Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

bez uvrede marijaci,al ja bih te tvoje drugarice u neku stvar otjerala... :angry:

kad bi mi rekle tako,mislim da bih bila u stanju da ih istjeram iz kuce... :angry:

sto se tice zena...sekunde se ne ustrucavam...

Uh,ja ne bi mogla.Ipak se znamo od srednje škole.I puno puta su mi u životu pomogle.Ali,eto njima neprijatno.Ma više neću nikog da razumem za to,inače izgubih mlijeko.Kome smeta ja lepo u sobu,pa neka sedi sam,i pije kafu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, potpuno podrzavam tvoju odluku! Tu nema sta da bude sramota, dojenje je najuzvisenija stvar koja postoji! Mi smo sikili svuda i pred svima (doduse, ja sam malo i preterivala pa sam se i cedila pred deverom i svekrom :P, sta cu kad ne znam za sramotu...), i mogu ti reci da je to bas zgodno-ne moras da mislis da li je mleko dovoljno toplo, da se bakces sa flasicama... A i bitan je tvoj stav prema tome-ja sam uvek primecivala samo odobravajuce poglede kad sam dojila na javnom mestu, verovatno zato sto nisam ni pomisljala da bi nekom moglo da bude neprijatno ;) I ako ti neko nesto kaze, ti se samo seti te tvoje drugarice i kako je ona odgovorila konobaru. Ma hajde molim te, oni mogu i da skrenu pogled, a beba ne moze da ceka kad je gladna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nikad mi nije palo na pamet da me bude sramota.Dojim Luku,svuda,ali bas svuda.A kome smeta i vidi nesto ruzno u tome,nek ne gleda...ko mu je kriv sto je maliciozan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos dojila na javnom mestu,sa prvim detetom sam 6 meseci ispumpavala mleko i davala mu na flasicu-nije hteo siku,a sada drugo dete dojim,ali nismo jos imali prilike u javnosti,osim kad odemo u goste,ali onda se odvojim u sobu,opustenija sam.

Nemam nista protiv dojenja na javnom mestu,ali ako je diskretno,da se ne vidi sve,obicno zene pokriju bebicu pamucnom pelenom ili maramom...tako mi je ok,ali kad izbace celu dojku,to mi je bas neukusno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos dojila na javnom mestu,sa prvim detetom sam 6 meseci ispumpavala mleko i davala mu na flasicu-nije hteo siku,a sada drugo dete dojim,ali nismo jos imali prilike u javnosti,osim kad odemo u goste,ali onda se odvojim u sobu,opustenija sam.

Nemam nista protiv dojenja na javnom mestu,ali ako je diskretno,da se ne vidi sve,obicno zene pokriju bebicu pamucnom pelenom ili maramom...tako mi je ok,ali kad izbace celu dojku,to mi je bas neukusno...

A vidis, meni je bas ruzno da mucim dete zbog neke nametnute pristojnosti ;) Zamisli napolju vruce, znojis se ti, znoji se beba, i ti jos uzmes i pokrivas je da te ljudi ne bi videli :wacko: Meni ne smeta da vidim i celu dojku kad majka doji, a ako nekom smeta da vidi mene, slobodno moze i da ne gleda, samo da je bebici udobno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u pocetku mi je bilo malo bezveze...a sad...boli me uvo bitno da je dete sito...inace do sad sam je dojila na Kalisu, u Dzu, u Uscu na parkingu naravno u kolima, u mojoj firmi u crew roomu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde god se nadjem, a bebac trazi, ja ga podojim. Ne vidim nista tu nepristojno. Oni koji tako to vide, davno su izgubili pojam od prirodnosti i njih ce 'civilizacija' tuci po glavi ceo zivot.

Da citiramo ono sto treba ponoviti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila gde god da se nadjemo. Nisam zelela da to sto moje dete sisa mora da znaci da mi nemozemo nigde iz kuce. Nikada nisam naisla na lose komentare ili popreke poglede, samo po neki osmeh. Ja sam uzivala, moja beba je uzivala.

Luka se seca perioda kad je dojio, i mislim da mu je to bas lepa uspomena, kad god vidimo neku mamu da doji svoju bebu, moj sin kaze: Vidi mama, beba luca siku kod svoje mame. Presladak je, a period dojenja mi je jedna od najlepsih uspomena, koju bih vrlo rado ponovila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidis, meni je bas ruzno da mucim dete zbog neke nametnute pristojnosti ;) Zamisli napolju vruce, znojis se ti, znoji se beba, i ti jos uzmes i pokrivas je da te ljudi ne bi videli :wacko: Meni ne smeta da vidim i celu dojku kad majka doji, a ako nekom smeta da vidi mene, slobodno moze i da ne gleda, samo da je bebici udobno :)

Tako je. Oni koji gledaju na to i neprijatno im je, sexualno su optereceni i ograniceni. Nije neukusno gledati devojke u toplesu na plazi, ali je neukusno videti majku kako hrani svoje dete? Nesto tu nije u redu. :blink:

Da citiramo ono sto treba ponoviti. :)

Hvala, hvala....nekad mudrost izlazi iz mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

quote name='MatroNadja' date='5.02.2012, 21:42' post='336368']

A vidis, meni je bas ruzno da mucim dete zbog neke nametnute pristojnosti wink.gif Zamisli napolju vruce, znojis se ti, znoji se beba, i ti jos uzmes i pokrivas je da te ljudi ne bi videli wacko.gif Meni ne smeta da vidim i celu dojku kad majka doji, a ako nekom smeta da vidi mene, slobodno moze i da ne gleda, samo da je bebici udobno smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila baš svugde,što sam i napisala nekoliko puta ovde,ali uvek sam se trudila da mi baš dojka 'ne zeva' na sve strane,naravno da postoji 'okret' i razni manervi da se to odradi neprimetno (mislim na vađenje dojke),zaista ne treba ni preterivati,pa nije to uvrnuto društvo kod nas ništa krivo,ja zaista nikada nisam naišla na loše komentare ,nigde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jbg Nadjo.... :huh:

mislim,ne treba dijete pustiti da place i gladuje,,,ali ne treba ni pretjeravati i izravnjavati obraz sa dzonom...kad god sam se mogla sklonuti dok dojim dijete,sklonula sam se,,,kad nisam mogla,Boze moj...kad se negdje sjedi,i ne moze se otici u drugu prostoriju,uvijek se moze malo zakrenuti,ili imati pamucnu pelenu uz sebe,i prekrit se...

imala sam par puta goste i bila sam par puta u gostima gdje su mi govorili da ne izlazim iz prostorije da bih dojila i da dojim pred svima,,,ali ja nisam mogla...da sam morala,druga stvar,,,al kad ne moram,i ne trebam...

mene je jednostavno stid da pred svekrom,djeverovima,starijim poznanicima samo tako izvalim sisu,a mogu i imam gdje da se sklonem...

:lol: Pa rekla sam vec da je to preterivanje, samo sto tad nisam shvatala jer meni bas uopste nije problem da se pokazujem :P Sad posle 2. porodjaja ipak se nisam cedila pred svekrom... Ali za dojenje i dalje ne popustam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

quote name='MatroNadja' date='5.02.2012, 21:42' post='336368']

A vidis, meni je bas ruzno da mucim dete zbog neke nametnute pristojnosti wink.gif Zamisli napolju vruce, znojis se ti, znoji se beba, i ti jos uzmes i pokrivas je da te ljudi ne bi videli wacko.gif Meni ne smeta da vidim i celu dojku kad majka doji, a ako nekom smeta da vidi mene, slobodno moze i da ne gleda, samo da je bebici udobno smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tri puta do sada dojila bebu napolju i to zato da ne bih prekidala setnju i vracala je kuci sa drugog kraja grada. Ipak nisam toliko nenormalna :rolleyes:

I zaista nemam problem sa time. I kad vidim majku da doji, ziva se istopim. Ali, imam ogromneeeeeeee grudi i nekad je tesko zakamuflirati se - majica mi se npr. uvek podigne skroz jer je tezina grudi vuce na gore i onda sam sva "na izvolte".

Ponavljam, samo zbog preterane velicine grudi mi je neprijatno, ni zbog cega i ni zbog koga drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim poslije 3 mjeseca dojenja.Pobijedila sam strah od dojenja u javnosti u potpunosti.Uspjela sam da se izvještim iako moram da "natikarim" šeširić na bradavicu.nit se vidi dojka od bebine glavice,al vidi se što se čini :lol: Nije me briga.Jednom je jedan prokomentarisao u kafiću svojoj devojci,nećeš valjda ti jednog dana ovako?!

Nije me ni od koga sramota,više ne osjećam ni tjeskobu kao prije.

Moja drugarica je došla iz Češke,kaže blago tebi kad možeš ovdje da dojiš pred drugima,samo što te ne progutaju.

Al,mene zaista više ne tangira,a vaši postovi su mi pomogli dosta.Mislim da ljudi samo okrenu glavu,a samo jednom mi se desilo da se jedna devojka osmjehnula.

Sve u svemu pomoglo mi je da imamo duge bzbrižne šetnje..

I ja se uvek osmehnem kad vidim majku da doji na javnom mestu. Uvek je podrska dobrodosla.

Ja sam tri puta do sada dojila bebu napolju i to zato da ne bih prekidala setnju i vracala je kuci sa drugog kraja grada. Ipak nisam toliko nenormalna :rolleyes:

I zaista nemam problem sa time. I kad vidim majku da doji, ziva se istopim. Ali, imam ogromneeeeeeee grudi i nekad je tesko zakamuflirati se - majica mi se npr. uvek podigne skroz jer je tezina grudi vuce na gore i onda sam sva "na izvolte".

Ponavljam, samo zbog preterane velicine grudi mi je neprijatno, ni zbog cega i ni zbog koga drugog.

Uvek mozes jednu tetra pelenu za zakacis za dekolte majice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje nemam problema sa tim,kad god poyeli da se mayi dobije siku gde god pozeli,u parku ,cak i u jednoj basti kafica ,gde god.Ljudi su ugavnom podrzavali kad nas vide ovi mladji,a stariji stvarno nisu obracali paznju.Ja dojim i pred roditeljima,rodjacima ,kratko receno pred svima,smatram da je to jelo kao i svako drugo,dok npr.moja snajka se "krije" u sobi skoro uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

quote name='MatroNadja' date='5.02.2012, 21:42' post='336368']

A vidis, meni je bas ruzno da mucim dete zbog neke nametnute pristojnosti wink.gif Zamisli napolju vruce, znojis se ti, znoji se beba, i ti jos uzmes i pokrivas je da te ljudi ne bi videli wacko.gif Meni ne smeta da vidim i celu dojku kad majka doji, a ako nekom smeta da vidi mene, slobodno moze i da ne gleda, samo da je bebici udobno smile.gif

Evo da se javim poslije 3 mjeseca dojenja.Pobijedila sam strah od dojenja u javnosti u potpunosti.Uspjela sam da se izvještim iako moram da "natikarim" šeširić na bradavicu.nit se vidi dojka od bebine glavice,al vidi se što se čini :lol: Nije me briga.Jednom je jedan prokomentarisao u kafiću svojoj devojci,nećeš valjda ti jednog dana ovako?!

Nije me ni od koga sramota,više ne osjećam ni tjeskobu kao prije.

Moja drugarica je došla iz Češke,kaže blago tebi kad možeš ovdje da dojiš pred drugima,samo što te ne progutaju.

Al,mene zaista više ne tangira,a vaši postovi su mi pomogli dosta.Mislim da ljudi samo okrenu glavu,a samo jednom mi se desilo da se jedna devojka osmjehnula.

Sve u svemu pomoglo mi je da imamo duge bzbrižne šetnje..

Bravo ;) A ti mangupi sto mogu svoje kajle da poturaju nama pod nos i mi to moraмо da prihvatimo, koga uopste boli uvo za njihovo misljenje?

Mi smo juce sikile u avionu, a danas na groblju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo ;) A ti mangupi sto mogu svoje kajle da poturaju nama pod nos i mi to moraмо da prihvatimo, koga uopste boli uvo za njihovo misljenje?

Mi smo juce sikile u avionu, a danas na groblju :wub:

E da te pitam,jel si uspjela da je dojiš dok ste bili u oblacima :) ? Mi se vraćamo iz BG avionom i to baš u vreme kad Sofija sisa dugo pred spavanje,pa se plašim da ne bude htela,ima lom da napravi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da te pitam,jel si uspjela da je dojiš dok ste bili u oblacima :) ? Mi se vraćamo iz BG avionom i to baš u vreme kad Sofija sisa dugo pred spavanje,pa se plašim da ne bude htela,ima lom da napravi :unsure:

Da, Anita je bila nervozna pa je samo sika mogla da je smiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nekako uvek sklonim... mada nisam bila u situaciji da moram da joj dam da jede a da nemam sobicak pri ruci :D ali mislim da ne bih imala problema sa tim da je podojim na javnom mestu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam bebu u domu zdravlja,u kaficu,da ne racunam ono u gostima kod nekoga ili u setnji itd.

Uopste mi nije neprijatno,kome smeta neka okrene glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto smo cekali vise od 3h u dz da primimo vakcinu, ja sam svoju bebu podojila u punoj cekaonici. Kad su toliki slepci da dopuste da beba od mesec dana ceka na ovoj vrucincini 3h zbog 10min za koliko smo zavrsili. Uopste mi nije bilo neprijatno, moje dete mi je na prvom mestu, nece biti gladna ni jedan jedini sekund dok se ja o tome staram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozete zamisliti moju bebu koja je drecala dok se nismo ugodno smestili.Videla sam da ni konobari ni gazda nisu bili bas odusevljeni "novonastalom situacijom",ali ja sam samo nonsalantno izvadila sisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo obelezili sva moguca mesta

Dojila sam ga gde god smo bili u gostima, na autobuskoj stanici,na aerodromu,u avionu,u restoranu,na brodu,pred jedno 300 turista, a prosle nedelje sam isla na jedan intervju,pa sam morala da mu dam da sisa da bi moglo da se razgovara uopste,a one zene se odusevile sto jos sisa :rolleyes: I malo je falilo i na roditeljskom sastanku u sekinoj skoli,al ipak se zavrsio pre nego sto je uspeo da mi podigne majicu :rolleyes:

Pre neki dan sam videla jednu mamu kako doji bebu na sred pesacke staze,stoji pored kolica,nije cak ni sela na klupu.

Ma lepo receno:kome se ne svidja ne mora da gleda! A ako bi se neko bunio...hmmm...e svasta bi cuo od mene :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo obelezili sva moguca mesta

Dojila sam ga gde god smo bili u gostima, na autobuskoj stanici,na aerodromu,u avionu,u restoranu,na brodu,pred jedno 300 turista, a prosle nedelje sam isla na jedan intervju,pa sam morala da mu dam da sisa da bi moglo da se razgovara uopste,a one zene se odusevile sto jos sisa :rolleyes: I malo je falilo i na roditeljskom sastanku u sekinoj skoli,al ipak se zavrsio pre nego sto je uspeo da mi podigne majicu :rolleyes:

Pre neki dan sam videla jednu mamu kako doji bebu na sred pesacke staze,stoji pored kolica,nije cak ni sela na klupu.

Ma lepo receno:kome se ne svidja ne mora da gleda! A ako bi se neko bunio...hmmm...e svasta bi cuo od mene :angry:

;) Super ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.