Da li vam je neprijatno da dojite na javnom mestu?

odgovora

Objavljeno

hehehe.... E Chi... Ma ja na kraju i skinula pelenu... A sta to ima da vide sto nisu videli... Jeste da mi je sika sad isarana sa strijama i nije vise ona cvrsta i "mladalacka" :lol: ali sta me briga... bitno je da ona vrsi svoju biolosku funkciju za sta je i namenjena :rolleyes:

Skroz si u pravu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno je to najintimniji trenutak izmedju majke i bebe...Ja sam ih delila samo sa bliskim ljudima.Bez obzira sto je to normalna i prirodna stvar,previse sam stidljiva i osetljiva da bih istrpela neki pogled ili komentar koji nije na mestu,tako da sebe i bebu nisam dovodila u situaciju da moram da dojim na javnom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, Zemunci, gde je tacno taj TC? Iza Robne Kuce?

Prekoputa Robne kuće ka pijaci. Između Glavne ulice i Magistrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi i treba kad ne pročitam temu do kraja.

Nego hoće li neko da svrati do Keja? Baš mi se sviđa ideja. Moja mačka doduše nije više beba (16m), ali ćemo da navratimo da vidimo šta se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tako zao sto nemam sta da napisem u vezi ove tem,jer ja nisma imala mleka...nadam se da ce ovaj put biti bolje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekoputa Robne kuće ka pijaci. Između Glavne ulice i Magistrata.

Hvala ti Ivana a200.gif a i Citana mi je poslala na pp Sto se tice dolaska na kej, trebalo je da budem odsutna na taj dan ali postoji i velika mogucnost (kako danas saznajem) da cu biti u Beogradu. U tom slucaju, vadim ja sisu na sucne na Keju... Jos samo da ova mala bude tad i gladna c008.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja prisustvujem pod obavezno i prosle god smo bili u tasu ja sa sve stomakom do zuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je skroz ok dojenje na javnom mestu, ne vidim sta je tu sramota ?! Ko sto bih ja kupila sendvic i jela ga na ulici kad sam gladna, tako i dete. Nervira me kad mi neki kazu da je to nepristojno.

Imala sam jednu anegdotu sto se tice dojenja na javnom mestu, radim s klijentima i dosla jedna zena s detetom, dete do stola visoko bar 3 god..... imuva se tu nesto oko nje i kuka, ona kaze Cek malo i zadize zena majicu, bilo leto, majica na bretele, ispod nema brus, i ono dete stade pored nje i poce da sisa.....Bas mi bilo neprijatno jer je sedela prekoputa mene, ona cool, potpisuje papire dete samo cokce :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jes lepo rekla dete gladno mora da jede

bravo za mamiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste.........Nego veliko dete, prica, trci i tako to............Bas me iznenadila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene bi veruj mi

nego jes ti dobro pogledala te potpise

nemoj posle da bude zbunila me sisa :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tako zao sto nemam sta da napisem u vezi ove tem,jer ja nisma imala mleka...nadam se da ce ovaj put biti bolje :rolleyes:

hoce i mora biti

samo veruj u sebe sve krece iz glave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je skroz ok dojenje na javnom mestu, ne vidim sta je tu sramota ?! Ko sto bih ja kupila sendvic i jela ga na ulici kad sam gladna, tako i dete. Nervira me kad mi neki kazu da je to nepristojno.

Imala sam jednu anegdotu sto se tice dojenja na javnom mestu, radim s klijentima i dosla jedna zena s detetom, dete do stola visoko bar 3 god..... imuva se tu nesto oko nje i kuka, ona kaze Cek malo i zadize zena majicu, bilo leto, majica na bretele, ispod nema brus, i ono dete stade pored nje i poce da sisa.....Bas mi bilo neprijatno jer je sedela prekoputa mene, ona cool, potpisuje papire dete samo cokce :rolleyes::lol:

hehehe fenomenalno... svaka joj cast... samo sto ja ne planiram da dete od 3 godine dojim ali ko zeli u potpunosti ima moju podrsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahhahahhahhahaah, zbunila me sisa, 2 sise me zbunile s jednom bi se izborila...........Nego imala sam ja vise puta takvih situacija, ali ova mi je bas onako bila upecatljiva. Moram da napomenem da su uvek u pitanju bile Romkinje. I drago mi je sto se nikad ne ustezu, sto im je to normalno i prirodno. Meni je bas simpaticno, pogotovo sto cim dete zakenjka one mu odmah daju sisu i ono cokce i zaspi, jooooooooooj sto je to slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam dojila na javnom mestu. Uvek sam znala kada je vreme da mi deca sisaju, pa lepo na vreme krenem kuci, da operem grudi i na miru u nasoj sobici to obavimo. Volela sam da lezim pored bebe i ja je ceckam po glavi, nogicama, rukicama. Beba i ja!!! Nasih 15 minuta samoce i intime. Mada sam videla mnogo puta da majke doje na javnom mestu, pa jos kada vidim da ima mrlju ispod pazuha, a da vadi sisu i trpa je bebi u usta...bljak.

Skoro sam bila na odmoru sa moojom decom i u parku sam videla kako je jedan mama lepo neku vaticu nakvasila nekom tecnoscu, onda ruku zavukla ispod majice i verovqtno je ubrisala bradavicu. Potom je uzela platnenu pelenu i njome zaklonila svoju dojku i bebu. To mi je o.k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jednom desila situacija da mi je cerka bila gladna i to u cekaoni kod pedijatra. Podojila sam je ali sam stavila pelenu preko nje i svojih grudi i to mi je bilo OK. Na zalost, nisam imala dovoljno mlijeka tako da sam samo jednom imala priliku da tako nesto dozivim (vec nakon 10-ak dana mi je u potpunosti prestalo mlijeko). Ne osudjujem majke koje to rade, cak sta vise simpaticne su mi i mama i beba i to je tako prirodno ali ja jednostavno ..... nisam se osjećala ni ugodno ni lagodno.

Apsolutno nemam nista protiv dojenja na javnom mjestu!Mi to obicno radimo u parkicu gdje idemo u svakodnevnu setnju i to mi je najnormalnija i najprirodnija stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stalno dojim bebana na javnom mestu.

U pocetku mi je bilo malo neprijatno, ali je bilo super sto je bilo toplo, pa smo bili na plazi. Kad vidim one babe u toplesu, odmah izvetri sva sramota ;)

Komentare nikad nisam cula, ni dobre ni lose, i iskreno, bas me briga ko sta misli. Ne bih mogla da podnesem da beba ne bude na svezem vazduhu ili da bude gladna, zato sto ce neka konzervativna budala da negoduje.

I nisam se ni pokrivala, ko hoce da gleda, neka gleda, ko nece ne mora :). Majica na bretele, bez grudnjaka, i svuda mozes brzo da se na(raz)montiras :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam prisustvovala sceni kada je jedna mama dojila bebu u parku. Pomislila sam kako je meni bilo neprijatno da skupim hrabrosti za tako nešto, ali mi je taj prizor bio veoma lep. Ono što me iznenadilo su glasni komentari ljudi koji su se našli u blizini. Bili su različiti, jedni su komentarisali kako je to nepristojno, a drugi kao što sam i ja pomislila, da je lepo i prirodno. U svakom slučaju niko nije ostao ravnodušan.

Da li ste vi dojili na javnom mestu i kako je okolina reagovala na to?

meni je skroz ok kada vidim neku zenu koja doji bebu na javnom mestu,ali meni je neprijatno da ja to radim

volim da je mir i tisina oko mene i da mi niko ne smeta

kada smo bili na kontroli u domu zdravlja,morala sam da joj dam da sisa,da bi se smirila i iako su oko mene bili sve mladi sa bebama,meni je bilo neprijatno :lol:

Ne znam zasto,al tako je

nije mi neprijatno samo pred muzem i svekrvom i mamom

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jos kada vidim da ima mrlju ispod pazuha, a da vadi sisu i trpa je bebi u usta...bljak.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, par puta na moru, sta cu dete gladno, a mi ceo dan na plazi... :)

Nije mi bilo neprijatno, nisam ni obracala paznju na to da li neko gleda, vec samo da je moje dete sito. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moju su prijateljicu u Kaliforniji zamolili da napusti restoran i dete podoji u toaletu :blink:

Odbrusila im je da oni ne jedu u toaletu, pa nece ni ona svoje dete na njihov zahtev tamo da hrani! :angry:

Samo da naglasim da je preko ramena imala muslin, beba je bila pokrivena i nista se nije moglo videti- njena dojka, sam podoj isl... Izgleda da je to nadobudnim Kalifornijskim Amerima (ona kaze da je to jedina drzava u SAD gde je imala problem, nigde drugde je nisu ni dvaput pogledali, a kamo li da joj se obrate sa takvim zahtevom) ipak jako smetalo! :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odbrusila im je da oni ne jedu u toaletu, pa nece ni ona svoje dete na njihov zahtev tamo da hrani! :angry:

E svaka joj cast sto im je kako treba odgovorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dojila kada smo bile napolju,par puta u autu,ali to je opet dovoljno pritajeno. Uvek sam imala spremnu flasicu u termosu koji mleko drzi do 4h toplo,tako da sam joj davala na flasicu u setnji i tako dobijala 3h dodatno. Inace protiv toga nisam i gde god da se nalazimo ne treba nas biti stid. Zasto? Zato sto smo donele na svet novo prelepo bice,i ono zasluzuje nasu paznju. Niko nema prava da se buni,pa i ako prave face to je jedino sto mogu,kao da je to zlocin. Gde god da ste sa bebom same ste u trenutku podoja,dsamo ne obracas paznju na ljude oko sebe. To je prirodno i nije za osudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ima pravo da jede kad hoce i gde hoce. Kad beba sisa, sisa nije sisa nego flasica za mleko. Pa ako nikome nije neprijatno da da detetu flasicu na javnom mestu, zasto bih se ja ustezala da svojoj bebi dam da sisa?! Uostalom, nema lepseg i svetijeg prizora od bebe koja spokojno sisa u narucju svoje majke. A i kome se ne dopada, uopste ne mora da gleda, neka slobodno okrene glavu na drugu stranu. Dajem veliku podrsku dojenju na javnom mestu i zadnje tri godine smo uvek na Keju kad je dan dojenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.