Zašto neka prijateljstva utihnu kad jedna od drugarica dobije dete?

odgovora

Objavljeno

Da li ste pročitale ovaj tekst na Bebcu? http://www.bebac.com/vesti/izvini-drugarice-sto-sam-rodila-dete

Ja sam se baš pre neki dan isto pitala.. Imam drugaricu sa kojom sam bila nerazdvojna dok nisam postala mama. Sada se retko javi, a ja kad je pozovem uvek su neki izgovori... te je boli glava, pa je zauzeta, pa nema vremena. Da li je i kod vas tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila takva prijateljica :(

Jeste bila super ta beba, da je nosam, one male rucice da me hvataju za prst i tako to ali prosto sam imala neke druge planove. Zao mi je zbog toga. I ova prica ima svoje ali, ja sam poslednja rodila bebu, kad su sva deca vec bila velika i moje dete nema to neko "nasledjeno" drugarstvo. Ja sam isla na rodjendane tih bebaca i male dece koje su rodile moje drugarice ali one nikad nisu dosle mojoj na rodjendan.I tako.

Tuzno je sto itgleda da beba moze da "pokvari" ili bolje je reci promeni prijateljstvo.

Ali valjda tako to ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ako beba pokavari priateljstvo onda 5o nije pravo priateljstvo...ja imam 3drugarice i jjednog druga i svi su ostali osti kao pre tako i tokom trudnoce i kad jw bio V beba i sad kad je veci. Sa drugom smo se jos vise zblizili...tj on sa mm a ja sa njegovom devojkom. Cak su dolazili da mi pomazu. Kumu sam iz sprdnje pitala da mi pomogne da se izmalazam sa pumpicom jer su me ruke bolele... hahaha ... fruga kuma(kuma mog deteta i moja druga drugarica) mi je cuvala sina kad je imao 8meseci da bih pospremila kucu za praznik. Treca drugarica ne zivi ovde ali redovno nas obidje kad je tu i svaki put se seti moje dete i za Bozic i Usskrs...i svi su u faoznu da je on "nas"prvenac. 

Mi smo takodje odlazili kod drugova mm koji su vec uveliko imali decu kad smo mi poceli sa zabavljanjem...nismo nikog onorisali jer ima dete/decu. Tako da sam misljenja da sve zavisi od osobe...i od "priateljstva"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od mnogo faktora-bar iz moje perspektive. Kad sam imala 18g moja najbolja drugarica je dobila bebu. Nisam prestala da se druzim s njom niti da idem kod nje, ali sam pocela i mnogo vise da se druzim sa drugim ljudima koji su delili moja tadasnja interesovanja-citaj izlasci! Ona meni to nije zamerila, a znala je i da saslusa o mom zadnjem momku i nesrecnoj ljubavi, kao i ja o njenim dozivljajima sa bebom i problemima sa muzem. Sad ja imam bebu, njen sin vec 13g, ja zivim u drugoj drzavi, jos uvek se cujemo i vidimo kad ja odem kod svojih....ali to nije i nikada nece biti isto prijateljstvo koje je bilo pre beba. Zasto? Ne znam. Nastavile smo i da se druzimo i delimo tajne....ali nije to nikad vise bilo to. 

Kad sam vec bila malo starija, (27) druga drugarica je dobila bebu, ali tada su stvari kod mene bile drugacije. Bila sam vec u vezi sa mm-om i nadala se da cu se udati za njega! Hahaaha. Nisu me vise zanimali izlasci ni prolazni frajeri, vec saveti kako da odrzim stabilnu vezu i nateram momka do oltara. Hahhaha. Zezam se malo. Plus obozavam bebe. I sa tom drugaricom imam i dalje dosta blizak i drugaciji odnos nego sa onom prvom. 

Da li je u pitanju zrelost, godine ili samo kvalitet prijateljstva ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila dete sa 21 i sve drugarice su mi vrsnjakinje... dve izlaze bukvalno svaki vikedn..ona mene saslusa o stolici moje bebe a ja nju o izlascima. Ne znam uvek smo slusale jedna drugu i eto. Ja govorim o mom iskustvu bez osudjivanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni koji su bili zaista iskreni prijatelji su to i ostali, oni kojima sam bila super jer sam bila tip koji mnogo izlazi i jer sam skromna i superduhovita (he he) su nestali. Naravno, ja to nijesam znala dok djeca nisu dosla i zato kazem da su mi djeca odlican filter za prijateljstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je ostala trudna tokom bombardovanja...sa sad vec bivsim muzem. Imale smo 21 godinu, studirale, izlazile, nadale se nekom superdivnomnovom zivotu. Secam se i kako mi je saopstila i kako sam se iznenadila kad je rekla da ce da zadrzi bebu. Do tad su one koje sam poznavala, a zatrudnele su, redom abortirale. I danas mi je ziva slika nas cetiri ispod prozora Betanije, i kako je izasla sa nama u grad kad je beka imala mesec dana. Sirota ona, koliko li joj je tesko bilo da balansira. Posle 2,3 godine ja sam se vec preselila u Pg i nisam ucestvovala u tom periodu nkenog zivota aktivno ali nase prijateljstvo je isto kao i pre 30 godina. 

Ali imam drugaricu iz detinjstva koja nema decu i koja se od nas udaljila. Ne znam razlog i ne mogu da ga saznam jer mi nece reci. Ona zivi jedan brz, zanimljiv zivot, ispunjen putovanjima i zabavom. Udaljila se od svih nas a skoro sam sigurna da je njen izbor da nema decu, dakle nije se udaljila jer ne bi je nasa deca podsecala na nesto sto nema. Ona mi je drugarica preko 30 godina ali je uvek imala neki stav koji smo postovali, ono-ne pitaj dok sama ne kazem. Ne znam da li cu ikad saznati sta je posredi...

bikica85 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno, imam nesrecu da su mi najbolje prijateljice, kao posledica mnogih posleratnih selidibi i jurenja za egzistencijom, rastrkane po svetu. Razni gradovi u Srbiji, Bosni, pa cak i Austriji i Americi. Sa svima sam u kontaktu svakodnevno zahvaljujuci tehnologiji, ali se uzivo retko vidjamo. To su one koje poznajem citav zivot i koje su prijatlji do groba. Od faxa na ovamo je bilo i zita i kukolja, na zalost, vise kukolja. Jedna me posebno povredila. Bile smo nerazdvojne par godina, stalno zajedno. Zajedno diplomirale, zajedno jurile posao, prezivljavale u periodima dok se nismo snasle i delile sve. Naravno, lude 20-te, sto znaci da smo izlazile, izlazile, izlazile... Onda sam nasla ozbiljniji posao koji mi je oduzimao mnogo vremena i energije, preselila se kod decka na drugi kraj grada i jednostavno nisam imala vremena i snage za toliko izlazaka kao ranije. Ipak, uvek sam pronalazila vreme da bar jednom nedeljno odem do nje ili dq izadjemo na kafu. Njoj je to sve, valjda, postajalo nezanimljivo pa je cesto otkazivala dogovore ili imala izgovore kada smo trebale da se vidimo. Da ne pominjem da je posle selidbe kod mene bila svega 4 puta, a taj 4. je bio pre neki dan kada je konacno dosla da vidi bebu. Citavu moju trudnocu smo se videle samo jednom. Ona i dalje zivi jako dinamicno, druzi se, izlazi, radi... Drago mi je ako uziva i zelim joj sve najbolje, da se potresam sam davno prestala. Uvek ce mi biti drugarica, ali ptijateljica nikad. Malo je off topic, nije vezano bas za bebu, ali jeste za stil zivota koji se menja iz nekog razloga bila to beba, posao, selidba ili sta vec pa mislim da je to ustavri isto. Neki ljudi su takvi.

Mamino, Earl Grey, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je mali broj prijateljstava koja prezive vazne dogadjaje u nadim zivotima. Pocevsi od bitnih uspeha na fakultetu, diplomiranja, zaposljavanja, udaje do dobijanja deteta. Ali kao sto neko rece, prijateljstva prolaze kroz "filtere" i ona koja zaista vrede,a umanji se taj broj posle par tih "filtriranja", opstaju bez obzira na sve. Ali kao sto ta prijateljstva koja na vrede naprosto nestanu,tako se i nasi prioriteti promene. 

KruelaDeviL i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek sa trećim detetom što se proredi krug prijatelja, samo da znate....ja bih za sve njih nekako pronašla vremena, ali ne mogu uvek ja da budem ta koja insistira na druženju. Ostaju samo oni pravi, čista esencija prijateljstva.

Ragdoll85 i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.