas sisali napolju prvi put. :)

Bebac nije hteo da zaspi u kolicima i počeo je da plače. Uzela sam ga malo u ruke, ali ga ni to nije smirilo i nisam imala izbora. Seli smo na klupicu pored igrališta na kom nam se igrao stariji bratić, sikili i zaspali smo za 2 minuta. :)

Hellen, majat, MatroNadja i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas opet na ovoj temi :) Danas smo mm,Nina i ja setali Savskim kejom,sve je bilo ok do jednog momenta kada se ona unervozila,nije pomoglo ni nosanje,ni igracke,daleko smo bili od kuce.Prvo sam pomislila gde da se sklonim i da dam bebi da siki,a onda mm-u rekoh da ne radim nista nemoralno i sramotno i da ne treba da se krijem.On je to podrzao.Sela sam na klupu,on pored mene,uzela sam svoju bebu i dala joj da siki.Prebacila sam pelenicu,da njoj nesto ne bi remetilo mir,ali je ta pelena odmah zavrsila na podu.Prolaznici su mi poklanjali osmehe,nas dve smo uzivale u prolecnom danu,dojenju.Okice moje bebe su mi pokazivale zahvalnost-neopisiv osecaj.Kada je zavrsila pogledala me je,osmehnula se i u mom narucju zaspala.

Tako da,nije mi neprijatno da dojim na javnom mestu.

Ivančica, takica, Hellen i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad probijes led jednom onda je opusteno..sad je normalno dojim na klupici, gde zatreba..a ja sam jos od onih povucenijih..na Adi za vikend recimo niko me nije pogledao ispod oka..

Ali i dalje nosim majicu na kopcanje/ili cibzar kad znam da cu biti duze napolju :D Tako mi je najlakse..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno, Hellen. U pocetku jeste malo neprijatno, al kad je beba gladna moras je nahraniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam prvi put dojila na javnom mestu, u Domu zdravlja posle prvog pregleda, sikio je samo jednu 10 minuta, ali više da se smiri, baš je plakao posle vakcine.

Nije mi bilo neprijatno jer nije bilo žive duše :lol:pih, čak sam bila malo i razočarana, samo muž, beba i ja u čekaonici, mada ko zna zašto je to dobro!

Prvi put u životu kad sam videla ženu da doji bilo je tek pre 2 meseca, ja trudna šetam po Aksi, a ona je sela sa bebom u izdvojeni odeljak sa krevecima i dušecima i uživaju i ona i bebac :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Brezica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

nisam dojila,ali mi je nekad-s nekim prijateljicama-bilo neugodno vidjeti,a s nekima nije,čisto mi je ovisilo o osobi....npr,jedna je bez pardona sve ogolila pred mm nasred dnevne sobe,i to mi je bilo onak....neugodno,ne znam,valjda zbog njega,ali ona inače nema pardona,pa...

a ove druge cure-bilo mi tako normalno,simpatično,jednostavno prirodno,ali su se i one same malo povukle,tražile si malo privatnosti za dojenje,pa mi nije bilo neobično niti neugodno...

osobno,da dojim,više bih voljela biti malo po strani-svojom voljom-ne volim kad mi svatko zjaka i zabada nos u deklote....a i mirnija sam ako mi ne vise nad glavom dok oko bebe nešto radim...

Izmenjeno od strane iraela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Brezica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.