Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Lorelaj, ja razumem da ti je neprijatno, ali sta recimo da tvoja beba,kao sto je moja, odbila falsicu i da ne vredi da se izmlazavas kad nece da pije? Moj savet je da probas makar jedno i da onda odlucis hoces li je dojiti u javnosti?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name='MatroNadja' date='19.06.2012, 11:21' post='444386'

Samo-nemoj da shvatis pogresno-ako zelis duze da dojis bebu, to izmlazavanje moze da ti bude opasno jer mozes ranije da izgubis mleko (mojoj sestri se to desilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da odgovorim na post sa prethodne strane. Niko nije prozvan, ko sam ja da prozivam nekoga zato sto radi drugacije od mene?!

Samo mi nije bilo jasno da neko ko je stisnut u sopstvenoj kuci i porodici moze komotno da doji u javnosti.

Mi sikimo pre setnje ili odlaska negde, vremenski se nekako uklopimo, ako ne, izmuzem se i ponesem flasicu za svaki slucaj.

E sad ako zanemarim neprijatnost, prosto ne bih ni umela da je podojim u javnosti jer je dojim lezeci. Kada pokusamo drugacije ona se umaze kao prase cak joj je mleko uslo i u uvce jer jako hlapljivo sisa i curi na sve strane. ne znam na sta bi to licilo da pokusamo napolju :lol:

A ne vidim ni zasto bi nas moja neprijatnost sputavala u kretanju.Koliko drugarica imam sa malim bebama uvek aktivne a ne znam da su ikada dojile dete u javnosti. Sve se to moze i drugacije organizovati.

Svakog meseca smo isli na UZ glavice u drugi grad (30-ak km.) Molim te objasni mi sta sam trebala da uradim i kako da nahranim svoju bebu dok cekam na red? Gde da se sklonim? Takodje moj Luka je sisao cesto, da sam se stidela nigde ne bih mogla da odem.

Da sam ja tvoja drugarica i da sedimo zajedno da li bi ti bilo normalnije da prdim i podrigujem u tvom drustvu ili dojim svoju bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakog meseca smo isli na UZ glavice u drugi grad (30-ak km.) Molim te objasni mi sta sam trebala da uradim i kako da nahranim svoju bebu dok cekam na red? Gde da se sklonim? Takodje moj Luka je sisao cesto, da sam se stidela nigde ne bih mogla da odem.

Da sam ja tvoja drugarica i da sedimo zajedno da li bi ti bilo normalnije da prdim i podrigujem u tvom drustvu ili dojim svoju bebu?

Meni je tetka iz Kanade zamjerila što sam podojila malu na klupi.Kaže to je u Kanadi sramota,imaju lepo flašice pa se žene izmuzu i daju detetu mleka.A ja joj samo kažem kako kod njih nije sramota da se 2 muškarca ljube na ulici,ali da mama hrani bebu,jao pa to je velika sramota..

Uostalom,meni je više i suvišno da bilo šta komentarišem.To sa podrigivanjem i slično ne da mi nije jasno kakve veze ima sa dojenjem nego mi zaista nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, ako ti je neophodno, kao i sve u zivotu ;) Niko ne treba da te ubedjuje da dojis gde ti nije prijatno i zgodno, ti sama znas kako je tebi i tvojoj bebi najbolje. A ako se ikad dese nepredvidjene situacije, sama ces znati sta i kako.

Samo-nemoj da shvatis pogresno-ako zelis duze da dojis bebu, to izmlazavanje moze da ti bude opasno jer mozes ranije da izgubis mleko (mojoj sestri se to desilo).

Cela istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aman,ljudi,zene...Kome je neprijatno da doji na javnom mestu ne mora to da radi,niko ga ne tera! Kome nije,neka doji,niko ne treba da zamera! Ja prva sam stidljiva i stisnuta i uzdrzana za neke stvari,ali dojenje je za mene prirodni nacin da se nahrani beba i tu nemam o cemu da razmisljam.Ne bih se nikada suncala u toplesu,pustila goluba pred mm :rolleyes: al bebu dojim pred bilo kim! To su potpuno razlicite stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5 strana i sve istomisljenici?! :blink:

Da, neprijatno mi je i ne radim to, i to ne znaci da ce moja beba zato biti gladna ikad.

Dojim pred mm, mamom i sestrom i silom prilika pred svekrvom jer njoj ne pada na pamet da izadje,a meni je prilicno neprijatno.

Do juce su to bile sise i bilo je neprilicno da ih vadim po ulici , a sad je od jednom ok :unsure:

Eto ja iznela svoje misljenje, iako sve ne verujem da sam bas jedina. Gde su sad sve one stisnute sto ne smeju pustiti goluba pred muzem ili podrignuti, a sise nek gledaju siroke narodne mase.

Procitah 2-3 stranice i, Lorelaj, slazem se sa tobom. Ni meni nije prijatno da dojim na javnom mjestu i ne smatram da je to pitanje morala, a ni emancipacije! Naravno, moje dijete necu pustiti da gladuje. Ako se zadesimo vani, a treba da rucki (mlijeko), prekricu grudi pelenom i podojicu bebu u autu ili nekoj klupici! Sigurno to ne bih radila u lokalu, gdje sa bebom inace i ne provodim toliko vremena koliko joj treba da ogladni ;)

Svako, naravno, ima pravo na izbor!

Ipak, nadam se da se, posto je u zagrljaju sa Majkom Prirodom, i poceci reproduktivnosti nece odvijati naocigled svih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, bravo! :) Meni su te slicice najlepse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, bravo! :) Meni su te slicice najlepse...

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas kako ručkimo u jednom nacionalnom restoranu.Najlepše je u prirodi ;)

Prelepa slika.

I ja dojim moju gde stignem,do sad joj nikad nisam uskratila mleko ma gde se nalazile.Nije mi neprijatno ako znam da mi dete nije gladno i ne place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, prelepa slika! Inace ne znam gde je tvoja tetka u Kanadi pa da je to nepristojno, ja imam tamo rodjake i svi kazu da je to tamo najnormalnija stvar, a i sama zivim u SAD-u, i zene ovde najnormalnije doje bilo gde da se zateknu. Juce sam videla jednu zenu koja je nosila bebu i dojila je, doduse bebina glavica i dojka su bile prekrivene pelenom, ali mene je fasciniralo kako to ona radi u hodu jer je bila u prodavnici :D U svakom slucaju lep prizor i nisam primetila da je bilo ko cudno gleda. U stvari, niko je ni ne gleda, to je kao sto rekoh ovde normalna stvar i tako i treba da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, prelepa slika! Inace ne znam gde je tvoja tetka u Kanadi pa da je to nepristojno, ja imam tamo rodjake i svi kazu da je to tamo najnormalnija stvar, a i sama zivim u SAD-u, i zene ovde najnormalnije doje bilo gde da se zateknu. Juce sam videla jednu zenu koja je nosila bebu i dojila je, doduse bebina glavica i dojka su bile prekrivene pelenom, ali mene je fasciniralo kako to ona radi u hodu jer je bila u prodavnici :D U svakom slucaju lep prizor i nisam primetila da je bilo ko cudno gleda. U stvari, niko je ni ne gleda, to je kao sto rekoh ovde normalna stvar i tako i treba da bude :)

Možda je njoj neprijatno :lol: pa se vadi.Šalu na stranu,moguće da je to bio izgovor da što pre trčim kući,iako beba plače samo da je ljudi ne vide.Ona živi u Edmontonu.Kaže,kod nas imaju lepo flašice,pa se izmuzeš,pa kad je beba gladna pristojno je nahraniš na flašicu.A ja kažem šta ćeš tetka,ja sam prilično nepristojna.Mi nemamo te flašice :lol::lol::lol:

Ona kaže u Americi je to normalno,al kod nas..hm..Eto sad imam dokaz da nije u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne samo da je normalno u SAD dojiti gde hoces, nego lekari jako podsticu na to, cak sam cula (no to su mi pricali, nije provereno) da u porodilistu majke i nemaju izbora nego moraju da doje. Licno nisam ni za kakav vid prisiljavanja na bilo sta pa tako ni na dojenje ako neko vec ne zeli, pogotovo sto su porodlije u osetljivom stanju i mislim da teranje zene u tom stanju da doji moze joj samo stvoriti dodatnu odbojnost prema tome, a cak ne daj Boze i nesto gore. Da ne govorim o tome da ce kad dodje kuci ionako nastaviti po svom. No to nije za ovu temu, tako da se opet vracam na svoj prvobitni stav, detetu se daje da jede onda kad je gladno a ne onda kad mami odgovara. A to da li se dete doji ili hrani na flasicu vec bi trebala biti privatna stvar i nema ko sta da komentarise i snebiva se kad vidi majku kad doji. Nevini u lakat a ovamo kao majka koja doji nepristojna, nije nego :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak, nadam se da se, posto je u zagrljaju sa Majkom Prirodom, i poceci reproduktivnosti nece odvijati naocigled svih ;)

:unsure: izvini kakve to veze ima sa dojenjem?ja hranjenje bebe ne poredim ni sa kakvim drugim radnjama,za mene je to jednostavno hranjenje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: izvini kakve to veze ima sa dojenjem?ja hranjenje bebe ne poredim ni sa kakvim drugim radnjama,za mene je to jednostavno hranjenje bebe.

Dojenje nisam uporedila ni sa kojom drugom radnjom, osim sa Prirodom!!! A ako ne shvatas o cemu govorim, nije ni bitno - i ne treba da shvatis!

A posto si ti, nasa Marijachi, sklona generalizovanju stvari (poput ove price o dojenju u SAD-u), moram se i ja oglasiti kada je CG u pitanju. Do sada, a imala sam dosta prilika, ne naletjeh na dojilju koja je bila opomenuta zbog dojenja na javnom mjestu! Pa bih bas voljela da mi kazes u kom je to lokalu dojilja (ti ili tvoja poznanica, zaboravih o kome je rijec) bila opomenuta zbog hranjenja bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bogte pa sta ste napale zenu ako joj nije prijatno ??? Pa nisu svi isti , njoj nije prijatno vama jeste , nicije dete nije gladno i u cemu je problem ?!

Pa ni ja nisam Marka dojila na javnom mestu nikad , ako smo negde u javnosti ja sednem u auto da mu dam da sisa i kad zavrsi idemo dalje ... Nisam nikad dojila ni pred kim sem pred mm-om i ne viodim sta je tu tako strasno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bogte pa sta ste napale zenu ako joj nije prijatno ??? Pa nisu svi isti , njoj nije prijatno vama jeste , nicije dete nije gladno i u cemu je problem ?!

Pa ni ja nisam Marka dojila na javnom mestu nikad , ako smo negde u javnosti ja sednem u auto da mu dam da sisa i kad zavrsi idemo dalje ... Nisam nikad dojila ni pred kim sem pred mm-om i ne viodim sta je tu tako strasno ...

Nisam ni ja dojila na javnom mestu, i kad odem kod s i s ili mojih, sklanjala sam se u sobu sta ima ko da gleda u moje sise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja dojila na javnom mestu, i kad odem kod s i s ili mojih, sklanjala sam se u sobu sta ima ko da gleda u moje sise :lol:

Isto :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojenje nisam uporedila ni sa kojom drugom radnjom, osim sa Prirodom!!! A ako ne shvatas o cemu govorim, nije ni bitno - i ne treba da shvatis!

A posto si ti, nasa Marijachi, sklona generalizovanju stvari (poput ove price o dojenju u SAD-u), moram se i ja oglasiti kada je CG u pitanju. Do sada, a imala sam dosta prilika, ne naletjeh na dojilju koja je bila opomenuta zbog dojenja na javnom mjestu! Pa bih bas voljela da mi kazes u kom je to lokalu dojilja (ti ili tvoja poznanica, zaboravih o kome je rijec) bila opomenuta zbog hranjenja bebe?

Ja sam shvatila da si uporedila sa procesom reproduktivnosti..ne znam mozda nisam dobro procitala..A ime lokala i drugarice,ako hoces i njen broj telefona ti mogu dati na pp samo ne znam sta ti to znaci.A prica o dojenju nije moja vec je moja tetka ne iz SADa vec Kanade rekla da je tamo to sramota,nisam ja generalizovala.Kao ja nemam pametnija posla nego izmisljam stvari.Ne znam sto se odmah ljutis.

A kome je neprijatno prihvatam.Pa Bože dragi,zar je to nešto strašno?

I meni je bilo.Ali,jednostavno mnogo mi je lakše sada kad sam shvatila da je to naprotiv,nešto sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do juce su to bile sise i bilo je neprilicno da ih vadim po ulici , a sad je od jednom ok :unsure:

Eto ja iznela svoje misljenje, iako sve ne verujem da sam bas jedina. Gde su sad sve one stisnute sto ne smeju pustiti goluba pred muzem ili podrignuti, a sise nek gledaju siroke narodne mase.

hahahahaha :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi divan prizor.Zasto uskratiti porodicno uzivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi divan prizor.Zasto uskratiti porodicno uzivanje...

Hvala,lepo je to od tebe čuti :)

Ja bih volela da se oslobode žene kojima je neprijatno kao što je meni bilo,jer mi je život puno jednostavniji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,lepo je to od tebe čuti :)

Ja bih volela da se oslobode žene kojima je neprijatno kao što je meni bilo,jer mi je život puno jednostavniji ;)

Marijachi pa ne doji se ceo zivot :blink: A to koliko traje , vise volim da sam sa svojom bebom na grudima opustena i neopterecena okolinom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije problem da dojim ni pred deverom.Kada je prvi put dosao bas kad sam dojila bebu,covek se ponasa normalno kao da se nista ne desava,sto mi je mnogo olaksalo.

Ali to nije pokazivanje sisa drugima,kad se apsolutno nista ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.