Krštenje

odgovora

Objavljeno

Mi za tri dana krstimo bebca. Jedva cekam :)

ZELIM VAM DOBAR PROVOD,TO JE STVARNO POSEBAN DAN I U VASEM I U NJEGOVOM ZIVOTU. SRECNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala. Evo ja već odbrojavam sate koliko se nestrpljivo radujem. Jedino me brine vrućina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo dali.Krstili smo malu u Manastiru Velika Remeta na Fruskoj Gori i tamo je princip ostavis na ikoni koliko mozes,a ne mora nista.Tamo monasi i sami kazu da im je bitno samo da nas ima sto vise i da deca budu krstena,a ako ostavis nesto -ostavis,a ako ne nema veze.Mene je to bas prijatno iznenadilo i odusevilo,tako da svima vama kojima je blizu toplo preporucujem.

Mi takodje kada smo krstili nasu malenu 20.06.2010 sa nepunih 6 meseci nismo platili nista, pop je rekao isto tako ako date nesto-date. Iskreno bila sam odusevljena,zato sto stalno slusam o tome kako postoje neke tarife, uzas, pa sta ako neko nema novca a zeli da krsti dete NE MOZE, UZAS!!!!! Mi smo je krstili u Crkvi Svetog Jovana-Vladimira Prvog Srpskog Kralja u naselju Brace Jerkovic gde inace zivimo. U poslednjih par godina cesto sam bila gost sto po krstenjima sto po vencanjima,i malo je reci da je pop koji je krstio nasu malenu bio fantastican :) ... A to za dva imena odnosno da ti crkveno bude drugacije, je da bi zbunio djavola, tako je meni jos moja baka govorila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da vjerujem da postoji cjenovnik za krstenje ili vjencanje!mi smo nasu Jovanu krstili sa 14,mjeseci,za sv.Jovana,sto je i nasa krsna slava.Ujutru smo otisli u crkvu,mi,kumovi i nase porodice.kod nas je isto obicaj koliko das od srca.daju kum i otac djeteta.samo smo morali kupiti svjecu i da donesemo po litar ulja i crnog vina,kao milostu crkvi.svestenik je divan,cak je jovani poklonio brojanicu,krstic i malu ikonicu.i za vjencanje je po istom principu.koliko ko da i isto caste kum i mladozenja.i sto mi se mnogo svidja,svaki bracni par dobija na poklon ikonu Bogorodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče tog plaćanja u crkvi to mi je nešto najodvratnije što može da postoji, kao da kupujemo veru ili tako nešto...naš pop je i na venčanju i na krštenju rekao koja je cena, ali da mi damo koliko imamo, muž i kum su hteli da plate po tarifi, ali sam im ja rekla da daju pola od te sume, a poklone nikakave nismo dobili. Ne mogu da se pohvalim da sam vernik, ali ovo me još više odbija od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I popovi su ipak samo ljudi sa svim manama i vrlinama.Ne pravdam ih,ali tako je.Ja sam krstena sa 18 god. i mogu reci da mi je najlepsi dan pretvoren u cisto zanatsko biflanje molitvi.Bila sam besna kao ris tada.Ali to je njihov posao kao i svaki drugi.NA ZALOST je tako.Cast izuzecima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krupanavrbasu-b.jpg

Krštenje je zakazano 2. oktobra 2010. godine u 9,00 časova, manastiru Krupa na Vrbasu.

OVO JE OKOLINA MANASTIRA

3045_krupa%20na%20vrbasu1.jpg

Ručak ćemo obaviti kod svekrve u kući, jer ima prostoriju namjenjenu obilježavanju Slave. Pozvano je oko 15 ljudi sa svojom dječicom. Filipu ću kupiti odijelo, odnosno nešto kao dio narodne nošnje, dijelo vrijednih ruku žena iz "Udruženja DUGA".

Na trpezi ćemo imati čor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nastavim jer mi nije sve izbacilo:

Na trpezi ćemo imati čorbu, meso, salatu, pitu i kuruzicu...tortu pravi moja majka.

Spremila sam prikladnu bilježnicu u kojoj će svi prisutni upisavati želje za mog Filipa a povodom tog bitnog dana, počevši od monaha koji će ga krstiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, prelepo si zamislila. Ukrascu ti par ideja. ;)

Mi jos nismo zakazali, sve razmisljam jos je rano ali smo definitnvo i mm i ja za manastir Grgeteg na Fruskoj Gori. A sto se tice broja zvanica, ja sam samo za kumove ali mm insistira na malo vecem broju. Videcemo sta cemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo Jellena...bas je lepo manastirsko okruzenje...jedva cekam da vidim Filipa u tom odelcu narodnom :)

A vrh vam je i datum 02.10.2010. :)

a jel to inace obicaj kod vas...za upisivanje zelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije običaj...palo mi na pamet...lijepa uspomena, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste bas lepa,zato i pitam.

Ja ne mogu Leu da krstim jos, jer sam ucrtala u mozgu da ta osoba treba da bude neko ko nju voli...koga ona voli i ko je vidja redovno od rodjenja...

A drug koji odgovara opisu je otisao u Rusiju...i nece se vracati min.god.dana...a ja ne bi da to bude bilo ko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo Jellenna! Meni je zelja bila da Aleksu krstimo u manastiru Liplje ali mm nesto bas i nije odusevljen. Kao, u poslednje vreme svi decu krste tamo, ne iz zelje, nego iz razloga sto to svi rade. Tako je u nasem okruzenju, da ne pomislis da generalizujem. A i mi se nismo vencali u crkvi (bila sam trudna) pa da ne komplikujemo, odustala sam od manastira :(.

Ja sam za manji broj, a mm za malo veci (50tak), pa videcemo sta ce biti na kraju. Bili smo planirali krstenje na godisljicu naseg braka, a i bolje kada je lepse vreme, ali tada je bila poplava.... Sad cekamo rodjendan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto nismo vjenčani u crkvi, a nećemo se ni vjenčati. Monah Sava nije konvencionalan što se toga tiče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kolko vidim poklopicemo se sa datumom, ova selidba nas je malo poremetila, pa nemozemo da stiugnemo da s eorganizujemo da krstimo malecku z arodjendan, 24.sept, pa ce to biti sledeci vikend tj 02.oktobar

Krsticemo je ovde u SD pravo da vam kazem ne znam kom svecu je posvecena crkva, treba ovih dana da odemo da pitamo svestenika kako sta koja cena i sl.,pa cu da vam prenesem.

RUCAK ZA RODBINU, KUMOVE PRAVIMO U STANU, SDA NAM JE STAN IHAAHAJ...sorry ukljuci se caps...tortu sam izabrala smao da nadjemm ko ce mi je napraviti, vec sam, pitala ovde u poslasticarnici kg torte je 650din, sto je veeelika razlika u odnosu na bg cene od 1200 pa na vise po kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zakazali juce kafanu,posto pravimo rodjendan i krstenje zajedno.Krsticemo ga kuci,doci ce pop.A posle rodjendan u kafanu.Sve cu da se napijem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krstenje ne mora da se obavi u crkvi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, Citana, može i u kući, stanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta cu ja jos ovde da saznam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, Citana, može i u kući, stanu...

Mislim da u tom slučaju kuća ili stan moraju da budu osveštani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo dali.Krstili smo malu u Manastiru Velika Remeta na Fruskoj Gori i tamo je princip ostavis na ikoni koliko mozes,a ne mora nista.Tamo monasi i sami kazu da im je bitno samo da nas ima sto vise i da deca budu krstena,a ako ostavis nesto -ostavis,a ako ne nema veze.Mene je to bas prijatno iznenadilo i odusevilo,tako da svima vama kojima je blizu toplo preporucujem.

Mi smo Vida krstili u manastiru Rakovac, i bilo je mnogo lepo. Sada smo zvali i za Volju ali nas je iguman odbio sa izgovorom da to nije hriscansko ime. Otisli smo u Veliku Remetu i tu su nas docekali sasvim normalno,cak je iguman rekao da to nije problem,to je Rusko ime. Sto se pacanja tice oba puta nam je receno da se daje ko koliko moze,nije postojala nikakva tarifa,sto u gradu nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми смо ћерку крстили када је имала 3 месеца, а цене се и не сећам, то ми уопште није било битно. Крштена је у цркви у граду јер је наш парохијски свештеник када је сазнао да сам трудна био одушевљен и само је понављао како једва чека да се роди па да је крсти, тако да нисмо ишли нигде у манастир. Боже зравље тако ће и са другим дететом кад се роди. Мени и супругу је јако битно да нам деца буду крштена, а и ми смо венчани у цркви. Хтела сам другу ствар да кажем. Јесте да постоји цена за крштење, али свако ко је рекао да не може толико да плати, речено му је да да колико има, а ако нема нема проблема, битно је де дете (човек) буде крштено. А знам и случајеве где су људи рекли како немају пара за крштење а правили славље за 100 човека, за то су имали. Шта рећи...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100 човека?!

Namerno ili slučajno si upotrebila imenicu čovek sa brojem 100?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Случајно. Људи

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene i sestru su krstili kod kuce pa cu i ja tako moje dete.Sada je hladno i ne bih ga nosila u crkvu.Nema grejanja ni tople vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.