Stisnute pesnice

odgovora

Objavljeno

Drage mame, moja Vera je pre dva dana napunila dva meseca. Primecujem da su joj pesnice cesto stisnute. Zapravo su joj sake opustene samo kad spava. Ona je raspolozena, kad je budna smeje se, trazi da joj se prica... Ali nekako je stalno u grcu. Kad je dojim vidim da savija i prste na nogama. U knjigama koje imam ne pronalazim nista sto bi mi pomoglo. Da li je to normalno i da li postoje neke vezbice koje mogu da radim kako bih joj opustila sake? 

Unapred hvala! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A da probate da joj mazite spoljasnju stranu sake? Mislim da ne treba otvarati na sillu ni davati detetu prst da hvata jer onda jos vise steze i zatvara saku...  Bar sam ja tako citala... Moze biti i zbog hipertonusa mislim... Nisam sigurna do kog meseca se tolerise da drze stisnute pesnice. Za vezbice mozete posetiti fizioterapeuta tj. traziti od pedijatra uput da fizijatar pogleda dete, da otklonite tu sumnju? A sta kaze pedijatar? Pozdrav!

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da probate da joj mazite spoljasnju stranu sake? Mislim da ne treba otvarati na sillu ni davati detetu prst da hvata jer onda jos vise steze i zatvara saku...  Bar sam ja tako citala... Moze biti i zbog hipertonusa mislim... Nisam sigurna do kog meseca se tolerise da drze stisnute pesnice. Za vezbice mozete posetiti fizioterapeuta tj. traziti od pedijatra uput da fizijatar pogleda dete, da otklonite tu sumnju? A sta kaze pedijatar? Pozdrav!

Mazimo, desava se da opusti na kratko sake, ali vrlo brzo ih ponovo stisne. Ne lici mi na hipertonus, jer osim stisnutih saka nema nijedan drugi "simptom" hipertonusa. Pregledala su je dva pedijatra, nas porodicni prijatelj i njena doktorka u Domu zdravlja, oboje su rekli da je sjajna beba, ali to je bilo pre skoro mesec dana. Sledeca kontrola nam je za dve nedelje pa cu svakako pitati. Nije da brinem, mozda je i normalno u ovom periodu da jos uvek ima jak stisak, ali se izmucih da joj isecem nokte. :D I ne otvaramo nikako na silu! 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo hipertonus  i tortikolis i idemo na vezbice. Bebac ima 6 nedelja, a na vezbice smo krenuli kada je imao dve nedelje. Nama je rekla fizioterapeut koja vezba sa njim, da se tolerise do 6 nedelja, mislim na stisnute pesnice. Pokazala nam je vezbice i kod kuce da radimo sa rukicama, a pesnice da stimulisemo lagano da ih sam otvara

Katarina.Maletic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo hipertonus  i tortikolis i idemo na vezbice. Bebac ima 6 nedelja, a na vezbice smo krenuli kada je imao dve nedelje. Nama je rekla fizioterapeut koja vezba sa njim, da se tolerise do 6 nedelja, mislim na stisnute pesnice. Pokazala nam je vezbice i kod kuce da radimo sa rukicama, a pesnice da stimulisemo lagano da ih sam otvara

Ja sam imala tortikolis na rodjenju. Navijam da brzo ispravite vrat! :baby: Uzgred, meni je zbog tortikolisa bio oslabljen vid na toj strani na koju sam bila nakrivljena, ali su moji to otkrili tek kad sam imala 3 godine, verujem da su vam doktori sve rekli, al' obratite paznju i na to.

A sto se tice stisnutih pesnica, ja ne znam koje vezbe se rade, pokusavam da je opustim tako sto je mazim svilenom maramom, plisanom ovcicom, pa cak i svojom kosom. Ona sad ima 9 nedelja, negde sam sinoc procitala da je ok da traje do kraja treceg meseca. Ali nekako se uvek uznemirim kad vidim da toliko stiska i sake i prste na nogama, narocito dok je dojim, kad bi trebala da bude opustena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.