Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

Tackice, promijenice misljenje brzo, vidjeces;-) Ovaj moj nikad nije reagovao gdje god da sam dojila. Doduse, ja sam uvjek to diskretno radila zbog toga sto bih se JA prijatnije osjecala a ne zbog ljudi oko sebe...njihove reakcije me uopste ne zanimaju. Mada ja ponekad stavim ruku preko sike(da pomognem bepcu) i onda se ic ne vidi...a vi sad pogadjajte jel imam velike sake ili male grudi:-)
Skoro sam dojila u Delti na klupi i prilazi jedan dekica, oce da sjedne al kad me vidje da dojim bi u fazonu da ne smeta, ja 'taman posla da smetate, sjedite slobodno'. A on sjede i rece 'o prijatno, momce':-)Bas mi bi simpaticno. Beba rucka, dekica to zna, a to bi trebalo i svi ostali da znaju i da se tako ponasaju, da je srece.

ReinaS, merima, MakiJana i 15 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa upravo to. Umesto da ljudi to gledaju kao obrok jednog malog bica oni se izbece jer vide sto rece maza sisu. Sramota. Iznervirao me u pm. Mislim da on ni ne zna da se to ne vidi i da zamislja ne znam ni ja sta i prica napamet. Uh i da ne promeni misljenje bas me briga. Ako mora mora. Dete je najbitnije a ne sta ce da kaze neuk.narod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast za deku!!ja volim da vidim zenu da doji,a ono kako coka,ja se sva istopim od milineeee....kad bi bar muskarci imali mrvicu zenskog mozga...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha jao tackice, svasta cete vi tek doziveti i preziveti, nemojte unapred ni da pricate o tome, besmisleno je. Kao ono-moje dete nece NIKAD histerisati, ja cu ga lepo vaspitati itd itd...i onda tamo negde sa 2,5 krene da se bacaka po radnji jer nece da obuce jaknu a vi morate kuci a napolju cica zima... To dok se ne dozivi, ne moze se shvatiti :) kao i dojenje...nema tu hoces-neces, beba gladna, place, tebi grudi nabrekle, tvrde, bolne, mleko vec i samo siklja...i nista ti tu ne vredi organizacija, ono kao gledacu da sr ravnam po bebinoj satnici pa da budem kod kuce za podoj...bebe uglavnom nemaju satnice. Ili imaju neke svoje, koje ne moraju da se poklope sa satnicama ostatka porodice, pa ce joj recimo biti vreme za podoj bas dok vodis stariju decu u skolu...i tako...videcete vec i sami :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i to kao-u redu je dojiti ali da se ne vidi bradavica...ok, ali i to se desi i ne bi trebalo da bude skandalozno. Bebe se vrte, malo sisaju, malo gledaju okolo, desi se da moras da je prebacis na drugu stranu a ne stignes da ubacis prethodnu sisu u brus jer se beba vrpolji pa moras da je drzis obema rukama da ne ispadne...milion situacija sa njima...mislim, bebama i sikama :D 

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice, osjecaj mi je kao da su tudje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, apsolutno sjajno! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, ja sam prekljuce morala podojiti u cekaonici dz-a... oba deteta, dakle obe sise su se videle :D

uglavnom su se zene smeskale, muskarci "nisu primetili", i tako.... 

ne libim se, zaista. prosle god sam srednju dojila na bas stanici, jer okolo nigde nije bilo gde da se sedne... (samo sam cekala fotku na fb profilu 'uzivo iz bg autobusa i vozova', nesto poput " vid' je ova, izvrkacila sisu da je narod gleda" ali nije  :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha stvarno si oboje dojila istovremeno, i to u cekaonici?
Jao, moram to da probam!:-)
A kao Ciganka se osjecam kad god iskocim sama sa njih troje...i divim im se:-)

andjelita, MakiJana i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, da :D 

isto :D  svi me odmeravaju <_<

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas pre par dana kod Hrama dojila bebca, ugl su me ljudi gledali ispod oka, a pri tom ja to radim vrlo diskretno, samo se beba vidi :P

Nego, kako vi to radite napolju? :) Imate prikladnu majicu za to, pa je spustite ili dignete odozdo, skinete rukav...? Ja ugl imam na V majicu, kopcanje ili da moze okovratnik da se dovoljno spusti... Ali neretko sam vidjala (i to ugl. u kaficu) da zene podignu majicu, pa zakace iza glave ili skinu rukav, pa je cela ta strana gola... Ne znam, meni to bzvz deluje da znas da postoji mogucnost da ce beba ruckati, a da se ne pripremis... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uglavnom obucem majicu koja mi je prikladna za dojenje, recimo na V izrez ili sa dugmicima pa izbacim siku. A nekad zadignem majicu koliko mi je dovoljno da izbacim siku i podojim bepca(inace ja uvjek nosim bodi ispod i ljeti i zimi:-)
Reina, ja takve situacije nisam primijetila i slazem se da je malo bzvz, ali ako se bas razgolite toliko bar bi mogle necim da se pokriju pa makar i tetra pelenom. Mada dok god je njima ok da tako doje ja nemam nista protiv;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno dojenje-friendly odeca...ne zbog drugih vec zbog mene, da se ne smrznem a i da bas ne pokazujem salce ako nije neophodno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim prikladnu trikmajicu i majicu, trikmajica prekriva mene, a majica grudi i to je to. Tako se osjecam najprijatnije. Ponekad izvadim sisu, ako mi je u momentu lakse, ali uglavnom dojim kako sam gore navela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su to od početka majice sa izrezom, moje male grudi su se barem tokom dojenja pokazale kao vrlo zgodna "oprema" . Povučem izrez nadole i praktično se ništa ne vidi. Inače, mislim da nema javnog mesta na kom nisam dojila iako, kad god sam imala mogućnost da se povučem na stranu, to sam i radila, prosto mi je bilo prijatnije i opuštenije samoj sa bebom.

 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kad se setim gde je sve nisam dojila. u kaficu, autobusu, po parkovima ma svuda i ispred svih pa cak i mog brata, tate. Sta da radim ona je prvih pet meseci provela na sisi. Bilo je ili da je non stop dojim ili da batalimo. Izabrali smo prvo. Nosila sam par bluzica sa v izrezom koje sam imala i vadila sisu. Nije mi bilo prakticno da zadizem bluzu. sad se opet psihicki pripremam na to sve i malo ke je strah ako ovaj malac bude kao seka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko leta mi je bilo zgodnije da podizem majicu, tako da sam nosila iskljucivo siroke i dugacke . Sad kad je zima , nisam jos morala nigde u javnosti ali sad vse nosim sa V izrezom ili tako neke koje su gore tegljive. A inace sam htela da sasijem i ja neku haljinu u fazonu babylicios, ali na kraju nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek imala jednu veliku maramu sa sobom, kojom prekrijem tu stranu tela. Meni je tako bilo prijatnije, niko ne zagleda ni u bebu ni u mene. Zimi je jos lakse jer imas velike jakne. 

Ne mislim da treba neceg da se stidimo ali meni je prijatnije kada ne orkrivam "skrivene" delove. U principu, to je do zene i njene prirode :D Inace sam otvorena ali sam stidljiva kad je u pitanju otkrivanje tela. Tako da razumem i druge koji to vide kao pokazivanje a ne hranjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne oblacim samo haljine kad idem vani jer nisu dovoljno rastegljive odozgor vec ih moram zadignuti. Kad vec masem sisama ne moram i guzovima :D

Za ostalu odjecu ne razmisljam toliko. Svaka majica se da zadignuti ili nategnuti.

Mada nesto kontam, kad vec trazimo paznju, mozemo i guzovima da zamasemo :D sto da ne :D predstava zagarantovana :baby:

Reina, kako mislis skinuti rukav? Sta rukav smeta u svemu tome :huh:

MakiJana i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ili dekoltirane majice ili kosulje na dugmice. I esarpe su mi se pokazale kao vrlo korisne. Em modni detalj koji u svakom slucaju furam, em bas nije sve na izvol'te. Nisam prekrivala bebu pelenom, nije mi to bilo prakticno nesto.

Realno, stvarno je idiotski ocekivati da se skroz prekrijes ko burku da nosis pa krijes bebu ne daj boze delic dojke da ispadne, mada ko gleda i ceka da se pojavi delic je idiot. A opet nije nuzno ni biti go do struka-u svakom slucaju sta kome prija. Meni nije problem da dojim u javnosti, necu se kriti ko gubava, dete gladno-jede da sam al je meni licno prijatnije kada se ne vidi bas sve. I ako imam mogucnost da se sklonim malo, sklonicu se. 

Na moru je doduse cela plaza redovno vidjala moje sise, jebiga u kupacem sam, nemam neke mogucnosti a iskreno i zabole me. A i kad ne dojim u tom trenutku koji god kupaci da obucem one nadju nacin da izadju iz kupaceg.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina, kako mislis skinuti rukav? Sta rukav smeta u svemu tome :huh:

Nemam pojma :D Videla sam zenu s ledja, do pola gola :) Da li joj bilo vruce ili usko da zadigne, nemam pojma, skinula jedan rukav, svi zablenuli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce dojila pred majstorima koji su nam ugradjivali kablovsku, a danas sam dojila u taksiju, izvadila sisu onako seretski, taksista zamalo umro. 

zeklica, MakiJana, LadyN i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.