Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Ne znam zene sto se tripujete oko toga - zaboli vas sisa ko i sta misli o tome. Da izvadite iglu i spricate se pa hajde, ovako hranite dijete i svak ko se pravi da prvi put vidi sisu sere ko foka!!! 

Ja sam imala ideju da nosim sliku neke gole cure znate ono tipa iz autopraonica i da drzim pored sebe i ako je nekome zabremedejt sisa nek nju gleda lakse mu je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram pa to je hit ideja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazna moralnost nasih naroda, ne smetaju im providne majice i dekoltei na sve strane, ali zato majka kad doji to je neumesno i neprimereno :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek bila obucena prikladno za dojenje, ali nisam htela da bebu necim prekrivam npr. pelenom jer to mi bas nekako izazivalo osecaj da je to nesto sto treba kriti, ali eto uvek sam gledala da nadjemo neko tise  mesto. Uopste mi ne smeta kad zene i pola otkrivene se vide, i bilo gde doje i pred masom ljudu, cak me to i odusevljava ali eto ja  nisam mogla bas svuda .  Npr. na plazi mi je bilo svejedno ali u restoranu ipak sam gledala da se okrenem ledjima. U mom okruzenju sam dojila samo pred zenama ( 2 od njih su i same dojile) i bilo je ok, a pred ovima sto nisu dojile svoju decu imala sam cudan osecaj kao da je nesto stalno visilo u zraku, i uvek su bili komentari a jos malo pa onda si vec veliki itd.

Pred nekoliko dece sam isto dojila , devojcice su se smijale i pitale kako to beba jede, pokazivale su interesovanje , a jedan decak je samo zagledao i nista nije rekao. 

U mom okruzenju pred muskrcima nisam, samo pred nepoznatima.  I da iako imam potpunu podrsku mm, cak sta vise i sam misli sto duze to bolje, ali dojenje u javnosti je za njega stvar intime, i eto da ne bi preterivali ni u jednom pravcu napravili smo kompromiss kako i sta. 

ReinaS i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam dal ima tema ali zanimaju me iskustva dojenje bebe pred starijim detetom ?

Kakve su reakcije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko starije? Izmedju moje dve starije je 2,5 god razlike. Starija nije pokazivala nikakvo interesovanje. Inace je prestala da sisa sa godinu, kad sam se vratila na posao. Kad se beka rodila imale su 6 i 8 god i tek tad ih dojenje nije ni malo zanimalo :D Nisam ja tu pridavala neki poseban znacaj, samo da je to najbolje za beku i to je to.

Mm je skroz cool kad je dojenje u javnosti u pitanju, uvek je govorio "sta te briga, ko te gleda". Ipak, ja sam jedna od onih koje ne vole da jedu ulicom i ne volim da stojim sa nekim ko jede i prica, recimo :D Posebno neko nepoznat. Zato sam za intimu kad beka rucka. I opet, otkrivam jedan deo svog tela koji inace ne pokazujem. Sam cin nikad nije sporan, sporan je taj deo tela u ocima posmatraca. Ne kontam da je to malogradjanski i licemerno vec da je ljudima tesko da odvoje pokazivanje dojke tokom dojenja od pokazivanja dojke tokom seksualnog cina.  I da ih to zbunjuje. 

Venera, snowhite i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako 2,3,4 godine razlike i kad beba npr. stalno u pocetku sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene starija sada ima 6godina, mladja dvije i obje su pokazale zainteresovanost kad je braco dosao. Pustila sam im objema, mladja se stresla sa grimasom 'fuuuj'(od tada vise nije htjela da pije ni ono sto izmuzem/skontala odakle dolazi), dok je starija jedva docekala. Medjutim starijoj ovaj put kad sam nudila izmuzeno mlijeko, nije htjela, ali htjela ga je direktno iz sike.

Mladja je cak zaboravila tehniku sisanja(mada nema ni godina kako je prestala sisati),a starija jos uvijek zna kako to ide :huh: Obje sam ih dojila isto dugo(1.5godinu), samo sto sam stariju naglo odbila, a sa mladjom sam isla postepeno.

Starija je imala 4 godine kad sam rodila mladju i tada je isto trazila da siki. Tada sam joj pustala u vise navrata, a htjela je i izmuzeno mlijeko.

Muzu je to bilo toliko degutantno da smo se znali i svadjati zbog toga.

U ponedjeljak smo beba i ja proveli dan u skoli kod starije(interesovalo me sta i kako rade) i naravno beba je ruckila pred 23 djece i 3 uciteljice. Niko kao ni da vidio nije, a svi su vidjeli :)

Kad se bebica rodila pa mi dosla dva djeverova sina(6 i 13 godina). Muz ih pustio u kucu i sad bi oni da vide bebu, a ja u dnevnom sjedim i dojim ga. Mladji je odmah doskakutao do mene da vidi kako braco rucki, dok je stariji spustio pogled na noge i ofirno skrenuo u sobu gdje su se djevojcice igrale :D dusa postidio se :wub: a samo godinu, dvije prije sam dojila mladju kcerkicu pred njim :)

Venera, paper_moon, ReinaS i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stariji je imao 3 godine kad se rodio brat i ne sećam se posebnih "reakcija" . Možda da je jednom pitao kako to da odatle dolazi mleko. Najprirodnije, najspontanije se postavila ja, nikada se od njega nisam krila niti osećala ikakvu potrebu za tim, i dete je samo na isti način ispratilo pozitivne vibracije. Mladji sad ima malo manje od 2,5 godine i još uvek sisa (sve manje, odvikavamo se polako njegovim tempom ) i starijem je to i dan danas najnormalniji prizor, obratice pažnju koliko i na mene dok pijem kafu.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mojih je razlika 2 godine, prestala je sisati sa 16,5 meseci, i kad je beba pocela jesti nije je interesovalo, jedno vreme joj je bilo smesno da dira bradavicu, mada sam ja bila u fazonu, ako hoce - slobodno. Jednom je popila izvuceno mleko i posle nije htela. Sad ne obraca paznju, mislim jednako kao da drzim bebu, ako joj trebam, zove me i to je to.

MakiJana i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mladjoj smizli je sika i dalje tiha patnja:-( Nije zaboravila da sisa. Da li sam prizor brata koji sisa ili nesto drugo...ne znam sta je vuce...uglavnom ona bi i dalje sisala.
Starija smizla je imala malo vise od 3god kad se rodila seka i koliko se sjecam nije mnogo gledala niti se bavila time sta beba radi sa sikom.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa super ipak su uglavnom pozitivne reakcije. Skoro mi je pedijatrica rekla kako je njen stariji sin sa godinu sam prestao, a mladji sa cetiri uz reci eto toliko dugo mu je trebalo u emotivnom smislu da sazri. Ipak su potrebe od deteta do deteta razlicite u svakom pogledu!

mama maza i Voljena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja starija je imala 19 meseci kad se rodila mladja...kontam da bi njoj flasica i sisa bile isto, svakako joj je i jedno i drugo bilo novo...jedino joj je nekad bilo dosadno kad se podoj oduzi tako da je jednom, i samo jednom, tresnula bebu po glavi  :D

Venera i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam svuda gde je trebalo-park, kafic, trzni centar, nista me nije doticalo. Vazno da dete nije gladno. :) Ali sto me nekako  takoreci uznemirava da dojim pred svekrvom, e to ne mogu da vam opisem.... Znam da je njima slatko da vide unuce kako sisa, sve ja to razumem, ali...

Venera, andjelita i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam svuda gde je trebalo-park, kafic, trzni centar, nista me nije doticalo. Vazno da dete nije gladno. :)Ali sto me nekako  takoreci uznemirava da dojim pred svekrvom, e to ne mogu da vam opisem.... Znam da je njima slatko da vide unuce kako sisa, sve ja to razumem, ali...

Hihi, isto i meni tako. Samo sto kod moje nije slatkoca u pitanju, vec bih rekla da odmerava radim li ja to dobro... 

E to mi je stvarno glupo, dodje neko i gleda kako to radis (a nije dete u pitanju), ne samo dok dojim, nego i menjam pelenu, kupam... Hajde ko ne zna, pa dodje i vidi, ali ostali... Valjda sto mene nikad to nije interesovalo, ne znam-to mi je nekako mama-tata-beba stvar, a ne ja da se guram da gledam kako to rade (meni se svekrva i kuma redovno uguraju u sobicu, koja je inace mala kad menjamo pelene, jedva mesta za mm i mene kod komode, jos one glume levo smetalo).

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas dojila u taxiju jedno dete...

A kasnije mi drugo dete povratilo u taxiju.

Mislim,nema veze s temom,nego nece vise da nas primaju u vozila :D

 

 

Voljena, MatroNadja i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce dojila u parkicu, to je jedini nacin da ostanemo napolju preko tri sata. Jedino gledam da me bas ne snima neki tata ili deda koje poznajem jer setamo decu zajedno svaki dan. Kad dojim negde gde me niko ne zna, onda opustenije vadim sisu! :P

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.