Krštenje

odgovora

Objavljeno

Cestitam Marku krstenje! Jeste najlepsi obred,a dobro je sto saznajemo nesto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam i ja :wub:

Kako je bebanu bilo? Je li bio miran? Mi smo htjeli nasu da krstimo sa 40 dana, kako bi i trebalo, ali nesto nam se nije dalo da to organizujemo. Sad cekamo kuma, pa cemo i mi, Boze zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krštenje je tako lep događaj da je prosto šteta da ga dete ne zapamti. Ja sam se krstila sticajem okolnosti kad sam bila već malo veća i to je događaj kojeg vredi imati u sećanju. Doduše, jeste to praktičnije obaviti dok je dete manje. S obzirom da mi je oporavak od porođaja malo duže trajao, nije nam ni padalo na pamet da krstimo dete sa 40 dana, verovatno ćemo to obaviti na zimu u našim krajevima kad budemo svi na okupu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se juce krstili :) Tacno na godisnjicu naseg vencanja :) Jako nam je bilo lepo , mislim da je to najlepsi crkveni obred kod nas , ja sam bila odusljevena . I saznala sam neke stvari vezane za obicaje koje nisam znala . Naime , platno koje dete dobije za krstenje i koje mu pop stavlja oko tela , ima kazu neka "lekovita svojstva , kao i krstena sveca . Rece nam pop da platno drzimo na nekom mestu skrivenom od ociju a blizu deteta , jer ga ono cuva ... i Ja ga stavih u Markovu fioku sa vesom , i nocas celu noc siri ruke , upire prstom , place , nisam znala sta cu sa njim , i ja uzmem to platno i stavim ga ispod njegovog duseka od krevetica , to je bilo oko 3h nocas , od tog momenta do 9 jutros je spavao kao bubica , a ne pamtim kad mi je spavao do 9 ujutru :) A za svecu nam rekose da je palimo makar na 5 minuta kad je neki svetac , slava , bilo sta , samo da se sveca trosi , da ne stoji tako , eto i to cemo raditi. Ja nisam neki zaludjenik sto se toga tice al evo ovo za platno se pokazalo , dal je slucajnost ili nije ne znam , ne moze da skodi :)

CESTITAM..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Честитам крштење

Cestitam Marku krstenje! Jeste najlepsi obred,a dobro je sto saznajemo nesto novo.

Takodje :wub:

Cestitam i ja :wub:

Kako je bebanu bilo? Je li bio miran? Mi smo htjeli nasu da krstimo sa 40 dana, kako bi i trebalo, ali nesto nam se nije dalo da to organizujemo. Sad cekamo kuma, pa cemo i mi, Boze zdravlja.

Krštenje je tako lep događaj da je prosto šteta da ga dete ne zapamti. Ja sam se krstila sticajem okolnosti kad sam bila već malo veća i to je događaj kojeg vredi imati u sećanju. Doduše, jeste to praktičnije obaviti dok je dete manje. S obzirom da mi je oporavak od porođaja malo duže trajao, nije nam ni padalo na pamet da krstimo dete sa 40 dana, verovatno ćemo to obaviti na zimu u našim krajevima kad budemo svi na okupu :)

CESTITAM..

Hvala devojke !!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja čestitam krštenje sinkovića, da ste mi zdravi i veseliiii sto godinaa :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja i ja se pridruzujem cestitkama.Nisam ni ja znala za sve te obicaje.Lepo je kada naucis nesto novo.I mi cemo je krstiti za prvi rodjendan,pa bas cu videti sta ce nama reci o tim nekim verskim pravilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čestitam krštenja :D mi smo hteli da je krstimo za prvi rođendan, ali smo čuli da ne može jer je post... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čestitam krštenja :D mi smo hteli da je krstimo za prvi rođendan, ali smo čuli da ne može jer je post... :(

ko ti je to rekao?samo vencanje ne moze u postu, a sve drugo moze

Bebilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko ti je to rekao?samo vencanje ne moze u postu, a sve drugo moze

Samo nema slavlja u toku posta, pa su vjerovatno povezali sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kumovi imaju ćerkicu kojoj je rođ. 09.12. pa nismo mogli da je krstimo za rođ. jer pop nije hteo za vreme posta... e sad, sara je rođena 06.12. pa nemam pojma da li će moći... nikako da odem do popE da ga priupitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko ti je to rekao?samo vencanje ne moze u postu, a sve drugo moze

Ima popova koji i ne krste decu kad je post... Sto sela sto adeta, kako kažu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kumovi imaju ćerkicu kojoj je rođ. 09.12. pa nismo mogli da je krstimo za rođ. jer pop nije hteo za vreme posta... e sad, sara je rođena 06.12. pa nemam pojma da li će moći... nikako da odem do popE da ga priupitam :D

reci mi gde zivis? mozda ne zeli da krsti jer zna da cete mrsno da pravite, ali ak ida mrsno pravite nije njegovo da o tome razmislja, njegovo je da te posavetuje i da ti krsti dete...kazi ti njemu: znam ja sta je po kanonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja čestitam krštenje sinkovića, da ste mi zdravi i veseliiii sto godinaa :wub: :wub: :wub:

NSanja i ja se pridruzujem cestitkama.Nisam ni ja znala za sve te obicaje.Lepo je kada naucis nesto novo.I mi cemo je krstiti za prvi rodjendan,pa bas cu videti sta ce nama reci o tim nekim verskim pravilima.

čestitam krštenja :D mi smo hteli da je krstimo za prvi rođendan, ali smo čuli da ne može jer je post... :(

ko ti je to rekao?samo vencanje ne moze u postu, a sve drugo moze

prvo hvala vam jos jednom devojke :***

A ni kod nas ne krste i ne vencavaju kad je post , kazu jedino ono sto se mora a to su sahrane ...

Macka maza .. pitaj bas ... jer i moja sestra je krstila decu kod drugog popa i nije joj nista oko toga pricao , ovaj nas je bio raspolozen , jer Marko mu je zadnji obred , od 01.Septembra je u zvanicno u penziji , pa je bas bio raspolozen za pricu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš ste divni :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veoma ste lepi,mada zna se ko je glavna faca! :wub:

Njega je skroz svestenik kupao. N.je samo pokvasio noge,grudi,ruke i kosicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš ste divni :wub:

:wub:

Veoma ste lepi,mada zna se ko je glavna faca! :wub:

Njega je skroz svestenik kupao. N.je samo pokvasio noge,grudi,ruke i kosicu.

Markic je uzivao , jos bi se on brckao da smo ga pustili :)

Lepo moje malo cigance, kako je crnnnnnn :wub: kakav sam meden, a kakav sam smeker jojjjjjjjj moja Tara mora da ga upozna :wub:

Divni ste Sanjci svi redom, ti si mi prelepa kao uvek muzeve ne komentarisem, ali svi komplimenti, kuma predivna i tako prirodna,, kako bi se neke "digle" da su na njenom mestu :)

Ko pre na koju starnu podje , organizacija mora pasti ! Da vidim njih dvoje u duetu i srce mi je na mestu! Dva zvrka :D

A kuma , za sad dvostruka a nadamo se i trostruka uskoro :) Uvek je bila deo moje porodice , a sad to i stvarno jeste :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo cestitki za krstevkata i prekrasni ste mama e prekrasna a za maliot princ nemam zborovi :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, divni steeeee!!!

Djecak ti je zlatan!!!

Divno ti stoji ovaj ruz :) Rijetko kome bas pristaje, tebi je pun pogodak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vas pocastim kojom slidzom sa krstenja :wub:

Prelepa i srecna porodica... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja čestitam, lepi ste. A Marka su bas posteno okupali, celog! Mi smo se juce krstili i samo je malko po glavi polio, nista strasno. Inace je ubrzo posle toga i zaspala. Bas me iznenadila nije zaplakala a mislila sam da hoce, posto su sva deca za koje znam plakala. Jel on plakao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi planiramo krstenje uskoro. Mada, nazalost, kod nas ne kupaju decu nego samo pokvase glavicu.

A bas mi je lepa slika gde se mali Marko kupa. :wub:

Divni ste svi na slikama, NSanja.

Ali opet ja moram nesto da primetim, a to mi cesto i na drugim slikama zapada za oci. Kuma je u crkvi bez pokrivenih ramena?!

I cesto, na drugim slikama vidjam devojke u crkvi na svadbama, krstenjima, bez pokrivenih ramena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke !

Marko ne da nije plakao nego je hteo jos :D Bas je bio super , izdrzao je ceo obred , bez placa, nestrpljenja , u rukama kod kume , kao da je kod mene :)

Moj muz je dosta popravki radio na crkvi ( za dz naravno :D ) pa je dobar sa popovima pa meni ne bi tesko da ih pitam dali je to problem , i zbog sebe , jer sam imala u opciji i jednu haljinu gde bi mi ramena bila gola , tako da su nam rekli da jedino jako kratke suknje nisu pozeljne a gola ramena ne smetaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.