Krecemo u predskolsko

odgovora

Objavljeno

Mi u septembru krecemo u predskolsko, pa smo u nedoumici oko toga sta ce nam sve trebati. Sto se tice garderobice, to smo pripremili, ranac smo odabrali samo da narucimo, pored toga pretpostavljam da nam treba i pernica sa bojicama i flomasterima. Interesuju me iskustva drugih mama. Sta je Vama sve trebalo za predskolsko od knjizica i svezaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja krece. Koliko znam oni ce odrediti sta treba. Uglavnom se kupuju te neke radne sveske, to se plati sta treba. Vecina tih stvari stoji tamo u vrticu, eventualno im s vremena na vreme salju neke sveske kuci da rade domace zadatke.

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi krecemo. :wub: garderobicu biramo za dan^_^. A za pribor  i ostalo  ce vaspitacice reci,i dati spisak.

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li kupile ranceve? Gledala sam neke u Aksi i neke pulse... Vidim da sad ima neka akcija u Aksi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li kupile ranceve? Gledala sam neke u Aksi i neke pulse... Vidim da sad ima neka akcija u Aksi...

ja nisam, ima neki od ranije pa moze i taj...nemam pojma, ja se uopste neopterecujem oko tog predskolskog...mislim realno ni oko skole :D 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo nekoliko ranceva,ali baka I deka resili da joj kupe  nov. Pronasla smo bas sladak za devojcice.

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 4 god u nasem vrticu nikakve radne sveske nisu trebale, kloristili su obicne sveske na linije jednu za grafomotoriku i jednu praznu mallu za slova tu su pisali velika stampana slova i crtali predmete na ta slova. Nista drugo sem paratonice sa bojicama i flomasterima nije trebalo. Kod sina pre 6 god  nisu ni paratonice trebale vec smo mi roditelji kupovali pribor po potrebi. Mislim da zavisi od vaspitacica sta ce traziti ali koliko znam knjige za predskolsko ne trebaju.

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali knjige, a sveske nismo. Dakle sve zavisi od vaspitacica, tj one obicno daju spisak na prvom roditeljskom. 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, da li su vaša deca znala slova kad su krenula u predškolsko? U mom okruženju svi forsiraju decu da uče slova kod kuće već sa 5 godina i onda deca samo ih mehanički prepisuju ne povezujući slovo sa određenim glasom, što je valjda pogrešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je naučilo slova sa 5 godina, ali ga nisam forsirala uopšte, sam je zapitkivao koje je koje slovo i naučio. Sada zna da čita, piše slabije jer mu je grafomotorika loša, a ja ne želim da ga učim da piše jer se plašim da ne zapamti “pogrešno” pa da ima problem u školi. Ne mora da znači da je dete koje zna više od proseka forsirano.

k a m i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz mog iskustva, u predskolskom uce da prepoznaju slova, ali to samo deo "gradiva" koje prelaze... 

Mnogo je vaznija socijalna i emocionalna zrelost. Predznanje koje se zahteva je minimalno. 

miliccam, Micili i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi krecemo u predskolsko na jesen. 

Moja zna slova (doduše ne sva), ali ih loše pise. Ne opterecujem se, naučiće. Takodje ne crta naročito, ali se trudi. Znam da ne treba uporedjivati decu ali K je u tom uzrastu sve mnogo bolje radila. 

Više me brine kako će ovako prihvatiti, jer je nešto u poslednje vreme postala preosetljiva. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, vaspitačica nam je fantastična ali saznah danas da ona neće biti tu kada krenu. Menjaće je koleginica jer ona putuje u inostranstvo da vidi muža. Nadam se da nas to neće poremetiti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka kreće u predškolsko u septembru jedva čeka da krene , šta uče u predškolskom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka kreće u predškolsko u septembru jedva čeka da krene , šta uče u predškolskom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.