Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Hellen, u onom gornjem tekstu iz blica, to je poslednji pasus, zaključak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisljam kako u onom restoranu za dvesta dusa upada interventna i hapsi vas kao mafijasice, egzibicionistkinje jedne!

Hellen i Anchi82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos ce da nas 'apse onako golosise :) Sto je najgrdje - uopste mi nije nezamislivo da se to desi u Svrbijici. Ma gde si to iskopala, Voljena, nije valjda da se zakon stvarno bavi time?

taman da im ovom desnom, jacom, zveknem samar! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dojim najavnom mestu sam mogla uvek i svuda. Ali da dojim, a da svekrva gleda, e to ne volim, nekako me uznemirava. :ph34r:

Anchi82, Brezica, Hellen i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako me nerviraju te ljubomorne matorke :angry:

Sto je najgore, u mom slucaju ima i mladjih zenskih osoba koje pucaju od muke dok dojim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je danas vise mladjih koje pucaju nego starijih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojim bilo gde, nemam problem. U početku sam se krila od mog tate, šta znam-bilo mi malo bzvz, sad sam i to prevazišla. Generalno se zaista ništa mnogo ni ne vidi.

Uzela sam maramu odmah na početku, čisto da okolina nema problem, al se ispostavilo da je nisam mnogo ni koristila. Kad je Strahinja imao tri meseca, pobegla sam od vrućine sa decom na selo. Malo selo, većinom rodbina, stariji ljudi. Već u startu sam krenula sa maramom, da izbegnem svaku eventualnu neprijatnost. Dojim S ispred kuće, na tremu, prolazi jedna starija žena putem i pita me 'Jesi ga to sakrila od vetra?' 'Ma ne, sisa, pa eto-da vam ne bude neprijatno' 'Luda ženo, vadi to dijete iz tog džaka, skuvaces ga, vrane zijevaju koliko je toplo. Ko se jos krije kad 'rani dijete, ja to prvi put čujem?!' :) Generalno su me svi gledali ko sa Marsa pali sa mojom maramom.

To, što su ga tajno pokušali na'raniti poparom, je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dojila sam je skoro svuda ,od njenog 5-og dana zivota smo napolju (rodjena je u aprili) lepe prolecne dane smo koristili maksimalno ,sada ima 9 meseci doji ujutru u podne i uvece tada smo pretezno kuci ,ali kada bi se nasli na javnom mestu zasto da ne opet :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadovezacu se jednom slatkom anegdotom moje prijateljice sa starijim sinom i tek rodjenom devojčicom: "Mama, a zasto beba tebe jede?" 
:D  
Dojenje u javnosti je ok. Doduše, ja sam uvek gledala da se malo izdvojim od guzve, nije mi bilo bitno da se sklonim u drugu prostoriju, ali recimo ustanem od stola.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Tang :wub:

A muskarcima ne zameri,oa ne ide da bulje u tudju sisu kada su im zene tu :P

 

 

MamaMima i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam protiv dojenja u javnosti,ali ja sam dojila sina samo pred par ljudi. Verovatno i sledeci put ako bude.  Ali ja sam morala da lezim Pa je i to bio razlog... Dont judge me :D trip....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nema ova tema vec otvorena :huh:

Tange, ja se ne ustrucavam da dojim u javnosti, kad sam vani, u kupovini,...i nije mi sekunde nelagodno, ali u gostima uvijek odem u drugu prostoriju da ne bih nikog dovodila u nelagodnu situaciju, a i meni i bebici je ugodnije u miru da se mazimo. Niko mi nista sigurno ne bi rekao, ali ne bi se na to gledalo kao na nesto fino s moje strane kad vec imam gdje da se 'sklonem'. Muski um kod vecine jos uvijek nije dosao do tog nivoa da vidi bebu koja rucki, vec vidi SISU, a ne zelim da se ubjedjujem i raspravljam o tome sa bratom, svekrom, djeverovima, amidzama, dajdzama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze mi drugarica Indijka da joj je super sto je ovde normalno dojiti u javnosti, kod njih se ne doji u javnosti zbog straha da ce dete upiti negativnost od zlih pogleda...

ReinaS i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i u kaficu dojila B) sta cu, dete bilo gladno. ali moj malac voli mir kada siki, inace se stalno okrece i zvernja.

I moja starija je rekla da ce batu da zeza kada poraste da je vukao mami kozu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad zene tu nisu,

co'eci smeju da glednu sisu :D

Ja svom skrecem paznju da slucajno mu sta ne bi promaklo :D

Vuciguraj, LadyN i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam u parku, i na jos nekim javnim mestima. Ali ako imam gde, sklonim se. Pred decom se ne sklanjam, bez obzira dojena ili ne :D

Ali tipa kada smo kod prijatelja i beba hoce da jede, sklonim se ili okrenem ledja. meni je tako prijatnije...

ReinaS, MakiJana i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se sa mm posvadja oko toga. On misli da to rade zene zeljne paznje i sta vec. Osula sam paljbu ko maksim po diviziji. Nije majka nece nikad dojiti i nema pravo da komntarise . Pogotovo ne tako mentolski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.