Solidarna pomoć


odgovora

Objavljeno

Drage moje,

da li je neka od vas primila solidarnu pomoć na koju imaju pravo zaposleni u državnim ustavovama prema posebnom kolektivnom ugovoru? I, da li znate gde se podnosi zahtev za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primila pre tri godine, a sada je ponovo poslat zahtev, za drugu trudnocu. Uslov je da smo na bolovanju bez prekida duze od tri meseca. Poslodavac salje opstini zahtev, ja nista nisam skupljala, oni su imali svu potrebnu dokumentaciju, mislim da treba ocena komisije. Retko ko zna za to, ne prica se da ne bismo trazile novac <_< dobije se oko 60 hiljada, neko dobije posle mesec dana, neko ceka duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji pokušavaju da izmrdaju svaki put kad ih pitam, pa sam mislila da sama podnesem zahtev i šta treba, ako može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemaju pravo da izvrdaju, mada mogu da probaju. Ima toga u kolektivnom ugovoru. Da ne radis u skoli? Pitam, jer to pise u kol.ugovoru Ministarstva prosvete, nisam sigurna za ostale drzavne firme. Ti mozes da podneses zahtev i doznake, tj.ocenu lek.komisije a oni prosledjuju opstini. Meni su sve to sami uradili u skoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A po kom osnovu se dobija? Ja sam pri Ministarstvu prosvete, ali naucna oblast, ne radim u skoli. Ne znam imam li prava, citam sad nesto po netu i ne mogu da povezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, radim u školi. I, zapravo su mi pre 3 godine odradili sve i dobila sam tu pomoć, ali su to predstavili kao svoju dobru volju, a ne kao nešto na šta ja imam zakonsko pravo. A ja nisam bila dovoljno upućena i nisam ni znala da to zapravo stoji u kolektivnom ugovoru. Ovoga puta se malo prave ludi, pa sam mislila i sama to da jurim, ako treba. Dakle, samo treba da insistiram da rade svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posebni kolektivni ugovor za osnovne i srednje škole je zakonski osnov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo za srednje i osnovne skole? Gde to mogu da proverim pouzdano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri Posebni kolektivni ugovor za državne organe. I, ako imaš nekog pravnika da konsultuješ tu gde radiš, recimo.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi o Kolektivnih ugovora, ko radi u drzavnom organu i primenjuje Poseban kolektivni ugovor za drzavne organe, ima pravo na solidarnu pomoc, po clanu 43.

Ydravstvo je takodje u svom kolektivnom predvidelo ovu pomoc, i prosveta.

Svaki poslodavac je u obavezi ovo da isplati, naravno da ce prvo da vrdaju i mrdaju da nemaju sredstva, ali onda sledi predlog za mirno resenje spora koji se upucuje poslodavcu,ukoliko ne prihvati , tuzba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo žene, 

 

da li može neka da mi pojasni postupak dobijanja ove naknade, jel to važi samo za javni sektor ili važi i za privatni. 

 

unapred hvala

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je predviđeno za privatni sektor. Proveri ugovor i pravnu regulativu. Kod nas u prosveti je to predviđeno posebnim kolektivnim ugovorom. Računovođstvo obavlja sav posao, tj šalje potrebnu papirologiju gde treba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste čekale isplatu?

Moji su podneli zahtev pre više od godinu dana, a ja još nisam ništa dobila. Čula sam da neki podnose svake godine ponovo, ukoliko se ne isplati u toj godini u kojoj je podnet zahtev. Samo, ja više nisam u toj školi pa ne znam šta da radim i gde da proverim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da je ova tema davno pokrenuta. Zanima me ima li neko iskustva da škola obračuna neto, a ne bruto iznos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.