Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Beba ima pravo da jede kad hoce i gde hoce. Kad beba sisa, sisa nije sisa nego flasica za mleko. Pa ako nikome nije neprijatno da da detetu flasicu na javnom mestu, zasto bih se ja ustezala da svojoj bebi dam da sisa?! Uostalom, nema lepseg i svetijeg prizora od bebe koja spokojno sisa u narucju svoje majke. A i kome se ne dopada, uopste ne mora da gleda, neka slobodno okrene glavu na drugu stranu. Dajem veliku podrsku dojenju na javnom mestu i zadnje tri godine smo uvek na Keju kad je dan dojenja!

Svaka ti je na mestu c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš sam o ovome razmišljala ovih dana.

ja imam nameru da dojim ve do prvih zubića. tu odluku sam donela konsultujući se sa pedijatrom. e, sad dolazi lepo vreme, stalno smo napolju , guram kolica i može da se desi da mi beba ogladni a ja recimo u kafiću, ili parku..

nekako mi je trulo da to radim na javnom mestu, a s druge strane uradila bih to samo kad me ne bi bio blam.

inače sam ravna kao daska, a sada imam onako bujnije grudi pa mi je onako čudno jer ne pašu uz moje mršavo telo .. a s tim u vezi - bilo bi me sramota da izvadim dojku na javnom mestu :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš sam o ovome razmišljala ovih dana.

ja imam nameru da dojim sve do prvih zubića. tu odluku sam donela konsultujući se sa pedijatrom. e, sad dolazi lepo vreme, stalno smo napolju , guram kolica i može da se desi da mi beba ogladni a ja recimo u kafiću, ili parku..

nekako mi je trulo da to radim na javnom mestu, a s druge strane uradila bih to samo kad me ne bi bio blam.

inače sam ravna kao daska, a sada imam onako bujnije grudi pa mi je onako čudno jer ne pašu uz moje mršavo telo .. a s tim u vezi - bilo bi me sramota da izvadim dojku na javnom mestu :mellow:

Ma ko je rekao da treba da vadiš dojku na javnom mestu da bi dojila? ;) Možeš dojiti, a da se ni ne vidi da to radiš. Ima onih grudnjaka čije se korpice otkopčavaju, a ima kupiti i majica sa takvim krojem na preklop baš za dojenje, pa ti je dojka lako dostupna bez zadizanja, skidanja... To sve košta neke male pare, ali isplati se, komocija je velika, a i sloboda kretanja. Ako si u Beogradu, prodavnica Prenatal u TC Ušće prodaje takve majice, a grudnjake imaš kupiti svuda, preporučujem u Aksi jer imaju i manje brojeve. Ukoliko nećeš da kupuješ, dovoljno je da imaš košulju na raskopčavanje i jednu tetra pelenu ili neku maramu da prebaciš preko kad se raskopčaš, pa da sakriješ sve.

Što se tiče dojenja sve dok niknu prvi zubi... Da te pitam, zašto bi prekidala kad niknu? Ako se bojiš da te ne gricka, - evo mojoj su nikli i donje i gornje jedinice, oštri su kao žileti, ali dok sisa uopšte ih ne osetim! Zubi niču jako polako i postepeno, prvo probiju, pa dok izađu čitavi treba malo vremena. Tako se i beba navikne na njih uz sisanje i nema grickanja. Imala sam i ja taj strah, ali su me druge mame sa više iskustva razuverile, i bile su u pravu. Takođe, bebama kad niču zubi, imunitet može biti oslabljen. Mogu dobiti temperaturu povišenu, a na krvnoj slici da se polkažu i povećani leukociti. Dakle, nicanje zubića može da dovede do akutne upale, pa otud temperatura, leukociti... Upravo je u tom periodu majčino mleko važno kao pojačanje imuniteta. I još jedan razlog za dojenje uz nicanje zuba... - Nicanje zuba je bebama bolno, a dokazano je da dojenje deluje analgetski na bebu, ma šta da je zaboli. (Zbog ovog otkrića su na zapadu u redovne protokole pri manje bolnim medicinskim intervencijama na bebama, izbacili upotrebu analgetika, a uveli dojenje za vreme intervencije. Naravno, ovo ima smisla samo ako beba još uvek sisa.) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš sam o ovome razmišljala ovih dana.

ja imam nameru da dojim ve do prvih zubića. tu odluku sam donela konsultujući se sa pedijatrom. e, sad dolazi lepo vreme, stalno smo napolju , guram kolica i može da se desi da mi beba ogladni a ja recimo u kafiću, ili parku..

nekako mi je trulo da to radim na javnom mestu, a s druge strane uradila bih to samo kad me ne bi bio blam.

inače sam ravna kao daska, a sada imam onako bujnije grudi pa mi je onako čudno jer ne pašu uz moje mršavo telo .. a s tim u vezi - bilo bi me sramota da izvadim dojku na javnom mestu :mellow:

U vezi dojenja na javnom mestu...

Da li bi starijem detetu kad je gladno dala da pojede sendvič u parku? Pretpostavljam da bi. Za bebu koja sisa dojka je samo ambalaža i kad je gladna i žedna. Ti kad si gladna sigurno nešto pojedeš pa čak i kad si na ulici... A kad dojiš bebu to čak i ne mora da se vidi. Sedneš na neku klupicu. Pokriješ se pelenom i dojiš. Beba uživa na svežem vazduhu i u obroku. Pravi piknik.

Ja sam Alexandru dojila gde god je bilo potrebe za tim. ONa sad ima skoro 21 mesec i još uvek sisa. Dojila sam i ispred kamera i bile smo na skoro svim vestima 2009. godine kad je obeležavana Nedelja dojenja. I to mi uopšte ne smeta. I kad god sam dojila negde napolju nikad niko nije imao negativan komentar tj. ako je i neko nešto pomislio mene nije briga svako ima pravo da misli šta hoće, ali me stvarno niko nije čudno gledao. Hoću da kažem da uopšte nemam loše iskustvo po ovom pitanju.

Kad je Marko bio mali dobijala sam mnogo loših saveta i on je jedva sisao 3 meseca.

Zubi nisu prepreka za dojenje. Evo nama sad izbijaju petice. Da nema sike, ja ne znam kako bi se ona smirila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OFF:

A jel' milentisha od mortisha? Ako jeste, ondaK se znamo! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na stranu to u vezi sa sramotom... Nego, puno je prakticnije dojiti, i temperatura naseg mlijeka je uvijek idealna za bebicu.

Mene je uvijek bio blam svega i svacega, ali kada se radi o mom djetetu, ne razmisljam puno.

Sada je izbacio siku sam, i bas mi je zao zbog toga, moracu jos da vucem i flasicu, da gledam gdje da napravim mlijeko... A onako- privijem ga na svoje grudi, i on uziva! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OFF:

A jel' milentisha od mortisha? Ako jeste, ondaK se znamo! :P

Da, draga... Znamo se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ko je rekao da treba da vadiš dojku na javnom mestu da bi dojila? ;) Možeš dojiti, a da se ni ne vidi da to radiš. Ima onih grudnjaka čije se korpice otkopčavaju, a ima kupiti i majica sa takvim krojem na preklop baš za dojenje, pa ti je dojka lako dostupna bez zadizanja, skidanja... To sve košta neke male pare, ali isplati se, komocija je velika, a i sloboda kretanja. Ako si u Beogradu, prodavnica Prenatal u TC Ušće prodaje takve majice, a grudnjake imaš kupiti svuda, preporučujem u Aksi jer imaju i manje brojeve. Ukoliko nećeš da kupuješ, dovoljno je da imaš košulju na raskopčavanje i jednu tetra pelenu ili neku maramu da prebaciš preko kad se raskopčaš, pa da sakriješ sve.

Što se tiče dojenja sve dok niknu prvi zubi... Da te pitam, zašto bi prekidala kad niknu? Ako se bojiš da te ne gricka, - evo mojoj su nikli i donje i gornje jedinice, oštri su kao žileti, ali dok sisa uopšte ih ne osetim! Zubi niču jako polako i postepeno, prvo probiju, pa dok izađu čitavi treba malo vremena. Tako se i beba navikne na njih uz sisanje i nema grickanja. Imala sam i ja taj strah, ali su me druge mame sa više iskustva razuverile, i bile su u pravu. Takođe, bebama kad niču zubi, imunitet može biti oslabljen. Mogu dobiti temperaturu povišenu, a na krvnoj slici da se polkažu i povećani leukociti. Dakle, nicanje zubića može da dovede do akutne upale, pa otud temperatura, leukociti... Upravo je u tom periodu majčino mleko važno kao pojačanje imuniteta. I još jedan razlog za dojenje uz nicanje zuba... - Nicanje zuba je bebama bolno, a dokazano je da dojenje deluje analgetski na bebu, ma šta da je zaboli. (Zbog ovog otkrića su na zapadu u redovne protokole pri manje bolnim medicinskim intervencijama na bebama, izbacili upotrebu analgetika, a uveli dojenje za vreme intervencije. Naravno, ovo ima smisla samo ako beba još uvek sisa.) :)

mnogo korisnih informacija na jednom mestu.

ja sam poečtnik pa nisam znala to za zube, a doktorica me je savetovala da dojim šest meseci, a ja sam imala taj strajh vezan za bol tokom sisanja zbog zubi, ali upravo sam promenila mišljenje i super mi je ideja za brus. kupiću ga danas kad budem išla do grada. genijalno!

čula sam, ako ne i videla već negde to, pa ću danas da obiđem apoteke. kod mene u komšiluku ima jedna baš snabdevena..

HVALA na dragocenim informacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vezi dojenja na javnom mestu...

Da li bi starijem detetu kad je gladno dala da pojede sendvič u parku? Pretpostavljam da bi. Za bebu koja sisa dojka je samo ambalaža i kad je gladna i žedna. Ti kad si gladna sigurno nešto pojedeš pa čak i kad si na ulici... A kad dojiš bebu to čak i ne mora da se vidi. Sedneš na neku klupicu. Pokriješ se pelenom i dojiš. Beba uživa na svežem vazduhu i u obroku. Pravi piknik.

Ja sam Alexandru dojila gde god je bilo potrebe za tim. ONa sad ima skoro 21 mesec i još uvek sisa. Dojila sam i ispred kamera i bile smo na skoro svim vestima 2009. godine kad je obeležavana Nedelja dojenja. I to mi uopšte ne smeta. I kad god sam dojila negde napolju nikad niko nije imao negativan komentar tj. ako je i neko nešto pomislio mene nije briga svako ima pravo da misli šta hoće, ali me stvarno niko nije čudno gledao. Hoću da kažem da uopšte nemam loše iskustvo po ovom pitanju.

Kad je Marko bio mali dobijala sam mnogo loših saveta i on je jedva sisao 3 meseca.

Zubi nisu prepreka za dojenje. Evo nama sad izbijaju petice. Da nema sike, ja ne znam kako bi se ona smirila...

sad mi je bolje kad sam čula ovo.

juče mi baš koleginica kaže dok smo bile na kafi da je podojim ako je gladna, nema tu ništa loše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre neki dan smo bili u parku, Luka se igrao i Stefanu vreme za podoj. ja sam mu lepo sedeci na klupi dala da sisa.. okrecale su se i zagledale me mlade mame, koje verujem da su malo savremenije pa ipak delovalo je kao da me osudjuju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre neki dan smo bili u parku, Luka se igrao i Stefanu vreme za podoj. ja sam mu lepo sedeci na klupi dala da sisa.. okrecale su se i zagledale me mlade mame, koje verujem da su malo savremenije pa ipak delovalo je kao da me osudjuju..

Ne mogu da verujem... Ja i ako vidim nekoga da doji bebu ja to više pogledam sa nekom milinom i toplinom nego sa osudom. Čak i Emi pokazujem da vidi kako beba ruča ali nastojim da Mami i Bebi ne remetim taj jedan intimni i prelepi trenutak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem... Ja i ako vidim nekoga da doji bebu ja to više pogledam sa nekom milinom i toplinom nego sa osudom. Čak i Emi pokazujem da vidi kako beba ruča ali nastojim da Mami i Bebi ne remetim taj jedan intimni i prelepi trenutak.

smesno stvarno. neke dve su sedele malo dalje od nas na klupi, obucene za prikazivanje valjda su zato i dosle u park a ne zbog dece i sama sam pomislila prvo, kao sto bih ja reagovala da tako nesto vidim,da im je simpaticno, lepo.. medjutim, kad su pocele non stop da se okrecu i zagledaju nas, sa nimalo simpaticnim pogledom bilo mi je jasno da im se bas i ne svidja to sto vide..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uzivam da dojim svoju bebe bukvalno svuda,,, mislim posle svega sto sam prosla da sacuvam mleko ... uf! moj muz je imao vise problema sa tim od mene.. ali navikao se valjda a i da nije, nije moj problem... nista lepse kad strahinja sisa i stavi svoju rukicu na cicu kao da mu ne pobegne slucajno hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila čak i u zbornici :P !!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila čak i u zbornici :P !!!!!!!!

BRAVO!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p85-DSC090.jpg

da je potrebno svugde bih dojila dete. sa Lukom sam se sve nesto sklanjala ako nam je neko tu, ili ako smo kod s&s, zbog deverova i svekra.. sta znam, mene nije blam ali su mi oni kao, sveki kaze eno tamo u sobu pa ga presvuci i nahrani. stavi ona cist peskir i tako to.. ovaj put ne, tu gde sam, tu i dojim dete. odemo negde na sat-dva i ako cu se sklanjati da ga presvlacim i hranim taman je vreme za kuci. sad vidim da i oni prihvataju, malo se stide ali, boze moj pa to je tako prirodna pojava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Ivana!!!Kako on samo uziva kod svoje mamice,dusa mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana pa imas li lepsu sliku? Da nadjem, moram i ja da stavim nasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je bilo kao kod Ivane,sa Minom sam se sve nesto sklanjala i krila,a sada vadim siku na svakom cosku :lol: :lol: :lol: Valjda su to cari druge bebe :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

I kod mene je bilo kao kod Ivane,sa Minom sam se sve nesto sklanjala i krila,a sada vadim siku na svakom cosku :lol: :lol: :lol: Valjda su to cari druge bebe :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p85-DSC090.jpg

da je potrebno svugde bih dojila dete. sa Lukom sam se sve nesto sklanjala ako nam je neko tu, ili ako smo kod s&s, zbog deverova i svekra.. sta znam, mene nije blam ali su mi oni kao, sveki kaze eno tamo u sobu pa ga presvuci i nahrani. stavi ona cist peskir i tako to.. ovaj put ne, tu gde sam, tu i dojim dete. odemo negde na sat-dva i ako cu se sklanjati da ga presvlacim i hranim taman je vreme za kuci. sad vidim da i oni prihvataju, malo se stide ali, boze moj pa to je tako prirodna pojava..

Svaka cast. Tako je i moja sestra, dojila je bebca gde god je zatrazio, bez blama i srama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam mislila da cu se slkanjati i kriti i dok sam bila trudna govorila sam taman posla na javnom mestu i kad sam kuci necu nikog..medjutim od kako sam dosla iz bolnice s&s dever rodbina komsije svi zurili u mene i ja tako digoh ruke..u pocetku mi je bilotesko ali sada sam se navikla pa i napolju kad izadjemo u setnju..u kafic..park..gde god ima da se sedne :lol:

mada je najlepse kada si sama sa svojom bebom u tisini..to je prava oaza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vama cast. Ja bih volela da mogu tako, ali mene je stvarno sramota. Ja svoju bebu dojim samo pred mm, mamom i sestrom bliznakinjom. A kada beban zakmeci da je gladan, ja lepo zakljucavam vrata od sobe i tek onda klopa... A kada idemo negde, ili sam cedila mleko dok ga je bilo da se moze iscediti, ili sam knapirala da se vratimo kuci pre nego sto beban ogladni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vama cast. Ja bih volela da mogu tako, ali mene je stvarno sramota. Ja svoju bebu dojim samo pred mm, mamom i sestrom bliznakinjom. A kada beban zakmeci da je gladan, ja lepo zakljucavam vrata od sobe i tek onda klopa... A kada idemo negde, ili sam cedila mleko dok ga je bilo da se moze iscediti, ili sam knapirala da se vratimo kuci pre nego sto beban ogladni...

Bitno je da beba ruča ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da odavno nije pisano na ovoj temi.Ja bih da napišem par redova,jer čitajući vaše postove shvatam da od sramežljivosti nema ništa.Npr.meni su pre neki dan bile drugarice,koje su na indirektan način rekle da im smeta da ja izvadim dojku pred njima.A s obzirom da su ostale 4 i po sata ja sam izmuzla mlijeko pa kad je došao podoj dala bebi iz flašice.Ona se u početku bunila ali kasnije je prihatila.Poslije sam čula da tako mogu izgubiti mlijeko,a to je strašno.

Inače,kad sam bila s drugaricom iz Srbije,ovdje u jednom lokalu,ona dojila,prišao konobar i rekao Gospođo tome ođe nije mjesto! Ona mu odgovorila,što jer joj dajem hranu koja nije iz restorana?Hajde prošetajte,a ako hoćete zovite policiju!On je bio besan i samo otišao.

Ovde su ljudi takvi,sve je sramota,a kad se ubijaju po ulici to nije sramota.

Ja od sad neću da se libim da dojim bilo gdje,DZ,park,lokali..Sjećam se išli smo na kontrolu,beba vrišti,gladna,ja molim Boga da što prije dođe dr,da je pregleda pa da idemo kući na podoj.I pomišljam da odem u smrdljivi toalet gde nas niko ne vidi,i odmah isključujem opciju iz poštovanja prema detetu.Obiva me znoj,srce lupa,mleko nadolazi,al džaba.Jer jelte molim t e ovdje je to sramota,to samo ciganke rade.E pa više kod mene tako neće biti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.