Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Ja dojim bebu vec 4.5 meseca i nisam bila u prilici da dojim na javnom mestu, jer je do skoro bilo lose vreme pa nismo ni isle nigde na duze. I kada jesmo tih par puta, ja sam se iscedila i bebi dala na flasicu da ruca. Medjutim, sigurna sam da kad budem u prilici da cu sesti u neki park, naravno malo se zakrenuti cisto da ni meni , ni drugima nebude neprijatno i sa ponosom nahraniti svoju bebu. U tome nevidim nista lose, jer svi treba da znaju da je to najzdraviji nacin da se dete hrani! E da, sad se setih da sam jednom bila u setnji sa drugaricom u jednom velikom parku gde stvarno mozes naci mesto gde niko u trenutku nece naici, i u isto vreme su nasi bebci oladneli. Nas dve smo pronasle neki sruseni panj, sele okrenule ledja stazi za setnju i lepo nahranile nase bebe. Osecaj je neopisiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ovo mi je bas bila bolna tema.Dojila sam je par puta,ali sam gledala da se malo izolujem,a onda sam bila jos :angry: .Na zapadu doje decu gde stignu,gde se zadese,I niko ne obraca paznju,a kod nas te svi zagledaju.Uffffffffffff...jos sam besna zbog toga i i na samu sebe ,jer mi je bilo neprijatno,a posto niko drugi to ne radi ,i meni je bilo glupo.Non-stop smo bile napolju,pa sam morala da trcim ili do kola ili do stana ,pa nazad u setnju :angry: :angry: :angry:

Ja dojim već četvrtu bebu i ponavljam NIKADA nisam primetila da me neko zagleda i nedaj Bože loše omentariše,čak naprotiv,nailazim samo na dobronamernr komentare,a dojim bukvalno svugde gde se zadesim...napisala sam u komentaru iznad,da uglavnom imam namenski brus i adekvatnu garderobu,tako da se dojka i nevidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče dojila usred vožnje vozilom GSP-a po Novom Beogradu! Beba mi je bila u marami za nošenje, pa niko nije primetio, pošto sam joj navukla preko glave... Šta ću, uzjogunila se nešto, unervozila, i... Ma te marame su odlične, može i u hodu da se siki neprimetno. Meni uopšte nije nemoguća misija dojiti bilo gde, ali ipak najviše volim u našem sobičku, u miru i tišini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to nije nikakva bruka i sramota, ja sam Luku dojila i u parku, i jednom u velikom trznom centru, u restoranu, pa nista nije bilo, niti je bilo nekih cudnih pogleda!

A komentari me uopste ne interesuju, cak i pre nego sto sam rodila dete, meni je bilo bas lepo kad vidim kako mame doje bebe u parku...

Velika bruka i sramota jeste kada vidim majke koje svojoj deci tresu nos u ruku na sred ulice, a nakon toga ruku brisu o travnjak... i to je samo jedna od prostakluka a ima ih jos mnogooooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dojim vec punih 8 mjeseci,i naravno da dojim u javnosti!neki dan sam u jednoj prodavnici cipela-dok je prijateljica probavala,malac se uznemirio,i ja sjednem na stolicu za probavanje cipela i nahranim ga!par ljudi me cini se gledalo :o ,ali bas me briga,meni je to ponos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udruženje građana Roditelj će osmog avgusta u 18 časova na Zemunskom keju javnom manifestacijom obeležiti Svetsku nedelju dojenja.

Peti put za redom Udruženje građana Roditelj će okupiti veliki broj majki koje doje, zdravstvene stručnjake i sve pojedince i institucije koje promovišu i podržavaju dojenje.

Na ovaj način i Srbija se pridružuje globalnoj poruci o značaju dojenja i pružanju podrške svim majkama koje doje. Takođe, daje se doprinos razbijanju tabua o dojenju na javnom mestu.

Tema koju Svetska alijansa za podršku i zaštitu dojenja promoviše ove godine je 10 koraka do uspešnog dojenja.

Izvor: Yumama

Na zalost verovatno cu biti van Beograda pa necu biti u mogucnosti da dam licni doprinos ali pozivam sve mame i tate da odvoje malo svog slobodnog vremena i da svojim prisustvom pruze podrsku Svetskoj nedelji dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udruženje građana Roditelj će osmog avgusta u 18 časova na Zemunskom keju javnom manifestacijom obeležiti Svetsku nedelju dojenja.

Jeeeee! Sisovdaaan! :lol:

Inače, udruženje Roditelj je konačno dobilo svoje prostorije kod Glavne ulice u Zemunu (TC Zemunikum). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jednom desila situacija da mi je cerka bila gladna i to u cekaoni kod pedijatra. Podojila sam je ali sam stavila pelenu preko nje i svojih grudi i to mi je bilo OK. Na zalost, nisam imala dovoljno mlijeka tako da sam samo jednom imala priliku da tako nesto dozivim (vec nakon 10-ak dana mi je u potpunosti prestalo mlijeko). Ne osudjujem majke koje to rade, cak sta vise simpaticne su mi i mama i beba i to je tako prirodno ali ja jednostavno ..... nisam se osjećala ni ugodno ni lagodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeee! Sisovdaaan! :lol:

Inače, udruženje Roditelj je konačno dobilo svoje prostorije kod Glavne ulice u Zemunu (TC Zemunikum). :)

:lol::lol: fenomenalan naziv :lol::lol: E, Zemunci, gde je tacno taj TC? Iza Robne Kuce?

Meni se jednom desila situacija da mi je cerka bila gladna i to u cekaoni kod pedijatra. Podojila sam je ali sam stavila pelenu preko nje i svojih grudi i to mi je bilo OK. Na zalost, nisam imala dovoljno mlijeka tako da sam samo jednom imala priliku da tako nesto dozivim (vec nakon 10-ak dana mi je u potpunosti prestalo mlijeko). Ne osudjujem majke koje to rade, cak sta vise simpaticne su mi i mama i beba i to je tako prirodno ali ja jednostavno ..... nisam se osjećala ni ugodno ni lagodno.

Dosta mama radi tako kao ti. Ja iskreno ni jednom nisam bila u poziciji da Emiliju moram da podojim na javnom mestu. Naravno, ako bi mi se desila ne bih se ni sec.razmisljala, zna se ko je na prvom mestu a njoj je na prvom mestu klopa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: fenomenalan naziv :lol::lol: E, Zemunci, gde je tacno taj TC? Iza Robne Kuce?

Preko puta Robne kuće, pa kroz prolaz... Evo tačni podaci: http://www.roditelj.org/kontakt/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jednom u kafiću pitala da uđem untra, jer je bašta bila puna, da podojim bebu, konobar je odgovorio veselim glasom i osmehom naravno kao da se to i ranije dešavalo.

mislim da mi sami treba da gledamo na to prirodno, jer to i jeste, a onda će i drugi tako da shvate. bar se danas dosta priča o dojenju.

meni je ok kad vidim majku da doji i ranije mi je bilo lepo da vidim tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju Doroteju dojila i kod pedijatra i u parkicu :) stavim samo pelenu i to mi je o.k i apsolutno podrzavam dojenje na javnom mestu :)))))) pogotovo za bebironce koji jos uvek nisu na cvrstoj hrani ;) Eto, skoro sam u aksi kupovala nesto i jedna mama je nosila devojcicu koja sigurno ima jedno 16 meseci i sisala je :lol: Moje misljenje za sisanje preko godinu dana da je cista navika, mozda nisam upravu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko puta Robne kuće, pa kroz prolaz... Evo tačni podaci: http://www.roditelj.org/kontakt/

Zemunci, hvala na obavestenju.

E, pa danas smo Emilija i ja dale svoj doprinos dojenju na javnom mestu :lol: Bile na Adi pa je priroda i cist vazduh isrcpio i cicika i posle kasice hoce jos. A ja lepo sikicu "na sunce" i dopravimo rucak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci, hvala na obavestenju.

E, pa danas smo Emilija i ja dale svoj doprinos dojenju na javnom mestu :lol: Bile na Adi pa je priroda i cist vazduh isrcpio i cicika i posle kasice hoce jos. A ja lepo sikicu "na sunce" i dopravimo rucak :rolleyes:

Bravo za dojenje i svaka cast na doprinosu!!! ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u pocetku bilo jako glupo da dojim na javnom mestu,

E onda sam se smorila od izmlazanja...Mrzelo me.

jednom sam dojila u kolima na parkingu

drugi put u WC trznog centra, onaj deo za presvlacenje bebe

e sledeci put nasred parka i boli me uvo.

pelena preko mene i bebe i teraj...

obicno namestim da je podojim pre nego sto negde krenem pa onda imam 3 sata slobodno sto se toga tice ali...

sasvim sam promenila misljenje.

Ne mogu da vucem flasice i slicno...

Kome se ne svidja ne mora da me gleda..bas me briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku me bilo malo frka, ne da li me neko gleda, već nekako nisam znala da je namestim i držim dobro sedeći, ona potane nervozna, ja još više...

Ali naučile smo... :)

Apsolutno me baš briga - dete je gladno, nema većeg prioriteta od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze sacuvaj ni jedan jedini put se nisam osetila neprijatno ili nelagodno, pelenicu prebacim preko ramena i detetove glavice i niko nista ne vidi, a bebi nista ne odvlaci paznju sa sike.

Mada ni prolaznici nisu nesto posebno bili zainteresovani za nase aktivnosti, par dobronamernih osmeha i to je sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He... kod vas je palila varijanta sa pelenom... Kod nas nije... Ema zeli svima da da do znanja da ona luca a i naravno hoce sve da vidi n005.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malenog dojila i u parku,i nasred centra na igralistu,nije me bilo briga!Prebacim pelenu preko i kraj price.Kome se nesvidja neka ne gleda,a nek se samo neko usudi da mi dobaci nesto... :angry::P

Pre jedno mesec dana sam uspela i jednu mamicu da ubedim da slobodno doji u javnosti.Bili smo na igralsitu i bebica je ogladnela,a dok bi stigli kuci... Tako da sam joj ispricala kako sam ja mog malog dojila na istom mestu i na kraju je i ona skupila hrabrost... ;) Ma opusteno,to je najprirodnija i najlepsa stvar na svetu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malenog dojila i u parku,i nasred centra na igralistu,nije me bilo briga!Prebacim pelenu preko i kraj price.Kome se nesvidja neka ne gleda,a nek se samo neko usudi da mi dobaci nesto... :angry::P

Pre jedno mesec dana sam uspela i jednu mamicu da ubedim da slobodno doji u javnosti.Bili smo na igralsitu i bebica je ogladnela,a dok bi stigli kuci... Tako da sam joj ispricala kako sam ja mog malog dojila na istom mestu i na kraju je i ona skupila hrabrost... ;) Ma opusteno,to je najprirodnija i najlepsa stvar na svetu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malenog dojila i u parku,i nasred centra na igralistu,nije me bilo briga!Prebacim pelenu preko i kraj price.Kome se nesvidja neka ne gleda,a nek se samo neko usudi da mi dobaci nesto... :angry::P

Pre jedno mesec dana sam uspela i jednu mamicu da ubedim da slobodno doji u javnosti.Bili smo na igralsitu i bebica je ogladnela,a dok bi stigli kuci... Tako da sam joj ispricala kako sam ja mog malog dojila na istom mestu i na kraju je i ona skupila hrabrost... ;) Ma opusteno,to je najprirodnija i najlepsa stvar na svetu... :)

samo ovo k015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo mamike,tako treba. Mi nikada nismo koristili pelenu,pravo da vam kazem to mi nije ni palo na pamet,a nemamo sta ni da skrivamo,to je nesto najlepse na svetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He... kod vas je palila varijanta sa pelenom... Kod nas nije... Ema zeli svima da da do znanja da ona luca a i naravno hoce sve da vidi n005.gif

Pa nisam ni ja glavu celu pokrila vec samo ono sto se "mora" ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam ni ja glavu celu pokrila vec samo ono sto se "mora" ... ;)

hehehe.... E Chi... Ma ja na kraju i skinula pelenu... A sta to ima da vide sto nisu videli... Jeste da mi je sika sad isarana sa strijama i nije vise ona cvrsta i "mladalacka" :lol: ali sta me briga... bitno je da ona vrsi svoju biolosku funkciju za sta je i namenjena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je iskreno bilo blam da dojim na javnom mestu.

Nisam niukad to radila,ali da sam se nasla u situaciji da beba place zbog gladi,ne bih imala kud,podojila bih je.

Una je bila vrlo tacna sto se tice dojenja,u pocetku je trazila na 2.5 sata a kasnije na 3-3.5 tako da sam ja uvek tempirala vreme za izlaske tako da ne moram da je hranim kad smo napolju.

Naravno,nemam nista protiv dojenja na javnom mestu,cak stavise lepo mi je da to vidim,ali ja jednostavno nisam imala hrabrosti za tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.